ایمپلنت مغز، تشنج را متوقف می‌کند
۷۶۶۴۲۲
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
۵۲۹۵
دانشمندان از تاثیر ایمپلنت مغز بر تشنج موش‌های مبتلا به صرع خبر دادند.

خبرگزاری فارس: اگرچه می‌توان تشنج‌ها را توسط داروها کنترل کرد اما این کار اغلب با عوارض جانبی ناخوشایندی همراه است.

 از طرفی داروها نمی‌توانند بر همه افراد تاثیرگذار باشند. طبق یک تحقیق جدید ساخت ایمپلنت انتقال‌دهنده عصبی نرم و انعطاف‌پذیر ممکن است روزی بتواند در این زمینه موثر باشد.

به طور معمول تشنج‌ها زمانی رخ می‌دهند که نورون‌ها در ناحیه خاصی از مغز شروع به سوختن می‌کنند و باعث سوختن نورون‌های کناری آنها نیز می‌شوند. همین امر موجب ایجاد زنجیره‌ای از واکنش‌ها و در نهایت منجر به کاهش هوشیاری یا کنترل مغز می‌شود.

این ایمپلنت دارای انتقال‌دهنده‌های عصبی طبیعی است که سوختن نورون‌ها را متوقف می‌کند.

ایمپلنت مغز تشنج را متوقف می‌کند

ایمپلنت‌ها از الکترودهایی برای تشخیص سیگنال‌های عصبی مرتبط با تشنج استفاده می‌کنند. هنگامی که چنین سیگنالی شناسایی می‌شود دستگاه با فعال کردن یک پمپ یونی ساخته شده که در آن یک میدان الکتریکی برای انتقال میزان کمی از انتقال‌دهنده‌های عصبی از طریق یک غشای تبادل یونی نیمه نفوذپذیر و در بافت مغزی مجار استفاده می‌شود، پاسخ می‌دهد و در آنجا فعالیت‌‌های عصبی ناخواسته را متوقف می‌کند.

درآزمایشاتی بر روی موش‌های مبتلا به صرع ایمپلنت در جلوگیری از تشنج موثر بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Germany
17:49 - 1397/06/10
اين دانشمندان نميخواهند بفهمند موش چه ربطي با ادم داره،،،در دنياي شيمي مخصوصا تركيب دو ماده اثرات متفاوتي دارد چه طوري نميفهمند كه اثرات بر موش و انسان تفاوتهاي خطرناك سلب حياطي دارند،،،،بهتر اين ازمايشها را در صورت ضرورت بر تبهكاران و جنايتكارن خطرناك كه محكوم به إعدام هستند انجام دهند تا تلفات ان و تفاوت ها رو از بين ببرند،،،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج