بهزیستی: ۶۰۰ زن به خانه‌های امن آمدند
۷۸۷۶۴۹
۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
۲۹۲۶ 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود 22 خانه امن در کشور گفت: سال گذشته در مجموع حدود 600 زن در خانه های امن پذیرش شدند.

خبرگزاری ایرنا: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود 22 خانه امن در کشور گفت: سال گذشته در مجموع حدود 600 زن در خانه های امن پذیرش شدند.

حبیب الله مسعودی فرید افزود: خانه های امن برای حمایت از زنان در معرض خشونت در خانواده است چون در بسیاری مواقع اتفاقاتی می افتاد که به دلایل مختلف زنان در خانه یا در معرض خشونت خانگی هستند یا می ترسیدند و نگران هستند که در معرض خشونت قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: ممکن است این نگرانی زنان واقعی یا غیرواقعی باشد؛ اغلب این زنان از طرف همسر مورد خشونت خانگی قرار می گیرند البته گاهی نیز مردان تحت خشونت خانگی قرار می گیرند اما به طور کلی تعداد زنان تحت خشونت خانگی بیشتر است.

وی ادامه داد: زنان پس از آنکه مورد خشونت قرار می گیرند از خانه بیرون می آیند و اغلب جا و مکان ندارند و ممکن است اتفاقات زیادی برای آنان بیفتد و وضعیت را از آنچه هست پیچیده تر و بغرنج تر کند. بنابراین بهزیستی حمایت هایی را بعد از راه اندازی اورژانس اجتماعی از این زنان دارد و آنان معمولا در مراکز مداخله در بحران اسکان داده می شدند و سپس خانه های امن راه اندازی شد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در شهرهایی که خانه امن زنان وجود ندارد، اورژانس اجتماعی این آمادگی را دارد که این زنان را در مراکز مداخله در بحران اسکان دهد.

مسعودی فرید افزود: نوع خدماتی که به این زنان (زنان در معرض خشونت خانگی) ارائه می شود نسبت به کسانی که به مراکز مداخله در بحران می آیند، کاملا متفاوت است.

وی اضافه کرد: خدمات طولانی مدت به زنان در معرض خشونت خانگی در خانه های امن ارائه می شود. در این خانه ها فقط زنان همسرداری که در خانواده تحت خشونت هستند، اسکان داده می شوند.

وی تاکید کرد: توسعه خانه امن بر اساس نیاز استانها است. بر اساس مطالعات استانی اگر این نیاز به بهزیستی اعلام شود، خانه های امن را توسعه می دهیم.

مسعودی فرید یادآور شد: امسال عمدتا تلاش داریم، به ارتقای کیفی خدمات این مراکز بپردازیم و توسعه کمی فقط براساس بررسی های میدانی اگر نیاز باشد انجام می گیرد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/07/30
و این است افتخار و آمار ملی آفرین برشما

ریشخند هم داریم واقعآ انگاری 600 نفر را سازماندهی کردید

ای کاش 6 نفر سازماندهی بشوند و تیتر خبر همین باشد

600000 هزار نفر بی سرپناه و لامکان این دیگه هنر نیست که
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1397/08/01
رییس کل بهزیستی وکارمندان تانگهبانان سا،زمان بهزیستی آیا توان دارند با حقوق ماهیانه 100 تومن معلولین شدیدبهزیستی درمنزل امرارمعاش کنند وهمچنین مجلس و دولت?؟!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج