گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!
۸۰۹۷۹۴
۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
۵۶۰۴۷
عاشقان گل و گیاه همیشه دوست دارند باغچه‌ای زیبا و سرسبز داشته باشند، اما با شروع زمستان بیشتر گیاهان ظاهر زیبا و سرسبز خود را از دست می‌دهند و برای مشاهده زیبایی مجدد آن‌ها باید تا بهار صبر کنیم. اما همه گیاهان اینطور نیستند.
مجله قرمز: گیاهان زیبای زمستانی که در فصل سرما هم گل می‌دهند کدامند؟ عاشقان گل و گیاه همیشه دوست دارند باغچه‌ای زیبا و سرسبز داشته باشند، اما با شروع زمستان بیشتر گیاهان ظاهر زیبا و سرسبز خود را از دست می‌دهند و برای مشاهده زیبایی مجدد آن‌ها باید تا بهار صبر کنیم. اما همه گیاهان اینطور نیستند، برخی از گیاهان زمستانی در فصل سرما هم گل می‌دهند و گل‌های رنگارنگ و جذابشان فضای باغچه و گلخانه شما را در زمستان هم شاداب و زیبا نگه می‌دارد. اما این گیاهان زیبای زمستانی کدامند؟

گل پامچال انگلیسی
 
گل های زمستانی از گل های بهار هم زیباترند!

پامچال انگلیسی با نام علمی «Primula Vulgaris» یکی از گونه‌های پامچال است که بین ۲۰ تا ۶۰ سانتی‌متر ارتفاع دارد. بیشتر گونه‌های پامچال در بهار گل می‌دهند و در دمای متوسط یعنی دمای اتاق بهترین رشد را دارند، اما پامچال انگلیسی طبیعت متفاوتی دارد و در هوای سرد و زمستانی گل می‌دهد. رنگ‌های گل پامچال انگلیسی بسیار متنوع است و زمانی که هوای بیرون کاملا سرد و تیره و ابری است گل‌های خوشرنگ این گیاه جانی تازه به حیاط شما خواهند داد.

بنفشه دورگه
 
گل های زمستانی از گل های بهار هم زیباترند!

بنفشه دورگه با نام علمی «Viola Pansy» نام یک گونه بنفشه است که معمولا آن را به عنوان بنفشه کلاسیک می‌شناسیم. این نوع بنفشه در محیط‌های خنک و آفتابی به خوبی رشد می‌کند و در مقابل خشکی کاملا مقاوم است، به همین دلیل است که این گونه در کشور ما فراوان یافت می‌شود و در مناطق مختلف کشت و تولید می‌شود. دوره گل دهی این گیاه بسیار طولانی است و تقریبا تمام طول زمستان را شامل می‌شود. گل بنفشه رنگ‌های متنوعی هم دارد که می‌تواند تکرنگ یا دو رنگ باشد، از بنفش بسیار تیره گرفته تا زرد و رنگ‌های شاد دیگری که می‌توانند باغچه شما را در زمستان هم زیبا کنند.

یاسمن زمستانی
 
گل های زمستانی از گل های بهار هم زیباترند!

یاسمن زمستانی با نام علمی «Jasminum Nudiflorum» شناخته می‌شود. این گیاه همان طور که از نامش پیداست در زمستان هم گل می‌دهد و هوای سرد زمستانی و برف را نیز به خوبی تحمل می‌کند. گل‌های یاسمن زمستانی به اندازه یاسمن معمولی زیبا هستند و به رنگ سفید یا زرد شکوفه می‌دهند و می‌توانند زینت بخش باغچه و حیاط شما در فصول سرد سال باشند. البته رایحه این گیاه با بوی گل یاسمن معمولی متفاوت است و به اندازه آن بوی قوی و تندی ندارد.

خربق
 
گل های زمستانی از گل های بهار هم زیباترند!

خربق یا هلبروس نام بیست گونه از گیاهان گلدار است که در دسته گیاهان علفی قرار می‌گیرند و یک ساله هستند. خربق که با نام گل کریسمس (رز کریسمس) هم شناخته می‌شود، در سردترین ماه‌های سال گل می‌دهد. این گیاه ریشه‌های بلندی دارد که تا عمق زیاد خاک نفوذ می‌کنند و آن را از سرمای شدید و باد‌های قوی حفظ می‌کند. اگر منطقه زندگی شما گرمسیر باشد این گیاه در ماه‌های اول زمستان گل می‌دهد، اما در مناطق سردسیر گل دادن آن در ماه‌های آخر زمستان رخ می‌دهد.

فندق افسونگر یا نارون کوهی
 
گل های زمستانی از گل های بهار هم زیباترند!

نارون کوهی یا فندق افسونگر که با نام علمی هاماملیس هم شناخته می‌شود یک گیاه درختچه‌ای از سرده انجیلیان است که گل‌هایی خاص و زیبا شبیه به عنکبوت تولید می‌کند. از این گیاه برای درمان بیماری‌های پوستی از جمله آکنه استفاده می‌شود و عصاره آن در محصولات بهداشتی و آرایشی به کار می‌رود. گل‌های این گیاه در زمستان باز می‌شوند و در رنگ‌های مختلف مثل زرد، نارنجی و قرمز و حتی بنفش رشد می‌کنند. این گل‌ها با رنگ‌های شاد خود به باغچه زمستانی شما گرما و طراوت خاصی خواهند بخشید.

خاس
 
گل های زمستانی از گل های بهار هم زیباترند!

خاس، خاش یا راج نام گونه‌ای از گیاهان گلدار است که حدود ۶۰۰ نوع را شامل می‌شوند. خاس به شکل درختچه یا درخت است که گل‌های منظم و میوه‌های کوچک و رنگی شبیه به ذغال اخته تولید می‌کنند. این میوه‌ها در فصل زمستان به وجود می‌آیند که معمولا به رنگ قرمز بوده و برای زینت کردن باغچه‌های زمستانی بسیار مناسب هستند. البته زیبایی گیاه خاس محدود به زمستان نیست بلکه در فصل بهار هم شکوفه‌های سفید و کوچکی روی شاخه‌های آن رشد می‌کنند که زیبایی خاصی به باغچه و حیاط منزل شما خواهند داد.

آندرومدا
 
گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!

خلنگ ژاپنی یا آندرومدا با نام علمی «Pieris Japonica» شناخته می‌شود. این گیاه در هوای سرد به خوبی رشد می‌کند و در ماه‌های سرد سال شکوفه‌های کوچک و متعددی می‌دهد که البته تا پایان زمستان باز نمی‌شوند، اما ظاهری زیبا و شگفت انگیز به این گیاه می‌دهند. این شکوفه‌ها در ماه بهمن یا اسفند باز می‌شوند و گل‌هایی کوچک به شکل کوزه و در رنگ صورتی مایل به مسی به وجود می‌آورند که می‌تواند زینت بخش باغچه و حیاط منازل شما در فصول سرد سال باشند.

گیاه عسلی یا «HoneyWort»
 
گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!

هانی ورت یک گیاه از سرده گاوزبانیان است که با نام علمی «Cerinthe Major» شناخته می‌شود. این گیاه بومی مناطق مدیترانه است که در مناطق معتدل و گرمسیری به خوبی رشد می‌کند، اما این گیاه می‌تواند با هوای سرد هم تطبیق پیدا کند و نشانه این تطبیق آن است که برگ‌های آن به رنگ آبی درمی‌آید. این گیاه یک گیاه مقاوم با گل‌هایی زیبا است که سالی یک بار گل می‌دهد و گل‌های آن به صورت زنگوله‌ای به سمت پایین رشد می‌کنند. رنگ این گل‌ها متنوع بوده و از زرد و نارنجی تا آبی و بنفش متغیر است.

گل خورشیدی
 
گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!

گل خورشید یا زنبق کفیر یک گیاه از سرده کلیویا است که در خانواده گل‌های نرگس قرار می‌گیرد. این گیاه گل‌هایی در رنگ‌های قرمز، زرد یا نارنجی دارد که در اواخر زمستان و اوایل بهار باز می‌شوند. بوته این گیاه و شاخه و برگ آن بلند است و زیبایی خاصی به فضای باغچه شما خواهد داد. البته گل خورشیدی نسبت به هوای سرد حساس است و در این شرایط دوام نمی‌آورد به همین دلیل لازم است که این گیاه را در محیطی با دمای مناسب نگهداری کنید تا گل‌های بزرگ و زیبا و برگ‌های بلند آن در بهترین شرایط رشد کنند.

گل عسل
 
گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!

گل عسل یا «Sweet Alyssum» که با نام علمی لوبولاریا ماریتیما هم شناخته می‌شود یک گیاه از تیره شب بو‌ها است. این گیاه گل‌های کوچک و زیبایی دارد که به رنگ سفید یا صورتی روشن هستند. جالب است بدانید که در گذشته از این گیاه برای درمان بیماری هاری استفاده می‌شد. این گیاه بوته‌های کوتاهی دارد که بسیار مقاوم و جان سخت هستند و به همین دلیل در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار هم به خوبی دوام می‌آورند. پس اگر می‌خواهید گل‌های کوچک و زیبای عسل در تمام طول سال زینت بخش باغچه شما باشد این گیاه را بکارید.

پیچ امین الدوله
 
گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!

پیچ امین الدوله نوعی گیاه گلدار چندساله از تیره آقطیان است که با نام علمی لونیسرا کاپریفولیوم شناخته می‌شود. این گیاه یک یک گیاه قوی است که در زمستان‌ها هم دوام می‌آورد و در یک محیط مناسب تا هشت متر هم می‌تواند رشد کند. نوع معمولی پیچ امین الدوله در اواسط تابستان گل می‌دهد که گل‌های آن کرم رنگ و صورتی و بسیار معطر هستند. اما نوع زمستانی این گیاه گل‌های سفیدی می‌دهد که بویی شبیه به بوی لیمو دارند و بسته به محل زندگی شما و دمای محیط گل‌های آن بین آبان تا فروردین باز می‌شوند.

گل کاملیا
 
گیاهان زمستانی زیبا که در فصل سرما هم گل می‌دهند!

گل کاملیا یکی از زیباترین گیاهان زمستانی است که گونه‌های مختلفی دارد و اگر درختچه آن در محلی گرم و مرطوب کاشته شود تا شش متر هم رشد می‌کند، اما در مناطق سردسیری به صورت یک گیاه گلدانی عمل می‌کند. گیاه کاملیا گل‌هایی زیبا با گلبرگ‌های متعدد و در رنگ‌های متنوع دارد که می‌تواند قرمز تیره و روشن، سفید، صورتی و یا دو رنگ و ابلق باشند. این گل‌ها در فصل زمستان باز می‌شوند. گیاه کاملیا زمانی بهترین رشد را خواهد داشت که دمای محیط ثابت و متعادل باشد و روزانه حداقل شش ساعت نور مستقیم از خورشید دریافت کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1397/09/30
سویلم خودش گله
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
بس کن دیگه بچه بازی لوس و
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1397/09/30
کاش که در فال حافظ شب یلدا بیاید
یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور
کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
او خواهد امد
اللهم عجل لولیک الفرج
یلدا مبارک
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1397/10/01
این ک چتون شد ک صفه همراهو برداشتین بماند ،ولی نظرات صفه فال چیشده ،چرا نیس،چشتون ندید چارنفر باهم دوس شدن؟ اه ازین دیکتاتوری
Iran, Islamic Republic of
04:14 - 1397/10/02
خونه مادربزرگم هر دفعه میرم گلای حیاطو دونه دونه ماش میکنم بعد واسشون آواز میخونم..
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1398/09/14
ممنون از دانستنی ها که ماراروشن میکند
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/10/10
دوست عزیز ممنون، ولی بهتر نیست گلی که بومی هست و تو ایران قابلیت دسترسی داره رو معرفی کنید، دانستن تنها خیلی لطفی نداره، قشنگیش به اینه بشه تهیه کرد و از نزدیک لذت برد..........
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/10/11
چقدر گلها چشم نواز بود و زیبا تشکر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج