احتمال رفتن وزیر علوم از کابینه جدی شد
۸۰۰۸۱۹
۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
۴۱۶۲ 
پروانه سلحشوری نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به طرح استیضاح غلامی وزیر علوم، گفت: وزیر علوم بد عمل کرده و با دانشجویان برخورد نامناسبی داشته است. این نماینده مجلس تاکید کرد: وزیر علوم اگر پایش به مجلس برسد بحث استیضاحش جدی است و امکان افتادنش از کابینه وجود دارد.

اعتماد آنلاین: پروانه سلحشوری نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به طرح استیضاح غلامی وزیر علوم، گفت: وزیر علوم بد عمل کرده و با دانشجویان برخورد نامناسبی داشته است.

او ادامه داد: در همان زمان که غلامی به‌عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد من در مطلبی با عنوان "از زاهدی تا صادقی" نوشتم که از اصلاح‌طلب‌ترین‌های طیف ما تا پایداریچی‌های تند بر وزارت غلامی توافق کرده‌اند، در حال حاضر است که این توافق غیراصولی که انجام‌شده بود، خود را نشان می‌دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه غلامی ازنظر بعد سیاسی، دانشگاه‌ها را نتوانسته به‌خوبی مدیریت کند، تاکید کرد: جریان‌های تندروی اصولگرا خواستار برخورد با دانشجو هستند. آن‌ها نمی‌پسندند که سمیناری با عنوان "من بهشتی هستم" برگزار شود. از سوی دیگر اصلاح‌طلبان می‌خواهند فضای بازی در دانشگاه‌ها ایجاد شود و سیاست در دانشگاه‌ها پررنگ باشد. بنابراین وزیر علوم نتوانسته این حوزه را به‌خوبی مدیریت کند.

سلحشوری به انتقادات وارده از بعد علمی به دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: فجایع بسیاری از بعد علمی در دانشگاه آزاد رخ می‌دهد اما چه کسی باید جلوی آن را بگیرد. برخی دانشجویان در دانشگاه آزاد قبول‌شده‌اند اما جای آن‌ها فرد دیگری در دانشگاه نشسته است. آیا وزارت علوم کنترلی بر دانشگاه آزاد ندارد و نمی‌تواند اقدامی انجام دهد؟

او ادامه داد: ما می‌دانیم که متأسفانه شرایط کشور حاد است و اداره کردن وزارتخانه‌ای مانند وزارت علوم سخت و سنگین است اما این را هم می‌دانیم که این وزارتخانه باید به هر جهت اداره شود و می‌دانیم که خوب اداره نمی‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزیر علوم اگر پایش به مجلس برسد بحث استیضاحش جدی است و امکان افتادنش از کابینه وجود دارد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1397/09/05
شما نماینده ها لیاقت ندارین هی تقصیر هارو گردن این وان می اندازین هی وزیر استیضاح میکنید برید فکر نون کنید برا ملت نه خربزه چوت خربزه همش آب هستش
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/09/05
چه مملکت به حالی داریم. هر هفته یه وزیر عوض میشه خیلی عالیه به نماینده ها مجلس خسته نباشید میگم چون هیچوقت بیکار نیستند و سرشون حسابی شلوغه. چه کشور گل وبلبلی
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1397/09/05
وزیر علوم ظاهری آرام وموجه داره بیشتر به درد کارمند بایگانی ثبت واسناد مخوره...
Canada
13:34 - 1397/09/05
خوب دیگه وقتی مدرک وزیر علوم دکترای باغبانی بایدم منتظر همچین اتفاقاتی بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج