آیا جاده مرگ دو طرفه می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۶۳۰۴۷
۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۹
۱۳۵۹۰
طی پژوهش جدیدی که در امپریال کالج لندن انجام شده، دانشمندان ماده گیاهی جدیدی در ناحیه آیاهواسکا (ayahuasca) در منطقه آمازون پیدا کردند که می‌تواند تجربه "شبه مرگ" را در ذهن انسان ایجاد کند.

فرارو: دانشمندان به تازگی توانستند ماده‌ای را کشف کنند که در مغز انسان تجربیاتی مانند تجربه مرگ ایجاد می‌کند.

مرگ یکی از اسرارآمیزترین پدیده‌های زندگی موجودات زنده، بخصوص انسان، است.

تاکنون هیچ انسان عادی پس از مرگ زنده نشده است و در نتیجه هیچ کسی وجود ندارد که بتواند تجربه و روحیات درونی انسان به هنگام مرگ را به دقت توضیح دهد. با این حال، دانشمندان تلاش می‌کنند با تحقیق بر روان و مغز انسان تجربه مرگ را به انسان‌های زنده نشان دهند و احتمالا جاده مرگ را هم دو طرفه کنند.

طی پژوهش جدیدی که در امپریال کالج لندن انجام شده، دانشمندان ماده گیاهی جدیدی در ناحیه آیاهواسکا (ayahuasca) در منطقه آمازون پیدا کردند که می‌تواند تجربه "شبه مرگ" را در ذهن انسان ایجاد کند.

به گزارش امپریال کالج لندن، تجارب شبه مرگ (Near-death Experiences) یا NDEs، حوادث مهم رواشناختی هستند که در هنگام مرگ واقعی یا مرگ قریب‌الوقوع اتفاق می‌افتند. جنبه‌های شایع NDEs شامل مواردی همچون تجربیات خارج از جسم، احساسات گذار به جهانی دیگر و آرامش درونی می‌شود که بسیاری از این جنبه‌ها توسط افرادی گزارش شده‌اند که از ماده‌ای مخدر به نام DMT استفاده می‌کنند.

DMT یک ماده مخدر قدرتمند است که در گیاهان و حیوانات مشخصی پیدا می‌شود و در ناحیه آیاهواسکا به عنوان یک ترکیب روانگردان عمده وجود دارد. این ماده مخدر از جوشاندن نوعی انگور و برگ درخت تولید می‌شود و در مراسم‌های آمریکای جنوبی و مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پژوهشگران امپریال کالج لندن شباهت‌های موجود میان تجارب استفاده از DMT و گزارش‌های NDEs را مطالعه کردند. یافته‌های آنان که در مجله فرانتیرز این سایکولوجی، منتشر شده، نشان می‌دهد که تشابه زیادی میان آن‌هایی که تجارب NDEs داشته‌اند و کسانی که داوطلبانه از ماده DMT استفاده کرده‌اند، وجود دارد.

در جریان تحقیق، ۱۳ نفر سالم شرکت کردند، که به آن‌ها ماده DMT و پلاسیبو داده شد. نتایج تجربیات این افراد، با کسانی که سابقا تجارب واقعی NDEs داشته‌اند مقایسه شده است. دو گروه پرسشنامه‌ای پر کردند و به سوالات آن درباره تجارب خود پاسخ دادند. پاسخ دو گروه تا حدود زیادی مشابه بود. در نتیجه محققان به این نتیجه رسیدند که ماده DMT می‌تواند تجربه شبه مرگ را برای افراد ایجاد کند.

دکتر رابین کارهارت هاریس، سرپرست و ناظر گروه تحقیق، گفت:" این احساسات مهم هستند، زیرا به ما یادآوری می‌کنند که NDE به دلیل وقوع تغییرات مهم در نحوه عمل مغز اتفاق می‌افتد نه به دلیل چیزی فراتر از مغز. DMT ابزار قابل توجهی است که ما را قادر می‌سازد روانشناسی و بیولوژی مردن را مطالعه کنیم و آن را بهتر بفهمیم".

منجمد کردن مغز، راهی برای فرار از مرگ!
اگر چه دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند راهی برای جاودانه کردن زندگی انسان یا زنده کردن مردگان پیدا کنند، اما ثروتمندان به امید یافتن یک زندگی کاملا جدید در آینده، پول‌های هنگفتی را هزینه می‌کنند.

علم کریوژنیک (Cryogenics)، که در آن بدن انسان تا درجه منفی ۱۹۶ سانتیگراد (معادل منفی ۳۲۱ فارنهایت) منجمد می‌شود، به طور فزاینده به عنوان راهی برای فرار از مرگ دیده می‌شود. ثروتمندان به امید یافتن زندگی دوباره، حاضر هستند برای منجمد کردن مغزشان پس از مرگ، ۸۰ هزار یورو (۱۰۰ هزار دلار) یا حتی بیشتر پرداخت کنند.

به گزارش دیلی‌میل، یک تاجر معتقد است که او در آینده پس از مرگ روزی بیدار خواهد شد و "زندگی کاملا جدیدی را تجربه" خواهد کرد. این تاجر بریتانیایی که به دلیل حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، گفته او "نمی‌تواند درباره چیزی هیجان‌آورتر از این فکر کند".

با این حال، بسیاری از کارشناسان می‌گویند هیچ امیدی برای منجمد ساختن و سپس گرم کردن موفقیت‌آمیز اعضایی مانند قلب و کلیه وجود ندارد چه برسد به ذهن.

کریوژنیک به علمی گفته می‌شود که در آن جسم مرده یا اعضایی از بدن انسان با هدف استفاده در آینده، منجمد می‌شوند. یک تاجر ثروتمند در دهه ششم زندگی‌اش، که خواسته با نام دیوید معرفی شود، به دیلی‌استار گفت:" می‌دانم که بسیاری از مردم، فکر خواهند کرد که من یک احمقم، اما چرا نباید این (منجمد کردن) را تجربه نکنم؟ بدون ماجراجویی، هیچ چیزی به دست نمی‌آید".

حامیان کریوژنیک معتقدند که این علم معجزه‌ای برای فریب مرگ است. این امید وجود دارد که علم به حدی از پیشرفت برسد که بتواند تمام چیز‌هایی که انسان را به کام مرگ می‌کشانند را معالجه کند. در آن روز احتمالا می‌توان جنازه‌های منجمد شده را دوباره احیا کرد.

منجمد کردن مغز، در حوزه کریوژنیک، هدف نهایی است. در حال حاظر، این خدمت فقط توسط دو سازمان آمریکایی ارائه می‌شود: آلکور (Alcor) در آریزونا و انستیتوی کریونیکس (Cryonics Institute) در میشیگان.

الکور ۱۰۰۰ عضو دارد که برای حفظ بدن‌شان پس از مرگ پول پرداخت می‌کنند. برخی از بیماران، برای حفظ کل بدن‌شان ۲۰۰ هزار یورو (۲۵۵ هزار دلار) پول می‌دهند. در حال حاضر، ۱۴۹ جنازه، از جمله جنازه یک کودک دو ساله از تایلند، در این سازمان منجمد شده است.

دیوید افزود:" فقط خانواده نزدیک من میدانند که من این کار را انجام می‌دهم و غالبا بسیار حامی هستند. دیدگاه آن‌ها این است که پول مال توست و هر طور که می‌خواهی آن را هزینه کن".

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
کدخدا دیرزمانیست که دیوانه شده است
Iran, Islamic Republic of
03:50 - 1397/06/02
چند نفر از مرگ برگشته کتاب چاپ کردن در ایران که بعد مرگشون تا کجاها رفتن و دوباره برگشتن پس همشون توهم زده بودن
Netherlands
04:44 - 1397/06/02
دمتون گرم ما دنبال اینیم که بمیریم از این بی پولی و سختی زمونه راحت شیم اونوقت اینها چقد لذت میبرن از دنیا که دنبال زندگی مجددن.
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/06/02
مربوط به ۸۰ سال پیشه آمو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
عارفی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر