دستگیری دزد ۸ میلیاردی فرش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۶۶۲۲۴
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
۱۴۱۲۳
پسر شهرستانی که با همدستی کارگر مغازه فرش فروشی سناریوی گروگانگیری و سرقت 64 تخته فرش نفیس را اجرا کرده بود 17 ماه پس از سرقت دستگیر شد.

روزنامه ایران: پسر شهرستانی که با همدستی کارگر مغازه فرش فروشی سناریوی گروگانگیری و سرقت 64 تخته فرش نفیس را اجرا کرده بود 17 ماه پس از سرقت دستگیر شد.

عصر 23 فروردین سال 96 سرقت فرش فروشی در خیابان ولیعصر شمالی به بازپرس شعبه اول دادسرای ویژه سرقت اعلام شد.

به دستور بازپرس نصرتی، کارآگاهان اداره یکم پلیس پایتخت وارد عمل شده و در تحقیقات اولیه مشخص شد که یکی از کارگران فرش فروشی به همراه دوستش وارد مغازه شده وصاحب مغازه را به همراه 4 کارمند و 6 مشتری به زیرزمین برده و گروگان گرفته سپس 64 تخته فرش و تابلو فرش نفیس و گرانبها را به سرقت برده‌اند. همه فرش‌ها شناسنامه‌دار بوده و حدود 8 میلیارد تومان قیمت داشت.

صاحب فرش فروشی که مردی 70 ساله است و توسط دزدان مسلح، گروگان گرفته شده بود در این باره به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: چند روز قبل ازسرقت مرد جوانی به نام میثم به مغازه‌ام آمد و از من خواست تا به او کاری در مغازه بدهم. میثم را از قبل می‌شناختم، همین شناخت قبلی باعث شد تا استخدامش کنم. ساعت 14:20 دقیقه بعدازظهر روزحادثه، زمانی که 4 کارمندم برای ناهاررفته بودند، میثم از فرصت استفاده کرد وطبق نقشه ازقبل طراحی شده، در را برای همدستش باز کرد.

آنها درحالی که اسلحه؛ چاقو و گاز اشک‌آور به همراه داشتند وارد ناهارخوری شده و دست‌های کارمندان را با چسب شیشه‌ای پهن بستند و همگی را به صندلی گره زدند. در همین حین، یکی از افرادی که برایمان فرش می‌آورد نیز وارد مغازه شد که او را نیز گروگان گرفتند. میثم، من و راننده‌ام را نیز در زیرزمین حبس کرد.

سرقت میلیاردی فرش‌های نفیس

صاحب فرش فروشی ادامه داد: او حتی به مشتری‌های مغازه هم رحم نکرد و آنها را نیز بدون آن‌که دست‌هایشان را ببندد داخل یکی دیگر از اتاق‌ها زندانی کرد. بعد از زندانی کردن ما، او به کمک همدستش 64 تخته فرش و تابلو فرش نفیس و گرانبهای ابریشم قم را که دست کم 7 میلیارد و 500 میلیون تومان ارزش داشتند به سرقت بردند. وقتی مطمئن شدیم که آنها رفتند با کمک همدیگر دست‌هایمان را باز کردیم و درنهایت هم با پلیس تماس گرفتیم.

تحقیقات برای دستگیری عاملان سرقت فرش فروشی ادامه داشت تا این‌که کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی رد متهمان را در مرز ایران و عراق زدند. اما سارقان مدام مخفیگاهشان را تغییر می‌دادند. کارآگاهان در بررسی‌های خود دریافتند که متهمان چندین بار قصد فروش فرش‌ها را داشته اما از آنجایی که فرش‌ها شناسنامه‌دار بودند و گزارش این سرقت اعلام شده بود، موفق به فروش نشدند.

بررسی‌ها ادامه داشت تا این‌که هفته گذشته یکی از متهمان این پرونده دستگیر شد. مرد جوان چهارشنبه گذشته برای تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت منتقل شد و زمانی که در مقابل بازپرس نصرتی قرار گرفت به سرقت فرش‌های نفیس با همدستی کارگر فرش فروشی اعتراف کرد.

گفت‌و‌گو با متهم

چگونه نقشه سرقت از فرش فروشی را کشیدید؟ من و میثم بچه محل و رفیق هستیم و مدت‌هاست که همدیگر را می‌شناسیم. من چندین سال قبل در کانال‌سازی کار می‌کردم و میثم هم آرایشگر بود. هر دویمان در شهر خودمان که در غرب کشور است کار می‌کردیم. اما دو سال قبل میثم راهی تهران شد.

او می‌خواست ازدواج کند ولی پول لازم برای این کار را نداشت. برای همین تصمیم گرفت به تهران بیاید و شغلی برای خودش پیدا کند. شغلی که بتواند با آن هزینه عروسی‌اش را تأمین کند.

بعد چه اتفاقی افتاد؟ میثم مدتی در تهران بود تا این‌که با من تماس گرفت و گفت در فرش فروشی برای خودش کار پیدا کرده است. آن زمان من نیسان وانت داشتم و به پیشنهاد میثم نیسانم را فروختم تا به تهران بیایم و برای خودم کسب و کاری راه بیندازم. به تهران که آمدم کارگری می‌کردم. درآمدم بد نبود تا این‌که 10 روز قبل از سرقت فرش فروشی، میثم پیشنهاد سرقت را مطرح کرد. اول موافقت نکردم. اما وسوسه پولدار شدن یک شبه باعث شد تا با او همدست شوم.

اسلحه از کجا آوردی؟ به یکی از استان‌های غربی کشور رفتم و یک کلت کمری قلابی، یک کلت واقعی با 12 تیر، یک کلاشنیکف با 60 تیر خریدم.

نقشه‌تان چه بود؟ میثم ساعت رفت و آمد و استراحت کارمندان را می‌دانست. قرار شد زمانی که کارمندان برای ناهار به رستوران فرش فروشی رفتند، من با اسلحه وارد شوم کارمندان را داخل زیرزمین حبس و فرش‌ها را سرقت کنیم. فکر کنم ساعت 2 یا 3 بود که میثم تماس گرفت و از من خواست وارد شوم.

با چه وسیله‌ای فرش‌ها را بردید؟ یکی از ماشین‌های فرش فروشی را برداشتیم و بعد از این‌که فرش‌ها را به مخفیگاهمان منتقل کردیم، میثم خودرو را در یکی از محله‌های جنوب تهران رها کرد.

فرش‌ها را چه کردید؟ فرش‌ها را به خانه اجاره‌ای میثم بردیم. 33 تا از فرش‌ها را هم من به خانه مان در شهرستان بردم. تعدادی از آنها را میثم به شهرستان برد.

چرا در این مدت آنها را نفروختید؟نشد. فرش‌ها شناسنامه داشت و در دسترس نبودن این شناسنامه‌ها باعث شد تا نتوانیم فرش‌ها را بفروشیم. من برای فروش فرش‌ها دوبار به عراق رفتم اما موفق نشدم. دفعه اول چند ماه بعد از سرقت فرش‌ها بود اما هر خریداری که فرش‌ها را می‌دید می‌گفت بدون شناسنامه هیچ ارزشی ندارد و نمی‌تواند فرش سرقتی بخرد.

چند وقت قبل هم مشتری پیدا کردم و با چند تخته فرش راهی عراق شدم اما بازهم دست خالی برگشتم همان حرف‌های تکراری و همیشگی و درنهایت هم با فرش‌ها به ایران برگشتم.

گفته بودی که می‌خواستی خودت را معرفی کنی؟

بله. از فرار خسته شده بودم. کابوس می‌دیدم که دستگیر شده‌ام. وقتی در عراق نتوانستیم 3 تخته فرشی را که با خودم برده بودم بفروشم، تصمیم گرفتم به ایران که برگشتم خودم را معرفی کنم. اما به محض رسیدن به ایران دستگیر شدم.با اعترافات متهم جوان به سرقت‌ها به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ویژه سرقت او در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات برای دستگیری میثم و سایر فرش‌های سرقتی ادامه دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/06/10
دقت کنید خوب جوانی برای تشکیل خوانواده دادن ویه زندگی معمولی آمده تهران برای کار و میبینند که به این سال وماه نمی توانند پولی برای زندگی بدست بیاورد خوب نا امید ویاس باعث رفتن بسوی دزدی وکار خلاف میشود کسی دزد وآدمکش متولد نمی شود اینهارا دولتهای بی صلاحیت بوجود می آورد ودیگه برای همیشه زندگی این افراد نابود می شود اگر کار وبیمه یه زندگی تقریبا راحت مردم داشته باشند طبعا جامعه ای خوب سالم وبا نشاط خواهیم داشت مردم زیاده خواه نیستند ولی زیر خط فقر نمی شود زندگی کرد وسالم ماند مرگ بر آنهایی که جامعه را دچار فقر کردند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
آف دکور _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر