هزینه ساخت هر متر مربع مسکن چقدر است؟
۷۹۷۳۶۶
۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
۱۷۶۹۰ 
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران درباره وضیت بازار مسکن گفت: در چند سال گذشته هیچ گونه پیشرفتی در تولید مسکن نداشته ایم و عرضه مسکن در کمترین مقدار خود در طول این سال ها بوده است.

خبرآنلاین: عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران درباره وضیت بازار مسکن گفت: در چند سال گذشته هیچ گونه پیشرفتی در تولید مسکن نداشته ایم و عرضه مسکن در کمترین مقدار خود در طول این سال ها بوده است.

محمدعلی ربانی با بیان این مطلب افزود: سیاست های دولت هم در ساخته نشدن مسکن تاثیرگذار بوده است و در کنار آن سیاست های شهرداری در افزایش هزینه های مربوط به صدور پروانه های ساخت، افزایش مالیات و بیمه و… در مجموع باعث شده تا تولید مسکن در حداقل میزان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید توجه کنیم که توازن میان عرضه و تقاضا اتفاق بیافتد تا بتوانید بازار را متعادل کند. متاسفانه این توازن صورت نگرفته و همیشه نیاز انباشته ای از سالیان قبل داریم که این نیاز انباشته به اصطلاح نه تنها جبران نشده بلکه با عدم ساخت واحدهای مسکونی جدید باعث شده‌ایم نیاز شدید شود و در مقابل عرضه کم باشد و به صورت طبیعی شاهد افزایش قیمت ها باشیم.

ربانی درباره تسهیلات دولت و بانک مسکن به انبوه سازان بیان کرد: در مورد تسهیلاتی که دولت و بانک مسکن اعلام می کنند باید گفت در ۲ماه گذشته قیمت مسکن نسبت یه سال قبل در همین زمان بسیار افزایش یافته که غیر قابل کنترل است و تقریبا می توان گفت این مساله را می توان متاثر از بازار سکه و ارز هم دانست.

وی درباره میزان افزایش قیمت در بازار مسکن گفت: قیمت مسکن در این مدت نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۱۰۰درصد افزایش یافته است.

دبیر انجمن انبوه سازان قم ادامه داد: بنابراین با توجه به افزایش قیمت های اتفاق افتاده میزان تسهیلاتی که دولت و بانک مسکن قرار است، پرداخت کنند متناسب با قیمت فعلی مسکن نبوده و تاثیر بالایی در بازار ساخت و ساز و قیمت تمام شده مسکن ندارد.

وی توضیح داد:‌سال های قبل معمولا قیمت ساخت هر متر مربع مسکن برابر با یک میلیون و ۴۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان بود اما در ماه های گذشته و با توجه به افزایش قیمت مصالح قیمت ساخت هر متر مربع مسکن به ۲میلیون و ۵۰۰هزار تا ۳میلیون تومان رسیده است که متاسفانه دولت اصلا توجهی به این مساله نداشته و ندارد.

ربانی بیان کرد: دولت بدون هیچ گونه برنامه برای آینده به ویژه در حوزه مسکن روزگار را می گذراند.

وی درباره گفت: افزایش قیمت ها به حدی بوده که برای مثال اگر کسی تا سال گذشته می توانست یک ملک را با ۵۰۰میلیون تومان بخرد امسال برای خرید خانه باید یک میلیارد تومان هزینه کند این وضعیت در حقیقت تراژدی اسف باری است .

وی تاکید کرد: این وضعیت اسفبار تاثیرات فراوانی در زندگی مردم داشته و به هیچ وجه این شرایط قابل جبران و برگشت نیست.

این فعال حوزه مسکن اظهار کرد: حتی اگر ارز واقعا به ۴۲۰۰تومان برسد، به حتم قیمت مسکن کاهش چشمگیر و همسان با سال گذشته را نخواهد داشت و برای مثال ملک یک میلیارد تومانی حداکثر به ۸۰۰میلیون تومان کاهش می یابد.

ربانی درباره اینکه آیا وزیر راه و شهرسازی تا پایان سال قادر خواهد بود تا اقدامات چشمگیری در حوزه مسکن و بازگرداندن رونق و … در این بخش انجام دهد یا خیر، توضیح داد:‌ تا پایان سال نمی توان انتظار داشت وزیر اقدام جدی انجام دهد زیرا او وارد یک دستگاه عریض و طویل به نام وزارت راه و شهرسازی شده است و نمی تواند مسایل مربوط به مسکن مهر و شرکت های عمران تخصصی این بخش و همچنین بافت های فرسوده را سامان دهد، فرصت کافی ندارد و به حتم تا پایان سال اتفاقی نخواهد افتاد.

وی ادامه داد:‌ مگر اینکه وزیر راه و شهرسازی برای سال۹۸ برنامه خاصی داشته باشد که تاکنون برنامه ای اعلام نکرده ، ایشان گفته است به دنبال متحول کردن بخش مسکن و بازسازی بافت فرسوده است و می خواهد مسکن مهر معوق را به اتمام رسانده و تحویل دهد اما معلوم نیست این کارها قرار است با چه مکانیزمی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: آنچه مهم به نظر می رسد این است که اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی در این حوزه از وزاری قبلی شاید بهتر بتواند اقداماتی را انجام دهد و ما نیز منتظر اقدامات وی هستیم.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران درباره قیمت مسکن در ماه های آینده و پیش بینی کرد: شاهد افزایش قیمت در این بخش نخواهیم بود زیرا بازار در حالت رکود تورمی بسر می برد و بنابراین تا آخر سال قیمت مسکن ثابت خواهد ماند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1397/08/25
دولت چه کار به اینا داره خرش از پل گذشته فقط با دعوای اصلاح طلبی یا اصولگرایی صوری در مناظره های آحاد ملت را فریب دادن تا هم به صحنه رای دادن بیان و هم روحانی با ترفند ادامه خط راه خاتمی و مرحوم رفسنجانی همه را فریب داد از جمله خودم خاک تو سر ماها این انتخابات صوری چه کمکی به ملت میکنه فقط همش خاله بازیه تا ملتو فریب بدن برای بقای حکومتشون وگرنه این دولت تدبیر و امید چی شد جز به خاک سیه کشیدن ملت بدبخت چه خوبی کرد. از ماست که بر ماست باید تا آخر عمر بکشیم این خدا چه کنم ندارم داری ها تا کی شرمنده بچه هامون باشیم خدایا آخه به چه قیمتی؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
aliakbae
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
کی دولت تو دور جدید انتخابات گفت اقتصاد.فقط گفت آزادی حالا برید آزاد باشید وقتی نتونستید ببینید تو ۴سال ۱۷هزار کارخانه و کارگاه تعطیل شدند بیکاری را ندید حالا حقمونه . حداقل اینو چرا انتخاب کردیم ترسیدیم وسط خیابون دیوار بکشند ... وضعیت تهران را تو این یکسال ببینید چکار دارند میکنند تا کی دنبال اصلاح طلب و اصولگرایید چرا دنبال کارآمدی نیستیم
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1397/08/25
خوب در جنوب شهر با این بساز بفروشهایی که تف مالی میکنند خیلی ارزانتر تمام میشود.کل ساختتمان را کنترات میدن به افغانی ها .زیر دو میلیون هزینه میشود. اکثر ساختمانهایی که ساخته میشود مشکل دارند. ولی مهندس ناظر میاد. تأئید میکنند. چجوری از خودشون بپرسید.
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/08/25
هزینه های انشعبات آب و برق و گاز هزینه جواز و هزینه مهندسان ناظر ، گاز و برق و آب و مکانیک و ... که هر کدام داستان دارند ، رشوه و هزینه آتش نشانی و .... روز به روز اقشار بیکار تحصیل کرده جامعه را در امور ساختمان در گیر کرده و هزینه های سربار به مالکین تحمیل می کنند .
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1397/08/25
با.این وضع خجا لت بکشید تو این چهل سال هیچی درست نشد بلکه خرابتر هم شد
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1397/08/25
باتوجه به متن بالا که کاملا هم درست است نباید قانون پایه اقتصاد که عرضه و تقاضا ست رو فراموش کرد یعنی آخر متن این جور اصلاح میشه که نرخ مسکن در رنج قیمتی پایین بالاتر میره چون تقاضا بسیار بالاست و عرضه کم
United Arab Emirates
12:43 - 1397/08/25
این دولت کاری کرد ما روستاهیان یک تویله برای سرپناه خودمان بسازیم یک باب منزل نقلی پیشکش شما
United States
14:28 - 1397/08/25
واقعا جای تاسف داره
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/08/25
بعضی سازندگان هم با صرفه جویی در اهن و میلگرد و بقیه مصالح از ارزان ترین نوع با متری هفت صد هزار تومان هزینه ساخت سال قبل 6طبقه ساختند
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1397/08/25
شر و ور نباف این همه خونه خالی نوساز وجود داره وخیلی هم بصورت نیمه ساخته که سازنده هایشان مشتری با قیمتهای نجومی الان پیدا نمی کنند که به خریدارها بیاندازند
با وجود گرانی مصالح حداکثر ساخت هر متر بنا نهایتاً یک میلیون تومانه نه بیشتر شما دنبال سود جویی هستید که بکمک مسئولین خلق الله رو بچاپید آخوندی با شما بود و کمک کرد بطور نجومی خونه رو گران کنید باید دید وزیر جدید هم همراه شما میشه یا نه
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1397/08/25
هزینه ساخت با گرونی مصالح بیشتر از یک میلیون نمیشه!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
دقیقا با بهترین مصالح ۱/۵۰۰ بیشتر نمیشه.حضرات به فکر جیبهای گشادشون هستن که پر شدنی نیست.البته دیگه چیزی برای غارت باقی نمونده.کف دست مو دیدی بکن.
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1397/08/25
پس این همه خونه خالی رو شیاطین ساختن و منتظرند خریدار بیاد و چند برابر قیمت واقعی بخره
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/08/25
آن موقع که دلار کم کم بالا می رفت شماها بر طبل گرانی چند برابری می کوبیدید و حالا که دلار در حال کاهش است می گوئید قیمت مسکن زیاد پائین نمی آید عجب رندی هستید شما دیگه روی طراران زمان قدیم رو که پشتوانه دولتی نداشتند رو سفید کردید
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1397/08/25
اگر پشتوانه دولتی نداشتید نمی تواستیدحتی یک ریال بر قیمت مسکن اضافه کنید و برای فروش با قیمت پائین باید التماس می کردید
این دفعه با مردم طرفید و دولت نمی تواند کاری بکنه که ملت با چند برابر قیمت خونه بخره اون خریدارانی هم که دنبالش می گردید دیگه تموم شدن که با هر قیمتی از شما خونه بخرن و شماها جبیتونو پر پول کنید
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1397/08/25
مطمئن باش خرداری پیدا نخواهید کردن که بیشتر از 100 هزار تومان متری خونه های خالی نوساز شمارو بخره
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/08/25
گرونی مصالح نمی تواند بیشتر از متری 20 الی 30 هزار تومان قیمت خانه را افزایش دهد این صحبتها که می کنی همه اراجیفه و مشتری جذب نمی کنه
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/08/25
تو برو املاکی های کلاشو غول بزن مردم دیگه غول نمی خورن
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/08/25
هیچ دولتی نمی تواند وامی بدهد که خریداران با این قیماتهای نجومی خانه بخرند و اگر هم بتواند خریداران آنرا نمی گیرند تا هم خود را بدبخت کنند و هم انرا با خرید این خوانه ها دور بریزند! خیالت راحت برو بخواب
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/08/25
مردم عاقل و بالغ اگه نخواهند املاکی های کلاش قیمشون بشن کی رو باید ببینند
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1397/08/25
اگر قیمتها به کمتر از قیمتهای ابتدای سال 96 بر نگرده خریداری پیدا نخواهید کرد حتی اگه خودتونو بکشین خونه های خالی بسیار زیادی رو که دارین و بیشتر از تقاضا هم هست کسی نمی خره
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1397/08/25
شما فقط کارتون این بود که با وجود عرضه زیاد مسکن آنها رو با قیمتهای نجومی به خلق الله بندازین ولی تقاضا برای این قیمتهای نجومی پیدا نخواهید کرد
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/08/25
خرید فقط با قیمت واقعی برابر یک دهم قیمت موهومی
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1397/08/25
خریدار گشتیم نگرد نیست
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1397/08/26
مسکن سرمایه ای که براحتی و در زمانی کوتاه تبدیل به پول نقد نمیشه پس ارزش سرمایه گزاری نداره چون خریدار نداره
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/11/05
مردم عزیز اینها دایه عزیزتراز مادرند خودشون طوری جا میندازن که دارند همدردی میکنن ولی امت ناامید میکنن,خودم الان میخوام یه خونه راشروع کنم تویکی ازشهرها واسه خودم,قبلاهم دوتاساختم تمام مصلح وهم چیزشم خودم حساب وکتا ب میکردم بااختلاف خیلی خیلی ناچیز الان هم بااین همه گرونی حساب کردم خیلی بیفته هرمتری زیریک میلیونه تقریبا۷۰۰یا۸۰۰ اونم فقط حرف مفت میزنه ومردمه مترسنه تاخانه های ساخته خودشه به قیمت بالا بندازه به امت
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/11/16
مدیران نفوذی وناکارامد در ایران عامل همه نابسامانیها از جمله گرانی ووعدم توزیع عادلانه ثروت هستند .آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند .فکری برای مدیران منافق بکنید.
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1397/12/29
خونه دارشدن شده برامون یه ارزوی بزرگ ودست نیافتنی حسن کلیدسازچنان بلایی سرمردم اوردکه صدام توجنگ هشت ساله نیاورده بود لعنت به این دولت تدبیروامید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج