شفر ۴ بازیکن جدید می‌خواهد، لیست جا ندارد!
۷۹۸۳۹۶
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۱
۷۱۱۵
استقلال برای رهایی از وضع موجود یک راه پیش رو دارد؛ اینکه برخی بازیکنانش را از لیست کنار بگذارد تا جا برای جذب بازیکنان جدید باز شود. لیستی که هیچ جای خالی ندارد و عملا دست و پای مدیران باشگاه را بسته

ایران ورزشی: کدام بازیکنان به جدایی از استقلال رضایت می‌دهند؟ این سوالی است که پاسخش در نقل وانتقالات نیم فصل که زمان زیادی به آغازش نمانده در استقلال اهمیت خواهد یافت. لیست استقلال پر است مادامی که بازیکنی راضی به جدایی نشود، مدیران باشگاه استقلال نمی‌توانند برای جذب بازیکنان جدید با گزینه های مد نظر مذاکره کنند.

در این شرایط دست و بال استقلال کاملا بسته است اما درعین حال صحبت از این می‌شود که شفر به باشگاه استقلال اعلام کرده برای تقویت استقلال حداقل به جذب 4 بازیکن جدید نیاز دارد. این خواسته مشروط به مذکرات مدیران استقلال با بازیکنان فعلی برای جدایی بی سرو صدا و کم هزینه از استقلال است.

قراردادهای دست وپا گیربازیکنان با استقلال ممکن است مسئولان این باشگاه را درنهایت از جذب بازیکن جدید در نیم فصل منصرف کند. درحالی که در یک ماه اخیر بارها از احتمال جدایی بازیکنانی نظیرگرو، نویمایر وحتی روزبه چشمی گفته شده و رسانه ها کم و بیش به این ماجرا پرداخته اند، اما پروژه جدا سازی برخی بازیکنان به این سادگی ها به سرانجام نخواهد رسید و حتی ممکن است استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل حتی موفق به جذب یک بازیکن جدید هم نشود.

شفر ۴ بازیکن جدید می‌خواهد، لیست جا ندارد!

تحقیقات از لیست استقلال در نیم فصل نخست لیگ هجدهم کاملا گویای واقعیت ها است. واقعیت این است که استقلال هیچ جای خالی در فهرست خود ندارد برای اینکه بازیکنی به خدمت بگیرد باید لیست را آرام،آرام خالی کند. تصمیمی که بی شک نه تنها بارمالی سنگینی را روی دوش این باشگاه می‌گذارد بلکه حاشیه هایی را هم به وجود می‌آورد.

درنشست هایی که میان مسئولان باشگاه استقلال انجام شده، این موضوع مورد توجه قرارگرفته که اساسا دراین برهه که هنوز نیم فصل به پایان نرسیده نباید صحبت ازجذب بازیکنان جدید کرد. حتی در این راستا اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال با فتحی نشستی داشته اند و به سرپرست موقت باشگاه استقلال توصیه کرده اند که تا پایان نیم فصل صحبتی درباره جذب بازیکنان جدید نکند.

این توصیه به خود شفر هم شده و اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال غیرمستقیم از سرمربی آلمانی خواسته اند دراین باره هیچ اظهارنظری نکند. اما از سویی هم خود شفر و هم اعضای کمیته فنی می‌دانند که با این نفرات به نقطه روشنی در این فصل نخواهند رسید.

استقلال با رغم آنکه از بازیکنان مطلوبی سود می‌برد و اما از داشتن یک تمام کننده یا به قول بهتاش فریبا یک گرداننده محروم است. بازیکنانی که ابتدای فصل به خدمت گرفته شده اند، هیچ یک نتوانستند چنین نقشی را در استقلال به نحو احسن اجراء کنند. نه بازیکنانی همچون علی کریمی، فرشیداسماعیلی و نویمایر موفق شدند در پست هافبک میانی به گرداننده های ممتازی برای استقلال بدل شوند ونه اینکه بازیکنانی مانند گرو، تبریزی، قائدی، صیادمنش و باقری به گلزن هایی درجه یک بدل شده اند.

شفر ۴ بازیکن جدید می‌خواهد، لیست جا ندارد!

استقلال با واسطه نمایش متوسط و حتی ضعیف برخی بازیکنانش در جدول گلزنان لیگ برتر هیچ ادعایی ندارد. در جدول پاس گل دهنده ها نیز نام بازیکنان استقلال را نمی‌بینیم واین وضعیت درحالی استقلال را به شدت تحت الشعاع قرارداده که در سال های نه چندان دور همواره استقلال در جدول گلزنان وجدول پاس گل دهندگان لیگ برتر بازیکنان مدعی کم نداشت.

فصل پیش استقلال با جذب تیام و جبارف قدم بسیار بزرگی درراه از بین بردن ناکامی های نیم فصل لیگ هفدهم برداشت اما قراردادهای ناقص و فکر نشده ای که مدیران سابق به این بازیکنان منعقد کردند درنهایت منجربه جدایی آن ها شد.

بدون شک اگر تیام و جبارف دراستقلال می‌ماندند استقلال وضعیت بهتری در جدول رده بندی لیگ داشت اما سوء مدیریت چه از جانب مدیران سابق و چه از سوی امیرحسین فتحی که تازگی ها مدیریت این باشگاه را به عهده گرفته سبب نقل و انتقالاتی کاملا ناموفق شد.

دراین شرایط که استقلال نیاز عمیق به جذب بازیکن دارد و مشخص است که عملکرد بازیکنانی همچون گرو ونویمایر به عنوان دو عنصرخارجی هرگزمطلوب نبوده ودرکنار آنها بازیکنانی مانند چشمی، اسماعیلی، تبریزی و دانشگر عملکرد مطلوبی دراستقلال نداشته اند، لزوم جذب بازیکنان جدید بیش از هر زمان دیگری استقلال را احاطه می‌کند اما مسئله این روزهای استقلال پر بودن لیست و نداشتن گزینه برای کنارگذاشتن از فهرست است.

شاید مدیران استقلال درنهایت برای رهایی خود و استقلال از ناکامی های بیشتر به این نتیجه برسند که با برخی بازیکنان پنهانی نشست بگذارند و آن ها را به هرشکل ممکن راضی به جدایی از استقلال کنند. در استقلال کم گزینه شایسته برای کنارگذاشتن از ترکیب وجود ندارد.

فرشادمحمدی مهر نیز یکی دیگر ازبازیکنانی است که دراستقلال عملکرد مناسبی نداشته است. میثم تیموری، رضا آذری و بازیکنانی از این دست نیز برای استقلال هیچ فایده ای جز جوان تر کردن میانگین سنی نداشته اند درحالی که استقلال اساسا نیازی به جوان شدن میانگین سنی اش ندارد و باید لیستش را با بازیکنانی پر کند که کارایی کافی داشته باشند.

استقلال آن قدر در کسب نتیجه ناکام بوده که می‌شود نیمی از همین تیم را کنار گذاشت و به سراغ بازیکنان جدید رفت و باید دید که امیرحسین فتحی آیا هنر مذاکره با بازیکنان برای راضی شدن به جدایی بی قید وشرط از استقلال را دارد یا خیر.

دراین فضا تنها کسی که می‌تواند استقلال را ازوضع موجود نجات دهد، نحوه مذاکره با بازیکنان است تا بدون دردسرکنار بروند ونفرات دیگرجای‌شان را بگیرند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1397/08/28
شوفر گلابی اول فصل جذبشون کرده الان میگه نمیخواد.
پول مفت وزارت و دولته دیگه که از کیسه بیت المال خرج میکنن . باز پرسپولیس و برانکو با اون شرایط چند ملیون دلار سود اوری داشتن.
Iran, Islamic Republic of
03:37 - 1397/08/28
این شوفر شیتکی باچهل بازیکن هم درست نمیشه!
Iran, Islamic Republic of
04:09 - 1397/08/28
بفرما این هم نتیجه قرارداد نصف شب شما فکر کنم وزیر مقصره /عروس نمیتونه برقصه میگه اتاق کجه کیسه نمیتونه نتیجه بگیره وزیر مقصر میشه اینا دیگه کی هستن
United Arab Emirates
05:12 - 1397/08/28
غصه نخورید به وزیر بگید حلش میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
این درمکتب تاج نیست جعلی و ناعدالتی اون لنگیا هستن که اگه وزیر نباشی هیچن باتیم حکومتیتون
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/08/28
جابر ونویمایر و گروه زکی پور رو بندازن بیرون جای برا بازیکنا جدید باز کنن
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/08/28
جابر ونویمایر و گروه زکی پور رو بندازن بیرون جای برا بازیکنا جدید باز کنن
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/08/28
جابر نویمایر و گرو و زکیپور بندازن بیرون دیگه حله
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1397/08/28
دیگه بازیکن دلالی نیست تودنیا وگرنه این کیسه کشا میرن سراغش واقعا این شوفرروش میشه این حرفارومیگه مگه بازیکنا بانظرخودت جذب نشدن دیگه چه مرگته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج