لیورپول یا سیتی، کدام قهرمان لیگ برتر می‌شوند؟
۸۰۶۶۲۰
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
۴۲۵۷
رقابت لیورپول و منچسترسیتی در صدر جدول لیگ جزیره بسیار داغ است.

 وبسایت نود: شکست این هفته منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس مقابل چلسی، نه تنها لیورپول را به صدر برد بلکه تنور لیگ جزیره را هم داغ تر کرد و حالا اسپرز و چلسی با امید بیشتری به صدر جدول نگاه می کنند. هر چند با توجه به فرم لیورپول و سیتی، همچنان این دو تیم بخت اصلی قهرمانی از نگاه کارشناسان محسوب می شوند.

بر همین اساس مقایسه ای داشته ایم بین دو مدعی این فصل لیگ جزیره: لیورپول و منچسترسیتی. در این مقاله به مقایسه این دو تیم از جنبه های مختلف پرداخته شده و شرایط دو تیم زیر ذره بین کارشناسان رسانه های بریتانیا قرار گرفته است:

لیورپول یا سیتی، کدام یک قهرمان لیگ برتر می‌شوند؟

آسیب پذیری منچسترسیتی

شکست سیتی مقابل چلسی، نقطه عطفی بود. مدت ها بود چنین تصویری را از سیتی ندیده بودیم. فصل پیش که سیتی نوار شکست ناپذیری خود را در مقابل لیورپول در آنفیلد از دست داد، بعد از آن واکنش خیلی خوبی نشان داد و در هشت مسابقه بعدی خود، هفت برد و یک تساوی بدست آورد. مسابقه روز شنبه نشان داد که سیتی ممکن است در تک بازی ها (که می تواند بازی هایی سرنوشت ساز هم باشد) دچار مشکل شود.

لیورپول یا سیتی، کدام یک قهرمان لیگ برتر می‌شوند؟

البته سیتی در بازی مقابل چلسی، چند بازیکن کلیدی خود را در اختیار نداشت. در هر صورت سبک بازی این تیم، توان فیزیکی نسبتاً بالایی می خواهد و می تواند از این منظر به سیتی در برخی مواقع آسیب بزند. آن ها با وجود تسلطی که در دیدار مقابل چلسی داشتند، در خلق موقعیت جدی و گلزنی ناکام بودند، که می تواند نشانی بر آسیب پذیری این تیم باشد.

شاید اگر آگوئرو در دیدار با چلسی، در زمین حضور داشت می توانست یکی از آن موقعیت های سیتی را در نیمه نخست به گل بدل سازد. چرا که تا دقیقه 44 مسابقه یک بازی یک طرفه بود که چلسی حرفی برای گفتن نداشت. آن چه که در سیتی به نظر مشهود می امد، این بود که سیتی بدون آگوئرو در خط حمله، اعتماد به نفس لازم را نشان نداد. این مسابقه نشان داد که چقدر او بازیکنی مهم برای سیتی محسوب می شود.

لیورپول یا سیتی، کدام یک قهرمان لیگ برتر می‌شوند؟

در چنین بازی هایی که می تواند سرنوشت قهرمانی را رقم بزند (بازی میان شش تیم بزرگ و بالانشین لیگ) چلسی نشان داد که می توان با چنین سبکی از بازی، سیتی را شکست داد. در نتیجه شاید بتوان انتظار داشت که جدال برای قهرمانی طولانی تر از آن چیزی رقم بخورد که انتظارش می رفت.

لیورپول 18 بار قهرمان لیگ شده ولی سال هاست که به قهرمانی نرسیده. اما اکنون شروع خیلی خوبی داشته اند، هیچوقت نشده که بعد از 16 مسابقه، لیورپول این قدر خوب نتیجه گرفته باشد و صدرنشین لیگ باشد. بنابراین آن ها مدعی جدی قهرمانی محسوب می شوند. از این منظر احتمالاً شاهد جدالی جذاب برای قهرمانی خواهیم بود.

تغییرات مشخص در لیورپول

لیورپول یا سیتی، کدام یک قهرمان لیگ برتر می‌شوند؟

لیورپول فصل قبل در سبک بازی و عملکردش درون مستطیل سبز، شرایط رضایت بخشی داشت. این فصل شاید در بعضی مسابقات تیم کلوپ طراوت بازی فصل قبلش را ارائه نکرده ولی در عوض یاد گرفته تا هر طور شده برد را کسب کند.

در سال های اخیر لیورپول فشار زیادی برای قهرمانی دوباره در لیگ روی شانه هایش حس می کرد. حالا به نظر می رسد این فشار روی شانه های تیمی مثل منچسترسیتی است که خرج های زیادی داشته و جمعی از ستارگان را در تیم خود می بیند.

لیورپول در خط هافبک به تقویت نیاز داشت و بازی این هفته و حضور کیتا و فابینیو نشان داد که چقدر آن ها به جذب هافبک نیاز داشتند. برای قهرمان شدن در لیگ، لیورپول نیاز به تقویت در بخش میانی زمین داشت و حالا بازیکنان جدید تیم در حال تاثیرگذاری در ترکیب تیم هستند. در عین حال پیشرفت خیلی خوبی در بخش دفاعی تیم کلوپ مشاهده می شود، آن ها در این فصل کمتر از هر تیم دیگری گل خورده اند که در مقایسه با فصل قبل و اشتباهات متعدد در خط دفاع، بسیار قابل توجه است.

لیورپول یا سیتی، کدام یک قهرمان لیگ برتر می‌شوند؟

لیورپول حتی بدون گومز هم توانست کلین شیت کند. لیورپول حالا ترکیبی متوازن و قوی دارد که می تواند سیتی را در کورس قهرمانی به چالش بکشد و حتی آن ها را پس بزند. سیتی تیم خیلی خوبی است که توانایی کنار امدن با فشارها را دارد، حالا لیورپول هم باید از پس فشار حضور در صدر جدول برآید.

تیم های کمی هستند که آن قدر کیفیت خوبی داشته باشند که بتوانند قهرمانی شان را حفظ کرده و از آن دفاع کنند. پپ گواردیولا مدام در تلاش است تا خودستایی و غرور را از تیمش دور کند و بارها این موضوع را به بازیکنان تیمش گوشزد کرده است.

البته در بازی روز شنبه نشانی از غرور در بازیکنان سیتی دیده نمی شد، بلکه بیشتر مسئله بر سر پیشرفت و مواجهه با بازی های پرفشار و مشکل به خصوص برای بازیکنان جوان سیتی بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج