چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید؟
۷۶۶۳۸۴
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
۱۱۹۹۶
عشق چیزی بسیار خاص است زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد و فراموش کردنش سخت است. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می‌شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت.

وب‌سایت مردمان: عشق چیزی بسیار خاص است زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد و فراموش کردنش سخت است. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می‌شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت.

دلیل آن هر چه که باشد، اینکه یاد بگیرید چطور کسی که خیلی دوست داشته‌اید را فراموش کنید کار بسیار سختی است و نیازمند گذشت زمان است. خوشبختانه، خیلی‌ها این کار را انجام داده‌ و با موفقیت روبه‌رو شده‌اند. ما روش آن را به شما آموزش می‌دهیم.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

مراحل فراموش کردن عشق

بخش اول: تغییر دیدگاهتان

۱. بفهمید که هنوز ممکن است این فرد را دوست داشته باشید. اگر تصور می‌کنید نمی‌توانید فراموشش کنید، احتمالاً دلیلی دارد. شما اوقات فوق‌العاده‌ای را با هم گذرانده‌اید و بخش مهمی از قلبتان را به او داده‌اید. حالا که تصمیم گرفته‌اید فراموشش کنید، دیگر به آن فرد طوری که دوست دارید باشد نگاه نکنید و سعی کنید خودِ واقعی‌اش را ببینید.

• اگر به شما دروغ می‌گوید یا فریبتان می‌دهد و یا احساسش نسبت به شما عوض شده است باید بفهمید که این رابطه اصلاً رابطه سالمی برای شما به حساب نمی‌آید. ممکن است برایتان سوءتفاهم شود یا عصبانی شوید. فراموش کردن این فرد ممکن است خیلی سخت باشد اما به این معنی نیست که نمی توانید فراموشش کرده و زندگی‌تان را پیش ببرید.

• همچنین درک کنید که فراموش کردن به این معنی نیست که دیگر نمی‌توانید آن فرد را دوست داشته باشید. فقط به این معنی است که عشق شما به او تغییر کرده است. هنوز می‌توانید او را ببینید، بهترین آرزوها را برایش داشته باشید و دعا کنید که خوشبخت شود. فراموش کردن به این معنی نیست که باید به طور کل نادیده‌اش بگیرید؛ یعنی باید بیشتر به فکر خودتان باشید.
• به خودتان باور داشته باشید. شما چیزهای زیادی دارید. عشق یعنی فهمیدن بیشتر درمورد خودتان از طریق دیگران. با تجربه عشق‌های بیشتر، اطلاعات بیشتری درمورد خودتان به دست می‌آورید. اگر خودتان، خودتان را باور نداشته باشید، عشق بعدی‌تان چطور می‌تواند باورتان کند؟

۲. درک کنید که آدم‌های دیگری هم هستند–فقط شما نمی‌بینید. احتمالاً خیلی زیاد این فرد را دوست داشته‌اید که شما را به نقطه‌ای رسانده است که هیچ کس دیگری را در دنیا به جز او نمی‌بینید. فراموش کردن سخت‌ترین قسمت کار است و ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید آن را هدر دهید.

• همه ما دوست داریم در دنیای افسانه ای زندگی کنیم که در آن همه چیز دقیقاً طبق برنامه‌مان پیش می‌رود و هیچ سختی و مشکلی وجود ندارد، اما زندگی واقعی اینطور نیست. افراد زیادی هستد که قبل از این که با یک فرد خاص بمانند، در طول زندگی‌شان با آدم‌های زیادی رابطه عاشقانه برقرار می‌کنند.

• سعی کنید خوش‌بین باشید. نیمه پر لیوان را ببینید. به جای اینکه فکر کنید، «من عشقم را از دست دادم»، فکر کنید «من الان مجردم!». به جای اینکه فکر کنید «کسی که خیلی وقت بود می‌شناختم را از دست دادم»، فکر کنید «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش‌بین بودم کمکتان می‌کند زودتر فراموش کنید.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

۳. بدانید که ممکن است شما بیشتر از مقداری که طرف‌مقابلتان دوستتان داشته، دوستش داشته‌اید. این مورد شاید سخت باشد زیرا به احتمال زیاد طرف مقابل نمی‌دانسته است که شما چقدر عاشقش بوده‌اید. اما اشکالی ندارد. این به آن معنی نیست که شما فردی دوست‌داشتنی، جذاب یا فریبنده نیستید. فقط به این معنی است که فرصت دیگری برایتان هست که کسی را پیدا کنید که درست همان اندازه که شما دوستش دارید، دوستتان بدارد.

• اگر تصورتان این است که شما بیشتر از طرف مقابلتان او را دوست داشته‌اید، از این بعنوان یک انگیزه استفاده کنید. فکر کنید: ترجیح می‌دهید با کسی باشید که کمتر از آن مقداری که دوستش دارید، دوستتان دارد یا به همان اندازه؟

• درگیر این ایده نشوید که «شاید کس بهتری را پیدا نکنم». نباید هیچوقت خودتان را اسیر کسی کنید که به دردتان نمی‌خورد. بیرون بروید، به استانداردهای خودتان باور داشته باشید و سعی کنید کسی که می‌خواهید را پیدا کنید.بهتر است مستقل و شاد باشید تا در رابطه با کسی که به فکرتان نیست.

۴. اگر احساستان را به کسی که عاشقش هستید گفته‌اید و هیچ جوابی دریافت نکرده‌اید، درک کنید که هیچ دلیلی برای ادامه آن وجود ندارد. فراموش کردن به نفعتان است.

• با یک فرد بی‌طرف که چنین موقعیتی داشته است حرف بزنید. یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان. اگر مجبور شدید پیش مشاور هم بروید. درمیان گذاشتن فکر و احساستان با یک فرد بی‌طرف سبک‌ترتان می‌کند و کمک می‌کند زودتر فراموش کنید.

• با درد به طرقی سازنده برخورد کنید. وانمود نکنید که غصه‌ای ندارید. راه‌های فرار خلاقانه‌ای پیدا کنید مثل هنر یا گفتگو تا دردتان را از طریق آن بیرون بریزید. سعی کنید بیشتر وقت‌ها به آن فکر نکنید زیرا فکر کردن مداوم به آن بدترش می‌کند.

۵. تصمیم بگیرید می‌خواهید همچنان دوست بمانید یا نه. به خودتان بستگی دارد. خیلی سخت است که دوستی یک عشق قدیمی را با استقلال تازه‌تان در کنار هم داشته باشید. بیشتر افراد تصور می‌کنند آسان‌تر است که یک دوستی دور با فردمقابل نگه دارید اما تصمیم با خودتان است.

بخش دوم: برگرداندن استقلال شخصی

۱. به مسافرت بروید. لازم نیست یک سفر رویایی باشد. مهم این است که فقط مناظر تازه ببینید و چیزی شما را مشغول نگه دارد. افراد زیادی باور دارند که تغییر محل موقتی باعث می‌شود ذهنتان را پاک کنید و به وضعیت عادی برگردید.

• با محلی‌ها معاشرت کنید. اگر قرار است همیشه خودتان تنها باشید چه فایده‌ای دارد که به محلی جدید بروید؟ با محلی‌ها معاشرت کنید، به داستان‌هایشان گوش دهید و خوش بگذرانید.
• زمان‌هایی را به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی‌تان شاد شوید. اگر نتوانید به تنهایی شاد باشید، چطور فردی که قرار است بعدها به زندگی‌تان بیاید می‌تواند با شما شاد شود؟

۲. به دوستان و خانواده تکیه کنید. دوستان و خانواده‌تان در هر شرایطی در دسترس شما هستند – از آنها استفاده کنید! وقتی احساس ناراحتی می‌کنید، با اعضای خانواده وقت بیشتری را بگذرانید یا با دوستانتان قرار گذاشته و بیرون بروید. دوستان و خانواده‌تان درست به همان اندازه یک شریک عاشقانه دوستتان دارند اما به طریقی متفاوت.

• برای اتفاقاتی که می‌افتد به نزدیک‌ترین دوستتان پناه ببرید. اگر آمادگی شنیدن نصیحت دارید، از دوستتان بخواهید این کار را بکند. بهترین دوست شما از دیدی شما را می‌بیند که خودتان نمی‌توانید و دیدگاهی واقعاً تازه به شما خواهد داد. دوست نزدیک شما هر کاری هم که نتواند بکند، فرصتی برای بیرون ریختن حرف‌های دلتان در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود فکر کنید ارزشمندید.

۳. همه یادگاری‌های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید. شاید خیلی جالب به نظر نرسد اما لازم و ضروری است. فراموش کردن یک عشق قبلی مستلزم این است که در آینده زندگی کنید نه گذشته. همه عکس‌ها، یادداشت‌ها، فیلم‌ها، هدیه‌ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می‌شود را جمع کرده و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. کار ناراحت‌کننده‌ای است اما روحیه‌تان را بهتر خواهد کرد.

• به خاطر داشته باشید که برداشتن و دور کردن به معنی از بین بردن نیست. ممکن است دوست داشته باشید که همه یادگاری‌هایتان را نگه دارید، درست همانطور که ممکن است نخواهید آن فرد را به طور کل فراموش کنید. شاید دلتان بخواهد وقتی به کل رابطه را پشت سر گذاشتید، نگاهی به آن یادگاری‌ها بیندازید.

۴. همانطور که غصه می‌خورید، حتماً خودتان را خالی کنید. خیلی‌ها تصمیم می‌گیرند همه احساساتشان را جایی بنویسند. وقتی حوصله‌اش را داشتید، یک تکه کاغذ بردارید و افکارتان را روی آن یادداشت کنید. با این روش وقتی توانستید به خوبی رابطه را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته‌ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده‌اید که توانستید آن را فراموش کنید.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

• چه حسی دارید؟ پنج سال پیش اگر در چنین موقعیتی می‌بودید چه حسی داشتید؟ پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت؟ به این فکر کنید که آن رابطه چه معنا و مفهومی برایتان داشته است.

• فقط از طریق نوشتن نیست که می‌توانید خودتان را تخلیه کنید. نقاشی، طراحی، رقص، ساخت و ساز و دویدن راه‌های عالی دیگری برای آن هستند. هر چه که باشد، باید از ته قلبتان باشد و چیزی که از آن به دست آید، فوق‌العاده خواهد بود.

۵. از جسمتان خوب مراقبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید. اگر آنقدر از بر هم خوردن عشقتان غصه می‌خورید که تصور می‌کنید به جسمتان آسیب می‌زند، حتماً با یک مشاور صحبت کنید.

۶. وقتی آماده بودید، دوباره در جستجوی عشق باشید. این فرایند ممکن است ماه‌ها طول بکشد یک حتی یک سال. اگر هنوز آماده نیستید، خودتان را مجبور نکنید؛ نه برای خودتان و نه آن فرد جدید منصفانه نیست. بدانید که آدم‌های زیاد دیگری هم هستند که اگر به آنها فرصت دهید، برایتان احترام و ارزش قائلند.

• خیلی‌ها تصور می‌کنند که اگر وارد رابطه‌های سرسری شوند کمک می‌کند که زودتر فراموش کنند. اگر تصمیم به این کار گرفتید، حتماً این کار را به دلایل درست انجام دهید: اینکه مثلاً به دنبال محبت هستید، دیدن آدم‌های جدید برایتان جالب است و … دقت کنید که برای جلب حسادت فرد قبلی هیچوقت وارد چنین رابطه‌هایی نشوید چون ارزشش را ندارد.

• از اشتباهاتتان درس بگیرید. وقتی دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام اشتباهات قبلی یک دل‌شکستگی دیگر را رقم نزنید. اشتباهات و تقصیراتتان در رابطه قبلی را پیدا کرده و سهی کنید دیگر آنها را تکرار نکنید.

• خودتان باشید. مهم نیست که با چه کسی آشنا شوید، فقط باید خودتان باشید. برای اینکه کسی دوستتان داشته باشد، باید خود واقعی‌تان را به او نشان دهید. آنها باید بپذیرند که اشتباهاتشان را بپذیرند، آنها را برای پارتنر جدیدشان عنوان کنند و بدانند که پارتنرشان هم آنها را قبول می‌کند.

نکات

• کسی که شما برایش فقط یک گزینه هستید را به اولویت زندگی‌تان تبدیل نکنید.

• وقتتان را برای کسی که با شما وقت نمی‌گذراند تلف نکنید.

• اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید، فقط درمورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

• یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد اما باید از کارهایی که شما را یاد او می‌اندازد دست بکشید. زندگی بسیار کوتاه است و نباید خودتان را نگران این کنید. تا می‌توانید از آن استفاده کنید.

• اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی‌اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث می‌شود حالتان بهتر شود.

• زمان بهترین دارو است.

• به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی‌تان شود، عشق و خوشبختی بخواهید.

• تلفنتان را عوض کنید تا مدام پیام‌های قبلی‌تان را چک نکنید.

• فراموش کردن خیلی سخت است اما اصلاً دلیلی ندارد که بگذارید آسیب ببینید و یا با شما بدرفتاری شود. شما لایق بهترین‌ها هستید!

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/06/26
فقط عکس اون مرده که داره
پاسخ ها
b
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
میدونی.. بدترین قسمتش وقتیه ک ازدواج میکنه و تو هم تو مراسمش شرکت میکنی و به تظاهر لبخند میزنی ولی یه بغضی توی گلوته ک نمیذاره نفس بکشی.امیدوارم خوشبخت شه...
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1397/06/26
مگه میشه فراموش کرد

کلا تمامی مسائل بعد گذشت زمان تبدیل به خاطره میشه


یا بد یا خوب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
ای بابا ما که اصلا تو مرحله اول دچار مشکل هستیم اصلا عاشق کسی نمیشیم که تازه حالا فراموشش هم بکنیم . من که اصلا به عشق در یک نگاه و عشق حالت های دیگه اعتقادی ندارم . خیلی برام سواله که چطوری بقیه این جوری هستن
United States
11:21 - 1397/06/26
فقط زمان
پاسخ ها
راننده تاکسی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
گذشت زمان؟؟
هیچ چیز نمیتونه باعث بشه ادم عشقشو فراموش کنه اگه فراموش کردی اون عشق نبوده سو تفاهم بوده
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1397/06/26
والا من تا خواست یادم بره. اومدم تو سایت شما یادم اومد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
الهی..
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1397/06/26
وقتی کسیو دوست داریم نمیتونیم فراموشش کنیم فقط به یه سری چیزا بدون اون عادت میکنیم و به این عادت رسیدن خیلی دردناکه
پاسخ ها
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
اصلا شما ها رو نمی تونم درک کنم که چطوری به این حد از وابستگی میرسین خیلی سواله ...
United Kingdom
14:02 - 1397/06/26
هیچ وقت فراموش نمیشه.بالاخره یه روزی یه جایی یه وقتی یه مواقعی یادش میفتی ، حتی تشابه اسمی.من 1ساله دارم خود خوری میکنم ولی هنوز که هنوزه بعضی وقتا یادش میفتم.
زمان هم آدم و دلتنگ تر میکنه و خاطره آدم زنده به گور میکنه.
عشق چیز خعلی پیچیده ایه.
پاسخ ها
گلی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
اره واقعا عشق و عاشقی خیلی پیچیدست
من تازه فهمیدم اونی که دوسش داشتم نامزد کرده
خیلی خیلی سخت بود هرکاریم میکنم فراموشش کنم نمیشه که نمیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
الهی خیلی ناراحت شدم
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/06/26
دریـــــاااااااااا اولـــیــــن عشــــق مـــــرا بــــــردی

دنـــیــــاااااااااا دم بــــــه دم مـــــرا تـــــــو آزردی

دریــــاااااااااا ســـــرنــــوشتـــم را بـــــه یــــــاد آور

دنـــیــــاااااااااا ســــرگــــذشـــتــــم را مـــکـــن بــاور
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/06/26
چندین سال طول کشید ولی وقتی فهمیدم نمیشه خودم رفتم دنبال کارم...
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
من 8 سال عاشق کسی بودم شده بود همه دنیای من. اون هم همین احساس را داشت. بعد از اینکه محل کارم تغیییر کرد به بهانه های زیاد ازم فاصله گرفت و شماره موبایلش را عوض کرد. الان 4 ساله ازش خبر ندارم. هرشب خوابش میبینم. خیلی برام عزیز بود خیلی بی وفایی کرد. تا اخر عمرم نمیبخشمش.
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1397/06/26
عشق که واقعی وبااخلاص باشه از هر طرفی واقعا نمیشه فراموش کرد عاشقان واقعی از هم جدا نمیشن هیچوقت حداقل یک نفر همیشه خودگذشتی میکنه ومانع جدایی میشه
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
ارام خانم. اینطور نیست شاید من اشتباه می‌کنم کسی که عاشق او بودم و براش میمردم بعد 8 سال ازم جدا شد........ ولش.
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1397/06/26
ممنونم.نکات خیلی مهمی رو بهم یاد داد. باید تلاش کنم و در رویا زندگی نکنم
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1397/06/26
هیچ وقت فراموش نمیشه مثل روز اول نیست که تو رو به اشک و گریه بندازه ولی داغش همیشه هست من خودم 6ماه طول کشید که هرروز گریه نکنم 9کیلو هم وزن کم کردم خیلی دوران بدی بود
United States
14:54 - 1397/06/27
اینکه به این باور برسی که بعدِ اون همه علاقه دیگه تو رو نمیخواد سخته ..
رسیدن به باور و پذیرفتن سخته .. خیلی ..
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1397/06/28
من به عشق اعتقاد ندارم واقعا وجود داره؟؟؟
شاید این چیزی که بعضی از شما میگید دوست داشتن باشه یا نمیدونم برام خیلی عجیبه نمیتونم درکتون کنم
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1397/06/29
خوشبحال اونی که میدونه عشقش ی جایی تو همین کره خاکی هست و نفس میکشه هر چند اگه از عشقش جداشده باشه مهم اینه که هست ولی اگه عشق تو خبر مرگشو برات بیارن و تو لحظه آخر نتونسته باشی ببینیش.....این فکراس که آدمو داغون میکنه.
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
خدا کنه هیچ کس مبتلا به عشقی نشه که اخرش جدایی باشه. از هر دردی دردناکتره.
Iran, Islamic Republic of
05:24 - 1397/08/06
چجوری عاشق میشییید لعنتیاااا ^~^ بنظر من آدم وقتی ب ی حد از بیخیالی و بی تفاوتی برسه حساسیت خیلی چیزا واسش میاد پایین دیگه اون حسی رو ک خیلیا تجربه میکنن تجربه نمیکنه شاید دلیل درک نکردن این حسه بعضیا همین باشه ک ب اون حد از حساسیت دست پیدا نکردن خلاصه زندگی رو سخت نگیرید ارزش نداره آدم ب روحو جسمش بخاطر عشق ضربه بزنه عشق ک موندنی باشه میمونه نباشه هم از همون اولش مشخصه البته عشقای امروزی ک دیگه خیلیاش کشکی شده...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج