۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۷۶۲۰۶
۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
۱۰۴۳۱۹
فیلم تریلر، جایی بین فیلم اکشن و فیلم ترسناک قرار می‌گیرد. این گونه فیلم‌ها هم هیجان انگیزند، هم ضربان قلب مخاطب را به شدت بالا می‌برند و هم می‌توانند شوکه کننده و ترسناک باشند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با ۱۰ عنوان فیلم تریلر برتر قرن ۲۱ آشنا کنیم که بهترین‌های ژانر خود در سال‌های اخیر به شمار می‌آیند.

وب‌سایت روزیاتو - حسین علی پناهی: در میان ژانرهای سینمایی، ژانر تریلر یکی از ساده ترین ژانرهاست که می توان به راحتی مولفه های آن را تعریف کرد و همانطور که از نام آن (thriller) برمی آید، با به هیجان آوردن مخاطب، هدف خود را به انجام می رساند.

فیلم تریلر، جایی بین فیلم اکشن و فیلم ترسناک قرار می گیرد. این گونه فیلم ها هم هیجان انگیزند، هم ضربان قلب مخاطب را به شدت بالا می برند و هم می توانند شوکه کننده و ترسناک باشند. فیلمسازان ژانر تریلر مانند پل گرین گراس برای بلند کردن شما از روی صندلی هایتان در سینما از هیچ تلاش و موضوعی فروگذار نمی کنند.

به لطف نوآوری های خارق العاده تکنولوژی استدی کم (Steadicam) و تدوین دیجیتال، از زمان ورود به قرن بیست و یکم، فیلم های تریلر بسیار هیجان انگیزتر و غافلگیر کننده تر از قبل ساخته می شوند.

اما این بدان معناست که توقع مخاطب نیز از یک فیلم تریلر به همان اندازه افزایش یافته است و فیلمسازان نیز ناگزیرند برای راضی نگه داشتن مخاطبان خود هر بار دست به نوآوری های خلاقانه تر و هیجان انگیزتری بزنند تا در میان انبوه فیلم های تریلر جلب توجه نمایند. همچنین، در شرایطی که وضعیت ژئوپلتیک جهان روز به روز بدتر و آشفته تر می شود، به همان میزان بر تعداد فیلم های تریلری که بر اساس اتفاقات و درگیری های واقعی ساخته می شوند نیز افزوده شده است.

در چند سال گذشته فیلم های تریلر تاریک، هیجان انگیز و گاه ترسناکی ساخته شده که داستان آن ها از دزدان دریایی سومالی تا مناقشه موجود در مرز ایالات متحده و مکزیک متفاوت بوده است. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ عنوان فیلم تریلر برتر قرن ۲۱ آشنا کنیم که بهترین های ژانر خود در سال های اخیر به شمار می آیند.

۱۰- بی خوابی (۲۰۰۲)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم تریلر روانشناسانه «بی خوابی» (Insomnia) نادیده گرفته شده ترین فیلم کریستوفر نولان است. این فیلم شباهت بسیاری به دیگر فیلم های این کارگردان سرشناس پیش از ساخت «شوالیه تاریکی» (بغیر از فیلم «ممنتو») که در واقع بازسازی یک فیلم نروژی به همین نام است که البته نتوانست مانند دیگر فیلم های نولان در هنگام اکران سروصدا به پا کند.

فیلم «بی خوابی» یک شاهکار سینمایی راجع به بررسی پرونده یک قتل در شهری کوچک و ماهیگیری در آلاسکاست. تصاویر فیلم به خوبی حس سرما و یخبندان آلاسکا را به بیننده القا می کنند و نولان و فیلمبردارش، وَلی فیستر به بهترین و بی نقص ترین شکل ممکن از لوکیشن مه آلود و رنگ آبی منطقه برای افزودن بر هیجان و رازآلودگی داستان استفاده کرده اند.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

بازی رابین ویلیامز مانند همیشه گرم، سرزنده و جذاب است اما برخلاف دیگر نقش هایش، این بار وی شخصیتی عمیق و پرجزییات را از یک نویسنده قاتل و خونسرد به نمایش می گذارد. داشتن بازیگری مانند ویلیامز با شخصیتی دوست داشتنی و قابلیت های کمیک در نقشی منفی باعث شده که بر ترسناک بودن شخصیت فین افزوده شده که سنگ بنای اصلی داستان محسوب می شود.

اگر این فیلم و نسخه اولیه نروژی اش را دیده باشید به هیچ عنوان حس نمی کنید که فیلم نولان یک بازسازی است زیرا نولان هیچگاه سعی نداشته که از گزاره های فیلم مذکور تقلید کند. وی داستان خام و قابل توجه این فیلم نروژی را گرفته و از آن ها برای ساخت یک فیلم تریلر که بسیار بدیع و تازه جلوه می کند استفاده کرده است. به عبارت دیگر، نولان فیلم اورجینال نروژی را با یک تفسیر و تصویرسازی جدید ساخته و بجای هالیوددی سازی، نسخه ای نولانی یا نولانی سازی شده از آن ارایه داده است.


۹- دفن شده (۲۰۱۰)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

کسانی که به استعداد بازیگر رایان رینولدز شک دارند بدون شک با تماشای فیلم تریلر ترسناک «دفن شده» (Buried) تغییر عقیده خواهند داد. داستان این فیلم به طول کامل در درون یک تابوت رخ می دهد، تابوتی که شخصیت رینولدز زنده زنده در آن دفن شده و بدین ترتیب موفقیت یا عدم موفقیت فیلم به طول کامل به بازی وی در این فضای محدود وابسته است.

نه تنها هیچ جلوه بصری قابل توجهی در درون این تابوت چوبی وجود ندارد که بتوان برای هیجان انگیزتر کردن فیلم به آن تکیه کرد بلکه فضای درون تابوت، مخاطب را آزار هم می دهد. بدین ترتیب تنها چیزی که مخاطب را با ادامه داستان همراه می سازد تنها قدرت بازیگری رایان رینولدز به عنوان تنها شخصیت داستان است و او نیز به خوبی استعداد بازیگری خود را در این نقش به رخ می کشد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

شاید تنها با خواندن داستان فیلم فکر کنید داستانی که تماماً در یک فضای محدود در درون یک تابوت رخ می دهد جذابیتی ندارد اما فیلمنامه هیجان انگیز و درگیر کننده کریس اسپارلینگ اجازه نمی دهد که این لوکیشن ساده و محدود مخاطب را خسته کند و همواره لحظاتی هیجان انگیز و پرتنش به این لوکیشن افزوده می شود که مخاطب را با خود همراه می سازد. رودریگو کورتز به عنوان کارگردان فیلم نیز از زوایای خلاقانه دوربین و افکت های نوری ترسناک برای خلق تجربه ای شبیه فیلم های هیچکاک سود می برد.


۸- ربوده شده (۲۰۰۸)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

تریلر فرانسوی کم اهمیتی که قرار بود با بازی لیام نیسن به طور مستقیم و بدون اکران سینمایی وارد فروش خانگی شود به فرانچایزی تبدیل شد که حرفه او را به طور کلی تحت تاثیر قرار داده و نام او را بر سر زبان ها انداخت. با ساخت اولین قسمت از این فیلم تریلر، نیسن به یکباره به قهرمان اکشن سینماروها تبدیل شد که می خواستند قهرمان اسلحه بدست خود را همواره خستگی ناپذیر و پرتحرک ببینند.

نیسن در این فرانچایز نقش شخصیت برایان مایلز را به خوبی ایفا می کند؛ هم به عنوان پدری که سرسختانه به دنبال پیدا کردن دختر ربوده شده اش است و هم به عنوان یک مامور سازمان سیا که از هوش سرشار خود در زمینه جمع آوری اطلاعات برای انجام ماموریت خود سود می برد. البته اینجا فیلم «جیسون بورن» نیست و همه چیز به سازمان سیا و جمع آوری اطلاعات محدود نمی شود.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم «ربوده شده» یک تریلر خوش ساخت و هیچان انگیز است که روابط بین شخصیت های آن رفته رفته شکل می گیرد. به محض ربوده شدن کیم و ورود برایان به پاریس، سکانس های هیجان انگیز و پرتنش، یکی پس از دیگری بیننده را مسحور خود می کنند.

اکشن و تعلیق بیننده را رها نمی کند تا اینکه به نقطه اوج داستان می رسیم. این فیلم خشن و پرتنش باعث می شود که در تمام طول داستان روی لبه صندلی خود قرار گرفته و هر لحظه امکان از دست دادن کنترلتان وجود داشته باشد. هر آنچه که از یک فیلم اکشن تریلر بخواهید را در فیلم های «ربوده شده» خواهید یافت.


۷- جزیره شاتر (۲۰۱۰)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم تریلر «جزیره شاتر» (Shutter Island) که بر اساس رمانی از دنیس لیهان به همین نام ساخته شده، نزدیک ترین اثر مارتین اسکورسیزی به ژانر ترسناک محسوب می شود. وی از نبوغ سینمایی خاص خود برای فراتر بردن فیلمش از یک تریلر روانشناسانه معمولی استفاده می کند.

فیلم «جزیره شاتر» داستان یک مارشال ایالتی را روایت می کند که برای بررسی علت مفقود شدن بیماری از یک آسایشگاه روانی به جزیره ای دوردست و مه آلود سفر می کند. رفته رفته داستان شکل می گیرد و پازل تکمیل می شود، نه در مورد ماجرای مفقود شدن بیمار گفته شده، بلکه در مورد وضعیت روحی روانی مارشال که رفته رفته به چالش کشیده می شود.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

به ناگاه پیچشی باور نکردنی در داستان رخ می دهد، پیچشی که هیچ کس انتظار آن را ندارد. لئوناردو دی کاپریو به زیبایی تمام توانسته آشفتگی و پریشانی شخصیت تدی دانیلز را به تصویر بکشد به نحوی که هر چه وی بیشتر و بیشتر در داستان غرق می شود و به واقعیت نزدیک تر می گردد، مخاطب نیز درست پشت سر اوست.

او تنها کسی است که قرار است ما را به واقعیت ماجرا رهنمون سازد، شخصیتی که مخاطب او را درک کرده و دوست دارد. اما زمانی که مشخص می شود شخصیت شرور داستان در تمام این مدت خود دانیلز بوده، بیننده شوکه می شود. پایان مبهم داستان نیز بر روی بیننده بسیار تاثیرگذار است.

زمانی که دی کاپریو از مارک رافلو می پرسد:« کدام یک بدتر است: زندگی کردن به عنوان یک هیولا یا مردن به عنوان یک انسان خوب؟»، مخاطب باید خود نتیجه گیری کند. پس از پایان فیلم برای مدت ها در مورد شخصیت دانیلز و کارهایی که در فیلم انجام داده به فکر فرو رفته و سعی دارید به سوالی که مطرح شد پاسخ دهید.


۶- دختر گمشده (۲۰۱۲)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم تریلر «دختر گمشده» (Gone Girl) اقتباس سینمایی دیوید فینچر از یک رمان پرفروش در قرن ۲۱ است. این فیلم داستان مردی را روایت می کند که پس از گم شدن همسرش خود را در کانون آشوب رسانه ای می یابد. دیوید فینچر نقش اصلی داستان (نیک دان) را به بن افلک می سپارد زیرا این بازیگر به خوبی با رفتار شکارچی مآبانه رسانه ها با زندگی شخصیت های مشهور آشنایی کامل دارد. از این رو بن افلک به خوبی توانسته احساسات واقعی یک شخصیت در چنین شرایطی را در بازی خود به تصویر کشیده تا به فیلم جلوه ای لایه دارتر و عمیق تر و البته واقعی تر ببخشد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

اغلب اوقات، زمانی که یک رمان به شکل فیلم در می آید مقادیر قابل توجهی از داستان ها و جزییات فرعی ماجرا نادیده گرفته می شوند اما در این فیلم تریلر خوش ساخت، داستان ارایه شده توسط گیلیان فلین به طور کامل بازسازی می شود. فلین بیش از هر شخص دیگری با داستان رمان خود آشناست و به همین دلیل وسواس زیادی در مورد منبع اصلی داستان دارد.

چیزی که در فیلم «دختر گمشده» می بینیم همان چیزی است که خوانندگان کتاب اصلی هنگام خواندن کتاب در ذهن خود تجسم می کنند، چیزی که ترجمه دقیق و مناسب از رمان به فیلم انتظار داریم. بازی شیطانی و پرفریب روزاموند پایک باعث شده که شخصیت ایمی دان به همان اندازه کتاب، رازآلود، پیچیده و راضی کننده باشد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم تریلر «دختر گمشده» نیز مانند «باشگاه مشت زنی» (Fight Club)، دیگر اثر فینچر، با مخاطب ارتباط برقرار می کند زیرا وجهه ای ناخوشایند اما واقعی و قابل درک از شخصیت و روح انسان را منعکس می کند. برخی از صحنه های پرتنش و پیچیده فیلم باعث می شوند که درک داستان مشکل شود اما فینچر مانند همیشه توانسته با استفاده از خلاقیت های سبک فیلم سازی خود، از مولفه های نوآر گرفته تا اکسپرسیونیزم آلمانی، یک تریلر رازآلود تاریک در بهترین شکل ممکن خود بسازد.

 


5- کاپیتان فیلیپس (۲۰۱۳)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

علاقه شدید پل گرین گراس به استفاده از برداشت های سریع، تصاویر استدی کم و نقطه نظرات اجتماعی در تمام فیلم هایش باعث شده که داستان هایی که وی در فیلم هایش روایت می کند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشند. فیلم تریلر «کاپیتان فیلیپس» (Captain Phillips) بازگویی سینماتیک او از داستان واقعی ربوده شدن کشتی مارسک آلاباما در سال ۲۰۰۹ است که می توان آن را بهترین فیلم گرین گراس نیز دانست. تام هنکس همواره در فیلم هایی که بازی کرده بهترین نقش آفرینی ها را داشته و قابل درک بودن و دوست داشتنی بودنش نیز باعث شده که محبوب همه مخاطبان باشد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

وقتی که چنین علاقه ای به شخصیت تام هنکس داشته باشیم بدون شک وقتی که در طول داستان فیلم به گروگان گرفته می شود بیش از حد تصور نگران او خواهیم شد و این اتفاقی است که در واقع رخ می دهد. بازی خاص تام هنکس تاثیر خود را می گذارد به نحوی که واکنش های ظاهراً آرام و همراه با اطمینان او بیننده را نیز مانند همکارانش در درون کشتی آرام می سازد. او نقش کاپیتان فیلیپس را بازی می کند، رهبر شجاع کشتی که در مدیریت بحران بسیار خوب عمل می کند اما در نهایت او نیز یک انسان است.

به همین دلیل وقتی که وی در پایان فیلم به گریه می افتد بسیاری از مخاطبان نیز چاره ای جز گریه کردن نمی بینند. یکی از مشکلات فیلم هایی که در مورد یک تهدید خارجی در دنیای واقعی ساخته شده اند این است که این تهدیدها عموماً به شکل شخصیت هایی منفور، بدذات و تماماً منفی نمایش داده می شوند.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

آدم بدهای فیلم های هالیوودی نماد کامل و واقعی وحشت و آشوب هستند اما در زندگی واقعی هر کس دیدگاه و نقطه نظر خاص خود را دارد حتی انسان هایی که قرار است نقش آدم بدها را بر عهده داشته باشند. یکی از هوشمندانه ترین دستاوردهای فیلم تریلر «کاپیتان فیلیپس» انجام می دهد این است که چهره ای کاملاً انسانی و قابل درک از دزدان دریایی سومالی ارایه می دهد.

شرایط در شاخ آفریقا چنان سخت و دشوار است که دزدی دریایی تنها گزینه پیش روی آن ها محسوب می شود و آن ها نیز مانند ربوده شدگان در ترس و وحشت فرو رفته اند. چشمان تیزبین گرین گراس باعث شده که فیلم «کاپیتان فیلیپس» از ابتدا تا به انتها، هیجان انگیز و پرتنش بوده و شما را روی صندلی میخکوب کند.


۴- شبگرد (۲۰۱۴)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

اولین تجربه کارگردانی دن گیلروی با عنوان «شبگرد» (Nightcrawler) مطالعه شخصیتی هیجان انگیز و ترسناک لوییس بلوم است، مردی که شب هایش را در خیابان می گذراند و به مستند سازی جنایات و سپس فروش این ویدیوها به شبکه های خبری می پردازد.

جیک جیلنهال بارها نقش شخصیت هایی با بن مایه های تاریک روانشناختی را بازی کرده است و انتخاب او برای این نقش بهترین انتخاب ممکن به نظر می رسد. این فیلم زمانی ساخته شده که هنوز خبری از جنجال «خبرهای کذب» پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ نیست اما می توان به خوبی این مولفه و نقد آن را در فیلم گیلروی مشاهده کرد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

شخصیت نینا داستان را تغییر می دهد یا بخشی از جزییات آن را حذف می کند اگر دریابد که این جرح و تعدیل ها باعث هیجان انگیزتر شدن خبر و تاثیرگذاری بیشتر آن بر مخاطب می شود. به عبارت دیگر او بیشتر دوست دارد یک سلبریتی باشد تا یک خبرنگار واقعی. فیلم تریلر «شبگرد» می خواهد همزمان بر روی تمایلات غیرانسانی و شنیع رسانه ها به تولید خوراکی خاص برای مخاطب و وضعیت روحی مختل شده لوییس پرداخته و ارتباطی بین این دو برقرار کند. با فرو رفتن بیشتر لوییس در درون این دنیای خشن و از دست دادن وجدان و مقیاس و معیارهای انسانی و اخلاقیش در به تصویر کشیدن جنایت ها، او رفته رفته انسانیتش را نیز از دست می دهد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

وی به جای کمک کردن به دیگران، تنها و تنها و به گرفتن تصویری بهتری و جنجالی تر که گاه خشن تر و ترسناک تر نیز هست تمایل دارد.از لحاظ بصری، فیلم «شبگرد» یک نئونوآر مطلق و قابل درک اما از لحاظ تُن داستانی یک کمدی سیاه یا حتی فیلمی ترسناک است اما روی هم رفته می توان آن را یک تریلر دانست زیرا در تمام طول داستان می توان هیجان و تنش را حس کرد. خشونت محبوب رسانه ها که در این فیلم به تصویر کشیده می شود بسیار شدید و شوکه کننده است و سوال مهمی که از مخاطب پرسیده می شود این است که دلیل علاقه ما به تماشای خشونت در رسانه ها چیست؟


۳- آرگو (۲۰۱۲)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

هیچ کس فکر نمی کرد که بن افلک به عنوان یکی از پسران جذاب هالیوود، یک فیلم تریلر مطلق در مورد ماجرای گروگانگیری دیپلمات های آمریکایی در تهران ساخته، خود در آن نقش اصلی را بازی کرده و البته برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال نیز شود. اما این دقیقاً همان کاری بود که افلک در سال ۲۰۱۲ ا نجام داد. فیلم تریلر «آرگو» (Argo) علیرغم اشکالاتی که داشت و واکنش های منفی که در ایران ایجاد کرد اما همچنان بهترین تجربه کارگردانی افلک به شمار می آید.

همچنین افلک در نقش تونی مندز، یکی از بهترین و متعهدانه ترین نقش آفرینی های دوران بازیگری خود را انجام داده است. داستان فیلم که بر اساس یک ماجرای واقعی ساخته شده با وارد کردن جزییاتی داستانی همراه شده است که بر هیجان واقعیت داستان می افزاید.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

افلک نیز این موضوع را درک کرده و با ازودن بن مایه های طنز و شوخی بر جذابیت و کشش داستان خود می افزاید اما در موارد لزوم از این حس شوخ طبعی و طنز کاسته و ماجرا را به شکلی جدی دنبال می کند.

داستان واقعی فراری دادن ۶ نفر از دیپلمات های آمریکایی در پوشش یک گروه فیلم سازی تا کمتر از یک دهه پیش جزو اسرار و اسناد محرمانه به شمار می آمد که بسیاری از آن بی اطلاع بودند اما ساخت این فیلم باعث شد که این ماجرا بار دیگر بر سر زبان ها بیفتد و البته واکنش هایی منفی را در رسانه های ایران نسبت به تصویرسازی های فیلم در پی داشته باشد. اما در این مطلب بدون توجه به این مسایل سیاسی و تنها از دید سینمایی به بررسی فیلم «آرگو» پرداختیم که تنش و هیجان آن باعث شده در میان سه فیلم برتر فهرست قرار بگیرد.


۲- سیکاریو (۲۰۱۵)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

بهترین فیلم های تریلر، اکشن هایی هستند که در دنیایی بسیار واقعی و ترسناک به تصویر کشیده می شوند. فیلم تریلر «سیکاریو» (Sicario) نیز در مورد یکی از جنجالی ترین و داغ ترین موضوعات در سیاست های کنونی آمریکاست: تنش و درگیری در مرز ایالات متحده و مکزیک که باعث درگیری قومیتی و نژادی نیز شده است. دنیس ویلنوو به عنوان یکی از بهترین و موفق ترین کارگردانان عصر حاضر، همواره توانسته بهترین اثرها را در مواقع مناسب خلق کند؛ چه داستان زیبایی از انسانیت در فیلم «ورود» (Arrival ) باشد و چه بازسازی نئونوآر «بلید رانر» ریدلی اسکات.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم «سیکاریو» نیز به هیچ عنوان از این این قاعده مستثنی نیست. خشونت موجود در این فیلم بسیار ترسناک و برخی از تصویرسازی ها مانند جنازه های عریانی که در صحنه ای از فیلم آویزان شده اند خوفناک جلوه می کند. دیوید ویلنوو و راجر دیکینز، فیلمبردار فیلم، توانسته اند طبیعت داغ و پرحرارت مکزیک را بسیار سرد و ناامید کننده جلوه دهند که برای تاثیرگذاری احساسی فیلم بسیار لازم به نظر می رسد. سناریو تیلور شریدان همراه با بازی های متوازن بازیگران بر تاثیرگذاری این فیلم می افزاید.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

امیلی بلانت در نقش کیت میسر نقش یک مامور اف بی آی را بازی می کند که دوست دارد ماموریت خود را بر اساس آموزش ها و رفتار سازمانی تعیین شده انجام دهد اما پس از آشنایی با مت گریور (جاش برولین) و گذشتن از مرز، با واقعیت بیرحم و ترسناک کارتل های مواد مخدر در مکزیک روبرو شده و به کلی تصورات پیشین خود را بیفایده می یابد. وی در می یابد که به دنیای تغییر قوانین و کشتن غیرقانونی انسان ها تعلق ندارد؛ دنیایی که متعلق به شخصیت هایی مانند الخاندرو (با بازی شایسته جایزه اسکار بنیسیو دل تورو) به نظر می رسد.

داستان فیلم برخلاف معمول بسیار ساختارمند و سرراست است که همین موضوع مخاطب را درگیر داستان می سازد. همه چیز در فیلم «سیکاریو» بی نقص است؛ از هنر کارگردانی ویلنوو و سناریو خشن و تاثیرگذار شریدان گرفته تا فیلم برداری خیره کننده دیکینز و بازی هایی که بی نقص جلوه می کنند.


۱- راندن (۲۰۱۱)

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

فیلم تریلر و نئونوآر (راندن) (Drive) همان فیلمی بود که باعث شد رایان گاسلینگ و نیکلاس ویندینگ رفین بتوانند خود را به عنوان چهره هایی بااستعداد در هالیوود به همگان ثابت کنند. سیر داستانی کند فیلم و خشونت بصری موجود در آن شاید برای عامه مخاطبان مورد قبول نباشد اما کسانی که پای داستان بمانند در نهایت از فیلم نهایت لذت را خواهند برد. فیلم «راندن» برای همه جذاب نخواهد بود اما بدون شک فیلمی هوشمندانه است که برای مخاطبان باهوش ساخته شده.

جلوه های بصری پرنور این فیلم و موسیقی هیجان انگیز آن باعث شده که حال و هوای دهه ۸۰ در فیلم زنده شود و همزمان شخصیت اصلی فیلم ما را به یاد شخصیت بی نام سه گانه «دلار» سرجیو لئونه با بازی کلینت ایستوود و همچنین شخصیت اصلی فیلم «شین» (Shane) بیندازد.

۱۰ فیلم تریلر و هیجان انگیز برتر قرن ۲۱ که باید حتما ببینید

چیزی که باعث تاثیرگذاری این فیلم تریلر می شود این است که داستان فیلم هیچگاه و ارد بحث ماشین و مسابقه نمی شود. «راندن» فیلمی در مورد انسان ها و موتورهای درونی آن هاست که آن ها را در حال جرکت کردن نگه می دارد. این فیلم به دلیل اشتباه استودیو سازنده آنطور که انتظار می رفت و شایستگی داشت در گیشه موفق نبود زیرا قابلیت های هنری و شخصیت محوری آن نادیده گرفته شد.

شاید این فیلم به اندازه «سریع و خشن» (The Fast and the Furious) صحنه های اکشن نداشته باشد اما به عنوان یک فیلم تریلر بسیار پیچیده تر و جذاب تر از بلاک باسترهایی اینچنینی است. این فیلم های بلاک باستر برای مخاطبانی ساخته شده اند که می خواهند برای ساعاتی منطق خود را نادیده بگیرند اما «راندن» برای مخاطبانی ساخته شده که هنر سینمایی را ارج نهاده و می خواهند تریلری ببینند که بتوانند در مورد آن فکر کرده و با آن درگیر شوند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1397/07/04
چرا برای فیلم های فرانسوی زیرنویس پیدا نمیشه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چون زبانشون خیلی سخته
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1397/07/05
فیلم شبگرد واقعا ذهن ادمو درگیر میکنه و می فهمی چقدر ادمای اطرافت میتونن پست و بی رحم باشن و تو خبر نداری
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1397/09/11
فیلم آرگو پر از اشتباهات تاریخی و ... بود فیلمی بود که سیاسی بودن جایزه اسکارش اظهرمن الشمس بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
غير ممكنه برادران سايبري بتونن خودشونو نگه دارن :))))))))
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1398/08/12
ممنون فیلم کاپیتان فلیپس عااااالی بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر