سگ هار، عامل دریده شدن کودک میبدی
۷۹۶۸۵۲
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
۶۶۵۳ 
اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به دنبال انتشار خبر حمله گرگ به یک کودک در میبد، این موضوع را تکذیب کرد.

ایسنا نوشت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به دنبال انتشار خبر حمله گرگ به یک کودک در میبد، این موضوع را تکذیب کرد.

روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان یزد در این باره اعلام کرد: متاسفانه عدم توجه شهروندان به موضوع دفع مناسب زباله‌های انسانی و در دسترس بودن غذای کافی برای سگ‌های ولگرد، باعث شده تا جمعیت این حیوان که مخزن اصلی بیماری هاری نیز هستند، به شدت افزایش یابد به طوری که سگ ولگرد، دیگر فقط منحصر به مناطق حاشیه‌ای شهر نیست و بعضاً تا مرکز شهر و سکونتگاه‌های انسانی دیده می‌شود.

به همین ترتیب رهاسازی لاشه‌های مرغ و گاو توسط واحدهای مرغداری و گاوداری در طبیعت، نیز در تکثیر و ازدیاد جمعیت سگ‌های ولگرد موثر بوده است. از طرف دیگر این سهل‌انگاری، موجب جلب گوشتخواران دیگری نظیر گرگ به حاشیه سکونتگاه‌های انسانی شده و جمعیت هیبریدهای سگ و گرگ را افزایش داده است.

در خصوص اتفاق اخیر برای کودک هفت ساله در منطقه میبد، مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان یزد در محل حاضر و از نزدیک به بررسی موضوع پرداختند؛ براساس بررسی‌های انجام شده و مشاهدات پدر و عموی کودک که تنها شاهدان حاضر در محل نیز بوده‌اند، حیوان مهاجم، سگ بوده و علت درندگی بیش از حد حیوان و حمله به کودک، می‌تواند بیماری هاری باشد. البته این موضوع از طریق مراجع ذیربط تحت بررسی است.

از این رو از مردم سختکوش استان تقاضا می‌شود از دفع نامناسب زباله‌های انسانی و رها کردن لاشه‌های مرغ و گاو در طبیعت که موجب تامین غذا و ازدیاد جمعیت‌های سگ‌های ولگرد شده و مشکلات عدیده بعدی را فراهم می کند، به طور جدی خودداری کنند.

ضمناً با توجه به حاد شدن مساله، ضرورت دارد، شورای تامین شهرستان‌ها برنامه‌ریزی لازم برای کاهش جمعیت سگ‌های ولگرد و دفع آن‌ها را در اولویت قرار دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:58 - 1397/08/23
اصلیتش افغانی بوده کودک معصوم
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1397/08/23
یه روزمیگید گرگه یه روز میگید سگ ولی چون مردم شکایت کردند بخاطر ازدیاد گرگها چون به گلهاشون حمله میکنن ومسئولین پشت گوش میندازن
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/08/23
بابا این سگها را بگشید تا قبل‌از اسیب‌برساند‌به مردم
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1397/08/23
سگها زیاد شدن مسئولین اگه باشند که نیستن بگیرن اینارو عقیم کنند همین دریاچه خلیج فارس برا خودشون تفریح میکنن واقعا گاها از کنارشون رد میشی ادم میترسه
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1397/08/23
سگ ها و گرگ ها رو جمع کنید اگه مسولین بالیاقتی هستید مردم مقصر نیستن.
Iran, Islamic Republic of
02:58 - 1397/08/24
تو تهرانم تو کوچه هاشم من دیدم شب . ۳ تا باهم.یکدفعه جلوی زن و بچه میان .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج