قاسمی:آمریکا باید تحریم دارو و مواد غذایی را بردارد
۷۹۹۸۱۱
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
۱۲۱۴۰
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: بر اساس رأی دیوان لاهه، آمریکا باید تحریم های خود را علیه ایران در سه مورد که با جان انسان ها سر و کار دارد، مثل دارو و مواد غذایی را بردارد.

خبرگزاری صدا و سیما: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه صدور قرار موقت دادگاه لاهه به نفع جمهوری اسلامی ایران را برگ برنده ای در برابر آمریکا توصیف کرد و اظهار داشت: این برد بزرگ را به همت سیاستمداران و بخش حقوقی وزارت امورخارجه و دفتر خدمات حقوقی ریاست جمهوری و حقوقدان های مجرب کشورمان به دست آوردیم.

وی با تأکید بر اینکه باید از نقش و جایگاه دیوان بین المللی دادگستری لاهه استفاده لازم را ببریم گفت:‌ این دیوان شاید نتواند در کوتاه مدت ابزارهای لازم را برای فشار حداکثری به ایالات متحده فراهم کند اما با توجه به جایگاه و نقش معنوی آن در سطح جهان می تواند فضایی تنفسی برای شرکت های دارویی، غذایی و تأمین کننده قطعات و نگهداری ناوگان هواپیمایی ایران ایجاد کند تا همکاری بیشتری با کشورمان انجام دهند.

قاسمی تصریح کرد: بر اساس رأی دیوان بین المللی دادگستری لاهه، آمریکا باید تحریم های خود را علیه ایران در سه مورد که با جان انسان ها سر و کار دارد مثل دارو، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و قطعات هواپیما بردارد.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ‌البته آمریکا با سیاست های قلدرمابانه ای که در سطح جهان دنبال می کند، می خواهد همه نهادهای بین المللی را نادیده بگیرد و برای آن ها ارزشی قائل نیست.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در سیاست یکجانبه گرایی مطلق سیر می کند افزود: ‌ایالات متحده همانطور که از برجام، معاهده آب و هوایی پاریس و دیگری پیمان هایی که عضو آن بود خارج شد سعی دارد از پیمان مودت میان آمریکا و ایران (منعقد شده درسال ۱۹۵۵) هم خارج شود اما دیوان بین المللی دادگستری لاهه این اقدام آمریکا را نقض پیمان اعلام کرد.

قاسمی گفت:‌ این پیمان مودت به گونه ای تنظیم شده است که بعد از خروج آمریکا هم تا یک سال اعتبار آن باقی خواهد ماند و می تواند ادامه داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه رأی دیوان بین المللی دادگستری لاهه به نفع ایران را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: ‌این دیوان عالی ترین نهاد حقوقی سازمان ملل است که در سطح جهان در جایگاه نخست در حوزه قضایی و حقوقی قرار دارد.

قاسمی گفت: به رغم مخالفت های آمریکا و صرف هزینه های سنگین، دیوان بین المللی دادگستری صلاحیت خود را برای بررسی این پرونده تأیید کرد و کار خود را به درستی انجام داد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1397/09/01
دارو هیچوقت تحریم نبوده. بلکه مافیای قدرت اون رو بر مردم تحریم کرده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
دقیقا ، لعنت خدا بر دروغگویان
خخخخخخخخ
United Arab Emirates
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
مردم همه کارشناس هستند بهتر نیست قبل از سخن پراکنی با بزرگ تر ها مشورت کنی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
دارو تحریمه چون شبکه بانکی تحریمه پس دارو رو سخت وارد می کنند و این وسط افراد فاسدی هم هستند که دنبال منافع حقیر خودشون هستند. ولی دلیل ایجاد این فسادها همون تحریمه.تف به مزدورهای آمریکا که دست کمی از احتکارگران دارو ندارند
United Arab Emirates
23:39 - 1397/09/01
دلش نمیخواد شما که ادعا خود کفایی را دارید حالا التماس می کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
ایشالا همه اینهایی که از تحریم دفاع می کنند سرطان بگیرند و دارو گیرشون نیاد
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1397/09/01
اقای قاسمی تحریم که فرصت هست تحریم که اثری نداره به قول خودتون ما که ۴۰ ساله تحریم هستیم پس چرا انقدر دارید التماس میکنید که امریکا تحریما رو برداره ما که توی همه چیز خود کفا هستیم....
...
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1397/09/02
اون روزی که ازدیوارسفارت خونه بالارفتیدازاین پیمان خارج شدیدضمنا درزمینه غذاوداروتحریم نیستیم افکارعمومی روفریب ندیدلطفا
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1397/09/02
سری قبل که جای دارو، دسته بیل و فضولات گاوی وارد کردید! واسه این بار چه برنامه ای دارید؟
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1397/09/02
چرانظرات رونمیذارید
پاسخ ها
خخخخخخخخ
United Arab Emirates
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
به سانسور چی حقوق میدهند که واقعیات را سانسور کنه جدیدن به او افزایش حقوق هم پیشنهاد کردن .
Iran, Islamic Republic of
03:46 - 1397/09/02
دروغگویی وعوام فریبی بخشی از سیاست دولت شماست خودتان اعلام کردید که کشور سوئیس در حال مذاکره با آمریکا برای راه اندازی یک خط اعتباری ویژه به منظور تسهیل در واردات دارو وغذا هست آمریکا هم بارها اعلام کرده که غذا ودارو شامل تحریم ها نیست حالا دیگه برای لاپوشانی بی کفایتی خودتان بهانۀ تحریم ها را مرتب پیش می کشید و از طرف دیگر می گوید تحریم ها اثری بر زندگی مردم نخواهد داشت و مردم نگران نباشند. خجالت هم خوب چیزی هست بابا.
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1397/09/02
بهتر نیست دروغ نگویید؟
شما هم دست از لجبازی و دشمنی بردارید تا نیمی از مشکلات حل شود
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1397/09/02
آمریکا گفته دارو ومواد غذایی وتجهیزات پزشکی و کشاورزی جزو تحریم نیست واین مطلب رو صدهابار اعلام کرده ومردم ایران میدانن شما چرا طوری وا نمود میکنید که این اقلام هم تحریمه؟؟؟؟؟ جز اینکه خودتون رو ضایع کنید کاری از پیش نمیبرید با ملت دانای ایران رو راست باشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
امریکا گفته؟ پس حتما حقیقت رو گفته!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1397/09/02
شما که میگفتید تحریمها هیچ اثری نداره،خدا لعنتت کنه هر چی دروغگوعه.
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/09/02
مزدورها زیر این خبر چه فعال بودند:)
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/09/03
خب دارو وابسته هستیم وکاریش نمی شود کرد اما مواد غذایی که دیگر نباید وابسته باشیم ..می گویند در جنگ جهانی دوم که مردم شهرها آذوقه وخوراک کم می آوردند ..به نوعی از روستاها تهیه می کردند چرا باید التماس کرد که دشمن موادغذایی را تحریم نکند سیاست اقتصادی شماها کاملا در خط سراب گونه ا اجنبی بوده است .واگر این کاربه گردن روستاییان بود از خوراک کم نداشتیم مدل خانه ها در روستاها را دارند عوض می کنند که روستایی دیگر گاو گوسفند مرغ خروس زندگی طبیعی نداشته باشد ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج