خوزستان؛ رتبه اول در شیوع اعتیاد
۸۱۰۲۵۳
۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
۴۱۷۰
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان با بیان این‌که خوزستان در شیوع اعتیاد، رتبه نخست کشوری را دارد، گفت: امسال کشفیات مواد مخدر در خوزستان ۱۸۰ برابر افزایش یافته است اما نتوانسته‌ایم در زمینه کاهش تقاضا اثرگذار باشیم.

خبرگزاری ایسنا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان با بیان این‌که خوزستان در شیوع اعتیاد، رتبه نخست کشوری را دارد، گفت: امسال کشفیات مواد مخدر در خوزستان ۱۸۰ برابر افزایش یافته است اما نتوانسته‌ایم در زمینه کاهش تقاضا اثرگذار باشیم.

«حسین لامی‌زاده» در جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان که دیروز (۲۸ آذر ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امسال کشفیات مواد مخدر در خوزستان ۱۸۰ برابر افزایش یافته است اما نتوانسته‌ایم در زمینه کاهش تقاضا اثرگذار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر قبول کنیم که خوزستان در شیوع اعتیاد، رتبه نخست کشوری را دارد به این واقعیت می‌رسیم که زمانی می‌توانیم موفق شویم که کاهش تقاضا داشته باشیم و اثربخشی به آحاد افراد جامعه برسد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: در قسمت‌های مختلف با دستگاه‌های اجرایی، ۱۲ تفاهم‌نامه به امضا رسیده است اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم. نقطه مطلوب ما زمانی است که هیچ کدام از آحاد جامعه دچار آسیب نشوند. هم‌اکنون در کمپ‌های ترک اعتیاد می‌بینیم که افراد تحصیل‌کرده، حاشیه‌نشین و افراد مرفه دچار آسیب شده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

لامی‌زاده تصریح کرد: کشفیات مواد مخدر بسیار افزایش یافته است و حتی کشفیات مواد مخدر در مرز آبی نیز افزایش یافته است اما زنگ خطر همیشه وجود دارد. بنابراین اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی همراهی لازم را داشته باشند و از توان خود جهت بهبود شرایط تلاش کنند، نتایج بهتری حاصل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هیچگاه به شرایط موجود رضایت نداشتیم، چون خوزستان در شیوع اعتیاد، در رتبه نخست است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان با بیان این‌که باید تا سال ۱۴۰۰ کاهش ۲۵ درصدی تقاضا را داشته باشیم، در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که خوزستان دارد، این نشست فرصت خوبی برای ارائه برنامه‌ها و طرح‌ها در زمینه پیشگیری و کاهش تقاضاست.

لامی‌زاده با ابراز نارضایتی از شرایط کنونی استان خوزستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی همراهی لازم را به دست نیاورده‌اند. خواهشمندم اعتباری در نظر گرفته شود تا مدیران دستگاه‌های اجرایی اهمیت موضوع را بهتر بشناسند، اگر این کار انجام نشود باید منتظر پیامدهای بعدی باشیم.

وی با بیان این‌که مبارزه با مواد مخدر نیازمند یک کار فرهنگی است، تصریح کرد: اکنون بسیاری مواد مخدر مصرف می‌کنند اما در ظاهرشان مشخص نیست. یک گرم شیشه ۱۴ نفر را دچار آسیب می‌کند بنابراین باید مراقبت بیشتر شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان با بیان این‌که باید اعتبار در جای خود خرج شود، گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد در زمینه کار در حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر تقویت شوند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1397/09/29
بیزنس خوبیه،نه با دلار بالا و پایین میره و همیشه هم مشتری داره و هیچوقت کسادی بازار بهش نمی خوره ،تازه مالیات و عوارض و اینا هم نمیده!!!
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1397/09/29
نمیدانم خوزستان چه بدی به شما کرده خبر ای بد علیهش چاپ میکنید نفتش بده گازش بده میدانی 60 درصد بوجه کشور خوزستان میده ........
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1397/09/29
جالبه
غنی ترین استان کشور هستیم
اما متأسفانه هرچی امار منفیه از اشتغال گرفته تا اعتیاد مربوط به خوزستانه
لعنت ب این کشور داری
لعنت ب این فاصله طبقاتی
لعنت ب انسانی که ب فکر روز جزاء و مرگ نیست
United Arab Emirates
13:08 - 1397/09/29
برای این مهم باید از مدرسه شروع کرد.
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/09/29
برای اینکه کل ثروت کشور از این استانه ولی تمام مردمش در فقر وبیکاری وگرسنگی دست وپا میزنن...از بیکاری وفقر چه کنن؟!؟!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج