عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۹۸۹۴۴
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
۷۰۴۳
شاید بتوان در عرض ۸۰ روز به دور دنیا پرواز کرد یا در زیر آب‌های جهان به سیاحت پرداخت، اما راه‌های آسان‌تری هم برای دیدن جاذبه‌های گردشگری ملل وجود دارد. جاذبه‌هایی که درست زیر پای شما قرار دارند؛ عجایب زیرزمینی جذاب جهان که یکباره خودنمایی کرده‌اند و دهان یابندگان خود را از تعجب باز نگه داشته‌اند.

وبسایت روزیاتو - فروغ بیداری: شاید بتوان در عرض ۸۰ روز به دور دنیا پرواز کرد یا در زیر آب‌های جهان به سیاحت پرداخت اما راه‌های آسان‌تری هم برای دیدن جاذبه‌های گردشگری ملل وجود دارد. جاذبه‌هایی که درست زیر پای شما قرار دارند؛ عجایب زیرزمینی جذاب جهان که یکباره خودنمایی کرده‌اند و دهان یابندگان خود را از تعجب باز نگه داشته‌اند.

غاری مملو از کریستال‌هایی به بلندای یک آپارتمان در مکزیک، یا غار Poço Encantado در برزیل که رودی بسیار شفاف در خود دارد که این شفافیت هوش از سرتان می‌برد و نمی‌توانید عمق واقعی آن را حس کنید. البته ظرفیت‌های گردشگری زیرزمینی دست‌ساز بشر هم از دیدنی‌های مادر طبیعت دست کمی ندارند. همانند شهر باستانی Derinkuyu در کشور ترکیه که گفته می‌شود محل اقامت ۲۰ هزار نفر بوده و در عمق ۸۵ متری یعنی به اندازه آپارتمان ۱۸ طبقه در زیر زمین قرار دارد.

درینکویو بزرگترین شهر زیرزمینی کشف شده در ترکیه و از جمله چندین شهر زیرزمینی کشف شده در منطقه کاپادوکیه است. این شهر زیرزمینی در سال ۱۹۶۹ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت، و امروزه حدود نیمی از آن برای توریست‌ها قابل دیدن است. با این تفاسیر اگر برایتان جالب است تا با جذاب‌ترین عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

۱- غار رید فلوت – چین (Reed Flute Cave)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

شگفت‌انگیزترین غار آهکی جهان که با نام «کاخ هنرهای طبیعی» شناخته می‌شود و یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری چین است.
غار رید فلوت با قدمت ۱۸۰ میلیون سال در کشور چین زیباترین غار آهکی دنیاست. ستون‌های زیبای این غار در طول میلیون ها سال چکیدن آب از سقف این غار ایجاد شده اند. این غار از سنگ آهک طبیعی با نورپردازی‌های رنگارنگ به وجود آمده است.
این غار در شهر گویلین در استان گوانگزی چین قرار دارد. رودخانه ای زیرزمینی به فضای بسیار زیبای این غار می افزاید. طول آن فقط ۲۴۰ متر است، ولی مناظر آن قطعاً ارزش تماشا را دارد. در این غار ۷۰ سنگ نوشته نیز پیدا شده است که قدمت تاریخی این غار را توضیح می‌دهند.


۲- پوکو انکانتادو – برزیل (Poço Encantado)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

پوکو انکانتادو یا برکه جادویی یک غار است که در نزدیکی پارک چاپادا دایمانتینا واقع شده است. در خلال ماه های آوریل و سپتامبر، هنگامی که خورشید درست بالای این چاه قرار دارد، نور آن باعث می شود تا آب داخل چاه به رنگ آبی عمیق و عجیبی تغییر رنگ دهد. این آب به قدری شفاف است که از ارتفاع ۷۰ متری نیز می توان به راحتی کف آن را دید.


۳- اتاقک ماگما واقع در آتشفشان ترینوکاجگور – ایسلند (Magma Chamber of Thrihnukagigur Volcano)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

آتشفشان ترینوکاجگور طی ۴۰۰۰ سال گذشته هیچ‌گونه فعالیتی نداشته و می‌توان ادعا کرد که در حال ‌حاضر با آتشفشانی خفته رو به رو هستیم.  ماگماهای این آتشفشان به طور کامل از بین رفته‌اند و نوعی رنگ معدنی از خود به‌ جای گذاشته‌‌اند. این اتاقک زیبا و جالب حدود ۴ هزار سال است در این منطقه وجود دارد. جالب است که ماگماها به جای فوران، به درون زمین فرو رفته اند و چون رنگ پذیری بالایی دارند، ترکیبی از انواع را به خود گرفته اند. پس از بالا رفتن از زمین گدازه ها، بازدیدکننده ها می توانند با تراموا حدود ۱۱۹ متر به داخل آتشفشان بروند. تورهای گردشگری این منطقه در ماه های ژوئن و جولای برپا می شوند.


۴- معدن نمک توردا – رومانی (Turda Salt Mines)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

این معدن از قرن ۱۳ میلادی – حدود اوایل سال ۱۰۷۵ میلادی – معادن نمک Turda در ترانسیلوانیا کشف و حفاری شده است و اکنون به عنوان موزه از آن استفاده می شود. این موزه جالب و هیجان انگیز، زمین کوچک گلف، چرخ و فلک، حلقه های بسکتبال و حتی رودخانه زیرزمینی دارد که می توانید با قایق در آنجا تفریح کنید. نمک توردا در ارتفاع ۱۱۲ متر زیر زمین قرار دارد. چشمه آب معدنی نیز دارد و گردشگران برای درمان نیز به آنجا می روند.


۵- رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسسا– فیلیپین (Puerto Princesa Underground River)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم
این رودخانه که حدود ۸ کیلومتر درازا دارد در زیر زمین و کوه های آهکی در جریان است و نام آن در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این رودخانه در زیر کوه آهکی در جزیره پالاوا جریان دارد و رودخانه Cabayugan را به دریای چین جنوبی وصل می کند. پارک ملی اطراف این رودخانه از ۸ سیستم اقلیمی از کوهستانی گرفته تا ساحلی را پشتیبانی می کند. گردشگران می توانند با قایق های مخصوص و به همراه راهنما وارد این غار رودخانه ای بشوند. عرض ورودی ها حدود ۱۲۰ متر و ارتفاع آنها حدود ۶۰ متر است.
در سال ۲۰۱۰ دانشمندان و طرفداران محیط زیست متوجه شدند این رودخانه طبقه دوم نیز دارد که آبشارهای کوچکی را در دل خود جای داده است. اتاق ایتالیا یکی از فضاهای موجود در این غار است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اتاق‌های غاری جهان شناخته شده است.


۶- غار کریستال ها – مکزیک (Cave of the Crystals)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم
کشف این غار در سال ۲۰۰۰ زمین‌شناسان بسیاری را شگفت زده کرد. اتاق‌های زیر‌زمینی موجود در این غار شامل بزرگ‌ترین کریستال‌های طبیعی یافت شده در جهان است. غار کریستال ها در معدن Naica در نزدیکی چیواوا کشف شد. هنگامی که آب با فشار بسیار از حفره هایی با قطر ۹ تا ۲۷ متری برون می زد، این غار را کشف کرده اند. هیچ جای دنیا چنین کریستال هایی را نمی توانید در زیر زمین پیدا کنید.

البته بازدید از این غار تقریبا غیرممکن است زیرا ایمنی لازم را ندارد و رطوبت در آنجا صددرصد است و دما گاهی به ۵۸ درجه سانتی گراد نیز می رسد. گرمای داخلی غار به واسطه استخری از ماگما است که در زیر غار جریان دارد. این حرارت و رطوبت باعث میشود تا فقط ۱۰ دقیقه این شرایط نامطلوب را بتوان تحمل کرد. به همین خاطر این غار تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است.


۷- غارهای ویتومو گلوورم – نیوزیلند (Waitomo Glowworm Caves)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

این غار زیستگاه کرم های شب‌تاب سبزرنگی است که فضای تاریک غار را با نور خود روشن کرده اند. نور این کرم های فضایی همچون فیلم های علمی- تخیلی به وجود آورده اند. نور این کرم ها در اثر واکنش های شیمیایی که در بخش داخلی شکم آنها روی می دهد، آبی می شود. سو سو زدن نور هزاران کرم شب‌تاب بر ‌روی سقف و دیواره‌های این غار چشم‌اندازی بی‌بدیل را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد.


۸- پناهگاه زیرزمینی گرین بریر -چشمه های سولفور سفید – ویرجینیای غربی (Greenbrier Bunker)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم
این پناهگاه زیرزمینی و انبار سوخت به طور مخفیانه در سال ۱۹۵۶ میلادی برای اعضای کابینه پارلمان ساخته شده است. اکنون این خانه زیرزمینی با درهای سنگین ۲۵ تنی خود محلی برای بازدید گردشگران شده است. این مکان در حال حاضر، کپسول زمان جنگ سرد است. در این جا می توانید از اتاق های کنفرانس، تجهیزات ارتباطی و سالن ها بزرگ و اتاق های آلایش زدایی دیدن کنید.
این پناهگاه دارای ۴ ورودی، در مقاوم به انفجار ۲۵ تنی، ۱۸ خوابگاه برای اسکان ۱۱۰۰ نفر، بیمارستان و داروخانه است. محل این پناهگاه تا مدت‌ها محرمانه بود و پس از افشای آن توسط واشنگتن پست به یک جاذبه توریستی تبدیل شد.


۹- کلیسای سن کلمنتو و سانتا ماریا – رم (San Clemente Basilica and Santa Maria della Concezione dei Cappuccini)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

کلیسای سن کلمنتو از ساختمان‌هایی سه طبقه تشکیل شده است. طبقه اول همان کلیسای فعلی است که در قرون وسطی ساخته شده است. طبقه زیر آن، کلیسایی است که در قرن چهارم ساخته شده و طبقه آخر در عصر جهموری‌خواهان ساخته شده است.
در این کلیسا نقاشی های سقفی و دیواری کشف شده است. در این تصاویر، مردم در حال پرستش میترا (خدای خورشید) هستند.
در زیر کلیسا نیز سردابه سانتا ماریا قرار دارد که حدود ۱۰ دقیقه طول میکشد تا به آن برسید. در این دخمه اسکلت و جمجمه ۴ هزار راهب با هنرمندی بسیار زیبا و خلاقانه ای به نمایش گذاشته شده اند. همه چیز سانتا ماریا از قاب عکس‌ها گرفته تا اتصالات نور، از استخوان راهبه‌های کاپوچین ساخته شده است.


۱۰- باغ های زیرزمینی فورستیر – کالیفرنیا (Forestiere Underground Gardens)

عجایب زیرزمینی جهان؛ از زیستگاه کرم‌های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم
از سال ۱۹۰۶ تا ۱۹۴۶ میلادی، فردی از اهالی سیسیل به فورستیر مهاجرت کرد و برای خود خانه و باغچه ای زیرزمینی ساخت. او با کمک وسایل کشاورزی در زیرزمین، اتاق های ۹۳۰ متر مربعی، محراب و حتی حوض ماهی زیرزمینی حفر کرد. بنای ۱۰ آکری این هنرمند از خورشید کالیفرنیا نور می گرفته است و درختان میوه در زیرزمین می توانستند شکوفه و میوه دهند.
دمای بسیار بالای هوا، به ویژه در تابستان، در ناحیه فرسنو باعث شد این فرد که عمیقاً تحت تأثیر دالان و دخمه‌های زیرزمینی رم قرار داشت با الهام از آن‌ها به ساخت باغ‌های زیرزمینی اقدام کند. این باغ‌های زیرزمینی دارای اتاق‌های مختص تابستان و زمستان، حمام، آشپزخانه و حوضچه ماهی هستند و قدمت برخی از گیاهان این باغ به صد سال هم می‌رسد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/09/01
با سلام به دوستان
من نصف مکان های فوق الذکر و رفتم دیدم
کالیفرنیا که اصلا زندگی کردم چند سال
برزیل کشور بسیار پهناور و زیبایی هست که توصیه میکنم برید ببینید
سفر بعدی میخوام برم پرو
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1397/09/01
وقتی دیدم احساس کردم نفسم گرفت اصلا تو غار نمیتونم بمونم فوبیا دارم بشدت.
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1397/09/01
کسی از مکان های بالا دیدن نکرده تک تک کاربران برترین ها مشتاقن تا بدونن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر