وقتی دزد به دزد می‌زند!
۸۰۷۶۹۳
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
۱۰۵۹۹ 
داستان کسانی که این روزها با لباس‌های آبی پررنگ در پشت میز محاکمه ، محکوم شدند به مفسد اقتصادی و چوبه دار و چشم به تجدید نظری و راهی برای تقلیل حکم خویش دارند پیچیده است و بس غریب.

آفتاب یزد نوشت: داستان کسانی که این روزها با لباس‌های آبی پررنگ در پشت میز محاکمه ، محکوم شدند به مفسد اقتصادی و چوبه دار و چشم به تجدید نظری و راهی برای تقلیل حکم خویش دارند پیچیده است و بس غریب.

عده ای می‌گویند شاید اعدام راهش نیست و با این حکم‌ها چیزی درست نمی‌شود. در این بین اما بسیاری اعتقاد دارند بهترین راه اعدام و اجرای قانون است تا عبرتی باشد برای دیگر مفسدین.

با این که چندی پیش سلطان سکه به واسطه اجرای حکم او در پای چوبه دار جان باخت، اما همچنان پرونده زندگی بابک زنجانی - بدهکار نفتی - و حمید باقری درمنی - سلطان قیر- باز است .

بابک زنجانی مدت‌هاست به اعدام محکوم شده و باقری در منی هم همین چند روز پیش تایید حکم اعدامش رسانه‌ای شد اما همچنان منتظر سرنوشت خود هستند.

کلاهبرداری بزرگ‌تر

در طول همه این مدت که داستان‌های متفاوتی از بابک زنجانی شنیده می‌شد و عده زیادی از نبوغ او در بحث اقتصاد و عده ای از فریب‌ها و حیله‌هایش در راستای رسیدن به پول بیشتر سخن می‌گفتند، اکنون روایتی از زیرکی درمنی نقل شده است که در آن بنا بوده او به بابک زنجانی هم رودست بزند .

ظاهرا در زمان رسیدگی به پرونده بابک زنجانی چندین بار نام حمید باقری درمنی نیز در جلسات دادگاه مطرح شد که از رابطه صمیمی‌این دو فرد با یکدیگر خبر می‌داد.

اما راز این رابطه صمیمی‌دو متهم محکوم به اعدام چیست ؟ این دو از چه روی هم را می‌شناختند و ماجرای این که نام درمنی در جلسه بابک زنجانی چند بار روایت می‌شود از چه روی است ؟ کار به جایی رسید که می‌گفتند بابک به حمید بدهکار است. آن هم چند میلیارد!

آن طور که یک خبرگزاری دراین‌باره روایت می‌کند ، قصه عجیبی دردیدار باقری درمنی و بابک زنجانی پیش از دستگیری این دو در یک زمین بیسبال رخ می‌داده است.

این دو که از قبل رابطه خوبی با هم داشتند و شاید هم دلیلش نوع فعالیت‌های اقتصادی‌شان بوده، در زمین بیسبال به صورت فوری و فوتی قرار می‌گذارند. ظاهرا حمید باقری درمنی با او تماس می‌گیرد و از وی می‌خواهد هرچه سریع‌تر همدیگر را ملاقات کنند و خود را فوراً به محلی که بابک زنجانی حضور داشت، می‌رساند.

درمنی به‌ سرعت خود را نزد زنجانی می‌رساند و به او می‌گوید: «همین حالا باید با من به ملاقات یک نفر بیایی که سرنوشت و آینده تو در دستان اوست.» درمنی حتی به زنجانی اجازه نمی‌دهد لباس‌های ورزشی‌اش را عوض کند و با همان لباس بیسبال به‌ همراه وی به جایی که درمنی مد نظر داشته است می‌رود.

حمید باقری درمنی پس از گذر از چند کوچه و خیابان جلو خانه‌ای در یکی از محله‌های خوش‌آب‌وهوای تهران توقف می‌کند که بعدها مشخص می‌شود این خانه متعلق به یکی از دوستان درمنی بوده است.

جلسه سه‌نفره آغاز می‌شود؛ باقری درمنی ریاست جلسه سه‌نفره را به‌عهده می‌گیرد و خطاب به بابک زنجانی و از قول نفر سوم حاضر در جلسه می‌گوید: «به‌زودی بازداشت خواهی شد اما من برای دور کردن تو از این مخمصه آمدم، باید برای این‌کار حق‌الزحمه دوستمان را با یک چک ۱۰میلیاردی پرداخت کنی.»

بابک زنجانی که از این موضوع حیرت‌زده می‌شود بحث بازداشت خود را کلاً انکار می‌کند و می‌گوید: « بازداشت نخواهم شد، بنابراین پولی هم پرداخت نمی‌کنم چه نقد چه چکی.»

گفته می‌شود که در این‌باره باقری درمنی بدون توجه به حرف‌های زنجانی چکی از سوی خود به‌مبلغ ۱۰ میلیارد کشیده و به فرد سوم می‌دهد.

بابک زنجانی تا مدت‌ها بعد از آن ملاقات آزاد بوده است و این موضوع نشان می‌دهد این قرار صرفاً صحنه‌آرایی نمایشی از سوی باقری درمنی برای آغاز کلید خوردن سناریوی یک کلاهبرداری بزرگ بوده است.

چرا که حالا با برگزاری جلسات بازپرسی و جلسات دادگاه درمنی مدعی شده است بابک زنجانی ۱۰ میلیارد پول به او بدهکار است، هرچند دراین جا نامی‌از نفرشخص سوم دیده نمی‌شود اما ، خبرگزاری تسنیم مدعی است که بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد فرد مورد اشاره (نفر سوم) به هیچ عنوان صاحب چنین پولی نه در حساب خود و نه در حساب افراد وابسته به خودش نشده است، یعنی اصلاً چک وصول نشده است و سلطان قیر و بدهکار بزرگ بانکی یعنی باقری درمنی نقشه‌ای کشیده بوده تا بدین طریق مقدمه یک کلاهبرداری از بابک زنجانی را فراهم کند که گویا به نتیجه نرسیده است.

بر اساس اطلاعات رسیده، همچنین بعد از بازداشت بابک زنجانی، باقری درمنی به‌منظور آزادی زنجانی به مرجع قضایی مراجعه و اعلام می‌کند هر چه قدر لازم باشد حاضر است وثیقه بگذارد تا بابک زنجانی آزاد شود اما مقام قضایی با توجه به وضعیت پرونده بابک زنجانی پذیرفتن هرگونه وثیقه را رد می‌کند.

باری که اضافه شد

ظاهرا درمنی آن قدر در کار خود خبره بوده است ، که نه تنها دست دوست خود یعنی بابک زنجانی را در پوست گردو گذاشته بلکه حتی در صدد فریب و کلاهبرداری اقتصادی از او نیز برآمده است، تاجایی که اکنون پای یک چک ۱۰ میلیاردی که هیچ گاه محلی از اعراب نداشته است و به واسطه یک صحنه‌سازی هماهنگ شده بحثش مطرح بوده است، به مجموعه بدهی‌های بابک زنجانی اضافه کند.

اما با افشای پشت پرده این ماجرا حالا معلوم می‌شود که بدهکار نفتی علی رغم نام و آوازه‌هایی که از او آورده می‌شد از سلطان قیر رو دست خورده است.

حال باید دید با روشدن این تقلب و کلاهبرداری از زنجانی آیا باری از دوش زنجانی در روزهای زندان برداشته می‌شود و یا این موضوع صرفا باری به دوش حمید درمنی در این روزهای او، اضافه می‌کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1397/09/22
هرچه زودتر هر دو مفسد را اعدام کنید الا برکت الله
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/09/22
ول کنید این بازی
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/09/22
آنها مقصر نیستند لطفا شیادان اصلی را معرفی کنید امثال بابک ها یک طمه هستند برای رسیدن به مقصودشان
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1397/09/22
این قصه های مادر بزرگ را تمام کنید .از سر کار گذاشتن مردم جه سودی میبرید .زنجانی درمنی
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1397/09/22
تو این صلح داریم چه تاوانی میدیم جنگ بشه بهتر نیست
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1397/09/22
مملکت افتاده دست منبع و روزنامه ناشناس و اون نفر سوم رو طوری میگه که انگاری پولها به حساب همین نویسنده هست و الکی دنبال وانت پرتقال فروش هستند!!! برید پیدا کنید ببینید اونکه کوچه پس کوچه هارو رفته و ترمز کرده جلوی .......! یعنی خودش خبر داره یا دزد واقعا به دزد زده!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
خیلی فلسفی نوشتی. در حد ما بی سوادا بنویس بفهمیم چی نوشتی
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1397/09/28
ذکر اینکه بابک زنجانی باانهمه اوازه اسم ورسم از(سلطان قیر)باقری درمنی رودست خورده!؟اشتباست ودرواقع منطقی نیست؟لذا باتوجه به بیان مطالب داستان ملاقات بابک زنجانی وباقری درمنی وخودداری بابک زنجانی ازدادن چک ده میلیاردی تومنی پیشنهادی باقری درمنی به نفرسوم؟پس عنوان رودست خوردن بابک زنجانی درکارنیست!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج