آیا جاده مرگ دو طرفه می‌شود؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۶۳۰۴۷
۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۹
۱۳۵۴۷
طی پژوهش جدیدی که در امپریال کالج لندن انجام شده، دانشمندان ماده گیاهی جدیدی در ناحیه آیاهواسکا (ayahuasca) در منطقه آمازون پیدا کردند که می‌تواند تجربه "شبه مرگ" را در ذهن انسان ایجاد کند.

فرارو: دانشمندان به تازگی توانستند ماده‌ای را کشف کنند که در مغز انسان تجربیاتی مانند تجربه مرگ ایجاد می‌کند.

مرگ یکی از اسرارآمیزترین پدیده‌های زندگی موجودات زنده، بخصوص انسان، است.

تاکنون هیچ انسان عادی پس از مرگ زنده نشده است و در نتیجه هیچ کسی وجود ندارد که بتواند تجربه و روحیات درونی انسان به هنگام مرگ را به دقت توضیح دهد. با این حال، دانشمندان تلاش می‌کنند با تحقیق بر روان و مغز انسان تجربه مرگ را به انسان‌های زنده نشان دهند و احتمالا جاده مرگ را هم دو طرفه کنند.

طی پژوهش جدیدی که در امپریال کالج لندن انجام شده، دانشمندان ماده گیاهی جدیدی در ناحیه آیاهواسکا (ayahuasca) در منطقه آمازون پیدا کردند که می‌تواند تجربه "شبه مرگ" را در ذهن انسان ایجاد کند.

به گزارش امپریال کالج لندن، تجارب شبه مرگ (Near-death Experiences) یا NDEs، حوادث مهم رواشناختی هستند که در هنگام مرگ واقعی یا مرگ قریب‌الوقوع اتفاق می‌افتند. جنبه‌های شایع NDEs شامل مواردی همچون تجربیات خارج از جسم، احساسات گذار به جهانی دیگر و آرامش درونی می‌شود که بسیاری از این جنبه‌ها توسط افرادی گزارش شده‌اند که از ماده‌ای مخدر به نام DMT استفاده می‌کنند.

DMT یک ماده مخدر قدرتمند است که در گیاهان و حیوانات مشخصی پیدا می‌شود و در ناحیه آیاهواسکا به عنوان یک ترکیب روانگردان عمده وجود دارد. این ماده مخدر از جوشاندن نوعی انگور و برگ درخت تولید می‌شود و در مراسم‌های آمریکای جنوبی و مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پژوهشگران امپریال کالج لندن شباهت‌های موجود میان تجارب استفاده از DMT و گزارش‌های NDEs را مطالعه کردند. یافته‌های آنان که در مجله فرانتیرز این سایکولوجی، منتشر شده، نشان می‌دهد که تشابه زیادی میان آن‌هایی که تجارب NDEs داشته‌اند و کسانی که داوطلبانه از ماده DMT استفاده کرده‌اند، وجود دارد.

در جریان تحقیق، ۱۳ نفر سالم شرکت کردند، که به آن‌ها ماده DMT و پلاسیبو داده شد. نتایج تجربیات این افراد، با کسانی که سابقا تجارب واقعی NDEs داشته‌اند مقایسه شده است. دو گروه پرسشنامه‌ای پر کردند و به سوالات آن درباره تجارب خود پاسخ دادند. پاسخ دو گروه تا حدود زیادی مشابه بود. در نتیجه محققان به این نتیجه رسیدند که ماده DMT می‌تواند تجربه شبه مرگ را برای افراد ایجاد کند.

دکتر رابین کارهارت هاریس، سرپرست و ناظر گروه تحقیق، گفت:" این احساسات مهم هستند، زیرا به ما یادآوری می‌کنند که NDE به دلیل وقوع تغییرات مهم در نحوه عمل مغز اتفاق می‌افتد نه به دلیل چیزی فراتر از مغز. DMT ابزار قابل توجهی است که ما را قادر می‌سازد روانشناسی و بیولوژی مردن را مطالعه کنیم و آن را بهتر بفهمیم".

منجمد کردن مغز، راهی برای فرار از مرگ!
اگر چه دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند راهی برای جاودانه کردن زندگی انسان یا زنده کردن مردگان پیدا کنند، اما ثروتمندان به امید یافتن یک زندگی کاملا جدید در آینده، پول‌های هنگفتی را هزینه می‌کنند.

علم کریوژنیک (Cryogenics)، که در آن بدن انسان تا درجه منفی ۱۹۶ سانتیگراد (معادل منفی ۳۲۱ فارنهایت) منجمد می‌شود، به طور فزاینده به عنوان راهی برای فرار از مرگ دیده می‌شود. ثروتمندان به امید یافتن زندگی دوباره، حاضر هستند برای منجمد کردن مغزشان پس از مرگ، ۸۰ هزار یورو (۱۰۰ هزار دلار) یا حتی بیشتر پرداخت کنند.

به گزارش دیلی‌میل، یک تاجر معتقد است که او در آینده پس از مرگ روزی بیدار خواهد شد و "زندگی کاملا جدیدی را تجربه" خواهد کرد. این تاجر بریتانیایی که به دلیل حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، گفته او "نمی‌تواند درباره چیزی هیجان‌آورتر از این فکر کند".

با این حال، بسیاری از کارشناسان می‌گویند هیچ امیدی برای منجمد ساختن و سپس گرم کردن موفقیت‌آمیز اعضایی مانند قلب و کلیه وجود ندارد چه برسد به ذهن.

کریوژنیک به علمی گفته می‌شود که در آن جسم مرده یا اعضایی از بدن انسان با هدف استفاده در آینده، منجمد می‌شوند. یک تاجر ثروتمند در دهه ششم زندگی‌اش، که خواسته با نام دیوید معرفی شود، به دیلی‌استار گفت:" می‌دانم که بسیاری از مردم، فکر خواهند کرد که من یک احمقم، اما چرا نباید این (منجمد کردن) را تجربه نکنم؟ بدون ماجراجویی، هیچ چیزی به دست نمی‌آید".

حامیان کریوژنیک معتقدند که این علم معجزه‌ای برای فریب مرگ است. این امید وجود دارد که علم به حدی از پیشرفت برسد که بتواند تمام چیز‌هایی که انسان را به کام مرگ می‌کشانند را معالجه کند. در آن روز احتمالا می‌توان جنازه‌های منجمد شده را دوباره احیا کرد.

منجمد کردن مغز، در حوزه کریوژنیک، هدف نهایی است. در حال حاظر، این خدمت فقط توسط دو سازمان آمریکایی ارائه می‌شود: آلکور (Alcor) در آریزونا و انستیتوی کریونیکس (Cryonics Institute) در میشیگان.

الکور ۱۰۰۰ عضو دارد که برای حفظ بدن‌شان پس از مرگ پول پرداخت می‌کنند. برخی از بیماران، برای حفظ کل بدن‌شان ۲۰۰ هزار یورو (۲۵۵ هزار دلار) پول می‌دهند. در حال حاضر، ۱۴۹ جنازه، از جمله جنازه یک کودک دو ساله از تایلند، در این سازمان منجمد شده است.

دیوید افزود:" فقط خانواده نزدیک من میدانند که من این کار را انجام می‌دهم و غالبا بسیار حامی هستند. دیدگاه آن‌ها این است که پول مال توست و هر طور که می‌خواهی آن را هزینه کن".

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
کدخدا دیرزمانیست که دیوانه شده است
Iran, Islamic Republic of
03:50 - 1397/06/02
چند نفر از مرگ برگشته کتاب چاپ کردن در ایران که بعد مرگشون تا کجاها رفتن و دوباره برگشتن پس همشون توهم زده بودن
Netherlands
04:44 - 1397/06/02
دمتون گرم ما دنبال اینیم که بمیریم از این بی پولی و سختی زمونه راحت شیم اونوقت اینها چقد لذت میبرن از دنیا که دنبال زندگی مجددن.
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/06/02
مربوط به ۸۰ سال پیشه آمو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر