نشنال اینترست: هیلی قربانی دیگر ترامپ است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۲۷۹۳
۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
۵۸۲۷
نشنال اینترست در گزارشی به قلم دنیل دپتریس با درج اینکه 'نیکی هیلی'هرگز یک سفیر خوب درسازمان ملل نبود و موقعیت او در این سازمان بیهوده و نامطلوب بود، افزود: هیلی فقط یک قربانی دیگر ترامپ است.

خبرگزاری ایرنا:  'دپتریس' از اعضای 'اندیشکده دیفنس پرایوریتیز' در این یادداشت افزود :فرماندار پیشین و محبوب کارولینای جنوبی، همیشه برای دولت 'دونالد ترامپ' وصله ای ناجور به نظر می آمد.او هرگز با شعار 'آمریکا دوباره ابرقدرت' ترامپِ ملی گرا جور در نمی آمد. در واقع، فلسفه سیاسی او بسیار فراتر از شعار حزب جمهوری خواهی بود که پس از ریاست جمهوری 'باراک اوباما' تلاش داشت با آمدن 'میت رامنی' نومیدی ها را کنار بزند.

درادامه یادداشت این تحلیلگر آمریکایی می خوانیم: اعلام نامزدی هیلی برای پست سفارت آمریکا درسازمان ملل درنخستین هفته پس از انتخابات 2016 بسیار غافلگیر کننده بود. او یکی از منتقدان سرسخت ترامپ در کارزار پیش از انتخابات ریاست جمهوری بود.هیلی ابتدااز 'مارکو روبیو' سناتور فلوریدا حمایت کرد و سپس به پشتیبانی از'تد کروز' سناتور تگزاس پرداخت.اما از همه مهمتر اینکه ازجمله کسانی بود که از تمامی آمریکا خواست تا تلاش کنند از دست ترامپ 'کوته فکر' و 'عوام فریب' خلاص شوند.

اما سرانجام هیلی به عنوان یک عضو بنیادین وارد دولت ترامپ شد و به عنوان یک شخص حرفه ای اولویت های خود پیش از انتخابات 2016 را کنار گذاشت و به نمایندگی ازدولت ترامپ درسازمان ملل مشغول به کارشد.هیلی که درهمان نخستین روزهای شروع به کارقصدداشت خود را شخصی جالب برای همکاری معرفی کند، اعلام کرد بروکراسی سازمان ملل نیاز به بازنگری دارد و در پایان نخستین سال خود در سمت سفیر سازمان ملل، مبلغ 285 میلیون دلار از بودجه اختصاص داده شده آمریکا به سازمان ملل متحد را قطع کرد.

او در بیانیه ای اعلام کرد: 'ناکارآمدی و ولخرجی این سازمان به خوبی شناخته شده است. ما دیگر اجازه نخواهیم داد از سخاوت مردم آمریکا سوء استفاده شود و یا اینکه این هزینه ها مورد بررسی قرار نگیرد'.

حال سوال این است که آیا از هیلی به عنوان یک سفیر عالی ایالات متحده یاد می شود؟ به طور قطع خیر. موقعیت نماینده ارشد آمریکا در سازمان ملل اغلب بیهوده و نامطلوب بود. هیلی مانند بسیاری از سفرای پیشین آمریکا در سازمان ملل همواره با وتوهای مسکو و پکن در شورای امنیت روبرو می شد؛ وتویی که اغلب روسیه برای مانع تراشی از آن استفاده می کند و به این ترتیب سبب ضعیف جلوه دادن واشنگتن و بی اثر شدن قطعنامه ها می شد.

بزرگترین دستاورد هیلی در شورای امنیت، توافق با روسیه و چین بر سر قطعنامه ای بود که به موجب آن تحریم های فزاینده و سختگیرانه علیه کره شمالی اجرا می شد که حالا همان قطعنامه توسط همین کشورها زیرپا گذاشته شده و چین و روسیه از طریق کشتی به انتقال کالا به این کشور می پردازند.

باید گفت تصمیم هیلی برای کناره گیری از شغل خود، به همان اندازه انتخاب وی برای این پست در ابتدای ریاست جمهوری ترامپ، غافلگیر کننده بود. از این پس ترامپ هفته ها و ماه ها برای انتخاب نامزد مورد نظر مصاحبه می کند و هیلی هم در این دوران به جاه طلبی های سیاسی بیشتر پس از افول دوران ترامپ خواهد اندیشید.

'نشریه آمریکایی نشنال اینترست در طول تقریبا سه دهه فعالیت از آغاز کار خود را با تمرکز بر سیاست خارجی شروع کرد.این نشریه در 1985 توسط 'ایروینگ کریستول' و 'اوون هریس' تأسیس شد و با متفکران و دولتمردانی همچون 'دیسرائیل'، 'بیسمارک' و 'هنری کیسینجر' ارتباط دارد.

گرچه سیاست های بین المللی در چند دهه گذشته بطور قابل توجهی تغییر کرده است، اما اساسنامه این نشریه همچنان بدون تغییر باقی مانده است و تمرکز خود را بر روی سیاست خارجی در راستای منافع ملی آمریکا قرار داده است'.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222