قیمت واقعی بنزین حدود لیتری ٧ هزار تومان است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۹۷۳۹
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
۸۵۴۷
قیمت واقعی بنزین حدود لیتری ٧ هزار تومان است که با یارانه سالانه آن می‌توان ٦٦هزار کارخانه یا ٢٠٠هزار مدرسه ساخت.

روزنامه شهروند نوشت: «دولت سالانه حدود ٢٠٠هزار میلیارد تومان یارانه بنزین می‌دهد. در حال حاضر تقریبا ۷۶‌میلیون نفر ماهی ۴۵‌هزار و ٥٠٠ تومان یارانه نقدی دریافت می‌کنند. این میزان معادل ٥ برابر یارانه نقدی تمام مردم ایران در ‌سال است. جالب است بدانید با این یارانه سنگینی که دولت برای بنزین پرداخت می‌کند، می‌توان هر ‌سال حدود ٦٦ هزار کارخانه راه‌اندازی کرد یا ٢١٩هواپیمای ایرباس صفر کیلومتر یا ٥١٥ هواپیمای نوی ATR خرید.

با یارانه بنزین می‌توان سالانه حدود ٢٠٠ هزار مدرسه در ایران ساخت. با یارانه بنزین می‌توان در عرض یک سال از نظر تکمیل خط آهن به برنامه‌های توسعه‌ای‌مان در افق ١٤٠٤ برسیم.

اما حالا این یارانه سنگین فقط منجر به این شده است که هر ایرانی حدود ٣ برابر هر شهروند چینی بنزین مصرف کند و این سرمایه کلان دود شده و به هوا برود.

قیمت واقعی بنزین چقدر است؟

تولید بنزین طبق قیمت پایه فوب خلیج فارس ٤٧سنت، چیزی حدود ٦١١٠تومان و با احتساب هزینه‌های توزیع آن حداقل ٧‌هزار تومان با قیمت ارز آزاد برای دولت آب می‌خورد اما در حالی دولت به‌ ازای هر لیتر ٦‌هزار تومان و با احتساب مصرف روزانه ٩١میلیون لیتری سالانه حدود ٢٠٠ هزار میلیارد تومان یارانه بنزین پرداخت می‌کند که بررسی‌های انجام شده در اتاق بازرگانی نشان می‌دهد میزان یارانه‌ای که دولت به دهک‌های بالای درآمدی با انرژی ارزان پرداخت می‌کند، ٢٥ برابر دهک‌های پایین درآمدی است.

رضا پدیدار، کارشناس انرژی در این‌ باره به «شهروند» می‌گوید: «دولت همه ساله در حالی منابع زیادی را صرف دادن یارانه به پرمصرف‌ها کرده که سرانه مصرف بنزین از حدود ٦٧‌میلیون لیتر مصرف روزانه در ‌سال٨٧ حالا به ٩١میلیون لیتر مصرف روزانه رسیده است. حال آن که اگر دولت سوخت را به قیمت واقعی عرضه و یارانه پرداختی به آن را صرف ایجاد زیرساخت‌ها می‌کرد، امروز نه از قاچاق خبری بود و نه مصرف بالای آن.»

سرانه هر ایرانی از یارانه انرژی معادل دستمزد کارگران

اما یارانه سوخت به همین عددها ختم نمی‌شود. آن گونه که بیژن زنگنه، وزیر نفت، می‌گوید: «امسال در تابستان مصرف گاز در نیروگاه‌ها به ۲۹۰‌میلیون متر مکعب در روز رسید، یعنی نیروگاه‌های ما معادل روزانه ۲‌میلیون بشکه نفت خام مصرف کردند.» به گفته او، گاز مایع را کیلویی ۱۵۰ تومان یعنی ۱۰دلار به‌ ازای هر تن می‌فروشیم؛ در حالی‌ که قیمت جهانی آن ۵۵۰ دلار به‌ ازای هر تن است، حتی اگر محافظه‌کارانه قیمت سوخت را پایین‌تر از عموم کشورها فرض کنیم، باز یارانه غیر مستقیمی که امروز به بنزین، گازوییل و گاز طبیعی داده می‌شود، تقریبا پنج‌ برابر یارانه نقدی ۴۵‌هزار و ٥٠٠تومانی است.

اگر یارانه نقدی ماهی ۴۵‌هزار و ٥٠٠تومانی کنونی ۲.۵ برابر شود، نیاز به «۱۰۰‌هزار‌میلیارد تومان» منابع دارد. اگر مجموع یارانه کلیه بخش‌های انرژی اعم از بنزین، گازوئیل ، برق و ... را در نظر بگیریم عدد یارانه بسیار سنگین‌تر می‌شود.

پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی به تازگی در توییتی که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته نوشته: «میزان یارانه انرژی در ایران به عدد ١٠٠هزار میلیارد تومان در ماه رسیده است که سرانه آن معادل ماهانه یک‌میلیون و٢٥٠هزار تومان است. این عدد با دستمزد یک ماه یک کارگر برابری می‌کند.»

ایرانی‌ها ٣ برابر چینی‌ها بنزین مصرف می‌کنند

نتیجه این همه یارانه انرژی در ایران جالب است. طبق آخرین اعلام رسمی دولت، مصرف بنزین در ایران ٩١میلیون لیتر در روز است، همچنین طبق آخرین اعلام رسمی جمعیت کشور، ایران در حال حاضر حدود ٨١‌میلیون نفر جمعیت دارد، به عبارتی در هر شبانه‌روز به‌ازای هر نفر، ١,١٢ لیتر بنزین در ایران مصرف می‌شود، یعنی یک خانواده چهار نفره حتی اگر خودروی شخصی نداشته باشند، در یک شبانه‌روز سهمی ٤.٥ لیتری در مصرف بنزین کشور دارند. در کشور پرجمعیت چین با جمعیتی بالغ بر یک‌میلیارد و ٣٨٦‌میلیون نفر (آمار ‌سال ٢٠١٧) حدود ٤٦٨‌میلیون لیتر بنزین در روز مصرف می‌شود، به عبارتی در هر شبانه‌روز به‌ازای هر نفر ٠.٣٤ لیتر بنزین در چین مصرف می‌شود.

در کشور ترکیه با جمعیتی بالغ بر ٨٠‌میلیون نفر، روزانه ٨‌میلیون و ٢٦٨‌هزار لیتر بنزین مصرف می‌شود، به عبارتی در هر شبانه‌روز به‌ازای هر نفر، ٠.١ لیتر بنزین در ترکیه مصرف می‌شود. مقایسه مصرف بنزین در ایران و ترکیه از این نظر مقایسه‌ای جالب است که تعداد جمعیت و خودروهای سبک دو کشور تقریبا یکسان است. اما در ایران به‌ازای هر نفر، ١٠ برابر هر ترکیه‌ای و ٣ برابر هر چینی بنزین مصرف می‌شود.

سالی ٦٦هزار کارخانه با یارانه بنزین

با این یارانه کلانی که هدر می‌رود، می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. برای این موضوع کافی است توجه‌تان را تنها به یارانه بنزین جلب کنیم. با ٢٠٠ هزار میلیارد تومان یارانه بنزین در ‌سال می‌توان کارخانه‌های زیادی ساخت. اگر سرمایه اولیه برای راه‌اندازی یک کارخانه مواد غذایی و بهداشتی را چیزی حدود ٣‌میلیارد تومان در نظر بگیریم، با یارانه بنزین می‌توان چیزی حدود ٦٦ هزار کارخانه در ایران راه‌اندازی کرد.

اگر در هر کارخانه به‌ طور متوسط ٧٠ نفر مشغول به کار شوند، چیزی حدود ٤ میلیون و ٦٢٠ هزار نفر در یک سال دارای شغل می‌شوند. بهتر است این گونه بگوییم وزارت کار متوسط هزینه ایجاد یک شغل در ایران را ٥٠‌میلیون تومان برآورد کرده است. با یارانه بنزین می‌توانیم در ‌سال حدود ٤ میلیون شغل ایجاد کنیم.

با یارانه بنزین چقدر هواپیما می‌توان خرید؟

قیمت خرید یک فروند ایرباس ٣٢٠ صفرکیلومتر چیزی حدود ٧٠‌میلیون دلار است. اگر قیمت هر دلار را ١٣‌هزار تومان در نظر بگیریم، با یارانه بنزین می‌شود سالانه ٢١٩هواپیمای ایرباس ٣٢٠صفرکیلومتر خریداری کرد. قیمت خرید هواپیمای ATR حدود ٢٦‌میلیون دلار است. با یارانه بنزین می‌توانستیم سالانه ٥١٥هواپیمای نو و صفرکیلومتر ATR بخریم.

جالب است بدانید یکی از بزرگ‌ترین مشکلات دولت برای خرید هواپیما پس از برجام نداشتن پول نقد بود و مشکلات تامین وام و فاینانس باعث شد نتوانیم به اندازه کافی برای خرید هواپیما عجله به خرج دهیم و فرصت بزرگی از دست رفت. با این یارانه می‌توانستیم در عرض یک سال تعداد هواپیماهایمان را به تعداد ایرلاین بزرگ و معروفی مانند ایرلاین امارات برسانیم.

هزینه ساخت ٢٠٠هزار مدرسه معادل یارانه یک‌سال بنزین

محمدحسین علیزاده، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی به قدس آنلاین گفته است هزینه ساخت یک مدرسه حدود یک‌میلیارد تومان است. در واقع با یارانه ٢٠٠ هزار میلیارد تومانی بنزین می‌توانی ٢٠٠ هزار مدرسه در ایران بسازیم.

با یارانه بنزین چقدر راه می‌توان ساخت؟

بد نیست بدانید در حال حاضر احداث هر کیلومتر راه روستایی به‌ طور متوسط ٤‌میلیارد تومان و احداث هر کیلومتر راه‌آهن ٧‌میلیارد تومان هزینه دارد. یک حساب‌ کتاب سرانگشتی به خوبی نشان می‌دهد با یارانه‌ای که دولت‌ هر سال بابت بنزین پرداخت می‌کند، می‌توان حدود ٢٨ هزار کیلومتر راه آهن و ٥٠ هزار کیلومتر راه روستایی ایجاد کرد. مطابق با افق ١٤٠٤ ایران باید ٢٥ هزار کیلومتر به خط آهن خود اضافه کند که تنها با یارانه یک سال بنزین می توان به این برنامه بلندمدت رسید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 111
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/08/05
کاملا درسته قیمت پراید هم 40 میلیون نیست قیمت کوشت کیلویی 70 تومن نیست یارانه رو هدفند کردین چن کیلومتر جاده ساختین چنتا دولت به تنهایی مدرسه و بیمارستان ساخت الکی همش حرف میزنین و فکر پر کردن جیبه خودتون هستین
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
البته با دلار 14000 تومنی که آن هم سه درصد معاملات خرید و فروش دلار به این. قیمت است وگرنه با دلار 4200 تومنی که بنزین لیتری 7000 تومن نمی شود.
m.amin
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
من خجالت میکشم جاشون . واقعا به جای کلمه حیا بلید بگیم مسعولین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خیلی پررو تشریف دارین,پس سهم ملت از این همه ذخایر نفت چی میشه.م.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
حالا دولت یارانه بنزین نده خرج بیمارستان و مدرسه میکنه فکر میکنی میدن کشورای دیگه
ممممم
-
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
به نظر من اگه بنزینو لیتری 100 هزار هم بشه بازهم دولت از اون سودش هیچ کاری برای ملت نمیکنه نه راه آهن میسازه نه جاده نه مدرسه و نه مشکل بیکاری رو حل میکنه
پس همون بهتر که ارزان باشه لااقل به جیب این مفت خورها نره
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/08/05
آیا واقعأ میسازین و میخرین،یا...
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
با جماعت خیلی بر شرفی مواجه هستیم
خدا کمک کنه فقط زودتر تکلیفمون مشخص بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
کلا ریال جمع کنید تمام مشکلات حل میشه مشکل نرخ ارز مشکل تورم مشکل حقوق کارگران قیمت سوخت و..............
France
14:38 - 1397/08/05
یادمون نخواهد رفت وقتی که میخواستند یارانه ها را هدفمند بکنند تمام رسانه ها ۲۴ ساعته میگفتند اگر یارانه ها هدفمند شود سالانه چندین هزار مدرسه و چندین هزار کیلومتر جاده و چندین بیمارستان و ......از محل هدفمندی خواهیم ساخت الان نتایجش را میبینیم
باز دوباره بخاطر گرون کردنش شروع به تز دادن کردند
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/08/05
کارت سوخت ها را ازکاربری انداختید برای دومین بار از یک سوراخ گزیده شدیم قصدداشتید به کای ساختارش را جمع کنید حتی تعدادی پمپ بنزین بدون نیازبه کارت سوخت راه اندازی کردید حاصلش افزایش قاچاق سوخت اگر آمارارقام درست باشد فقط یک دوم آن پرداخت یارانه است ویک دوم دیگر همکاری با قاچاقچیان است پس به پای ملت نگذارید.
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/08/05
چرا اینفدر چرت میگید مگه قبلا هم نمی گفتید با سهمیه بندی بنزین میشه روزی چند مدرسه درست گرد چند تا مدرسه درست کردید چند تا هواپیما خریدید
United Arab Emirates
14:43 - 1397/08/05
درست است قیمت بنزین هفت هزار تومان است
ولی یک ساعت دستمزد حداقل هشت دلار تا بیست دلار است پس با واقعی شدن قیمتها باید یک کارگر ساده حداقل روزی 60دلار یعنی حدود 900هزار تومان دستمزد بگیرد و بقیه مردم نیز به هم
ین نسبت درآمد داشته باشند آیا برای دولت اینکار امکان پذیر است
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/08/05
درآمد واقعی مردم چقدر ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
پهنه گاوه
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1397/08/05
تمام کاراتون انجام شده فقط گران شدن بنزین مونده
مملکتی بنزینش هفت هزاره که خودرو بنزش هم بیست میلیون.تمام زیرساختهاش آماری.نه شماها
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/08/05
اضاف بر اینکه با این پولها میشه این کارها رو کرد , میشه یجا جمع کرد و داد به امسال خاوری ها تا بردارن و برن کانادا , پس قبل از گفتن این حرفا , جلوی دزدا رو بگیربد .
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/08/05
بنزین لیتری هفت هزار تومان.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ببخشید مقداری مرگ موش موجود دارید؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خواهشا هرکسی که جرندیاتی گفت کارشناس قلم داد نکنید اولا:به گفته دولت ، دولت در تولید بنزین خودکفاشده وچون نفت خودی است خواهشا آن را با بنزین چین ودیگر کشور ها مقایسه نکنید در خیلی از کشورهای دنیا مردم شاید شاید دغددغه یه قلم کالا داشته باشند در ایران همه ش دغدغه است دوما:تصمیمات غلط این نوع کار شناسها پول ملی را به این روز انداخته والا ۴۱ سنت اگر دولت اقتصاد درستی داشته باشد می شود ۴۱۰ تومان ولی خدایش هرکی به هرکی ما که نفهمیدبم ونه سرد در آوردیم از خوکفایی هایی که نصیب این مملکت شده هر روز قیمتها نجومی میشه و......
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خخخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
شما جلو قاچاق رو بگیرین مطمئن باشید مصرف سوخت یک سوم کمتر میشه دیگه دولت اینقدر لازم نیست یارانه سوخت بده
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/08/05
موقع یارانه هم همین میگفتین که پولش صرف اشتغال میشه همین حساب کتابا بود امنیت شغلی رو درست کنین اشتغال پیشکش
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/08/05
حداقل در این وضعیت حیا کنید چرت ننویسید خیلی از مردم دارند نفرینتان می کنند اگر قیمت بنزین در این وضعیت زیاد شود باز بهانه ای می شود برای گران فروشی بیشتر
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/08/05
اقای احمدی نژاد همین حرفهارازد چه شد بشین سر جات حالا بگو باپولهای اختلاس چه کارهایی میتوانستیم تا اختلاسها باشه درمد هرچه باشد وضع ماچنین هست
United States
14:52 - 1397/08/05
وقتی دلار را به 20 هزار تومان رساندید حتما بنزین به ارز آزاد برای دولت 10 هزار تومان می‌شود. به داد مردم نمی رسید آنها را عصبی نکنید. لعنت به مسولین سفسطه باز. الان بنزین باید حد اکثر 50 تا تک تومانی باشد که به زمان قبل از انقلاب برسد. آنهم با احتساب تورم. وگرنه باید حقوق ما 10 هزار تومان و بنزین 5 تا تک تومنی باشد. یک لحظه محاسبه کنید و با تمام دنیا که تورم ندارند مقایسه کنید باز هم گران گفتم
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1397/08/05
نفت هم ملی مال ملته چراعده ای ازنفت استفاده میکنن وبقیه ملت تماشاگرن حق مردمو ازنفت بدین بعد قیمت بنزینو گرون کنید
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1397/08/05
این یکی راگرونش کن که دیگه چیزی نمونده باشد گند به اش نزده باشه تدبیروامید هفت تومانی باچه حقوقی!؟
France
14:55 - 1397/08/05
خوب چرا قیمت 7000تومان نمکنین مردم که حرفی ندارند فقط خودتون خجالت میکشین
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/08/05
چراینقدبهونه میارین،نزیم،رومیخاین،گرون،کنیدومردم،روبیچارکنید،دیگه،بهونه،الکی،نیارین،بنزین،مآبی کیفت،ترین،تومنطقه،هست،حالاهی،بگین،بنزین،قیمتش،کمه،شمایچیزی،فهمیدن،توحوزه،کشورهای،عربی،گرونه،بنزین،ولی،بنزین،اوناهم،مثل،بنزین،مابی،کیفیته،
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/08/05
خقوق کارگر و کارمندان هم ماهی باید ۴۰میلیون باشه
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/08/05
روزنامه شهرون بابام جان چراشکر اضافی میل میکنی؟مردم رو الاغ فرض کردی بنزین از لیتری۵ریال اول انقلاب شده لیتری هزار توهمه این سالها هم که یهوگرون میکردید همین اراجیف شمارو حالا کسانی دیگر تکرار کردن ولی دیدیم نه مدرسه ای نه هواپیمایی نه بیمارستانی اضافه شدکه اگه میشد بقول خودت الان ایران ناوگان هواییش مثل امارات بود،تازه اون اوایل که گرون میکردن هم که از یارانه خبری نبود پولش قلنبه میرفت توجیب ازمابهترون نه داداشاین حنادیگه رنگی نداره حرفات مزخرفه
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/08/05
برای کشورهای عربی مثل کویت که دینار ۵۰ تمن دارن... بنزین لیتر ۴ الی ۵ تمن فک کنم هستش... مال ما ۱۰۰۰ میشه ۷۰۰۰ بسلامتی... پس تورم ۷۰۰ درصده داداش... نه ۷ درصد... .
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/08/05
خخخ با اون درامدهایی ک داشتید چ غلطی کردید ک بخاهید با یارانه بنزین انجام بدید
Canada
15:12 - 1397/08/05
حقوق واقعی کارمندان و کارگران هم لطف کنید بگید چقدر باید باشه؟
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/08/05
تو چین پراید و پژو با مصرف نه و ده و دوازده لیتر و نیسان سوار نمیشن.تو چین سیستم حمل و نقلشون انقدر فرسوده نیست.تو چین ارزش پولشون با کاغذ پاره یکی نیست.تو چین یک دلار برابر پانزده هزار یوان نیست.
تو هر مملکتی که شرف نباشه اینجوری به نفع خودشون تحلیل میکنن.همیشه میخواید دستتون تو جیب مردم باشه.این همه مالیات میگیرید.قیمت بنرینو تو بیست سال ده برابر کردید باهش کجا را آباد کردید؟
Netherlands
15:14 - 1397/08/05
وااااااااای باشه بابا اخه نه که با پولش واقعااااا همه اینا ساخته میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بازم خرج بچه ها رفته بالا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
United States
15:22 - 1397/08/05
حقوق کارگر میخواهید به ریال بدهید ولی بنزین رو به دلار حساب میکنید?
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1397/08/05
حقوق یک کارمند باید ماهی ۴۰ میلیون باشد تا بنزین ۷ هزارتومان شود وا بحالاتان اگر دست به بنزین بزنید
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1397/08/05
لیاقت شما مسولان هم یک ریال نیست که اگه بود این وضع مملکت نبود
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/08/05
ابله حقوق کارمند وکارگر وصنعتگر و کاسب هم واقعی است؟ واقعی آن چقدر است؟
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/08/05
اقا قیمت واقعیش ۷هزارتومنه ۳تومنم روش سود بکشین ۱۰هزار تومن بدین به مردم خیرشو ببینین.بخدا مردم ایران راضی هستن
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1397/08/05
بنزین را گران کنید .چرا که یک شیشه نوشابه 5هزار تومان است پس بنزینی که تولیدش هزینه بیشتری می برد چرا باید لیتری 1000تومان باشد .البته یارانه یادتان نرود .
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/08/05
حقوق واقعی کارگر هم 5میلیون تومانه
Germany
15:41 - 1397/08/05
کاملا درسته . همین طوری که حقوق واقعی ۵۰۰۰ یورو باید باشد
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1397/08/05
حقوق واقعی یه معلم چقدربایدباشد؟؟؟مسلما ۱۰۰دلارنیست!!!
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1397/08/05
خوب این قیمت واقعی را از چه راهی محاسبه کرده اید؟!!فرض بر صحت محاسبه شما آیا در کشورهای دیگر دولت به افراد سه دلار یارانه می دهد آیا دولت در جهت صادر کردن پروانه ساخت مانند ایران درآمد زدایی دارد آیا در کشورهای دیگر صنایع خصوصی ضعیف تر و کم درآمدتر از صنایع دولتی هستند آیا در کشورهای دیگر با افزایش نرخ بنزین با کاهش قیمت خودرو روبرو می شوند یا افزایش قیمت خودرو؟!آیا دولت های دیگر فقط صرف سود آوری از صنایع خود حمایت می کنند یا نیاز ملت خود؟!!آیا این مازاد یارانه سوخت باید از صنایع خودرو سازان و وزارت نفت دریافت شود یا جیب ملت؟!!
France
15:57 - 1397/08/05
دستت درد نکنه نویسنده ی عزیز.یادش بخیر منو یاد اون زمانی انداختی که میخواستین بنزین رو گرون کنین و هی از این حرفا میزدین و دوباره الان شروع کردین این حرفارو بابا تورو به همین اربعین خجالت بکشین چقد میتونه یه انسان پررو باشه چی میخواین از جون مردم آخه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/08/05
چهار ماه قبل که دلار 3500 بود
یا
الان که که 14000 تومان است
حفوق و دستمزد چند برابر شده
حیا هم چیز خوبی است
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/08/05
لطفا ميزان درامد ساليانه هر كارگر رو طبق قیمت سوخت حساب کنید
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1397/08/05
واقعا معنی شرف رو میدونید آیا
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/08/05
این حسابهارو کوره برای کلاهش میکرد . لطفا فرافکنی نکنین . شما آقایون بیکفایت که ماهی ۵۰ میلیون حقوق میگیرین مگه وقتی سوار ماشینهای آنچنانی هستین و از جیب مردم ارتزاق میکنین به این فکر میکنین که کدوم قیمت توی این خراب شده واقعیه ؟ گوشت و مرغ و پنیر و حقوق مردم و ............. شماها اول قیمتهای ارزاق مردم رو درست کنین بعد ادعای ارث و میراث داشته باشین . بله شماها درست میگین ولی قیمت واقعی مال بنزین واقعیه نه آب زیپو .
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/08/05
هر وقت به مردم بابت حقوق دلار دادید ، مخارجی مثل بنزین هم با دلار حساب کنید
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1397/08/05
اون موقع هم که یه شبه بنزین رو ۱۰۰۰ تومن کردن هم همین رو میگفتن داغانیم اقا داغان شهاب سنگ!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1397/08/05
یک کارگر کارمند حقوقش باید ۲۰میلیون باشد موقعیکه بنزین به ۷هزار تومان برسد
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1397/08/05
بنظر اگر بنزین فقط ده لیتر به هر ماشین بدید .
قیمت آزاد را بکنید لیتری ۵۰ هزار تومان بعد فقط ثروت مندان سوار شن .
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/08/05
بشرطی که حقوق بشه روزی ۲۰۰هزار تومن
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/08/05
آخه ... بگو کشورهای اروپای ماهی ده میلیون تومان به پول ایران به خانواده ها می دهند جهت تحصیل و هزار امتیاز دیگر حالا تو بی مقدار بگو بنزین ده هزارتومان
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1397/08/05
اره عزیز قیمت واقعی حقوق کارگرم باید ماهی ۷ میلیون باشه با توجه به خط فقر ۶ میلیونی
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1397/08/05
باشه پس حالا که همه چی رو با دلار می سنجید حقوق ها رو هم به دلار بدید. یارانه 45000 تومن رو زیرش زاییدید میخواید جاده بسازیید هواپیما بخرید اشتغال ایجاد کنید به خدا قسم اگر بنزین لیتری 100:هزار تومن هم بشه چنان میدزدید که باز هم مجبورید از کمیته امداد کسری هاتونو تامین کنید
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1397/08/05
بابا دیگه چه جوری بگن مردم! میخوایم تیشه به ریشه اتون بزنیم میخوایم نابودتون کنیم بفهم نفهم!
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1397/08/05
با یارانه بنزین می‌توان دویست هزار اختلاس کرد
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1397/08/05
قیمت بیش فی و بیشرمی چنده؟
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1397/08/05
حقوق و مزایا و امکانات واقعی مردم و بدین بنزین بشه لیتری ۵۰هزار .در ضمن تعداد کمی از هواپیما استفاده میکنن ولی همه مردم با بنزین سروکار دارن
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1397/08/05
با اینهمه ضرر چرا آزاد نمی کنید .... !!!
Germany
18:08 - 1397/08/05
روزی نامه !!!شهروند
اماده کردن افکار عمومی برای بالا بردن قیمت بنزین را خیلی
حرفه ای انجام دادی!!
ای کاش یک جو صداقت در گفتارتان مردم میدیدند!!!
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/08/05
بله، وقتی بنزین لیتری هزار تومان بخواد هفت برابر بشه حقوق. افرادهم باید هفت برابر باشه.
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1397/08/05
هر سال با این عناوین جیب مردم رو خالی می کنید
در این سالها چند مدرسه چند کارخانه چند... ساختید
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1397/08/05
غلت کردین
توباچه نرخی مصاسبه کردی
حقوق رادرنظربگیرید
تورم.بیداد کرده
حرف مفت نزنید.
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/08/05
همش آمار ارقام الکی وای وای وای ۴۵۰۰۰تومن چقد رو دوش دولت سنگینی میکنه نخیر ملت این همه بنزین نمیزنن از بی کفایتی آقایون تریلی تریلی قاچاق میشه چون دستای پشت پرده هست
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1397/08/05
بخداحق این مردم این نیست که خون دادن وانقلاب کردن که این بلاهارو حالاسرشون بیارن برید ازشهدا خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1397/08/05
لطفا وقتی بنزین رو به روز حساب میکنید یارانه رو هم به روز حساب کنید اقایان مثلا خوش حساب
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1397/08/05
به خدا اگه بنزین 7000بشه بازهم مردم راضی هستن و کسی اعتراضی نداره اگه دروغ میگم بگین...
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1397/08/05
در ایران یک چیز خیلی با ثبات و بدون تغییر است اگه گفتیناره درسته یارانه رو میگم همه چی تغییر کرده جز یارانه همون 45000تومن که یک روغن پنج کیلو نمیدن
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1397/08/05
خاک بر سر این دولت نفهم و بی لیاقت
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1397/08/05
برا یه بارهم شده سطح حقوق ودستمزد رو بابقیه کشورهامقایسه کنید اگه برابربود بعد درموردبقیه هزینه هانظر بدید
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1397/08/05
ترهووووو وو ۷هزار
حقوقها هم اوموقع بایستی با نرخهای بروزارز پرداخت شود
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1397/08/05
دلار را 1000 تومان حساب کنید اون وقت مردم به دولت یارانه می دن... ملت را هالو فرض کردن
زر مفت می زنن.
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1397/08/05
این اماری که گفتید اگر دلار هفت تومن بود باز هم صادق بود؟ ایا من باعث بالا رفتن قیمت ان شدم که باید همه چیز را با اون قیمت بخرم. جمع کنید اقا .اگه دلار پنجاه یا صد هزارتومن بشه ایا باز هم......
France
00:52 - 1397/08/06
فقط ضر میزنن میخوام مردم رو هر کنن
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1397/08/06
با این قیمت پول خوبی به جیب می‌زنند و ایندفعه تلیاردی بالا میکشن خدا به داد ما مردم ضعیف برسه اینا از اقتصاد حالیشون نیست ...
Iran, Islamic Republic of
04:29 - 1397/08/06
هه !!!!! بنظرم جلو دزدی ها گرفته بشه بد نیست ، اون وقت مدرسه و جاده و بیمارستان ساخته میشه !!!!
Iran, Islamic Republic of
05:55 - 1397/08/06
کاش میتونستم باور کنم که واقعا پولش صرف عمران و آبادی کشورم بشه. مشکلی نداشتم بنزین بشه ۷ تومن
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1397/08/06
مزخرفات را‌تحویل مردم ندهید بی ارزش ترین پول ایراناست
United Arab Emirates
08:26 - 1397/08/06
حرف ازکارخانه نزنین همه ی کارخانه هارو ورشکست کردین،نکه ماشینای کم مصرف و برقی تولید میکنید بعدشم مام مثه افغانستان نفت نداریم مثه ترکیه ام گاز نداریم که همشو وارد میکنیم!!!!!!!
United Arab Emirates
08:31 - 1397/08/06
بیشرف تراز مسئولین نداریم ونیس خدالعنتون کنه مارو گوش دراز فرض میکنید بدبختمون کردین بخاطر جیب خودتون خنده به عدالت خداوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
چقدر نیرنگ و تزویر ؟؟؟؟؟
هر وقت میخواهید نان را گران کنید به بهانه بالا بردن کیفیت است !!!!!
حالا هم بنزین به بهانه ساختن مدرسه و جاده و ....
پول نفت را به مردم بدید ماهی یک میلیون برای هر نفر ....
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1397/08/06
هر چی که من ميخواستم بنویسم دوستان نوشتن ولی آقای محترم وزیر نفت چه تضمینی هست که مثل دفعه قبل پول یارانه انرژی تو جیب از ما بهتران نره وخروج آبادانی این مملکت که نابودش کردن بشه
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/08/06
قیمت واقعی پراید هم 4 میلیونه اما ب ما میدن 40 میلیون خیلی توازن بر قراره مگه نه!!
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1397/08/06
خداوند از سر تقصیرات این نامردمان نگذرد اینا از دزدان سرگردنه بدترن ...
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1397/08/06
اکثر خودرو ها توترکیه دیزلی هستند معلومه مصرف بنزینشون کم میشه
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/08/06
اگر کاهش مصرف باعث کاهش الودگی هوا شود اتفاق خوبی است
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1397/08/06
کارشناسی که تو باشی مملکت از این بهتر نمیشه ، مردم هزارتا گرفتاری دارن باز اومدی واسه خودت هفت برابر قیمت رو بالا میبری ، اخه بنزین ایران رو تو باک ماشین های چین و ترکیه بریزی منفجر میشه
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1397/08/06
نظر خواهى که هىچ نتىجه ااى نده پوچه ولى کارشناس. ىا نوىسنده اى ک اىن متن. ها راسرهم. بندى. کرده چرا فقط از یارانه 45. تومانی. یایارانه بنزین. بحث. میکنه چرا. ازااینهمه معادن وذخایر و. هزاار ںعمتی ک خدا. در کشورمان قرار داده فقط تعداد محدودی حالش می برند و اکثر مردم دررنج وندارےدر حال یاس. ونامیدی آرزوی مرگ میکنند صبحت نمی کنند .
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/08/07
نظر نویسنده کاملا محترم و درست و کارشناسی شدس قیمتها باید سر جای واقعیش باشه هدفمندی تقویت بشه و هر کسی سهم خودشو بگیره اونی که ماشین نداره باید پول بنزینشو بگیر ه ملت متاسفانه یاد گرفتن به چیزی معترضن به خاطر خودخواهی البته ،این همه پیامبر و دین و ،،، برا عدالت اومدن
پاسخ ها
رفیق
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
تروبه خدا برید خسته شدیم
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1397/08/11
به کسی ربطی نداره که قیمت بنزین چقدر هست و ما بیشتر از بقیه بنزین مصرف میکنیم، مگه از پیش عمه شون آوردن، مال خودمونه و از خاک خودمون هست، وارد که نمیکنن که بگیم دولت بهش فشار میاد، دولت چشمش کور ، اگه میتونه غلطی بکنه خب تولید بنزین رو داخلی کنه ،الان چند ماه هست که بنزین سوپر نداریم اونم بخاطر اینه که وارد میکنه، خب وقتی عرضه ندارن دیگه همینطوری میشه...
پس لطفا شما دایه دلسوز تر از مادر نباش، یارانه بنزین حذف هم بشه بازم دولت هیچ غلطی نمیکنه، مگه وقتی یارانه رو احمدی نژاد اورد رو کار و زندگی رو برای مردم جهنم کردن اتفاقی افتاده تا الان، خب الان مثل همون...
از قدیم گفتن سگ زرد برادر شغال...
پس هرکی حرف مفت زد لطفا شما انتشار ندید.
بدرود.
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1397/08/11
این همه پول دقیقا فقط ظرفیت 3 تا مسئول بی عرضه رو داره واسه اختلاس شاید هم 2 تا .
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1397/08/11
فک میکنن ایران ماله باباشونه لعنت خدا به شما ...
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/08/11
قیمت واقعی حقوق کارگرا هم پانزده میلیون است
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1397/08/11
ایشالا سفره مسولین هم خیلی کوچیک تر از کارگرا بشه
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1397/08/16
آقایی که میگوید بنزین لیتری 7 هزارتومان است لابد وظع اش خوب است گشورهایی که نفت ندارند وبنزین ندارند 7 هزارتومان نیست ما که همه چیز دارم هر موقع دولت آمار میدهد میگوید از بنزین خود کفا شدیم د ر این مملکت فقط یک بنزین است که ارزان میدهید ببینید میتوانید بلایی بسرمان بیارید مردم شبها با نون خالی صبح میکنند شما شکمتان پر است خدا از شما ها نگذرد
United States
23:19 - 1397/08/16
من اعتراضمو به کی و کجا باید برسونم.
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1397/08/21
روتونو برم که روی سنگ پای قزوینو سفید کردید ملتو چی فرض کردید، خودتونید
France
06:50 - 1397/08/21
هرکسی این جمله رو نوشت از روزنامه گرفته تا کسی که منتشر کرده.
ََََََ...زیادی خوردند....
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/08/21
یعنی دودکش ۶۶۰۰۰ کارخونه ای که مثلا قراره ساخته بشه.یا لوله اگزوز هرچی ایرباس و ... حواله نویسنده این مطلب.مردک چند بار چند بار دهن مردم رو میخواید سرویس کنید.بنزین لیتری ۸۰ تومان رو با همین اراجیف کردید لیتری ۱۰۰۰ .اما هرچی کارخونه بود تعطیل شد و کارگراش بیکار و ...تف به روی این نویسنده و
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1398/02/01
ابله های بیشعور این چ قیاسیه مصرف بالای بنزین تو ایران نسبت ب همون ترکیه بخاطر تفریح و عشق و حال و دور دور ایرانیها نیست بخاطر بیکاری و مسافر کشی مردم شماها چقدر عوضی هستید اخه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر