تذکر پلیس به برخی پاساژهای پایتخت
۷۹۹۸۳۳
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
۱۱۶۳۹
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه استفاده از تجهیزات دفاع‌شخصی برای نگهبانان پاساژها نیاز به مجوز پلیس دارد، گفت: به مسئولان چند پاساژ مطرح پایتخت برای اخذ مجوز قانونی تذکر و فرصت داده شده است.

خبرگزاری تسنیم: سرهنگ کیوان ظهیری در گفت‌وگویی درباره اقدام برخی مدیران پاساژهای مطرح پایتخت مبنی بر استخدام نگهبان و استفاده آنها از لوازم دفاع‌شخصی بدون مجوز اظهار کرد: شرکتهای انتظام زیر نظر نیروی انتظامی فعالیت دارند و صلاحیت افرادی که به عنوان نگهبان در شرکتهای انتظام مشغول فعالیت می‌شوند، باید ابتدا توسط پلیس تأیید شود و سپس این افراد برای فعالیت به شرکتهای انتظام معرفی می‌شوند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به فعالیت حدود 160 شرکت انتظام در سطح شهر تهران، خاطرنشان کرد: نگهبانان شرکتهای انتظام، البسه مشخصی بر تن دارند و باید برای سایر تجهیزاتی که استفاده می‌کنند (مانند باتوم، اسپری دفاع‌شخصی و شوکر) نیز مجوز دریافت کنند.

وی ادامه داد: این نگهبانان در محدوده مأموریتی و در زمان خاص مجاز به استفاده از تجهیزات هستند اما افرادی که لباس مستقل و خارج از مصوب نگهابان شرکتهای انتظام را می‌پوشند زیر نظر شرکتهای انتظام نبوده و غیرمجاز هستند.

ظهیری متذکر شد: به تمام کلانتریها و شرکتهای انتظام پایتخت اعلام کردیم افراد فاقد مجوز را که در پاساژها و مراکز اینچنینی به عنوان نگهبان از تجهیزات استفاده می‌کنند، بازداشت کنند؛ این افراد به دادسرا معرفی شده و با آنها برخورد لازم صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه استفاده از تجهیزات دفاع‌شخصی نیاز به آموزشهای خاص نظامی و تأیید صلاحیت ناجا دارد، گفت: اگر مدیران پاساژها بدون اخذ مجوز اقدام به استخدام نگهبان و استفاده از تجهیزات دفاع‌شخصی کنند، ابتدا به آنها تذکر لازم داده و در صورت تکرار برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: به مسئولان چند پاساژ از جمله پاساژهای مطرح پایتخت در این زمینه [اخذ مجوز قانونی برای استفاده از تجهیزات دفاع‌شخصی توسط نگهبانها] تذکر و فرصت داده شده که بر اساس اصول تعیین شده اقدام به اخذ مجوز کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/09/02
سوابق بعضی از آنها باید کنترل شود .وزیر نظر انتظامات پلیس باشند
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/09/02
کار پلیس درسته این افراد کاملاً باید تحت نظارت باشند ...
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/09/02
کار پلیس درسته این افراد کاملاً باید تحت نظارت باشند ...
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1397/09/02
کار پلیس کاملاً درسته اینان باید تحت نظارت باشند ...
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1397/09/03
وضعیت و رفتارهای اجتماعی طوری است که گویا به نظر می رسد کار دزدی برای آینده روز به روز بیشتر شود وناامنی در مملکت بیشتر شود هم باید قوانین دزدی را شدت داد وهم زندانی مخوف در مکانی درست کرد که دزد لااقل وبدون استثنا برای چند سالی زندانی شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج