انتقادات تند ایتالیا از اتحادیه اروپا
۷۶۹۷۰۷
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
۹۳۱۴
ایتالیا به شدت اتحادیه اروپا را بدلیل عدم همراهی و حمایت در حل بحران پناهجویان مورد انتقاد قرار داده است.

خبرگزاری مهر: رئیس مجلس سنای ایتالیا روز یکشنبه در سخنانی ضمن انتقاد از اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه رم را برای پیدا کردن راه حلی در جریان بحران پناهجویان تنها گذاشته است.

در همین ارتباط «ماریا الیزابتا البرتی کازلاتی» که از فروردین ماه امسال به عنوان کاندیدای ائتلاف راستگرای میانه و به عنوان نخستین زن، ریاست مجلس سنای ایتالیا را بدست گرفته، در سخنانی اعلام کرد که تردیدی ندارد طی چند سال گذشته اتحادیه اروپا کشورش را در مقابله با بحران پناهجویان تنها گذاشته است و این اتحادیه با محدود سازی بودجه برای اعضا، در عمل مدیریت بحران پناهجویان را برای ایتالیا با مشکل دو چندان روبرو ساخته است.

دو روز پیش از سخنان رئیس مجلس سنا، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا نیز در سخنانی تاکید کرد ه بود که کشورش برای کاهش سهم و مشارکت خود در بودجه اتحادیه اروپا طی سال های آینده آماده می شود، چون اتحادیه اروپا نتوانسته است به یک توافق نهایی بر سر مساله مهاجرت دست یابد.

از سال ۲۰۱۴ تا حال بیشتر از ۶۳۰ هزار مهاجر به سواحل ایتالیا رسیده اند. طرح تقسیم بندی این آوارگان به کشور های دیگر عضو اتحادیه اروپا تا هنوز جنبه عملی نگرفته و مساله پذیرش و نگهداری از پناهجویان موجب اختلاف عمیق بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بویژه کشورهای جنوبی و شرقی این اتحادیه از جمله ایتالیا با دیگر کشورهای بزرگ‌تر مانند فرانسه و آلمان شده است

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج