امیری: مخالفت با FATF برای کشور هزینه دارد
۸۰۸۱۶۹
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
۲۸۶۳ 
معاون پارلمانی رئیس‎جمهور گفت: اگر ما به اصول دموکراسی معتقد هستیم، با یک روش دموکراتیک، تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف در مجلس انجام شد. اگر به مسائل امنیتی کشور فکر می کنیم، شورای عالی امنیت ملی درباره موضوع اظهارنظر کرد.

خبرآنلاین: معاون پارلمانی رئیس‎جمهور گفت: اگر ما به اصول دموکراسی معتقد هستیم، با یک روش دموکراتیک، تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف در مجلس انجام شد. اگر به مسائل امنیتی کشور فکر می کنیم، شورای عالی امنیت ملی درباره موضوع اظهارنظر کرد.

حسینعلی امیری درباره این موضع کریمی قدوسی که گفته «۵۰ درصد نمایندگان مجلس دنبال فروپاشی نظام هستند» گفت: تایید صلاحیت نمایندگان مجلس از طریق شورای محترم نگهبان انجام می شود. این شورا در یک فرایند دقیق صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف راجع به صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس به شورای نگهبان استعلام می دهند، نهایتا در کمیته‌های کارشناسی و سپس صحن شورای نگهبان صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و اعلام نظر می شود. این {صحبتی} که آقای کریمی قدوسی اظهار کردند، خوب است شورای محترم نگهبان در خصوص موضوع توضیح بدهد تا مشخص شود بیّنه آقای کریمی قدوسی چیست و شورای نگهبان از اینکه چنین افراد را تأیید صلاحیت کرده، چه دفاعی دارد؟

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: مناسب‌ترین مرجع برای پاسخگویی به این ادعای آقای کریمی قدوسی، سخنگوی شورای‌ نگهبان است. توصیه می کنم حتما از آقای دکتر کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان سئوال شود، او حتما پاسخش دقیق خواهد بود.

وی درباره این صحبت رئیس جمهور که چرا مخالفان اف ای تی اف هزینه مخالفت شان را شفاف به مردم نمی گویند و مسئولیتش را برعهده نمی گیرند؟ گفت: به‌هرحال لوایح مربوط به اف ای تی اف در بخش‌های مختلف دولت مورد کارشناسی قرار گرفت. در مواردی که شائبه بحث امنیت ملی و امنیت کشور بود، علاوه بر بحث و بررسی در کمیسیون سیاسی-دفاعی دولت، شورای عالی امنیت ملی نیز درباره آنها نظر داد.

عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی در جلسه غیر علنی مجلس حضور پیدا کرد و توضیح داد. جمع بندی این بود که در وضعیت فعلی تصویب لوایح مرتبط با اف ای تی اف از ضرورت های کشور است و استانداردسازی‌ ارتباط و مراودات ما با موسسات مالی و بانک‌های دنیا باید از این طرق انجام شود.

وی ادامه داد: در مجلس راجع به لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم تقریبا بیش از ۲ ساعت قبل از آغاز نشست علنی، با حضور موافقین و مخالفین جلسه غیرعلنی برگزار شد، نمایندگان های بخش های مختلف نظام آمدند و اظهارنظر کردند. بعد از آن جلسه‌ علنی مجلس شورای اسلامی شروع شد و مجلس به این لایحه رای داد.

امیری تأکید کرد: اگر ما به اصول دموکراسی معتقد هستیم، با یک روش دموکراتیک، تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف در مجلس انجام شد. اگر به مسائل امنیتی کشور فکر می کنیم، شورای عالی امنیت ملی درباره موضوع اظهارنظر کرد و دبیر محترم این شورا به مجلس آمد و توضیح داد.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: بعد از رسیدگی های دقیق، موافقین و مخالفین، بخش خصوصی، بخش بانکی، بخش اقتصادی و بخش های امنیتی دیدگاه ها و استدلال های خود را بیان کردند و سپس جمع بندی انجام شد، حالا با وجود طی شدن این مسیر، بیان اینکه اف ای تی اف مخالف مصالح و امنیت کشور است، بویژه از جانب برخی مراجع رسمی خیلی نمی تواند وجهه‌ای داشته باشد و قطعا مخالفت با اف ای تی اف برای کشور هزینه دارد. صحبت‌های آقای رییس جمهور نیز ناظر بر همین موارد است.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Germany
08:48 - 1397/09/24
فعلن که داریم هزینه برجام میدیم
پاسخ ها
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
برجامتون چی شد که اون همه دادار دودور واسش راه انداختید؟ اینم مثل همون، ...
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1397/09/24
اقای امیری همانطور برجامت ارزونی اورد این یکی از او ن بدتر چرا هی دروغ تحویل مردم میدید خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1397/09/24
بطور کل هیچکس به منافع ملی فکر نمیکنه ی عده فکر میکنن که مملکت ارث باباشونه و برای بدست اوردن قدرت و ثروت دارن مردم را زیر پا له میکنن
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1397/09/24
هزینه تصویب برجام کم بود. یکی دیگه رو میخواین اضافه کنید
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/09/24
برای بعضیها منافع خودشان مهم است . دموکراسی و امنیت ملی و ...برایشان ابزار و بهانه برای رسیدن به منافعشان است
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1397/09/24
واین هزینه رو مردم باید بدن؛ برای احدی از دولتمردان هم وضعیت فلاکتبار مردم اصلا مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/09/24
واقعن نمى فهمید کہ برجام ارزونی اورد،کارشکنی عوامل مخالف داخلی و روی کار آمدن یه عوضی درکاخ سفید همه را باد داد؟درکش واستون خیلی سخته؟
پاسخ ها
جرج سوروس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
توکه درکت بالاست به روحانی میگفتی امکان داره یک عوضی مثل ترامپ اجازه نده اونچنون رونق اقتصادی ایجاد کنه جناب با درک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
افرین به هموطن فهیم و با شعور . کشور برای پبشرفت به افرادی دانا مثل شما که منطقی و از روی عقل و شعور صحبت میکنید نیاز داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
افرین به هموطن فهیم و با شعور . کشور برای پبشرفت به افرادی دانا مثل شما که منطقی و از روی عقل و شعور صحبت میکنید نیاز داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
۱۰۳۳به مغزنداشت فشارنیار برجام خوب بودداخلیا نزاشتن چیه وچی میزنی وخوابی عوام فریبی ازمسولین کی هستی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج