٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۷۳۳۹۴
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۴
۱۰۶۱۱
کار‌هایی که باید قبل و بعد از گم‌شدن یا سرقت گوشی موبایلتان انجام دهید
اسمارت‌فون‌ها همیشه یک هدف جذاب و قابل توجه برای دزدان هستند، به‌ویژه در وضع کنونی که یک اسمارت‌فون میان‌رده چندین‌میلیون تومان قیمت دارد و سریعا هم نقد می‌شود.

روزنامه شهروند  - مهرنوش گرکانی: اسمارت‌فون‌ها همیشه یک هدف جذاب و قابل توجه برای دزدان هستند، به‌ویژه در وضع کنونی که یک اسمارت‌فون میان‌رده چندین‌میلیون تومان قیمت دارد و سریعا هم نقد می‌شود.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

همین‌طور گم‌کردن گوشی تلفن همراه جزو بالاترین حوادث برای این دستگاه‌هاست. کاربران خیلی ساده یک اسمارت‌فون را در تاکسی، مترو، کافی‌شاپ و فروشگاه‌های خرید جا می‌گذارند یا اصلا نمی‌دانند چه زمانی از داخل جیب و کیفشان افتاده است.

بنابراین، هر کاربری باید مجموعه اقداماتی را پیش از سرقت یا گم‌شدن اسمارت‌فونش انجام دهد. به علاوه، پس از سرقت یا گم‌شدن گوشی هم نباید دست روی دست گذاشت و منتظر معجزه بود. باز هم کارهایی هستند که می‌توانید انجام دهید تا زودتر به گوشی‌تان برسید.

روشن کردن ردیاب راه دور

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

در هر دو پلتفرم اندروید و iOS ابزار داخلی برای ردگیری گوشی از راه دور وجود دارد.

در اندروید این ابزار به نام Find My Device شناخته می‌شود و از بخش Security & location در تنظیمات قابل فعال شدن است.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

در دستگاه‌‌های iOS ابزار ردیاب راه دور گوشی به نام Find My iPhone از بخش تنظیمات و با ضربه زدن روی نام خودتان و بعد نام آیفون فعال می‌شود.

پس از فعال کردن این ابزار، در اندروید می‌توانید با هر دستگاهی وارد حساب کاربری گوگل خود شده و اسمارت‌فون‌تان را ردیابی کنید. برای دستگاه‌های iOS باید وارد حساب کاربری آی‌تونز یا اپل خود شوید.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

البته تحت وب هم می‌توانید در یک مرورگر وب وارد Google Account یا iCloud شوید.

اگر گوشی خود را گم کرده باشید، این ابزار ردیاب راه دور به شما نشان می‌دهد در چه مکانی است. اگر گوشی شما سرقت شده است، توصیه نمی‌کنیم با استفاده از این ابزار دنبال ردگیری سارق باشید.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

با کمک هر دو ابزار Find My Device و Find My iPhone می‌توانید از راه دور اطلاعات روی گوشی موبایلتان را پاک کنید یا از آنها یک نسخه پشتیبان بگیرید.


محافظت از قفل صفحه

هر یک از ما چندین اپلیکیشن داریم که به‌طور خودکار واردشان می‌شویم. یک لحظه به برنامه‌هایی که خودکار لاگین می‌شوید، فکر کنید: فیس‌بوک، اینستاگرام، تلگرام، توییتر، اسنپ‌چت و واتس‌اپ و غیره.

احتمالا حساب‌های کاربری گوگل و اپل یا سرویس ایمیل‌های ما نیز به‌طور خودکار لاگین می‌شوند. از تمام این اپلیکیشن‌ها فقط یک چیز محافظت می‌کند و آن قفل صفحه است.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

حتی اگر گوشی شما گم نشود یا به سرقت نرود، این احتمال وجود دارد که فرد دیگری آن را برای چند دقیقه در دست گرفته و وارد این اپلیکیشن‌ها شود. بنابراین بسیار ضروری است که مکانیزمی برای محافظت از قفل صفحه استفاده کنید. بنابر مدل گوشی و سلیقه شما این مکانیزم می‌تواند پین‌کد، الگو، اثر انگشت و حتی تشخیص چهره باشد.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

تمام این گزینه‌ها در گوشی‌های اندرویدی در بخش Security & location و در دستگاه‌های iOS در گزینه‌های Face ID & Passcode یا Touch ID & Passcode قرار دارند. فعال کردن مکانیزم‌های امنیتی قفل صفحه موجب می‌شود هر فردی نتواند به راحتی وارد گوشی شما شود یا حداقل سرقت و مشاهده اطلاعات شما در این مکانیزم‌ها مانعی برای ردیابی از راه دور اسمارت‌فون‌ها نمی‌شود. شما می‌توانید هم از راه دور اطلاعات روی گوشی‌تان را پاک کنید و هم این‌که مانع ورود به گوشی شوید.


پشتیبان‌گیری از اطلاعات

گم کردن یا به سرقت رفتن گوشی تلفن همراه به این معناست که دیگر گوشی‌تان را نخواهید دید و احتمالا اطلاعات روی آن برای همیشه از شما دور می‌شوند. برای جلوگیری از افشای اطلاعات می‌توانید آنها را از راه دور پاک کنید، ولی خودتان چه ‌کار می‌کنید؟ چگونه می‌خواهید به این اطلاعات حیاتی و بسیار مهم دسترسی داشته باشید؟ بنابراین، نیاز به گرفتن نسخه پشتیبان از همه اطلاعات اسمارت‌فون دارید.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

بسیاری از اپلیکیشن‌ها مانند اینستاگرام ابزارهایی برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات دارند، اما برای تهیه یک نسخه پشتیبان از اطلاعات سیستمی یا اطلاعات اپلیکیشن‌ها می‌توان از سیستم پشتیبان‌گیری پیش‌فرض گوشی‌ها استفاده کرد. در اندروید وارد Settings و بخش System شوید. گزینه Advanced را انتخاب کنید و بعد روی Backup ضربه بزنید. در iOS، باز هم وارد اپلیکیشن Settings شده و بعد روی نام خودتان و نام دستگاه ضربه بزنید. در مرحله بعدی، iCloud Backup را ضربه بزنید، البته اگر سرویس iCloud روی دستگاه شما فعال است. اگر به راهکارهای پشتیبان‌گیری بیشتری نیاز دارید، می‌توانید از سرویس‌های ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری ابری استفاده کنید.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

بسیاری از اپلیکیشن‌ها می‌توانند به‌طور خودکار از عکس‌ها و ویدیوها یا اطلاعات برنامه روی سرویس‌های کلاود پشتیبان‌گیری کنند. اپلیکیشن‌هایی مانند Dropbox و OneDrive می‌توانند به‌طور خودکار از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه کنند. همین‌طور نصب و استفاده از اپ‌هایی مانند Google Photos و iCloud Photos می‌توانند عکس‌ها و فیلم‌های شما را پشتیبان‌گیری کنند.


تماس با پلیس و اپراتور

وقتی اسمارت‌فون‌تان را گم می‌کنید یا از شما سرقت شده، باید سریعا به پلیس اطلاع دهید و همین‌طور اپراتور شما بداند که دیگر صاحب این شماره موبایل نیستید.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

اپراتورها می‌توانند سیم‌کارت را غیرفعال کرده و اجازه ندهند سارق یا هر فرد دیگری از آن سوءاستفاده کند. این کار هم باید در جریان اتفاق رخ داده باشد؛ حتی اگر هیچ امیدی به پیدا کردن اسمارت‌فون ندارید.

حداقل پلیس می‌داند از چه ساعت و روزی دیگر شما از این گوشی استفاده نکرده‌اید و اگر سوءاستفاده‌ای بشود، شما مظنون نیستید. اگر اسمارت‌فون را بیمه کرده باشید، باید نامه‌ای از پلیس به بیمه بدهید تا این سرقت را تایید کند. این هم دلیل دیگری برای گزارش سرقت گوشی به پلیس است!


سایر اقدامات پیشگیرانه

اگر ارزش مادی اسمارت‌فون شما بسیار بالاست، می‌توانید آن را بیمه کنید. شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند گوشی شما را در برابر سرقت یا آسیب‌دیدگی بیمه کنند.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

اگر فردی هستید که زیاد گوشی گم می‌کند، می‌توانید یک پیام شامل شماره تماس یا آدرس روی صفحه قفل گوشی قرار دهید تا دیگران در صورت پیدا کردن گوشی سریعا تماس بگیرند.

برای قرار دادن یک پیام روی صفحه قفل گوشی باید در اندروید وارد منوی Settings شده و بخش Security & location را انتخاب کنید. بعد آیکون دنده‌ای کنار گزینه Screen lock را ضربه بزنید و متن پیام اضطراری خودتان را بنویسید.

در iOS از اپلیکیشن Health گزینه Medical ID را انتخاب کنید تا بتوانید اطلاعات اضطراری را تغییر دهید یا دو شماره تلفن برای تماس اضطراری معرفی کنید. اگر از مکانیزم‌های احراز هویت دو عاملی استفاده می‌کنید، با سرقت یا گم‌شدن گوشی دیگر امکان مشاهده پیام‌های تایید مرحله دوم را ندارید. پس مطمئن شوید در اپلیکیشن‌ها و حساب‌های کاربری خود روش‌های جایگزین دیگری را معرفی کردید. مثلا در گوگل می‌توان چندین شماره موبایل برای ارسال پیامک معرفی یا از ایمیل به جای پیامک استفاده کرد.


حساب‌های کاربری آنلاین را بررسی کنید

آخرین اقدامی که باید پس از گم کردن یا ربوده شدن گوشی‌تان انجام دهید، چک کردن حساب‌های آنلاین است.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

ممکن است اقدامات پیشگیرانه و محافظتی خوبی روی گوشی تلفن همراه‌تان انجام داده باشید تا هیچ‌کس نتواند وارد حساب‌های شما شود، ولی باز هم بهتر است سری به حساب‌های آنلاین بزنید تا مطمئن شوید فرد دیگری با گوشی شما به آنها لاگین نکرده است.

خوشبختانه بسیاری از حساب‌های کاربری در صورت ورود افراد ناشناس یا وارد کردن اشتباه گذرواژه به شما اطلاع می‌دهند. اگر روی گوشی از قفل صفحه استفاده می‌کنید، تا حدود زیادی مطمئن خواهید بود که سارق نمی‌تواند وارد حساب‌های شما شود.

اما باز هم بهتر است حساب‌های حساس را بررسی کنید و از آنها خارج شوید. فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و حساب‌های بانکی و اپلیکیشن‌های مالی گزینه‌هایی برای خروج از حساب کاربری دارند، متوقف می‌کند.


یافتن مکان گوشی از راه دور

حالا هنگامی است که باید از ابزارهای Find My Device و Find My iPhone برای یافتن محل گوشی از راه دور استفاده کنید.

٧ گام مهم در ردیابی گوشی‌های مسروقه

استفاده از این ابزارها در هر دو پلتفرم اندروید و iOS یکسان است. با استفاده از این ابزارها می‌توانید محل گوشی تلفن همراه‌تان را مشخص یا از راه دور اقدام به قفل کردن صفحه‌نمایش و پاک کردن اطلاعات روی آن کنید.

مطمئن باشید از اطلاعات روی گوشی یک نسخه پشتیبان گرفته‌اید، حتی می‌توانید از گزینه‌هایی برای شنیدن صدای زنگ تلفن استفاده کنید. این مورد آخر برای مواقعی است که گوشی را در خانه گم کرده‌اید و پیدا نمی‌شود.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1397/06/28
سلام وقتی گوشی سرقت میشه بلافاصله گوشی
زبان خودمون پاک میکنند و شماره سریال را پاک
میکنند سه بار گوشیمو بردن هیچ کاری نتونستم
بکنم
پاسخ ها
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
دقیقن همینطوره
من شمیم نیستم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
میخواستی حواست باشه گوشیتو دزدنبره گوشیو یه بارمیبرن نهایت دوبار نه سه بار
Iran, Islamic Republic of
06:23 - 1397/06/29
آدم باید دقت بیشتر ی بخرج بده تاخدای نکرده یه حرامزاده ی بی پدرمادر نتونه گوشی مارو بدزده .وباز دقت کنیم گم نکنیم ویا جایی نگذاریم که فراموش کنیم .هچوقت نباید گوشی رو در جیب عقب وجلوی داشبورد ماشین گذاشت دزدان منتظر بی احتیاطی ماهستن ومدام آدم هاو ماشین هارو برنداز میکنن .امید وارم هیچ اتفاقی برای هیچ بنده ی خدایی درهر زمینه در مراحل زندگیش نیفته .آمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر