هشدار رییس دادگاه لاهه به آمریکا درباره ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۸۹۱۴۸
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۷
۱۴۷۲۷
رئیس دیوان بین المللی دادگستری تاکید کرد: حقوق ایران که می تواند نقض شده به کالاهای ضروری از قبیل دارو، غذا و همین طور تسهیلات هوایی مرتبط است. از این رو تدابیری که توسط آمریکا اتخاذ شده می تواند پیامدهایی ناخوشایندی داشته باشد و در نتیجه موردی اضطراری است.

خبرگزاری ایرنا:‌ رئیس دیوان بین المللی دادگستری، درباره پرونده اختلافی آمریکا و ایران گفت: دادگاه لازم دانست که عنوان کند آمریکا بخشی هایی از پیمان مودت را نقض کرده است.

عبدالقوی یوسف روز پنج شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گزارشی از اقدامات انجام شده این دیوان در طول یکسال گذشته را ارائه کرد.

وی در بخشی از این گزارش به مساله دعوای ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: در 17 ژوئیه 2018، ایران درخواست بررسی اتهام نقض موارد مربوط به عهدنامه مودت، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی که در 15 ماه اوت سال 1955 در تهران امضا و در 16 ژوئن 1957 اجرایی شدند، علیه آمریکا را ارائه داد.

رئیس دیوان بین المللی دادگستری افزود: ایران گفت که درخواستش مربوط به تصمیم آمریکا در 8 ماه مه 2018 برای اعمال مجدد و کامل تحریم و اقدامات محدود کننده علیه این کشور است که مستقیم یا غیرمستقیم، ایران، شرکت ها یا شهروندان ایرانی را تحت تاثیر قرار داده و پیشتر آمریکا آنها را در نتیجه توافق هسته ای بین ایران و 5 عضو شورای امنیت به علاوه آلمان لغو کرده بود.

یوسف ادامه داد: در این درخواست آمده است که آمریکا موارد مربوط به عهدنامه سال 1955 را نقض کرده و به نقض آن ادامه می دهد. بر این مبنا ایران از دادگاه خواست که موارد زیر را اعلام کرده و دستور مقتضی را صادر کند.

وی درخواست های ایران را اینگونه برشمرد که «آمریکا، با اعمال تحریم ها در تاریخ 8 ماه مه تعهدات خود تحت ماده های IV (1), VII (1), VIII (1), VIII (2), IX (2) و X (1) را نقض کرده است»، « آمریکا باید خود، به تصمیم خود، این تحریم های را بدون تاخیر لغو کند» و « آمریکا باید سریعا تهدیدات خود برای اعمال بیشتر تحریم ها را متوقف کند».

رئیس دیوان بین المللی دادگستری اضافه کرد: «آمریکا باید اطمینان بدهد که به هیچ شکلی اقدامی در راستای دور زدن حکم دادگاه در این پرونده نخواهد کرد و تضمین بدهد که این رفتار و نقض عهدنامه 1955 تکرار نخواهد شد»، «آمریکا باید به طور کامل هزینه های ناشی از تقض قوانین بین الملل را بر اساس تصمیم دادگاه جبران کند» و «ایران حق ارائه گزارش به دادگاه در مورد برآورد دقیق خساراتی که آمریکا باید پرداخت کند را محفوظ می دارد»؛ دیگر خواسته های ایران در این دادخواست بود.

یوسف در ادامه نظر دیوان را به این شرح اعلام کرد: خواسته دادگاه این است که دو کشور اختلاف را طی روند صلح آمیز حل و فصل کنند و نقض هایی که ایران از سوی آمریکا عنوان کرده است می تواند بخشی از معاهده باشد.

وی تصریح کرد: مشخص شده که دو کشور نتوانستند طی روند صلح آمیز اختلاف را حل و فصل کنند و دادگاه لازم دانست که عنوان کند آمریکا بخشی هایی از معاهده را نقض کرده است.

رئیس دیوان بین المللی دادگستری تاکید کرد: حقوق ایران که می تواند نقض شده به کالاهای ضروری از قبیل دارو، غذا و همین طور تسهیلات هوایی مرتبط است. از این رو تدابیری که توسط آمریکا اتخاذ شده می تواند پیامدهایی ناخوشایندی داشته باشد و در نتیجه موردی اضطراری است.

یوسف خاطرنشان کرد: آمریکا باید از هر گونه اختلالی در ارسال کالا از جمله دارو، مواد غذایی کشاورزی و تسهیلات هوایی خودداری کند و پرداخت ها نباید شامل هیچگونه محدودیتی باشند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1397/08/04
آمریکا هم گفت چشم هر چی شما بگید
Iran, Islamic Republic of
02:52 - 1397/08/04
پیمان دوستی با آمریکا؟
مگر زمانی که داشتین که از در و دیوار سفارت آمریکا بالا میرفتین یاد این پیمان نبودین؟؟؟ چند روز دیکه سالگردش باز میرین شعار مرگ میدین بهشون ولی میگین پیمان مودت داریم با آمریکا. هرچند تایید نمیشه ولی حداقل ناظر بخونه کافیه برام که بدونه مردم نظرشون چیه
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1397/08/04
امریکا با تحریم مردم ایران،مردم را به سوء تغذیه و هزاران بیماری از جمله روحی و روانی و جسمی دچار کرده است!
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/08/04
مردم بهتر از دولت میدانند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالابرد_فوتر