قهرمان لیگ پانزدهم در سراشیبی نابودی
۷۹۹۰۱۱
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
۵۰۹۲ 
قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر در شرایط نابه‌سامانی به سر می‌برد و به نظر می‌رسد این تیم به سمت سقوط و نابودی با سرعت بسیار بالایی در حرکت است.

خبرگزاری فارس: قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر که توانست با تعدادی جوان در رقابت با پرسپولیس جام را بالای سر ببرد این روزها شرایط خوبی ندارد و به نظر می‌رسد کم کم به پایان خط نزدیک می‌شود.

* قهرمانی بلای جان استقلال خوزستان

انگار قهرمانی بلای جان استقلال خوزستان بود و بعد از قهرمانی این تیم روز خوش به خود ندید.تبعات مشکلات مالی کارخانه گروه ملی به تیم متعلق به این کارخانه رسید و مشکلات فراوانی را برای استقلال خوزستان به وجود آورد.

نام استقلال خوزستان در این سال‌ها با اعتصاب گره خورده است. مشکلات عدیده مالی و عدم پرداخت دستمزد بازیکنان باعث شده بود تا هر دو هفته یکبار خبری مبنی بر اعتصاب بازیکنان این تیم مطرح شود تا بلکه شاید کسی به فکر حل مشکلات این تیم بیفتد اما هر روز شرایط بدتر از روز قبل بود.

* 5-6 بازی و جریمه‌ای جبران ناپذیر

کمتر کسی مسابقه‌ای از استقلال خوزستان با حضور این بازیکن برزیلی به خاطر دارد. این بازیکنان در ابتدای لیگ شانزدهم در زمان حضور سید سیروس پورموسوی به عنوان سرمربی، جواد نعمتی‌نژاد به عنوان مدیرعامل و علی پورکیانی به عنوان قائم مقام با رقمی کمتر از 200 هزار دلار جذب شد.این بازیکن حدود 10 هفته در استقلال خوزستان حضور داشت و بعد از انجام 4-5 بازی از این تیم جدا شد.

در آن زمان دلیل جدایی ساکونی از استقلال خوزستان را علی پورکیانی اینطور توجیه کرد: «ساکونی بدون دلیل جدا شد. او نتوانست دوری از خانواده و کشورش را تحمل کند وگرنه او این‌جا هیچ مشکلی نداشت. جدایی او به دلیل مسائل مالی نیست. او مصدوم بود و مصدومیتش نیز دائما تشدید می‌شد. بعد هم که تصمیم به جدایی گرفت. در حال حاضر قرارداد او را فسخ نکردیم و فعلا خودش رفته است. ما هم این موضوع را به سازمان لیگ اعلام کردیم.»

حالا که حدود دو سال از این اتفاقات می‌گذرد و هیچکدام از این مدیران در باشگاه استقلال خوزستان حضور ندارد مشخص می‌شود که عدم مشخص کردن وضعیت یک بازیکن چه هزینه‌ بزرگی به باشگاه تحمیل کرده و گره‌ای که می‌شد یک روز با دست باز کرد به گره‌ای باز نشدنی تبدیل کردند.

همین عدم آشنایی به قانون و عدم تعهد در مورد مشکلاتی که ممکن است در آینده ایجاد شود این تیم را در این شرایط سخت قرار داد.

* زنگ خطر از سال قبل به صدا در آمد

زنگ خطر بدهی‌های استقلال خوزستان از سال قبل به صدا در آمد. در روزهایی که این تیم در جدال برای بقا بود و بین عبدالله ویسی سرمربی و امیر سلطانی مدیرعامل وقت جنگ و جدالی بی پایان وجود داشت خبر شکایت این بازیکن خارجی زنگ خطر را به صدا در آورد.

در آن روزها خطر این شکایت جدی تلقی نمی‌شد تا اینکه از 2-3 ماه قبل امیر سلطانی مدیرعامل وقت استقلال خوزستان بارها در مصاحبه‌های خود از خطری که این شکایت باشگاه را تهدید می‌کند صحبت کرد و به مالکان باشگاه گوشزد کرد که باید فکری برای حل این مشکل کرد. حتی وقتی سلطانی از سمت خود استعفا داد بازهم تأکید کرد اگر پول قرارداد این بازیکن پرداخت نشود باشگاه با جریمه‌ای غیر قابل جبران رو به رو می‌شود.

* دکتر علاقمند به ورزش و مورد تمجید پاسخگو باشد

این روزها در صحبت با مدیران فعلی باشگاه استقلال خوزستان جمله‌ای بسیار تکراری و کلیشه‌ای « باید از دکتر غفوری مدیرعامل کارخانه باشگاه استقلال خوزستان و دکتر پهلوانی به عنوان افرادی دلسوز که حمایت ویژه‌ای از باشگاه دارند تشکر کنیم» را می‌شنوید.ای کاش به جای این تعریفات و تمجیدات ذره‌ای به حل مشکلات این باشگاه فکر می‌شد.

متاسفانه در این برهه در شرایطی که از سوی سلطانی و مدیران قبلی هم توافقاتی برای قسط بندی این بدهی انجام شده بود مدیران کارخانه پولی به باشگاه تزریق نکردند تا این مشکلات پیش روی تیم قرار بگیرد.

* علاقه‌ای به ادامه حیات استقلال خوزستان وجود دارد؟

اتفاقات رخ داده این شائبه را در ذهن ایجاد کرده که مدیران ارشد این باشگاه علاقه‌ای به ادامه حیات این تیم ندارند. استقلال خوزستان امسال کمترین هزینه را بین تمامی تیم‌های لیگ برتری داشته است.

میزان قراردادهای کل اعضای این تیم حدود 3 میلیارد و دویست میلیون بود که از طریق اسپانسری که در ابتدای فصل جذب شد حدود 20 درصد قرارداد اعضای تیم پرداخت شد. با وجود کمترین هزینه از سوی استقلال خوزستان این تیم در تامین منابع مالی دچار مشکل است.

شایعه‌ای این روزها در اهواز شنیده می‌شود که با توجه به اتفاقات اخیر و عدم پرداخت پول شکایت بازیکن خارجی استقلال خوزستان و کسر 6 امتیاز به نظر می‌رسد مسئولان این تیم علاقه‌ای به ادامه کار ندارند و شاید از سقوط و منحل شدن این تیم هم استقبال می‌کنند؟!

* وقتی مدیران و هیأت مدیره همه خوابند

در روزهایی که استقلال خوزستان با خطر کسر امتیاز رو به رو بود و این تیم در تامین پول شکایت بازیکن خارجی خود دچار مشکل بود هیأت مدیره باشگاه استقلال خوزستان جلسه‌ای برگزار کرد و در نهایت اعلام شد نظر همه اعضا تغییر کادرفنی است.

با وجود اعلام صریح این مسئله از سوی محمد اسد مسجدی عضو هیأت مدیره و سرپرست باشگاه و محمد رحیمی عضو هیأت مدیره هیچ اتفاقی نیفتاد و با شروع مجدد تمرینات داریوش یزدی کار خود را ادامه داد.

وقتی تیمی با این مشکلات مالی رو به رو است و حتی هزینه پرداخت شکایتی که تیم را در خطر کسر امتیاز قرار داده پرداخت نمی‌کند چطور می‌تواند با تغییر مربی هزینه‌ای جدید را به باشگاه تحمیل کند. به نظر می‌رسد این صحبت‌ها فقط برای انحراف اذهان از این مسئله بیان شد.

در نهایت هم کمتر از 5 دقیقه بعد از بیان این مطلب که باشگاه برای پرداخت پول ساکونی برنامه ریزی کرده از سوی مسجدی رای کسر 6 امتیاز از این تیم صادر شد تا آب سردی بر پیکره آبی‌پوشان خوزستانی ریخته شود و این تیم با رسیدن به 4 امتیاز قعرنشین لیگ برتر لقب بگیرد.

* سرنوشت داماش، نفت و راه آهن درانتظار استقلال خوزستان

قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر این روزها حال و روز خوشی ندارد و به نظر می‌رسد مشکلات مالی این تیم را به انتهای خط رسانده است.اینطور که از شواهد پیداست هیچ اراده‌‌ای برای حل مشکلات وجود ندارد و ناگزیر سرنوشت راه آهن، نفت تهران و داماش گیلان در انتظار این تیم است.اگر مسئولان استانی و کارخانه فکری به حال این تیم نکنند باید شاهد سقوط پلکانی آبی‌پوشان به لیگ دسته اول، لیگ دسته دوم ... باشیم.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1397/08/29
اصفهان بادوتا کارخانه نصفه ونیمه دوتا تیم پولدار ودرجه یک به لیگ برترارائه کرده است ولی خوزستان که هشتاددرصدبودجه مملکت راتامین میکنه نمیتونه هزینه تیمهاواین استعدادهای بی نظیربومی راتامین کند .این است عدالت نداشته این روزهای ما ....
پاسخ ها
پرویز
United States
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
توزیع ناعادلانه ثروت و همچنین باند و مافیا بازی باعث گردیده که این وضعیت بوجود بیاید ضمن اینکه مدیریت بی کفایت این رونر را تسریع نموده است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
به درک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج