شانس‌های اسکار بازیگری مرد ۲۰۱۹
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۹۷۶۳۹
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
۳۹۳۱
در حالی که نزدیک به ۲ ماه به موعد اعلام اسامی نامزدهای جوایز اسکار ۲۰۱۹ باقی مانده است، رسانه‌ها فهرستی از شانس‌های اصلی نامزدی در رشته بهترین بازیگری مرد را منتشر کرده‌اند.

خبرگزاری مهر: در حالی که نزدیک به ۲ ماه به زمان رسمی‌ اعلام اسامی‌ نامزدهای جوایز نود و یکمین دوره اسکار باقی ‌مانده است، مطبوعات و رسانه‌های سینمایی درباره نامزدها همچون دوره‌های گذشته به گمانه‌زنی می‌پردازند و البته برخی رسانه‌ها نیز برای این گمانه‌زنی‌ها رکوردهایی را که ممکن است جابه‌جا شود بر می‌شمرند.

شانس‌های اسکار بازیگری مرد ۲۰۱۹

سایت گلددربی با ذکر شانس‌های اصلی نامزدی جایزه اسکار بازیگری نقش اول و مکمل مرد امسال به برخی از اتفاقات تاریخی که احتمال دارد در این شاخه‌ها رخ دهد، نگاهی داشته است.در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد شانس اصلی نامزدی و حتی کسب جایزه اسکار را تا به امروز بردلی کوپر با فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» در اختیار دارد؛ شانس برد او ۵ به ۱۹ ارزیابی شده است.

پس از وی کریستین بیل ایفاگر نقش دیک چنی، معاون جورج دبیلو بوش در درام زندگینامه‌ای «معاون» با شانس برد ۱ به ۴ قرار دارد.دیگر بخت‌های نامزدی اسکار، ویگو مورتنسن برای «کتاب سبز»، رامی‌ملک برای «بوهمین راپسودی» و رایان گاسلینگ برای «نخستین انسان» هستند و البته چند شانس دیگر را نیز نمی‌توان نادیده گرفت افرادی چون ویلم دفو با فیلم «در دروازه ابدیت»، اتان‌هاک با فیلم «اولین اصلاح شده» و رابرت ردفورد با فیلم «پیرمرد و تفنگ».

لازم به ذکر است با وجود اینکه هیچ شانسی تاکنون از سوی منتقدان برای مجموعه عوامل فیلم «ایرلندی» به‌دلیل آماده نشدن فیلم تا به امروز در نظر گرفته نشده، با این حال با توجه به صحبت‌های اخیر پل شریدر فیلمنامه‌نویس بزرگ سینما و دوست دیرین مارتین اسکورسیزی درباره اکران محدود فیلم «ایرلندی» برای فصل جوایز از سوی نتفلیکس، باید رابرت دنیرو بازیگر کهنه‌کار سینما را نیز جزو شانس‌های احتمالی نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد قلمداد کرد و البته در میان نامزدهای احتمالی نقش مکمل مرد نیز فیلم «ایرلندی» با وجود بازیگران مطرحی چون‌هاروی کیتل، آل پاچینو و جو پیشی شانس نامزدی در این شاخه را نیز داراست.

برای معرفی نامزدهای احتمالی نقش مکمل مرد نیز به سراغ پیش‌بینی‌های موجود می‌رویم. بخت اصلی نامزدی و کسب جایزه اسکار نقش مکمل مرد تا به امروز از آن ماهرشالا علی برای «کتاب سبز» با شانس برد ۲۰ به ۶۹ است.پس از آن سام الیوت برای «ستاره‌ای متولد شده است» با شانس ۲ به ۹ قرار دارد. تیموتی شالامی‌ برای «پسر خوب»، ریچارد ای.

گرانت برای «آیا اصلا می‌توانی من را ببخشی؟» و سام راکول برای «معاون» به ترتیب جایگاه سوم تا پنجم شانس نامزدی جایزه اسکار را در این رشته در اختیار دارند و البته همچون شاخه نقش اول مرد، بازیگرانی چون آدام درایور برای «نژادپرست سیاه»، مایکل بی جوردن برای «پلنگ سیاه» و دنیل کالویا برای «بیوه‌ها» نیز برای حضور در میان پنج نامزد نهایی امیدوار هستند.

با توجه به آمارها یکی از شاخص‌ترین رکوردهایی که ممکن است در جوایز امسال جابه‌جا شود این است که ۳ فیلم «ستاره‌ای متولد شده است»، «کتاب سبز» و «معاون» بخت این را دارند که در هر دو رشته بازیگری نامزد جایزه اسکار شده و البته جایزه اسکار را نیز از آن خود کنند.

این ۳ فیلم در صورت کسب این دو جایزه می‌توانند نام خود را در کنار ۵ فیلم دیگر در تاریخ ۹۰ ساله جوایز اسکار که پیش از این توانسته بودند جایزه اسکار را در هر دو شاخه به‌دست آورند قرار دهند:«به راه خود می‌روم»(۱۹۴۴) بینگ کرازبی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و بری فیتزجرالد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به‌دست آوردند.

«بهترین سال‌های زندگی ما»(۱۹۴۶) فردریک مارچ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد وهارولد راسل جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به‌دست آوردند.«بن هور»(۱۹۵۹) چارلتون هستون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و هیو گریفیث جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به‌دست آوردند.

«رودخانه مرموز»(۲۰۰۳) شون پن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و تیم رابینز جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به‌دست آوردند. «باشگاه خریداران دالاس»(۲۰۱۳) متیو مک‌کانهی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و جرد لتو جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به‌دست آوردند.

در صورت کسب جایزه اسکار از سوی بردلی کوپر در شاخه بازیگری یک رکورد تاریخی دیگر نیز در جوایز اسکار امسال به ثبت خواهد رسید. نام بردلی کوپر در صورت به‌دست آوردن جایزه اسکار، در کنار لارنس اولیویه و روبرتو بنینی به عنوان تنها بازیگرانی که در فیلمی‌به کارگردانی خودشان جایزه اسکار را به‌دست آورده‌اند قرار خواهد گرفت.

بارها با نامزد شدن بازیگرانی چون وارن بیتی، اورسن ولز، کلینت ایستوود، کوین کاستنر و دنزل واشینگتن این اتفاق در شرف رخ دادن قرار گرفته بود اما حالا به نظر می‌رسد که همه عوامل دست به دست هم داده اند تا بردلی کوپر به این رکورد تاریخی دست پیدا کند.یکی دیگر از رکوردهایی که ممکن است در جوایز امسال شکسته شود مربوط به تیموتی شالامی‌ است.

شالامی‌ جوان که سال گذشته با فیلم «مرا با نامت صدا کن» نامزد جایزه اسکار شده بود امسال با فیلم «پسر زیبا» شانس نامزدی و حتی دریافت جایزه اسکار نقش مکمل مرد را در اختیار دارد. در صورت کسب جایزه اسکار او با ۲۳ سال و ۵۹ روز(با توجه به تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ روز برگزاری مراسم اسکار) پس از تیموتی‌هاتن ۲۰ سال و ۲۲۷ روزه که لقب جوانترین برنده جایزه اسکار مکمل بازیگری را در اختیار دارد قرار می‌گیرد.

هوتون این جایزه را در سال ۱۹۸۰ برای فیلم «مردم معمولی» ساخته رابرت ردفورد به‌دست آورده بود.یکی دیگر از رکوردها مربوط به ماهر شالا علی بازیگر فیلم «کتاب سبز» است، او که تا به امروز اصلی‌ترین شانس کسب جایزه اسکار نقش مکمل مرد به حساب می‌آید در صورت کسب این جایزه به ۶ بازیگر دیگری که در ۲ نامزدی جایزه اسکارشان هر ۲ بار این جایزه را از آن خود کرده اند می‌پیوندد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر