ایران بر روی خطرناک‌ترین گسل جهان
۷۹۹۵۳۲
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
۷۹۳۱
استاد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ایران بر روی گسل 'آلپی مالیا' یکی از خطرناک ترین گسل های زمین شناسی جهان قرار گرفته است.

خبرگزاری ایرنا:  استاد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ایران بر روی گسل 'آلپی مالیا' یکی از خطرناک ترین گسل های زمین شناسی جهان قرار گرفته است.

دکتر 'غلامرضا لطیفی' روز چهارشنبه در دومین روز همایش 'یکسال پس از زلزله کرمانشاه، تجربه ها و سیاست ها' در محل دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: فرایند پیش بینی و پیشگیری از وقوع بحران، برخورد و مداخله بحران و سالم سازی پس از وقوع مسائلی است که مدیریت بحران را تعریف می کند.

لطیفی افزود: در حقیقت، ما در مدیریت بحران به دنبال بازگرداندن حالت تعادل در جامعه و مناطق زلزله زده هستیم.

این عضو مدیریت بحران گفت: نبود زیرساخت های مورد نیاز برای جمع آوری و انتقال سریع اطلاعات، نبود بانک ها و طبقه بندی اطلاعاتی، نبود برنامه قبلی و دفن اموال بدون ثبت در پزشکی قانونی، تنوع قومیتی در منطقه و فقدان مرجعی برای ثبت این پدیده، فقدان برنامه ثبت و ضبط اطلاعات متوفیان و مصدومان ناشی از زلزله، انتقال مصدومان حادثه با وسائل نقلیه نامناسب و فقدان آمار لازم، نبود مرکز فرماندهی و واکنش سریع و فقدان فرماندهی محلی، فقدان فرماندهی ارشد و یکپارچه عملیات پاسخ به بحران، دانش و اطلاعات ناکافی افراد حاضر در حادثه.

نبود سامانه ارزیابی سریع تلفات و خسارات، فقدان برنامه اقدامات اولیه، نبود سامانه مدیریت حادثه و نبود برنامه عملیات مبتنی بر سناریو از جمله مسائلی است که جامعه در مدیریت بحران با آن مواجه است.

وی همچنین در پایان آگاهی عمومی از مخاطرات زلزله، آموزش به منظور انجام اقدامات خود امدادی، آموزش به منظور همدلی و مشارکت پس از وقوع حادثه و آموزش های پناه گیری را از جمله اقداماتی دانست که باید مردم به هنگام وقوع حادثه بدان عمل کنند.

 

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1397/09/01
فرق نمی کرد اگر هم نبود
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1397/09/01
این تیتر باید از زبان یه استاد تکتونیک و زمین شناسی گفته و تایید بشه نه از زبان جامعه شناس.
این حرف ایشون هیچ ارزش علمی نداره
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1397/09/01
امروز مردم ما احتیاج به انبساط خاطر دارند نه اینکه مشکلات انها را دوچندان کرد,هیچ معلوم نیست منظور از ارایه چنین اخباری چه هدفی جز گرفتن ارامش از مردم چیز دیگری می تواند به دنبال داشته باشد,اگر قصد از اعلام اگاهی دادن باشد امروز روز ان نیست,باید دست همدیگر را محکم به هم گره بزنیم چون این ازمون یک تجربه برای ادامه مسیر می باشد مطمئن هستیم در چنین شرایط دوستان واقعی نظام بهتر شناخته می شوند وبدخواهان بدانند,هیچ اسیبی به این کشور نمی رسد وبه حول خدا ازمونی می باشد برای کسانی که درس میهن پرستی را خوانده باشند,
Iran, Islamic Republic of
04:31 - 1397/09/01
علوم اجتماعی چه ربطی به زلزله داره
اون که نوشتید آلپ_هیمالیا هستش نه آلپی مالیا!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
احتمالا گزارشگر جغرافیاش خوب نبوده
Canada
07:53 - 1397/09/01
آلپ هیمالیا درست است. گسلی به این نام هم وجود ندارد. کمربند کوه زایی است.
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1397/09/01
آلپ - هیمالیا!!! البته یک کمربند کوهزاییه، نه گسل. این دو با هم متفاوت هستند.
توی هر کمربند کوهزایی گسلهایی وجود دارد.
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1397/09/01
اینقدربه فکرامریکااسراییل هستین به فکرایران بودین اینهمه بدبختی مملکت به وجودنمیامد
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1397/09/01
خدا کند یک زلزله بیاد راحت بشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج