روزنامه نگاران کدام کشور‌ها حقوق نجومی می‌گیرند؟
۷۸۵۰۴۷
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
۵۸۴۶
انجمن روزنامه‌نگاران آسیایی- امریکایی به نقل از «اداره آمار کار» گزارش داد که میانگین درآمد خبرنگاران در طول یک سال 43 هزار و 780 دلار است و به عبارت دیگر می‌توان گفت هر خبرنگار در امریکا به‌ ازای هر ساعت کار 21 دلار حقوق می‌گیرد.

روزنامه ایران نوشت: انجمن روزنامه‌نگاران آسیایی- امریکایی به نقل از «اداره آمار کار» گزارش داد که میانگین درآمد خبرنگاران در طول یک سال 43 هزار و 780 دلار است و به عبارت دیگر می‌توان گفت هر خبرنگار در امریکا به‌ ازای هر ساعت کار 21 دلار حقوق می‌گیرد.

این رقم به عوامل مختلف از جمله موقعیت جغرافیایی و نوع رسانه بستگی دارد. به‌عنوان مثال در ایالت‌های بزرگ امریکا از جمله واشنگتن، نیوجرسی و ماساچوست میانگین درآمد سالانه یک گزارشگر یا خبرنگار به 60 هزار دلار هم می‌رسد. با وجود این در دیگر ایالت‌ها مراکز خدمات اطلاعاتی، شبکه‌های تلویزیونی کابلی و مراکز پخش برنامه‌های رادیویی- تلویزیونی درآمد سالانه 53 هزار دلاری را به خبرنگاران خود می‌پردازند.

خبرنگاران و گزارشگران پس از طی چند سال و تبحر در حوزه خود می‌توانند در قالب تحلیلگر خبر به فعالیت خود ادامه دهند. این حوزه از رسانه نیاز به تجربه و کار بیشتر در بخش‌های مختلف دارد و بنابراین شخصی که در این زمینه مشغول به کار است، درآمد بالاتری خواهد داشت. به طور میانگین هر تحلیلگر خبر درآمد سالانه 72 هزار و 710 دلاری را کسب می‌کند و بسته به رسانه‌ای که در آن مشغول به‌کار است، رقم مذکور می‌تواند تا 146 هزار و 230 دلار هم افزایش یابد.

فلوریدا و ماساچوست از جمله ایالت‌های امریکا محسوب می‌شوند که بالاترین دستمزد را به تحلیلگران خبر پرداخت می‌کنند و میانگین درآمد این دسته از افراد در دو ایالت مذکور دست کم 100 هزار دلار گزارش شده است.

... هر یک از روزنامه‌های بزرگ برای خود دستمزدهای متفاوتی را تعریف کرده‌اند. به‌عنوان مثال روزنامه «نیویورک تایمز» به طور میانگین به خبرنگاران و گزارشگران خود سالانه 105 هزار و 963 دلار حقوق می‌دهد که این رقم بسته به تبحر خبرنگاران از 95 هزار دلار تا 115 هزار دلار تغییر می‌کند.

در خبرگزاری رویترز نیز هر خبرنگار یا گزارشگر می‌تواند میانگین درآمد سالانه 93 هزار و 546 دلار را به دست آورد، میانگین درآمد سالانه هر خبرنگار در روزنامه «واشنگتن پست» 85 هزار و 601 دلار گزارش شده است و خبرنگار روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» درآمد سالانه 90 هزار و 654 دلاری را به دست می‌آورد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج