تحلیل AFC از بازی فینال آسیا در آزادی
۷۹۵۹۶۴
۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
۶۳۰۴ 
سایت AFC در آخرین یادداشت خود به تحلیل بازی فینال آسیا در آزادی و تاکتیک کاشیما مقابل پرسپولیس پرداخت.

خبرگزاری فارس: سایت AFC در آخرین یادداشت خود تحلیلی از بازی شنبه شب پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در دیدار برگشت فینال آسیا منتشر کرد که زیر می‌خوانید:

کاشیما آنتلرز که در بازی رفت به پیروزی 2 بر صفر ر سیده بود در تهران با یک بازی تاخیری، پرسینگ و فشار بالا 90 دقیقه بازی را اداره کرد تا به مقام قهرمانی دست یابد.

*پرسپولیس به عقب رانده شد

با فشار بالای کاشیما پرسپولیس به ناچار در عقب زمین پاسکاری می‌کرد. پرسپولیس با تعداد 459 پاس نسبت به 285 پاس کاشیما 61.7 درصد مالکیت بازی را در اختیار داشتند ولی آنها برای رسیدن به یک سوم خط دفاعی حریف تقلای زیادی در بازی داشتند.

تحلیل AFC از بازی فینال آسیا در آزادی

77.6 درصد بازی در خط دفاعی یا یک سوم میانی پرسپولیس بود و این مسئله نشان می‌دهد که سرخ‌پوشان برای پیدا کردن راهی به خط دفاعی کاشیما کار بسیار سختی داشتند.

سه پاسکاری ترکیبی برتر پرسپولیس نمونه‌ای از روند بازی بود، جایی که توپ بین دو هافبک وسط پرسپولیس یعنی کمال کامیابی‌نیا و بشار رسن ( 12 مرتبه) رد و بدل می‌شد و در خط دفاعی‌شان هم سیدجلال حسینی، مدافع میانی سرخپوشان توپ را به شجاع خلیل‌زاده(12 مرتبه)، دفاع راست این تیم می‌داد و خلیل‌زاده هم آن را به حسینی(10 مرتبه) برمی‌گرداند.

*نقش سوزوکی در خط حمله کاشیما

با وجود فریاد و تشویق 100 هزارطرفدار پرسپولیس، کاشیما آنتلرز می‌دانست که نمی‌تواند به میزبان اجازه دهد تا به بازی سرعت بخشد و به همین دلیل از ابتدا پرسینگ و فشار را در دستور کار خود قرار دادند.

تحلیل AFC از بازی فینال آسیا در آزادی

کاشیما آنتلرز در تمام طول بازی نتوانست حتی یک شوت در چارچوب دروازه پرسپولیس بزند با این وجود در تمامی دقایق با رهبری یوما سوزوکی در خط حمله در یک سوم دفاعی میزبان بودند و فشار را حفظ می‌کردند.

سوزوکی 22 ساله در نیمه زمین پرسپولیس تماما در حال دویدن بود و 23 دوئل مقابل مدافعان میزبان شرکت داشت و در هشت نبرد نیز موفق بود

*سیلوا در خط میانی کاشیما درخشید

لئو سیلوا که در بازی ابتدایی فینال زننده گل اول تیمش بود نقش مهمی در بازی برگشت ایفا کرد. وی با ارائه عملکردی خوب در کنار کنتو مسائو هم در بخش حمله و هم بخش دفاع فوق‌العاده بودند.

تحلیل AFC از بازی فینال آسیا در آزادی

این بازیکن برزیلی در چالش‌های میانه وسط زمین حضور داشت و کاملا ریتم بازی پرسپولیس را برهم می‌زد. وی 12 بار توانست توپ را از بازیکنان پرسپولیس تصاحب کند.

میزان دقت پاس سیلوا 75.8 درصد بود و زمانی که توپ را در اختیار داشت خونسرد و موثر عمل می‌کرد. وی در زمین پرسپولیس حتی این دقت پاس را به 79.2 درصد افزایش داد. سیلوا یک شانس خوب برای هم‌تیمش‌اش ایجاد کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج