چرا یارانه ۴۵ هزار تومانی بیشتر نمی‌شود؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۰۶۷۸۲
۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
۷۹۶۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در لایحه بودجه ۹۸ افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی پیش بینی نشده است، گفت: برای افزایش یارانه نقدی باید قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش یابد که فعلا برنامه‌ای برای آن نداریم.

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در لایحه بودجه ۹۸ افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی پیش بینی نشده است، گفت: برای افزایش یارانه نقدی باید قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش یابد که فعلا برنامه‌ای برای آن نداریم.

محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال در بخش صنعت‌، معدن در خصوص افزایش یارانه نقدی اظهار داشت: این موضوع دست مجلس است و از هفته دیگر دست آنها در لایحه بودجه سال ۹۸ باز است، اما اکنون پولی نداریم که بپردازیم.

*پیش بینی ۱۴۲ هزار میلیارد تومان منابع هدفمندی یارانه در تبصره ۱۴ لایحه بودجه

وی در مورد علت واگذاری حذف یارانه نقدی خانوارهای غیرنیازمند به استان‌ها در لایحه بودجه سال آینده گفت: منابع یارانه‌ها در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۸ بالغ بر ۱۴۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد و مشابه سنوات گذشته یارانه نقدی به خانوارهایی که استحقاق آن را دارند همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را در ماه باید پرداخت کنیم، اما قانون گذار تعیین کرده کسانی که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند، از این یارانه استفاده کنند و بالای این رقم استحقاق دریافت یارانه را ندارند.

وی‌ ادامه داد: برای اینکه این کار واقع‌بینانه صورت بگیرد، باید کسانی این تشخیص را بدهند که نزدیک‌تر بشناسند و اگر با یک فرمول کلی سازمان هدفمندی و دولت کل نزدیک به ۸۰ میلیون نفر شناسایی کند و یارانه به حق بدهد که کاری دشوار است برای اینکه غیرمتمرکز عمل کنیم و از ظرفیت‌ استان‌ها استفاده شود، قرار شد بر اساس حوزه جغرافیایی همین رقمی را که برای یارانه خانوارها پرداخت می‌شود، بر اساس کمیت و جمعیت استان در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان قرار دهیم.

*حذف یارانه خانوارهای پردرآمد سلیقه ای نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قطعا با توجه به امکاناتی که استان‌ها در اختیار دارند دقیق‌تر می‌توانند راجع‌به یارانه خانوارها تصمیم بگیرند، تصریح کرد: حذف یارانه خانوارها سلیقه‌ای نخواهد بود و ضابطه دارد؛ اول آن‌که پرداخت‌ها در چارچوب آیین‌نامه اجرایی صورت می‌گیرد که هر سال سازمان برنامه و بودجه باید آن را تهیه کند و هیأت وزیران تصویب کند. به همین جهت دقیقا شاخص‌ها برای پردرآمد یا کم‌درآمدی شناسایی صورت خواهد گرفت.

معاون رئیس‌جمهور یادآور شد: مبلغی که از محل حذف یارانه غیرنیازمند تأمین می‌شود می‌تواند در همان استان هزینه شود و افرادی که یارانه دریافت نمی‌کنند می‌دانند که منابع برای پروژه‌های عمرانی و یا کمک به اقشار نیازمند هزینه خواهد شد که به عدالت نزدیک‌تر است. قطعا اگر نواقصی در رابطه با حذف یارانه بگیران وجود داشته باشد که البته تلاش ما این است که سلیقه اعمال نشود، بر پایه ضابطه روشن و شفاف خواهد بود.

وی تاکید کرد: این مدل بهتر از آن است که عده‌ای در تهران بنشینند و برای کل روستاها و شهرها تصمیم بگیرند، زیرا قطعا شناخت‌شان ضعیف‌تر است.

* منابع جدیدی ایجاد نشده است که یارانه نقدی را افزایش دهیم

نوبخت در مورد اینکه چرا مبلغ یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی افزایش نمی‌یابد و پیشنهاد‌ی در این رابطه وجود ندارد، عنوان کرد: این یارانه‌ها مابه‌التفاوت قیمت‌های جدیدی هست که روی قیمت حامل‌های انرژی و آب و برق اعمال می‌شود، هر مقدار که در حامل‌ها افزایشی ایجاد شود، طبق قانون هدفمندی ۵۰ درصدش سهم مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد به خزانه واریز می‌شود تا صرف امور جاری عمرانی شود.

به گفته معاون رئیس‌جمهور، مجلس در سال‌های اخیر تغییراتی در تبصره ۱۴ قانون بودجه انجام داد که اگر برق و آب افزایش قیمت پیدا کند به خود شرکت‌ها بازگردد تا بتوانند با توجه به نیازها سرمایه‌گذاری کنند، ضمن آن‌که قیمت تمام‌شده آب و برق به مراتب بیشتر از رقمی است که از خانوارها دریافت می‌شود. بنابراین این طور نیست که اگر حاملی افزایش یابد به یارانه نقدی اضافه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تاکنون نیز قیمت‌ها تغییر نکرده که منابع جدیدی حاصل شود، گفت: آنچه باقی می‌ماند حامل‌های انرژی است و همچنان هزار تومان برای بنزین و رقم‌های قبلی برای گازوئیل ثابت مانده و منابع جدیدی حاصل نشده است. طبق قانون حتی یک ریال آن را شرکت نفت، شرکت پالایش و پخش و نظایر آن نمی‌توانند استفاده کنند و حتماً باید به خزانه واریز کنند و خزانه نیز این پول را در حساب خاصی مربوط به سازمان هدفمندی یارانه‌ها نگهداری می‌کند و جز برای مصارف تبصره ۱۴ که بخش عمده آن به مردم بازمی‌گردد کار دیگری صورت نمی‌گیرد.

*مبلغ یارانه نقدی را متناسب با افزایش قیمت حامل های انرژی افزایش داد

نوبخت افزود: اگر کسی می‌خواهد بگوید که مثلا یارانه از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۴۵۰ هزار تومان برسد، اشکالی نیست، راهش این است که قیمت حامل‌هایی که از محل آنها می‌تواند یارانه داد را گران کرد. هر مقدار گران شود، به همان میزان می‌توان یارانه را بیشتر کرد. درست است که قیمت بنزین نسبت به سایر کشورهای همسایه پایین‌تر است و مشکلاتی وجود دارد اما وقتی می‌خواهیم قیاس بکنیم باید سایر شاخص‌ها نیز در نظر گرفته شود و تطبیقی صورت بگیرد. فراموش نکنیم هدف دولت همچنان مهار تورم است و قیمت حامل‌های انرژی می‌تواند آثار روانی داشته باشد، با همه اینها برنامه‌ریزی همه جانبه و دقیق خواهیم داشت تا رعایت حال مردم را هم از نظر افزایش مصرف و قاچاق و مسائل مختلف داشته باشیم.

*دولت حتی ۲۰ درصد سهم خودش را به یارانه نقدی اختصاص داده است

نوبخت تأکید کرد: آنچه فعلا در لایحه بودجه سال آینده و تبصره ۱۴ پیش‌بینی کردیم با همین ارقام حامل‌های انرژی موجود است و هیچ افزایش قیمتی دیده نشده است و هر تصمیم جدیدی به خود مردم بازمی‌گردد زیرا دولت حتی ۲۰ درصد سهم خودش را به یارانه نقدی اختصاص داده و حتی در سال های گذشته، سالانه حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد از بودجه عمومی برای یارانه نقدی پرداخته کرده است. البته با سازوکاری که امسال در بودجه تاکنون یک ریال هم از منابع خزانه برای یارانه نقدی استفاده نشده است.

وی در مورد حقوق بازنشستگان نیز گفت: هیچ تبعیضی برای افزایش حقوق متوسط ۲۰ درصدی بازنشستگان وجود ندارد و همه شاغلین و بازنشستگان از متوسط ۲۰ درصد استفاده خواهند کرد. اینکه آن را پلکانی بکنیم برای کسانی که حقوق‌شان پایین است و ضریب بیش از ۲۰ درصد بگیرند و آنهایی که حقوق بالاتری دارند و کمتر از ۲۰ درصد بگیرند، بحث‌هایی است که در مجلس محترم دنبال می‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1397/09/20
چون دولت مردان این کشور یه موقع از گرسنگی نمیرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
داداش نمیخواد شما دزدی کنید چرا بدهید مردم یارانه نفری بشه ۳۰۰ تومن هم هیچ دردی دوا نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/09/20
چون از دزدی مسولین و..چیزی زیاد نمیاد که بخواهند به مردم بدن
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/09/20
برید بمیرید .ثروتمندترین کشور جهان را به چه روزی انداختید.حالا حرف از یارانه بزنید که بخوره تو سرتون .خوب مردم و خر حساب کردید
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1397/09/20
اگر دولت ومجلس حقوق کارمند وحقوق هیچ گروهی را اضافه نکند بجای اینا سبد کا لا بدهد خوبتر است بازار به اصافه کردن حقوق ودستمزدها واکنش گرانی دارد
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/09/20
ااااااااااااااااااایییییییییییییی خدددددددددداااااااا کجایی هرکی یه حرفی میزنه روزبه روزهم اجناس گرونترمیشه
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1397/09/20
فقط احمدی نژاده که اینکارو میکنه ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اونم یه آدم بی عرضه بود مثل اینها
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1397/09/20
چون بیشتربش بودجه ومنابع اب وبرق گازبهداشت تحصیل وحمل ونقل... شغل ...اینتعدادافغانی مهاجرکه تعداشون ازپرایدم بیشترشده ازکجابیاردولت ازجیب ملت وخودننایندگان مجلس گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساختمانی اشغال کردن وچندبرابران توشغلهای دیگه غیرقانونی وقاچاقی وبایداخراج بشنوتوهرخانه۱تا۲نفربیکارایرانی داریم یعنی چی ... وواین تعدادیعنی بودجه بالا۲۰۰سال مملکت ومردم وخودروحانی گفته برای ایجاد۱ملیون شغل باید ۷۰۰هزارمیلیاردتومان سرمایه گذاری بش ویعنی پول فروش۱سال نفت وگاز وخوب الان صربدراینقرافغانی شاغل کنیدببنیدچقدرمیش یعنی بودجه ۱۰۰سال مردم ومملکت فقط ازلحاط شغلی هزینه وضررشون ویعنی درسال به هرایرانی بالا۳۰۰ملیون تومان درسال وبعدشم وبرای ایجاد۱شغل باید۱۵۰تا۳۰۰ملیون هزینش حالا ببنید اینقدرافغانی که موجب بیکاری شدن چقدرصررهزینشون ازماست برماست ..دولت برای اب وبرق گاز ...به هرایرانی ۴۰ملیون هزینه کنارمیزارحالا صربدر۲۰ملیون درسال برای اتبا ع خارجی افغانهای مهاجرکنه ببنیدچقدرمیش
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/09/20
داعش گونه وعده وعید میدهد مردم را بیچاره وبی آبرو کردین خدا آخرت شمارا با
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1397/09/20
بابا ادم قیافه این می بیند.پیام گرانی ودروغ ازش میادبه دردتاتر مخورد.
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1397/09/20
همه چیز رو به بهانه گران کردن. وحالا زورشون میاد. یارانه رو اضافه کنند .کذاب های مملکت..
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/09/20
دروغ درروز روشن، یعنی نرخ حاملهای انرژی اززمان اولین پرداخت یانه تاکنون تغییرکرده؟! دم خروس یک مترازقبضهای آب وبرق بیرون زده...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
خخخخخخخخخخ دم خروس !!!
آقا خیلی باحال گفتید
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/09/20
نمیخواید برید.بس نیست؟
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1397/09/20
یارانه زیاد بشه و شکم مردم سیر یهو هوس یک کارایی به سرشون میزنه پس گرسنه بمونن وقت فکر کردن به اون کارارو پیدا نکنن با احترام به اون نسلی که از نعمت زیاد و شکم سیر زد همه چیزو خراب کرد خررراب
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1397/09/20
یکدفعه بیاد حکم اعدام همه رو بدید..انقدر دروغ میگید..زجر کشمون کردید..روزبه روز بدتر از دیروز.
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/09/20
اخه من نمیدانم شما فکر میکنید مردم درک و شعور ندارن برادر من روزی که یارانه ها شروع شد بنزین 100 تومان بود الان 1000تومان شده یعنی درامد شما فقط از بنزین 10 برابر زیاد شده
United Arab Emirates
12:50 - 1397/09/20
درعوض رب گوجه 5تومنی شده18یه ماکارونی هم نمیشه خورد
United States
12:56 - 1397/09/20
از سال 89 که یارانه شروع شده قیمتشم ثابت مونده یعنی قیمت حاملهای انرزی تغییری نکرده دروغگوها.قیمت حاملهای انرژی تا 400 درصد نسبت به سال 89 افزایش پیدا کرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
جناب مغز متفکر دولت تدبیر و امید ،‌همانطور سایر خوانندگان این مطلب برایت نوشتن ،‌از روزی که یارانه تخصیص داده شد تا به امروز قیمت این حاملهای انريی چند برابر شده؟؟؟ حساب بلد نیستس اقای دکتررررررررررررررررررررررررررررررررررر
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/09/20
به به مرد هزار چهره دولت وچوپان دروغگوی ایران باز اومد آخی دروغگو چند ساله همش افزایش حاملها بعد بنزین از 400به1000اومد این افزایش نیس افزایش کالاها افزایش دلار اینا افزایش نیس ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
جناب مغز متفکر دولت تدبیر و امید ،‌همانطور سایر خوانندگان این مطلب برایت نوشتن ،‌از روزی که یارانه تخصیص داده شد تا به امروز قیمت این حاملهای انريی چند برابر شده؟؟؟ حساب بلد نیستس اقای دکتررررررررررررررررررررررررررررررررررر
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1397/09/20
اگر زیاد کنند چطوری اختلاس کنند
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/09/20
جناب نوبخت یارانه 45 تومنی ما ل وقتی بود که حاملان انرژی رو اضافه نکرده بودین. تو این پنج سال. بنزین 400 تومنی به هزارتومنی. که از شاهکارهای شماست تغیر کرده حالا بگزاریم که آب و وبرق و گاز وتلفن و,,,,,,وچند بار اضافه کردین. مردم گوششان دراز نیست. شماها پلک چشماتون معیوبه !!!!!!!!!
United Arab Emirates
14:41 - 1397/09/20
می‌خوام سرشون خورد اضافه نکنن چه فایده داره از اونبر جنس می‌ره بالا دختر و پسر نمیتونن ازدواج کنن. همه مجردا سنشون رفت به ۶۰سال آه نفرین اینا کی میخواد پس بده چقدر خودکشی میشه خون اینا گردن کیه چقدر بچه یتیم شده چقدر آمار طلاق رفته بالا اینا همش واسه فقر بیکاری بی پولی هست چقدر فساد زیاد شده فساد ناموسی به خاطر چی به خاطر فقر یک عده میخورن می‌خوان بیارن بالا یک عده از بدبختی دلش ضعف می‌ره میمیره اهل چرا چرا چرا واقعان این چه قانونی هست از گناه آه ناله بترسید
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/09/20
زمانی که اولین یارانه واریز شد قیمت حامل های انرژی آب و برق و گاز و بنزین چقدر بود و الان چقدر ه ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
بابا پول برق ۱۷درصد گرون کردن. چرا اینقدر دورغ میگید. ولا خدا خوشش نمیاد اینکار بامردم مظلوم ایران نکنید اه مردم بگیرتون
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1397/09/20
چون ارزش 45500 تومان سال 89 الان به اندازه 1000 تومانه!!! ولی قیمت کالاهایی که بابتش یارانه دادن 10 الی 20 برابر شده!!!! یارانه ای که با افت ارزش پول ملی افت می کنه بدرد چه کسی می خوره جز عوام فریبی؟؟؟!!!! از ابتدا هم دادن یارانه بهانه ای برای افزایش چندین برابری قیمتها بود!!! یه مرور کنید تا حساب دستتون بیاد!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1397/09/20
این دروغ کوی دولت باز حرف زد
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1397/09/20
اصلا یاراته برای خودتون اقای نوبخت ما یارانه به درد مون نمیخوره
Netherlands
01:42 - 1397/09/21
تخم مرغ دونه ای ۸۰۰ تومان است واقعان بختت نو است خودت جقدر حقوق میگری،
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1397/09/21
روحانی خداقوت ضرغامی تبلیغ میکنه برای ریاست جمهوری
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/09/27
یعنی واقعا گرانی های ۳برابری تمام اجناس را نمیبینید اگر شما هم دیدید و خریدید چرا چاره ای نمی اندیشید فقط حرف وحرف وحرف میزنید و بس
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/09/29
آخ یه چاره ای بیاندیشید برای گرونی این مملکت
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1397/10/28
همچین میگه دولت سهم بیست درصدی خودش رو هم داده انگار از جیب باباش داده
Iran, Islamic Republic of
03:58 - 1398/03/26
خدا ازتون نگذره زندگی خوبی داشتیم ولی الان ......شما باید تقاس دل همه مردم و پس بدید خدا نابودتون کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر