کنایه علم الهدی به جهانگیری: چرا استعفا ندادی؟
۷۸۹۴۴۳
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
۱۳۸۲۶ 
امام جمعه مشهد تاکید کرد: مشکلات در این کشور وجود دارد. مسئولان درخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی با مردم روراست باشند و مسائل را به مردم بگویند تا اینکه بعد از پنج سال، آقایی به مردم بگوید من قدرت تغییر منشی خود را ندارم. این روراست صحبت کردن با مردم نیست. شما نفر دوم دولت هستید. اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟ چرا با مردم شفاف صحبت نمی‌کنی؟ چرا فکر می‌کنید مردم عقل ندارند؟ چرا آنقدر به مردم اعتنایی ندارید؟ مشکلات را شفاف به مردم بگویید.

خبرگزاری ایلنا: حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌ دوم نمازجمعه این هفته مشهد گفت: روز هفدهم صفر، براساس برخی از روایات سالروز شهادت امام هشتم (ع) است یعنی میان هفدهم صفر و آخرین روز صفر، این چند روز عزای خراسان و مردم این سرزمین به خاطر مظلومیت امام هشتم (ع) است و امروز و فردای باید دل‌های ما داغدار باشد.

رهبری فکری دیپلماسی شیعه با انقلاب اسلامی است

علم‌الهدی ادامه داد: دیپلماسی مربوط به برقراری ارتباطی هر مردم و هر کشور با دیگران در دنیا است. معمولا دیپلماسی‌ها از سوی دولت‌ها به اجرا درمی‌آید. در دیپلماسی عمومی، خود ملت‌ها این کار را انجام می‌دهند و دولت‌ها کاری نمی‌کنند.

دیپلماسی عمومی ایران در سوریه، عراق و لبنان برقرار است و مرکز عمده تجمع دیپلماسی شیعه در راهپیمایی اربعین است یعنی عمده شیعیان دنیا در این راهپیمایی همدیگر را پیدا کرده و با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی اربعین از دیپلماسی شیعه عبور کرده و به دیپلماسی عمومی محبان اهل بیت تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: وابستگی قلبی و روحی به امام حسین (ع) این دیپلماسی را مدیریت می‌کند و در این دیپلماسی‌، آن کسی که رهبری فکری را برعهده دارد، انقلاب اسلامی است و همه از انزجار و نفرت به امریکا سخن می‌گویند.

شفافیت نظام موجب جلب اعتماد و وابستگی مردم به انقلاب می‌شود

امام جمعه مشهد افزود: چرا در این دیپلماسی عمومی و در این راهپیمایی همه ملت‌ها شرکت می‌کنند و همه دم از انقلاب می‌زنند؟ این به خاطر وابستگی مردم به انقلاب است. شما مردم به انقلاب وابسته هستید و این عظمت در قالب دیپلماسی عمومی جهان شیعه و محبان اهل بیت برای مردم و انقلاب و کشور به وجود آمده است. آنچه مهم است تدوام این وابستگی است.

علم‌الهدی به بیانات اخیر رهبر انقلاب درخصوص شفافیت اشاره کرد و ابراز داشت: مقام معظم رهبری گفتند مسائل نظام باید شفاف باشد و در جریان نظام، شفافیت به اجرا دربیاید. این مسئله دو دلیل دارد.

شفافیت در نظام موجب جلب اعتماد مردم می‌شود. وقتی مردم ببینند همه به آنها راست می‌گویند و همه مسائل روشن است، اعتماد مردم بیشتر می‌شود. دلیل دوم این است که شفافیت موجب وابستگی و دلبستگی به نظام می‌شود. همه قدرت نظام در این چهل در برابر دشمن، وابستگی مردم است که در سایه شفافیت تداوم پیدا می‌کند.

اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟

وی با اشاره به سخنان اخیر معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: مشکلات در این کشور وجود دارد. مسئولان درخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی با مردم روراست باشند و مسائل را به مردم بگویند تا اینکه بعد از پنج سال، آقایی به مردم بگوید من قدرت تغییر منشی خود را ندارم. این روراست صحبت کردن با مردم نیست.

شما نفر دوم دولت هستید. اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟ چرا با مردم شفاف صحبت نمی‌کنی؟ چرا فکر می‌کنید مردم عقل ندارند؟ چرا آنقدر به مردم اعتنایی ندارید؟ مشکلات را شفاف به مردم بگویید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این همه مشکلاتی که مردم گرفتار آن شده‌اند، شما مسبب آن هستید. شما طلا و ارز را جلودار سبد مردم قرار دادید، حالا که طلا و ارز برمی‌گردد، گرانی‌ها سرجایش است. شفاف به مردم بگوید مشکل چیست و جلوی مشکلات را بگیرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/08/04
آقای عزیز جهانگیری مگر خودش آمده که خودش برود اورا مامور کردن که دلار را ۴۲۰۰ برساند خخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
موقع انتخابات خوب می خندید وکیف میکرد .حق با علم الهدی است برجام که تصویب شد گفتند همه کاره ما بودیم و حالا میگن هیچ کاره ایم
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/08/04
درود بر شما که حرف اصولی میزنی.
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
منفیهارو...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اگه استفا هم بده رییسی نمیتونه رییس جمهور بشه خیالتان راحت
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/08/04
راست میگه خب
نکنه اختیار استعفا دادن هم ندارین؟
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1397/08/04
ایول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ايول؟
United States
20:51 - 1397/08/04
راس گفته علم الهدی.
پاسخ ها
عبداللّه حامد
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
همه اصول گرایان راست می‌گویند و فقط جهانگیری راست نمیگه
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1397/08/04
جهانگیری با دادن وعده های فریب زیاد در انتخابات به مردم توانست مخ مردم را بزند و آرای روحانی را زیاد کند و حالا که گند زده است می خواهد با عوام فریبی خودش را از عملکرد دولت هیچکاره نشان دهد و بتواند در انتخابات بعدی پیروز شود.
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1397/08/04
سلام دمت گرم حاج آقا درست گفتی ایول داره
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1397/08/04
احسنت. من قبولش دارم.
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1397/08/04
احسنت.خیلی سنجیده گفته علم الهدی
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1397/08/04
شکر بالاخره کسی حرف دل مردم رو زد.
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1397/08/04
باتوجه به شجاعت ودلیری ایت الله علم الهدی بایستی ایشان به امامت جماعت تهران برگزیده شوند .درود بر ایشان.
یک مشهدی
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
از مشهد سوغات زعفران بفرست دیگر ملالی نیست تهران از هجوم مهاجرقریب الوقوع می ترکد فکر سلامتی این بنده خدا باش
United Arab Emirates
00:30 - 1397/08/05
والااااا
بالاخره ی نفعی براش داشته ک مونده دیگه!
United Kingdom
08:12 - 1397/08/05
جهانگیری چند قت پیش تو همایش تولید و صادرات گفته بود ، ما وزیران و مدیرانی می خواهیم که نترس و باقدرت ریسگ بالا و در تصمیم گیری ها قاطع باشن وگرنه بدرد ما نمی خورند و بی خودی نیان وقت دولت و مردم بگیرند و جای شخص توانمندی را اشغال کنند . حالا بعداز ۶ ماه می بینیم میگه من هیچ کاره ام ، خوب میز ول کن دیگه ، فقط بلدی حرف می زنی !
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/08/05
اگر همه کسانی که مسبب مشکلات ایران و ایرانی هستند دست از خدمت بر میداشتند و استعفا می دادند خیلی عالی می شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
لابد بعدش تو میرفتی میشدی مسؤول
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1397/08/05
خاک توسرت برترینهاچرانظرمنومنتشرنکردی؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج