رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
۷۹۶۴۰۵
۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
۱۲۲۲۶
ما تا به الان درباره ی هر کشور و مقصدی که در سرتاسر جهان برای شما صحبت کردیم، اشاره به جاذبه ها، فرهنگ و آداب و رسوم، تاریخ، مناطق طبیعی و شهری و خلاصه هر چیز که یا شما را به رفتن به آن مقصد علاقه مند کند و یا به کمک شما در سفر به آن مقصد خاص بشتابد را در اختیارتان گذاشته ایم اما امروز می خواهیم برای شما، حقایقی درباره ی کشورهای جهان بگوییم که حتی خودشان از بیان آن ها خجالت زده می شوند!

وبسایت الی گشت: ما تا به الان درباره ی هر کشور و مقصدی که در سرتاسر جهان برای شما صحبت کردیم، اشاره به جاذبه ها، فرهنگ و آداب و رسوم، تاریخ، مناطق طبیعی و شهری و خلاصه هر چیز که یا شما را به رفتن به آن مقصد علاقه مند کند و یا به کمک شما در سفر به آن مقصد خاص بشتابد را در اختیارتان گذاشته ایم اما امروز می خواهیم برای شما، حقایقی درباره ی کشورهای جهان بگوییم که حتی خودشان از بیان آن ها خجالت زده می شوند! البته به نظر می آید که این حقایق برای آن ها سخت است وگرنه خواهید دید که در بعضی از موارد ممکن است برای شما خنده دار هم باشند. برای این که حقایقی درباره ی کشورهای جهان را بازگو کنیم، در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید.
برخی از کشورهای جهان رازهایی دارند که فاش شدنش باعث خجالت آن ها می شود!

آلمان

به هر حال این که آلمانی ها درباره ی شخصیت آدولف هیتلر و سری جنگ های جهانی اول و دوم همیشه احساس شرم و خجالت از جهانیان را می کنند که دیگر گفتن ندارد اما به هر حال در زمینه ی حقایقی درباره ی کشورهای جهان اگر بخواهیم این بحث را پیش بگیریم، به حقایق جالبی خواهیم رسید که حتی از خودِ شخص هیتلر هم برایشان شرم آورتر است.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!

آلمانی ها بسیار شرم آور می دانند تا کسی در میان جمع، بینی خود را با صدای بلند پاک ننماید و این را نشانه ای از معذب بودن فردی که این کار را نجام داده، می دانند! آلمانی ها در واقع در هر جا که باشند این کار را با سر و صدای فراوان انجام می دهند و بر عکس این کار برایشان مصداق خجالت زدگی است. آلمانی ها مصرف بیش از حد آب را کاری اشتباه و تقریبا گناهی نابخشودنی می دانند و از این که در جهان به عنوان اسراف کار معروف شوند، شرم دارند.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
آن ها برای صرفه جویی در مصرف آب، ظرف های خود را در هنگام شستن بدن این که شیر آب را باز بذارند، با کف مایع شستشو برمی دارند و بعد از آن که آب آن خشک شد، با دستمال کف را برداشته و آن را خشک می کنند و یا حتی در هنگام حمام کردن برای این که آب زیادی مصرف نکنند، دوش حمام را در دست می گیرند. البته یکی دیگر از افتخارات نا معقول آلمانی ها در طول سال های یعنی از بین سال های دهه ی ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ میلادی، افرادی که مبتلا به بیماری های روانی بودند و یا حتی کولی ها را استریل می کرده اند.


چین

در این که چینی ها آن قدر دست به ساخت و ساز هر چیزی و کشف های مختلف زده اند و همچنین ظرفیت های گردشگری در کشورشان آنقدر بالاست که حتی استانداردهای این صنعت را جا به جا کرده اند، شکی نیست اما شاید باورتان نشود که دولت چین از رفتار شهروندانش در کشورهای دیگر خجالت می کشد و فکر می کند که مردمش رفتار در خارج از مرزهای کشورشان را به عنوان یک توریست حرفه ای بلد نیستند.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!

شاید برایتان جالب و یا حتی غیر قابل باور باشد اما این نارضایتی به حدی پیش رفت که دولت چین در نهایت مجبور شد تا جزوه‌ های آموزشی گردشگری در اختیار شهروندان خود قرار بدهد که آنان با مطالعه ی آن در نهایت بدانند که چگونه باید در خارج از کشور خود رفتار کنند!


نیوزیلند

کشور نیوزیلند بسیار کشور زیبایی است و از نظر قوانین و رفاه اجتماعی در سطح بالایی از استانداردها قرار می گیرد. اما با تمام ویژگی های مثبتی این کشور و جدای همه ی جذابیت هایی که این کشور دارد باید به شما بگوییم که این کشور از ۲ مسئله واقعا در سطح جهانی خجالت زده است و به همین علت در لیست حقایقی درباره ی کشورهای جهان جای گرفته است. مورد اولی که نیوزیلندی ها درباره ی آن واقعا گیج شده اند که به آن افتخار کنند و یا از آن خجالت زده باشند این است که پرنده ی ملی آن ها یعنی کیوی، قادر به پرواز کردن نیست!

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
پرنده ی کیوی دارای پنج گونه پرنده ی مختلف است که هیچ کدام از این ۵ گونه قادر به پرواز نیستند و این ویژگی با این که مختص به پرنده ای است که افتخار محیط زیست کشور نیوزیلند به شمار می رود اما با این حال توانایی پرواز را ندارد.
کیوی از نظر اندازه ی جثه، هم قد و قواره ی یک مرغ اهلی است و بزرگ ‌ترین اندازه ی تخم گذاری را در مقایسه با اندازه بدن در میان تمامی پرندگان جهان دارد. می رسیم به دومین موردی که نیوزلندی ها از آن خجالت زده هستند؛ شاید باورتان نشود اما آمار خشونت خانگی در نیوزیلند بالا است و این در میان مردم موجب خجالت است.


اسپانیا

اسپانیای جالب و زیبا از این که در لیست حقایقی درباره ی کشورهای جهان و در بخش شرم آورترین ها قرار بگیرد نتوانسته است که گذر کند زیرا به طور مثال اسپانیایی ها از گاوبازی، سنت معروفشان اصلا احساس افتخار را دریافت نمی کنند.
در واقع با این که یکی از نمادها و القاب اسپانیایی ها گاوبازی و ال ماتادور بودن آن هاست اما با این حال، با توجه به این که حیوان و انسان هر دو در طول این بازی ممکن است دچار صدمات خطرناکی شود که منجر به مرگ می شود، دیگر احساس خوبی ندارند و واقعا دیگر برای آن ها نه تنها مایه ی افتخار نیست بلکه باعث شرمشان نیز می شود.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
جدای از گاوبازی، واقعیتی دیگر نیز وجود دارد که اسپانیایی ها از آن خجالت می کشند این است که در بخشی از تاریخ این کشور در طی قرن های ۱۵ و ۱۶ میلادی، واقعه ای به نام کنکیستادور به وقوع پیوست. در این بازه ی زمانی سربازان و کاشفان اسپانیایی در سر فکر فتح تدریجی بخش بزرگی از قاره ی آمریکا و نواحی آسیایی اقیانوس آرام را در سر داشتند. آن ها در این زمان، سرزمین های بسیاری را فتح کرده و تحت فرمان امپرطوری اسپانیا در آوردند.


استرالیا

استرالیا از آن جمله کشورهایی است که اگر به صورت تصادفی به شما بگویند که در این کشور حقایقی وجود دارد که باعث شرم و خجالت مردمش می شود شاید باورتان نشود اما باید به شما بگوییم که این مسئله حقیقت دارد و همین حقایق خجالت آور، استرالیا را در لیست حقایقی درباره ی کشورهای جهان قرار داده است.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
به هر حال استرالیایی ها سال هاست که از این مورد خجالت می کشند که هم در تاریخ کشور خودشان و در تاریخ جهان باید این مورد را ذکر کنند و با آن کنار بیایند که روزی روزگاری افراد بومی این کشور مجبور شده اند که کشور خود را ترک کنند و در سراسر دنیا پخش شوند زیرا کشورشان آن ها را نمی خواسته است!
حقیقتی دیگر که استرالیایی ها از ان واقعا شرمنده هستند این است که ارتش کشور استرالیا در سال ۱۹۳۲ میلادی تنها در برابر ۲ عدد شترمرغ شکست خورد! در واقع جنگی که تحت فرماندهی سرگرد جرج پیرس و با استفاده از تجهیزات توپخانه ی سلطنتی استرالیا به راه افتاد، تنها در برابر ۲ شترمرغ بالغ شکست خورد و این خاطره ی تلخ را برای میلیون ها استرالیایی به جای گذاشت.


هند

سرزمین هند را اگر بخواهیم در لیست حقایقی درباره ی کشورهای جهان و خلاصه خجالت آوران دسته بندی کنیم دستمان باز است و در حالت کلی یک مطلب جداگانه برای بیشتر رسم و رسوم های آنان اختصاص دهیم ولی نکته ای که این جا درباره ی آن می خواهیم صحبت کنیم این نیست که رسم و رسومات عجیب هندی ها چیست بلکه این است که از بین این همه رسوم عجیب و غریب کدام یکی از آن ها حتی باعث خجالت خود آن ها شده است.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
در طبقه ی اجتماعی هندی ها، سیستم طبقه بندی وجود دارد که همانند هزاران سال پیش آن ها را به طبقات اجتماعی مختلف دسته بندی می نماید و همین طبقه بندی، زیاد برای آن ها خوش آیند نیست. با این که این سیستم در سطح جامعه ی کلان هند منسوخ شده است اما در گوشه و کنار هند هنوز هم وجود دارد.


برزیل

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!

همه ی حقایقی درباره ی کشورهای جهان که وجود دارد، لزوما حقایقی با مفهوم عجیبی نیست بلکه می توانند حتی شامل موارد جالب و خنده داری هم باشند. به طور مثال کشور برزیل که همه آن را مهد فوتبال جهان می دانند، تنها از یک حقیت رنج می برد و بیانش در سطح بین الملل برایش مایه ی خجالت می شود؛ شکست این تیم در برابر تیم ملی کشور آلمان در مرحله ی نیمه نهایی جام جهانی سال ۲۰۱۴ میلادی است. این شکست در شرایطی اتفاق افتاد که هم تیم ملی برزیل و هم تیم ملی آلمان از بخت های اول قهرمانی در جام جهانی فوتبال بودند.


بلژیک

کشور بلژیک از ان دسته کشورهایی است که بسیار با نظم و قانون است و کم و انگشت شمار پیش می آید که خللی در راه اعمال قوانین همیشگی این کشور پیش بیاید اما شاید باورتان نشود که اداره ی این کشور در طول مدت ۲ سال، بدون هیچ حکومتی بوده است و همین باعث شده ایست تا بلژیک یکی از اعضای لیست حقایقی درباره ی کشورهای جهان قرار بگیرد.

رازهایی که برخی از کشورهای جهان آن ها را پنهان می کنند!
با این که مردمن بلژیک به این مسئله هیچگونه افتخاری نمی کنند و بلکه احساس برعکسی نیز داشتند، می توان گفت که اوضاع این کشور با زمانی که حکومت واقعا در آن مستقر بوده است، تفاوتی نداشت.

انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1397/08/25
ما به عنوان مردم فهیم ایران حاضریم که شرمساری های کشور خودمون رو با کشورهایی مثل نیوزلند و برزیل تقسیم کنیم تا دیگه نگران پرواز پرنده کیوی نباشن.
غذا پیدا کردن در. سطل های زباله
یادگاری نوشتن و تخریب آثار باستانی مون
تاریخ پرافتخارمون رو کذب و دروغ و تحریف کردن
بی خانمانی مردم عزیز و صبور کرمانشاه بعد از یک سال زلزله
پراید 42 میلیونی
طرز رانندگی هامون
وضعیت خرمشهر و آبادان مون
وضعیت ورزش و سرگرمی و تفریحاتمون
گرسنگی و معیشتمون
......
.....
خدایا سهم شرمساری کل دنیا رو یک جا مملکت ما باید تقبل کنه؟؟؟!!!!
پاسخ ها
ari
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
وااااقعااا قشنگ گفتییی
ما دیگه از حد شرمندگی هم گذشتیم
Netherlands
11:56 - 1397/08/25
اولا خیلی مطلب بیخود و الکی بود و ثانیا بنظر من خجل رین مردم دنیا باید ایرانیا باشن از بس که فرهنگشون بالاس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
من خجالت زدم چون بیشترین تعداد ادمایی مقثل تورو داریم مردمی خودشنو تحقیر میکنند
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/08/25
من از خونمون بیا خاطرات رو از سفرات تعریف کن من منتظرم
Germany
13:12 - 1397/08/25
چه مطلب مسخره و بی اساسی خیلی هاشون اصلا خجالت زدگی نداشت
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1397/08/25
و حقیقت خجالت آور برای ما ایرانیها بدست گرفتن امور مملکت و به تاراج بردن ایران توسط مدیران و مسئولان اختلاس گر، ناکارامد و بیسواد در این چند سال اخیر هست
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/08/25
من تمام کشورهای فوق الذکر و رفتم
در آلمان که چند سال زندگی کردم
کانادایی ها بسیار مبادی آداب هستند و کشورهای اسکاندیناوی یعنی نروژ و سوئد و فنلاند و دانمارک بسیار باشخصیت و متین هستند
مهاجرهای جهان سوم از اعراب و ترکیه ای ها کشورهای اروپای غربی رو تا حدی به گند دارن میکشن
پاسخ ها
ari
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
توهم دیوانه ای بابا
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1397/08/25
خیلی جالب بود، لطفا بیشتر از این مطالب بذارید
به درد ما مهندس های آینده میخوره
پاسخ ها
سویل مهندس آینده
United Arab Emirates
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
بیخود کردی تو مهندسی تو ی ادم علاف بی خاصیتی.
بدون نام
Canada
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
کاربر 10:26 واقعا شعور نداری اینجوری حرف میزنی متقلب؟
فرنگیس
United Kingdom
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
می بینم که بقیه رم درگیر دعوای زرگری خودتون کردین. آفرین بر مجله زرد برترین ها که این کامنت ها رو تائید می کنه اما کامنت های به درد بخور رو بلاک
ari
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
واقعا درک نمیکنم چرا برترینها همچین کامنتای مسخره و بیخودی رو تایید میکنه ک مالیخولیا دارن
بابا حداقل یبار بجا سانسور بشین کامنتا این ادم بیخود رو بخون
متوجه میشی سیبیل کلفت و میس رئوف و سویل و ....همشون یه نادونن
United States
14:43 - 1397/08/25
الان دیگه پنهان نمی کنند!!
پاسخ ها
miss.raouf
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
خخخ
Germany
15:24 - 1397/08/25
درموردرفتار چینیها درکشورهای دیگه راست گفتن .من خودم شاهد رفتارهای اونا درسن پترزبورگ روسیه بودم که بدون توجه به حق دیگران دربازدیداز مراکز فرهنگی، باشلوغبازی نوبت دیگرانو نادیده نادیده می، رفتن وازنظر عدم رعایت پاکیزگی هم همینطور
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
کنار خیابون و با دسشویی اشتباه میگیرن چینی های گربه خور
سحرناز
United Kingdom
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
خوش به حالشون. حداقل دولتشون جلوتر از خودشونه و چقدرم این موضوع براش مهمه. ما باید به دولتمون یاد بدیم چه رفتاری با مردم و جامعه بین الملل داشته باشن:(((
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1397/08/25
مواردی که باعث خجالت کشیدن اونا میشه vs مواردی که باعث خجالت کشیدن ما میشه
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1397/08/25
ایرانی ها هم تا دلتون بخواد گزینه برای خجالت کشیدن دارن . از تتلو و احمدی‌نژاد گرفته تا رفتار هاشون تو فضای مجازی
United States
18:27 - 1397/08/25
هر دری وری که تو اینترنت پیدا میکنید ترجمه می کنید؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/08/25
من در تمام مدت خوندن این مدت ذهنم درگیر این بود که من اگه نویسنده بودم در مورد ایران چی می نوشتم تو این مدت حداقل ده تا مورد خجالت آور پیدا کردم
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1397/08/25
ما ایرانیها هم خجالت میکشیم که بعضیا مسئول مملکتمونن
پاسخ ها
پرستو
United Kingdom
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
موافقم و باید یه جزوه آموزشی "چگونه مسئول مسئولیت پذیری باشیم" براشون تدارک ببینیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج