شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ ششم: وفادار
۷۷۹۷۰۷
۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
۷۰۰۱
یکی از تئوری‌های جالب در زمینه شخصیت شناسی، تئوری انیاگرام است که هنوز در ایران در بین روانشناسان متخصص و اساتیددانشگاه، چندان شناخته شده نیست. تئوری انیاگرام یا تیپ‌های نه گانه (در شکل فعلی آن) در واقع ترکیبی از عرفان شرقی و روانشناسی مدرن است. در اینجا آقای احسان یزدان پناه مربی توسعه فردی و سازمانی درباره تیپ ششم انیاگرام توضیحاتی ارائه میدهد.

برترین ها: یکی از تئوری‌های جالب در زمینه شخصیت شناسی، تئوری انیاگرام است که هنوز در ایران در بین روانشناسان متخصص و اساتیددانشگاه، چندان شناخته شده نیست. این تئوری در ابتدا توسط جورجیوف دانشمند و عارف بزرگ روسی مطرح شد و بعدهاتوسط روانشناسان خصوصا "نارن جو" وارد حیطه روانشناسی گردید و تا کنون پژوهش‌های زیادی در ابعاد گوناگون روی آن صورت گرفته است و اکنون جایگاه ویژه‌ای در جهان پیدا کرده است.

تئوری انیاگرام یا تیپ‌های نه گانه در واقع ترکیبی از عرفان شرقی و روانشناسی مدرن است. هدف جورجیوف از تحقیق در این زمینه شناخت ابعاد شخصیت انسان و ارائه راهکار برای رشد و خود آگاهی بیشتر انسان بوده است. زیرا جورجیوف بر این باور بود که تا انسان خود را به درستی نشناسد، قادر به کمک به خود و نیز کمک به دیگران نخواهد بود. او انسان‌ها را به نه تیپ شخصیتی تقسیم می‌کند که هر تیپ دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود می‌باشد. در اینجا آقای احسان یزدان پناه مربی توسعه فردی و سازمانی درباره تیپ اول انیاگرام توضیحاتی ارائه میدهد.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید
شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ ششم: وفادار
اگر شما عزیزان سوال و یا نکته قابل ذکری در مورد بحث های مطرح شده در شخصیت شناسی انیاگرام دارید، میتوانید آن را با ذکر نام در بخش نظرات مطرح کنید تا جناب یزدان پناه در برنامه ای اختصاصی به آن ها پاسخ دهد.
 
قسمت های قبلی برنامه:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1397/07/11
بالاخره بعد از پنج قسمت رسید به تیپ من
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1397/07/12
خیلی ممنون از این‌مطلب پربار و جالبتون
من تیپ ۶ هستم و مرور دوباره این مطلب ، مسائل مهمی رو برام یادآوری کرد.
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1397/07/12
سلام . من هفته پیش فک کردم فردگرا هستم ولی امروز فک می کنم شخصیت وفادار هستم .
من چگونه متوجه بشم کدامم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
صبر كن همه شو بگه شايد تيپاي آخر بيشتر بهت بخوره واسه منم اول همينطور بود بعد يه تيپا رو گفت از همه بيشتر بهم خورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج