پیام اعتراضی نمایندگان نسبت به تغییر نوبخت
۷۶۴۰۳۴
۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
۷۲۷۷
عضو فراکسیون امید مجلس مطرح کرد: فراکسیون امید نماینده جریان اصلاحات در قوه مقننه است و این احساس بی نیازی و بی توجهی کابینه و رئیس جمهور نسبت به اصلاح طلبان مشهود است. بنابراین مسیر برای ریاست فراکسیون امید برای مدیریت نمایندگان اصلاح طلب در مجلس در خصوص حمایت از روحانی به شدت دشوار شده است.

خبرگزاری ایلنا: عضو فراکسیون امید مجلس مطرح کرد: فراکسیون امید نماینده جریان اصلاحات در قوه مقننه است و این احساس بی نیازی و بی توجهی کابینه و رئیس جمهور نسبت به اصلاح طلبان مشهود است. بنابراین مسیر برای ریاست فراکسیون امید برای مدیریت نمایندگان اصلاح طلب در مجلس در خصوص حمایت از روحانی به شدت دشوار شده است.

جلال میرزایی، در خصوص موضوع طرح سوال از رئیس‌جمهور که اخیرا برخی از نمایندگان مجلس آن را طرح و پیگیری کردند، اظهار داشت: فراکسیون امید همواره به دنبال نهادینه شدن فعالیت‌های سیاسی و پاسخگویی مسئولان به مردم و در نهایت توسعه سیاسی کشور بوده است.

وی افزود: طرح سوال از رئیس‌جمهور فرصتی است برای روحانی که مورد حمایت اصلاح‌طلبان هم واقع شده است و هم برای اصلاح‌طلبان فرصتی است تا از اقدامات دولت تا به امروز مطلع شوند. علاوه بر این موانع و مشکلاتی که رئیس‌جمهور تا امروز با آنها مواجه بوده و فرصت ابراز آنها را نداشته می‌توان در روز سوال از رئیس جمهور مطرح کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضع فراکسیون امید در طرح سوال از رئیس‌جمهور نوعی دلخوری از روحانی است، گفت: روحانی تا به امروز از فراکسیون امید کمکی نخواسته و رئیس‌جمهور و مدیران دولت نسبت به فراکسیون امید و اصلاح‌طلبان اظهار بی‌نیازی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد بی توجهی و بی نیازی دولت نسبت به فراکسیون امید در موضع گیری‌های امیدی‌ها در آینده تاثیر گذار است.

میرزایی افزود: فراکسیون امید نماینده جریان اصلاحات در قوه مقننه است و این احساس بی نیازی و بی‌توجهی کابینه و رئیس‌جمهور نسبت به اصلاح‌طلبان مشهود است. بنابراین مسیر ریاست فراکسیون امید برای مدیریت نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس در خصوص حمایت از روحانی به شدت دشوار شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عارف نمی‌تواند به روحانی بگوید به اصلاح‌طلبان و نمایندگان اصلاح‌طلب کمک و توجه کن. اما بدیهی است جریان اصلاحات به علت حمایت از روحانی هزینه زیادی را متحمل شده است و این هزینه با عملکرد برخی از وزرا روز به روز افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: با رفتار برخی استاندارها و اعضای کابینه با نمایندگان اصلاح‌طلب و در مجموع اصلاح‌طلبان، روز به روز از انگیزه اصلاح‌طلبان برای حمایت از روحانی کاسته می‌شود و این موضوع در آینده مشکل آفرین خواهد بود.

میرزایی با اشاره به استیضاح کرباسیان گفت: تعامل کرباسیان با اصلاح‌طلبان خوب بوده است اما برخی نمایندگان فشار اقتصادی روی مردم را در نظر می‌گیرند و رای به استیضاح می‌دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه عمده مسائل اقتصادی کشور بر دوش سازمان برنامه و بودجه است، اظهار کرد: وقتی واقع گرایانه به مشکلات کشور نگاه کنیم درمیابیم که بیشترین وظیفه در خصوص تخصیص منابع و مسائل اقتصادی مربوط به سازمان برنامه و بودجه است و وزارت اقتصاد در این بین امکاناتی ندارد. بنابراین گله‌مندی‌ها درخصوص نحوه تخصیص منابع در کشور است اما چون نمایندگان نمی‌توانند نوبخت را استیضاح کنند تاوان آن را وزارت اقتصاد می‌دهد.

وی گفت: نمایندگان با بعضی استیضاح‌ها به نوعی پیام اعتراضی خود را نسبت به تغییر درست در کابینه از جمله نوبخت به روحانی می‌رسانند.

میرزایی یادآور شد: با توجه به فشاری که مطبوعات و افکارعمومی برای تغییر کابینه وارد کردند، رئیس بانک مرکزی تغییر کرد اما وقتی افکار عمومی جهت پیکان را به سمت تغییر نوبخت برد با تهدیدهایی مواجه شد و درواقع بلاتکلیفی روحانی را در این خصوص مشاهده کردیم که همین موضوع موجب تزریق یاس و ناامیدی دوباره به جامعه شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/06/04
نمایندگان پوپولیستی به جای چرند و ارائه چرندیات فکری به حال مردم بی خانمان مناطق زلزله زده باشند به خدا فردا نه پس فردا زمستان هستش دوباره مردم مناطق زلزله زده اذیت می شوند روا نیست بر ملت ایران این همه بی اعتنایی و یاوه گویی!!!
Germany
16:10 - 1397/06/04
نوبخت مردم رو بدبخت کرد. کل کابینه باید برن به زباله دان تاریخ.
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1397/06/04
نوبخت در سازمان سازمان برنامه و بودجه از پارسال برای افزایش نرخ دلار برنامه ریزی کرده بود دلیلش هم بودجه ارائه شده پارسال به مجلس است ولی با اینکه رای نیاورد نوبخت و روحانی همان کار خودشان را کردند حالا مجلس اگر آنها را بر کنار نکند در فساد آنها شریک است.
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/06/04
مردم به فکر نان شب . شما هم وغمتان حفظ حزب وگروه ...
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1397/06/04
نمایندگان اینو فهمیدن که اقتصاد ایران در بدترین شرایط قرار داره ولی فکر کنم کارخاصی نمی تونن انجام بدن مانند کسی که شطرنج بلد نیست والکی مهره جابجا می کنه تا کیش و مات شه اقتصاد مملکت به باد فنا رفت هنوز نفهمیدید یعنی شماها نمی دانید مشکل کار کجاست تا دیر نشده دست بکار شید وگرنه......
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1397/06/05
این که فقط از روابط بین خودشون گفت پس مردم چی؟
امان از نماینده وکیل الدوله.
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/06/05
نوبخت و نهاوندیان سوگلی روحانی هستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج