چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
۸۰۶۴۴۱
۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
۱۴۰۷۲
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!

وب‌سایت روزیاتو - گلریز برهمند: اغلب چهره های موفق دنیا ویژگی های مشترکی دارند. برای مثال، همه ی آن ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!

یعنی بهتر است بعد از بیدار شدن از خواب، از بین کارهایی که برای آن روز باید انجام دهید، اول سراغ کارهایی بروید که برایتان سخت تر یا ناخوشایندتر از بقیه هستند. یکی دیگر از وجوه اشتراک برنامه ی روزانه ی چهره های مشهور و موفق این است که چنین افرادی معمولا یک برنامه ی روزانه ی متعادل اما به شدت منظم دارند که به آن ها کمک می کند در هر دو بعد زندگی کاری و شخصی خود موفق باشند. در ادامه به عادت های صبحگاهی ۸ چهره ی مشهور دنیا می پردازیم.

۱- استیو جابز، مدیرعامل فقید شرکت اپل: رؤیاهایت را به خودت یادآوری کن

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

جابز در جریان سخنرانی ای که در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه استنفورد داشت بیان کرد که او هر روز صبح جلوی آینه می ایستاد و یک سؤال تکراری را از خودش می پرسید: «اگه امروز آخرین روز زندگیم باشه، بازم میخوام که کارهایی که امروز قصد انجام شون رو دارم رو انجام بدم؟» اگر چندین و چند روز متوالی جواب او به این سؤال منفی بود، جابز مطمئن می شد که باید تغییری در زندگی خود ایجاد کند.

این شکل از ارزیابی مجدد و هر روزه ی کار و خواسته های خود، به جابز کمک می کرد بدون آنکه خود واقعی اش را از یاد ببرد، بتواند رؤیاهایش را دنبال کند.


۲- جنیفر آنیستون، بازیگر سینما: زود از خواب بیدار شو

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

شاید شنیده باشید که موفق ترین افراد دنیا سحرخیز هستند. جنیفر آنیستون هم از این قاعده مستثنی نیست. آنیستون در روزهای کاری اش، صبح ها ساعت ۴/۳۰ از خواب بیدار می شود و فوراً برنامه ی صبحگاهی اش را شروع می کند.

شستشوی صورت با مواد شوینده، خوردن آب داغ و لیموترش و بعد انجام ۲۰ دقیقه مدیتیشن، بخشی از برنامه ی صبحگاهی جنیفر آنیستون هستند. سحرخیزی به او این امکان را می دهد که روز خود را زودتر شروع کند و قبل از آنکه سر کارش حاضر شود وقت مفیدی را به خودش اختصاص دهد.


۳- مارک زاکربرگ، مدیرعامل شبکه ی اجتماعی فیسبوک: انتخاب هایت را محدود کن

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

درست است که احتمالا بعضی از ما ترجیح می دهیم برای هر چیزی انتخاب های متعددی داشته باشیم، اما صبح ها وقتی عجله دارید، اگر وقت باارزش تان را برای تصمیم در مورد لباس و صبحانه تان تلف کنید، این مسأله ممکن است تمام روزتان را خراب کند. به همین دلیل است که افراد ثروتمند و موفق تصمیم می گیرند انتخاب های روزانه ی خود را محدود کنند.

یکی از بهترین نمونه های این مسأله، مارک زاکربرگ است که اذعان کرده حدود ۲۰ تیشرت خاکستری هم شکل در کمد لباس هایش دارد. این محدود شدن انتخاب ها به او کمک می کند دچار خستگی ناشی از تصمیم گیری نشود و تمام حواسش را به کارش معطوف کند.


۴- جسیکا آلبا، بازیگر سینما: با دوستانت ورزش کن

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

همه ی افراد موفق دنیا به اهمیت ورزش واقفند. اگر صبح ها ورزش نمی کنید، به احتمال زیاد عصرها هم ورزش نمی کنید چون بعد از یک روز طولانی دیگر خسته هستید. از طرفی، خیلی سخت است که صبح ها برای ورزش کردن کمی زودتر بیدار شوید، چون می دانید که می توانید همان زمان اندک را در رختخواب گرم و نرم تان بخوابید.

جسیکا آلبا برای این مسأله راه حلی پیدا کرده است. او از دوستانش که با او ورزش می کنند کمک می گیرد که بتواند صبح ها زودتر از خواب بیدار شود و ورزش کند. آلبا اذعان کرده که علاقه ی خاصی به ورزش کردن ندارد، اما این کار به او کمک می کند از اضطراب هایش کم کند و دوستانش همیشه به او انگیزه می دهند که به همراه یکدیگر یوگا کار کنند یا در کلاس های ورزشی شرکت کنند.


۵- ریچارد برنسون، مدیر گروه ورجین: با خانواده ات وقت بگذران

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

ریچارد برنسون تنها عضو سحرخیز خانواده ی خود نیست. تفاوتی ندارد چه برنامه ای برای روز پیش رویش داشته باشد، برنسون هر روز صبح حدود ساعت ۵ از خواب بیدار می شود، ورزش می کند و صبحانه می خورد. با این حال، مهم ترین قسمت برنامه ی صبحگاهی او، وقت گذراندن با خانواده اش است.

برنسون می گوید که وقت گذراندن با خانواده باعث می شود او قبل از رفتن به سر کار، به ذهنش چارچوب دهد. علاوه بر این، برخی تحقیقات نشان می دهد این کار از اضطراب کم می کند، سلامتی را بهبود می بخشد و طول عمر را زیاد می کند.


۶- کیت هادسون، بازیگر سینما: صورتت را در یک کاسه آب و یخ فرو ببر

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

کیت هادسون معمولا صبح ها به کمک یک کاسه آب و یخ از خواب بیدار می شود. او این کار را از میکاپ آرتیستی یاد گرفته که با او کار می کند و او هم صبح ها این کار را انجام می دهد.

هادسون برای این کار، یک کاسه را پر از یخ و مقدار کمی آب می کند. بعد صورتش را درون کاسه فرو می برد و تا جایی که می تواند صبر می کند. این حمام یخ، او را خیلی سریع کاملا بیدار می کند و علاوه بر این، پوست صورتش را صاف و درخشان می کند.


۷- باراک اوباما، رئیس جمهور سابق امریکا: قهوه نخور

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

باراک اوباما شاید در دنیای مدرن از نظر بعضی ها آدم عجیب و غریبی به نظر برسد چون اصلا اهل قهوه خوردن نیست. در عوض، اوباما سعی می کند آب بدنش را حفظ کند و سوخت و ساز آن را تقویت کند. به همین دلیل معمولا چای سبز، آب پرتقال و مقداری زیادی آب می خورد.

اوباما دو اصل مهم را در برنامه ی صبحگاهی اش لحاظ کرده است: همیشه ورزش کن و صبحانه بخور. از قرار معلوم، نخوردن قهوه ی صبحگاهی هیچ تأثیری روی سطح انرژی او ندارد. اوباما به طور متوسط، شب ها ۵ ساعت می خوابد و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، ورزش های قدرتی یا هوازی انجام می دهد.


۸- اپرا وینفری، مجری تلویزیونی: مدیتیشن کن

نگاهی به عادت های صبحگاهی ۸ چهره مشهور و موفق دنیا

مدیتیشن مزایای زیادی دارد. این کار به کاهش اضطراب کمک می کند، راندمان را بالا می برد، خلاقیت را افزایش می دهد و سلامت عمومی را حفظ می کند. به همین دلیل اپرا وینفری معمولا مدتیشن را در برنامه ی صبحگاهی خود جای می دهد.

وینفری صبح های خود را با ۲۰ دقیقه مدیتیشن نشسته شروع می کند. به گفته ی وینفری، این کار او را سرشار از امید، احساس رضایت و شادی ای عمیق می کند. با این حال، اگر عجله داشته باشد، فقط ۱۰ تا ۱۲ دقیقه مدیتیشن می کند، اما مطابق معمول دو بار در روز این کار را انجام می دهد.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1397/09/21
منم هرروز صبح مدیتیشن میکنم
اول پسرمو با مکافات بیدار میکنم
بعد دخترمو با مکافات بیشتر بیدارمیکنم که برن مدرسه
بعد آماده میشیم و میبرمشون مدرسه
این وسط هم شوهرم از در ودیواریه بهونه ای پیدامیکنه که گیرالکی بده
بعد باماشین میریم توترافیک شلوغ خیابونهای مدرسه
بعد کلی غر بیخود وبی جهت میشنویم از اقایون پرموعایی که رانندگی خانومها رو زیرسوال میبرن
یه مدیتیشن اساسی
ولی بااین وجود من از اپرا وینفری خوشبختترم
چون من دوتا بچه دارم و اون نداره
Iran, Islamic Republic of
05:02 - 1397/09/24
کیت هادسون سینوزیتش اود نمیکنه صورتشو میکنه تو یخ ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج