پیشنهاد شهرداری برای قیمت بلیت باغ پرندگان
۷۹۶۳۶۸
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
۳۹۵۴
پیشنهاد شهرداری برای قیمت بلیت باغ پرندگان با اکثریت آرای اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

خبرگزاری مهر: پیشنهاد شهرداری برای قیمت بلیت باغ پرندگان با اکثریت آرای اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

 زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در توضیح تعیین نرخ جدید بازدید از باغ پرندگان که در قالب لایحه اصلاحی به شورا آمده گفت: باغ پرندگان در منطقه ۴تهران یکی از فضاهای بسیار خوب تفریحی است که زمینه گذراندن اوقات فراغت را برای شهروندان فراهم می‌آورد.

وی ادامه داد: فاز اول این باغ در ۱۶.۵هکتار و با ۳هزار بال پرنده، یعنی ۱۲۸گونه در سال ۹۲افتتاح شد. اما از همان سال مبلغ بلیت باغ از ۴هزار تومان افزایش پیدا نکرده است، این در حالی است که باغ پرندگان در اصفهان با ۱۲۰ گونه پرنده و ۵۵هزار متر مربع، ۸هزار تومان و مشهد با ۷۰۰بال پرنده، ۶هزار تومان هزینه بلیت ورودی باغ اخذ می‌شود.

نوری اضافه کرد: پیشنهاد ما این است که هزینه بلیت برای فاز دوم باغ نیز با ۶هکتار و ۵هزار بال پرنده، ۱۵هزار تومان باشد.

به گفته وی، در فاز اول باغ پرندگان درآمد حاصل از فروش بلیت ۳میلیارد تومان اما هزینه ۷میلیاردتومان بوده است، یعنی درآمد فقط ۴۷درصد هزینه را شامل می‌شده است. اگر برای فاز دوم همین رنج قیمت را در نظر بگیریم، هزینه‌های انجام شده در فاز دوم اصلا تامین نخواهد شد.

نوری اضافه کرد: اما اگر هزینه بلیت در فاز اول ۸هزار تومان و در فاز دوم ۱۲هزار تومان باشد، مجموع درآمد ۶میلیارد و ۸۰۰میلیارد تومان و هزینه ۷میلیارد و ۲۴۴میلیارد تومان خواهد بود اما باز هم ۵درصد هزینه‌ها از درآمد بیشتر است.

اگر هزینه بلیت در فاز دوم را ۱۵هزار تومان در نظر بگیریم، درآمد ۷میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان می‌شود که یک افزایش محدودی از هزینه ۷میلیارد و ۲۴۴میلیون تومانی خواهد داشت.

همچنین مطابق با تبصره یکم؛ عبارت «موسسات خیریه» از تبصره یکم مصوبه فوق الذکر حذف می گردد و مطابق با تبصره دوم (۲)؛ شهرداری تهران موظف است به منظور ارتقای کیفیت ارائه خدمات و همچنین خودگردان و سودآور نمودن مجموعه طرح جامعی را جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.

همچنین طبق تبصره سوم؛ سایر مفاد مصوبه «تعیین بهای بازدید از باغ پرندگان» ابلاغی به شماره ۱۰۱۴۱۴/۱۹۰۴/۱۶۰ ـ ۲۲/۴/۹۳ کماکان به قوت خود باقی می باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1397/08/22
کلا به فکر مردم تهرانن ها ،چه شهرداری و سورای خوبی داریم ما.
چون مشهد شش هزاره و اصفهان هشت هزار پس مام باید پانزده هزار باشه . خدا خودش کمکمون کنه تا دورتون تموم میشه
Romania
14:53 - 1397/08/22
به زودی برای رفتن به این مکان تفریحی علاوه برگران کردن بلیط شرایط شرعی هم میگذارن .فقط موادمخدر راحت شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج