زیباکلام: در کشور دو نوع دانشگاه آزاد داریم
۷۹۸۴۱۳
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۳
۶۱۶۱ 
صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: به نظر می‌رسد در کشور دو نوع دانشگاه آزاد داریم.

صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: به نظر می‌رسد در کشور دو نوع دانشگاه آزاد داریم.

اولی دانشگاهی است که آقای مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره آن سخن می‌گوید یعنی دانشگاه آزادی که پس از فوت مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی و روی کار آمدن آقای علی‌اکبر ولایتی، هیچ تغییری در آن روی نداده است، اساتید و روسای دانشگاه و مدیران اصلاح‌طلب یا اعتدالی این دانشگاه اخراج نشده‌اند و مدیران جدید دانشگاه آزاد نگاه گروهی و جناحی و حزبی به کسی نداشته و این دانشگاه از آنِ همه جناح‌ها و افکار است.

دوم دانشگاه آزادی وجود دارد که دیگران می‌بینند و مورد انتقاد بسیاری از نیروها و افکار عمومی است! بنابراین می‌توان گفت که آقای مخبر دزفولی درباره دانشگاه آزاد اولی صحبت کرده‌اند. در دانشگاه اول که آقای ولایتی رئیس هیأت امنای آن هستند و آقای طهرانچی رئیس آن و برخی از نیروهای خاص اخیرا در آن مسئولیت گرفته‌اند، قطعا آقای مخبر دزفولی نمی‌تواند بگوید که از زلزله به وجود آمده در این دانشگاه زیر نظر آقای ولایتی، خبر ندارد! دانشگاهی که بسیاری از اساتید قدیمی آن اخراج یا بسیاری از مدیران دوران آقایان جاسبی و میرزاده کنارگذاشته شده‌اند.

این نکته تعجب برانگیز است که چگونه در اقدامی حیرت‌انگیز، دختران آیت‌ا...هاشمی را که جزو هیات علمی دانشگاه آزاد بودند اخراج کردند؟ این سوال مطرح می‌شود که با چنین پرونده‌ای آقای مخبر دزفولی از کدام برخورد آکادمیک یا از کدام برخورد غیرجناحی و غیرحزبی در دانشگاه آزاد تحت مدیریت آقای ولایتی دفاع می‌کند؟ برای همین می‌توان گفت که در ایران دو دانشگاه آزاد وجود دارد که آقای مخبر دزفولی منظورشان دانشگاه آزاد اولی است. دانشگاهی که ولایتی و طهرانچی(و پیش از آن فرهاد رهبر) در آن مسئولیت دارند، مانند برگ خزان اساتید و مدیران را اخراج کردند و دانشگاه را به اصولگرایان خاص تحویل دادند که در آن حتی اصولگرایان میانه‌رو هم جایگاهی ندارند. از سویی منحنی کیفی دانشگاه آزاد هم به شهادت واحدهای برجسته آن مثل واحد علوم و تحقیقات، در حال نزول است. کافی است نگاهی آماری به دانشکده علوم و حقوق سیاسی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد انداخته شود تا مشخص شود سطح کیفی آن تا چه حد کاهش یافته است.

اقدامات سیاسی که در دانشگاه آزاد صورت گرفته است، بسیار واضح‌تر از آن است که امثال آقای مخبر دزفولی نتوانند متوجه چنین تحولی شوند. واقعا جای تاسف دارد که برخی قصد توجیه واقعیات را دارند. بنابراین وقتی کسی که به ریاست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد منصوب می‌شوند، باید هم در مقام دفاع برآید. بنابراین چگونه می‌توان انتظار داشت که دانشگاه آزاد در عرصه عمل، حرفی برای گفتن داشته باشد؟

یا سایر دانشگاه‌های کشور در حوزه علمی و سیاسی و اجتماعی بالنده باشند؟ محض اطلاع باید متذکر شد که حدود یک‌ونیم میلیون دانشجو در صف خروج از کشور قرار دارند. قطعا اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش عالی، دانشگاه آزاد و غیره، به جای رفتارهای سیاسی به علم و تحقیق و دانش‌افزایی اهتمام می‌ورزیدند، آن یک‌ونیم میلیون دانشگاهی، در صف خروج از کشور نمی‌ایستادند تا مهاجرت کنند.

کسانی که ادعا دارند دانشگاه آزاد سیاسی و حزبی عمل نکرده است بیایند به خانم‌ها فاطمه و فائزه هاشمی صادقانه بگویند که به چه علت از دانشگاه آزاد اخراج شده‌اند؟ به نظر می‌رسد با این شیوه، اعتبار این دانشگاه تا حد واحدهای دانشگاه‌های علمی- کاربردی تقلیل خواهد یافت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:45 - 1397/08/28
اموال مردم داانشگاه می سازند ان هم از راه حرام ب دست امده
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/08/28
فاتحه دانشگاه آزاد را باید خواند مانند سیاست خارجه گذشته مان که یک دکتر طب کودکان آن را اداره می کرد .
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/08/28
زیبا کلام: دو جور دانشگاه آزاد داریم، یکی دانشگاه آزادی که ما توی اون باشیم، که خیلی استاندارد و خوبه، یکی هم دانشگاه آزادی که من و فائزه و فاطمه توی اون نباشیم که دو زار نمی ارزه! اصلا بگن چرا ما نباید توی دانشگاه آزاد باشیم، مگه ارثیه پدری فائزه جون نیست؟؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
فائزه رو دوسش دارناااااا
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1397/08/28
شما هم از مرحوم هاشمی بت ساخته اید.هر که منافع شما را تامین کند طرفدارش میشوید.متاسفانه حافظه تاریخی مردم زود پاک میشود
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/08/28
اتفاقا تازه دانشگاه آزاد داره جا می افته و از هزار فامیل خبری نیست زیباکلام فکر خودشه که با یک تیپا بیرونش انداختندخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1397/08/28
سلام
دکتر جون شما اول تکلیف پول زلزله زدگان کرمانشاه که تو جیب شما گم شد را روشن کن بعد درباره ی بقیه مسایل ورود کن
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/08/28
چی‌میگی‌‌استاد ؟؟ سیاسی‌بازی و‌نگاه‌حزبی‌تا‌ تو‌‌ نانوایی‌سر‌کوچه‌ماهم‌آمده اونموقع‌ شما‌انتظار‌دارید تو‌فرهنگ‌و‌آموزش‌عالی‌ما‌این‌دیدگاه‌اعمال‌نشود؟؟؟؟
من‌فکر‌کنم‌بهتر‌باشه‌همه‌ ‌مردم‌عام‌از‌ایران‌مهاجرت‌کنند تا‌دیگه واسه‌این‌حکومت‌نگرانی و دلوامپسی وجود‌نداشته‌باشه!!!! هزار‌افسوس.
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1397/08/28
ای خدا این دوباره حرف زد
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/08/28
صادق جون دردت چیه به رفیق شفیق وفامیلت رییس دیدبان توکلی بگو کمکت کنه راستی از پولهای زلزله نیو شهرت چه خبر ؟؟؟!!،
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/08/28
اقای زیبا کلام تغییرات فعلی لازم بود ووجود امثال شما این دانشگاه را بسوی ناکجا آباد می برد امید وارم اصلاحات مثبت ادامه یابد
Canada
06:54 - 1397/08/29
اقای مخبر دزفولی چرا زمین های مردم را دانشگاه می سزی خدا از سرت نگذرد سرطان خون بگیری این قدر از راه حرام خرج دانشگاه وغیر
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1397/09/04
بذار بقیه هم از سوادشون استفاده کنن بسه خودتو کشتی چند قرن کار؟تو نگران دخترای بهرمانی هستی یعنی جون عمت نمدونی سواد اونا زیر دیپلمه وچطور تا اونجا راه باز کردن با این تحلیل چاپلوسانه که خیلی ضایعتر شدی .....؟!
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/09/04
درود بر کاربر سربندی حرف دلمونو زد معلومه زیبا از چی میسوزه خودشه؟!...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج