چرا هاشمی رفسنجانی پس از مرگ هم ترسناک است؟
۸۱۱۱۸۰
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
۱۲۷۴۱ 
اکبر هاشمی بهرمانی، فردی که سال‌ها قبل از انقلاب ایران با رژیم پهلوی درگیربود و بعد از ۵۷ روز‌های راحتی را پشت سر نگذاشت و بعد از ۸۸ نیز دوران جدیدی از زندگی سیاسی وی رقم خورد و سبب شد تا او برای همیشه و حتی پس از مرگ نیز مورد غضب عده‌ای واقع شود.

روزنامه قانون: اكبرهاشمی بهرمانی، فردی كه سال‌ها قبل از انقلاب ایران با رژیم پهلوی درگیربود و بعد از 57 روزهای راحتی را پشت سر نگذاشت و بعد از 88 نیز دوران جدیدی از زندگی سیاسی وی رقم خورد و سبب شد تا او برای همیشه و حتی پس از مرگ نیز مورد غضب عده‌ای واقع شود.

نبرد با مردي كه رفته است!

ماجرای درگذشت حاشیه‌دار او و نیز رویدادهایی كه این روزها در جامعه حاشیه ایجاد كرده‌است نشان می‌دهد كه حتی هاشمی مرده نیز برای برخی واهمه برانگیز است و عده‌ای برای تسویه‌حساب‌های سیاسی با وی همچنان كینه‌ورزی می‌كنند. در همین حال، روزهای آخر آذر همزمان با سالروز درگذشت آیت‌ا...‌منتظری خبری منتشر شد كه مربوط به اكران مستندی با عنوان مستند «هاشمی زنده است» بود كه عصر 27 آذر در دانشگاه تهران رونمایی شد.

گفته می‌شود این مستند با معرفی و روایت جزییات زندگی اکبر هاشمی رفسنجانی از ابتدای نوجوانی تا درگذشت او به بررسی اقدامات وی در بین سال‌های ۱۳۲۰ تا دی ۱۳۹۵ می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان این مطلب را منتشر كرد و مدعی شد كه قرار بود در این مراسم محمد هاشمی برادر مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی، رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یابد که با ارسال پیامی از حضور در این مراسم امتناع کرد.

محمد هاشمی در پیام خود اعلام کرد: به دلیل مشکلات متعدد و تخریب علیه مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی و حضرت امام(س) شرکت این‌جانب در جلسه دانشگاه تهران منتفی است. مستند «هاشمی زنده است» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی طادی، پژوهشگری حامد قلی‌پور، صداگذاری مهدی جمشیدی، تدوین علی مومن علایی، ساخت موسیقی توسط رامتین وطن‌نیا، گویندگی ناصر طهماسب، روابط عمومی بهنام توفیقی و طراحی پوستر توسط محمد روح الامین تولید شده است و رسانه‌های نزدیك به جریان اصولگرا تبلیغ فراوانی برای این مستند داشتند. تهیه كننده وكارگردان این مستند سابقه چندانی ندارد وكار خود را از سال 94 آغاز كرده و تنها در فیلم یتیم‌خانه ایران حضور داشته است.

دروغ بزرگ

از این مسائل كه بگذریم باید اشاره شود كه رونمایی و اكران، ابتدای ماجرا بود و در ادامه بعد از آنكه محتوای این مستند علنی شد، اعتراض‌ها و انتقادها نیز علنی شد. اولین واكنش مربوط به یاسرهاشمی بود كه در گفت‌وگو با روزنامه آرمان مطالبی را بیان كرد. یاسر هاشمی درباره ساخت مستند«هاشمی زنده است» گفت كه این مستند از سوی ارگان‌های خاص بیشتر در جهت تخریب آیت‌ا... هاشمی بود و جنبه انتقادی نداشت و متاسفانه صحنه‌ها، تصاویر و اطلاعات دروغ در این فیلم بسیار زیاد بود و این فیلم مجوز وزارت ارشاد را هم نداشت.وی درباره عدم حضور در مراسم رونمایی از این مستند نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت كه از خانواده یعنی ما، دعوت کرده بودند که در مراسم پخش این مستند شرکت کنیم اما هنگامی که از محتوای این مستند باخبر شدیم در این مراسم حضور پیدا نکردیم و با پخش آن هم به مخالفت پرداختیم.

نبرد با مردي كه رفته است!

هزینه میلیاردی برای پروژه تخریب

در ادامه اعتراض‌ها محمدهاشمی، برادر مرحوم هاشمی ضمن انتقاد از مستند «هاشمی زنده است» گفت: سازندگان این مستند قصد دارند بگویند که یک انحراف در نظام در دولت سازندگی به وجود آمده و ادامه دارد. محمدهاشمی در گفت‌وگو با ایلنا،‌ درباره مستند « هاشمی زنده است» و واکنش بیت آیت‌ا... به این مستند ،گفت: روز دوشنبه از انجمن اسلامی دانشگاه تهران با من تماسی گرفته شد و دعوت کردند که به عنوان مهمان ویژه در مراسم رونمایی مستندی به نام «هاشمی زنده است» شرکت و سخنرانی کنم و به سوالاتی که پیش می‌آید، پاسخ دهم. وی تاکید کرد: در پاسخ به این دوستان گفتم چون این مستند را ندیده‌ام نمی‌توانم قول شرکت در این برنامه را به شما بدهم، بنابراین اجازه دهید آن را مشاهده کنم سپس به شما برای شرکت در برنامه پاسخ دهم. وی ادامه داد: بر اساس توافق صورت گرفته قرار شد صبح سه‌شنبه مستند را به دفترم بیاورند تا آن را ببینم که اگر مورد تایید واقع شد، عصر در مراسم شرکت کنم. صبح مستند را به دفتر آوردند و من آن را مشاهده کردم.

رییس پیشین سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه سازندگان مستند «هاشمی زنده است»، بخشی از فعالیت‌های آقای هاشمی را به طور ناقص نقد کرده‌اند، عنوان کرد: سازندگان مستند «هاشمی زنده است» دولت سازندگی را تفسیر و تحلیل کرده‌اند و بحث را به اینجا کشانده بودند که در دولت سازندگی انحرافی در نظام حوزه‌های اقتصاد، فرهنگ و سیاست به وجود آمده است که تا دولت‌های بعد ایشان مانند دولت آقایان خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی ادامه داشته و دارد. هاشمی با بیان اینکه سازندگان مستند «هاشمی زنده است» عنوان می‌کنند «هاشمی زنده است، چون این انحراف زنده است»، گفت: متولیان ساخت این مستند چنین موضوعی را بیان کرده‌اند و به نوعی گفته معروف امام را که فرمودند «بدخواهان بدانند نهضت زنده است چون هاشمی زنده است» را دستمایه اهداف و تمسخر خودشان قرار داده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازندگان این مستند واژه نهضت را به انحراف تبدیل کرده‌اند و در حقیقت می‌خواهند بگویند که نهضت اسلامی از اول پایه انحرافی داشته است، گفت: هنگامی که مشاهده کردم این مستند چنین قصدی را دارد، اعلام کردم که در مراسم مذکور شرکت نمی‌کنم اما دیدم بدون اینکه ذکری از قرارمان داشته باشند در سایت‌های خودشان خبر خلاف واقع را مطرح کردند. وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی سازنده این مستند هستند، گفت: افرادی که پیش من آمدند هر سه دانشجو بودند و گفتند که ما خودمان این مستند را تهیه کردیم، یکی از آن‌ها گفت دانشجوی دانشگاه شریف بوده است و هنر خوانده است. از آن‌ها سوال کردم چه کسی از شما حمایت کرده است، گفتند هیچ‌کس با پول خودمان این مستند را ساخته‌ایم.

هاشمی تاکید کرد: این مستند یک ساعت و چهل دقیقه است و با ملاک صوتی و تصویری امروز باید حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه برداشته باشد حال دو دانشجو از کجا چنین پولی را آوردند نمی‌دانم. البته به نظرم در تیتراژ فیلم از صفیر فیلم یا صفیران فیلم تشکر کرده بودند. وی خاطرنشان کرد: مسائلی را که از آقای هاشمی در این مستند نشان می‌دادند مختص به آرشیو صدا و سیما بود که هرکسی دسترسی به آن‌ها را ندارد اما به طور کامل در اختیار این افراد بود .

اعتراض به دستكاری تاریخ

محسن‌هاشمی رفسنجانی نیز كه این روزها به عنوان رییس شورای شهر تهران فعالیت می‌كند در واكنشی محافظه‌كارانه درباره طرح برخی ادعاهای تاریخی در خصوص مرحوم هاشمی رفسنجانی، گفت: اظهار نظر و انتقاد حق هر جریان و شخصی است و ما نه تنها مخالف اظهار نظر افراد نیستیم بلکه از آن استقبال می کنیم، اما باید مراقبت کنیم اگر اظهار نظرمان مربوط به تاریخ و گذشته است براساس مستندات و شواهد و قرائن قابل بررسی وتحقیق توسط پژوهشگران باشد.

وی ادامه داد: این‌طور تلقی نشود که ما تغییر کرده ایم و دیگر عملکرد خود در دهه های گذشته را قبول نداریم اما برای اینکه مسئولیت آن را نپذیریم، با طرح ادعاهای غیر مستند، می خواهیم آن را به گردن فرد دیگری مانند مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی بیاندازیم. دست‌کاری در تاریخ و روایت های مجعول و بی پشتوانه، اگرچه ممکن است برای برخی محبوبیت های کوتاه مدت را به همراه داشته باشد اما در کلان به انقلاب و جامعه و قضاوت نسل های آینده آسیب می‌زند.

نبرد با مردي كه رفته است!

هاشمی با بیان اینکه بزرگ‌ترین آرزوی تحقق نیافته آیت ا... هاشمی رفسنجانی، رفاه مردم ایران و زندگی در شأن این مردم با حذف فقر و در حد سرمایه های ایران زمین بود، گفت: در دولت سازندگی، حرکت به سمت این هدف آغاز شد اما اکنون شاید به نظر برسد ما نه تنها به سمت این هدف پیش نمی رویم بلکه نسبت به ۲۰ سال قبل، فاصله بیشتری با انتظارات مردم و آهنگ پیشرفت و توسعه جهان داریم. برای مردم مشکلات زیادی ایجاد کرده ایم که پاسخگوی آن نیستیم و مسئولیت را به گردن یکدیگر می گذاریم و همه تبدیل به اپوزیسیون شده ایم که امیدواریم با وحدت، همدلی و هم افزایی جریانات سیاسی و مسئولان این کندی جبران شود.

نیت‌های مساله‌دار

این طیف كه فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه تخریب افرادی دارند كه قدرتی در این دنیا ندارند و از بین رفته اند هر روز برای یكی از شخصیت‌های مطرح انقلاب ایران حاشیه‌سازی می‌كنند. آن‌ها با برنامه‌هایی كه در دستور كار دارند می‌كوشند تا شاید بتوانند به اهداف خود برسند و فضا را به سمتی ببرند كه اقدامات انجام شده در دوره‌های گذشته را به نام عهده‌ای به پایان برسانند یا اینكه آن‌ها را منفور جلوه دهند و بگویند كارهایی كه باید را انجام نداده اند. مستند هاشمی زنده است نیز مانند مستند قائم مقام می‌تواند با اهداف خاصی ساخته شده باشد ولی اینكه تاریخ معاصر كه هنوز شاهدان آن در قید حیات هستند را عده‌ای تحریف كنند و به سمتی دیگر بكشانند جای نقد است. از طرفی دیگر نكاتی كه محمدهاشمی به آن اشاره كرده‌است نیز نباید نادیده گرفته شود. اینكه یك فرد ناشناس و بی‌سابقه با 20 میلیارد هزینه یكی از اركان جمهوری اسلامی را بدون مجوز تخریب كند جای سوال دارد و نباید به راحتی از آن چشم‌پوشی كرد.

عقوبت سكوت

بی‌شك انتقادهای فراوانی به شیوه حاكمیت و مدیریت هاشمی‌رفسنجانی در سال‌های پس از انقلاب ایران وارد است ولی این فرد برای ابقای نظام جمهوری اسلامی فعالیت‌های گسترده‌ای داشت. اینكه برخی می‌گویند دلیل بخشی از تخریب‌ها و توهین‌ها علیه او عقوبت سكوت و خنده در برابر هجمه‌های ناعادلانه به مهدی‌بازرگان در مقابل چشمان اكبرهاشمی رفسنجانی است شاید برگرفته از خصوصیات دنیاست و آن‌هایی كه این روزها و در برابر تخریب‌ها و بی‌حرمتی‌های عده‌ای سكوت می‌كنند امكان دارد كه در آینده‌ای نزدیك دچار همان عقوبتی شوند كه هاشمی قدرتمند در روزگاری به آن دچار شد و امروز نیز كه دستش از دنیا كوتاه است باز برخی گریبان وی را در این دنیا رها نمی‌كنند؛ هرچند كه آخرت حساب و كتاب ویژه خود را دارد.

نبرد با مردي كه رفته است!

انتشار یافته: 47
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1397/10/02
زنده باد سردار سازندگی
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
پسرش مهدی به قراردادهای نفتی مثل استات اویل, کرسنت و ... دخالت در انتخابات ۸۸,جاسوسی فرزندان مرحوم و گرا دادن افزایش تحریمها به غرب و آمریکا پس از فتنه ۸۸, تحت مالکیت گرفتن نیمی از کشور برای خود و فرزندانش نظیر کرمان موتور و صادرات پسته و ...حمایت از اغتشاشات ۸۸و هزاران مورد دیگر که هاشمی را ترسناک کرده است.لطفاذحامیانش مطالعه بیشتر کنند و دست از تقلید کورکورانه بردارند.
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
استارت نارضایتی ها از نظام در 8 ساله این مرد بزرگ زده شد
جایگزینی روابط به جای ضوابط
اشرافی گری مدیران
انتصاب مدیران غیر جهادی و اغلب ناتوان
اینها از زمان ایشان رقم خورد و دنبال شد
بدون نام
United Kingdom
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
کدوم سازندگی ؟ امروز هرچی می کشیم از تفکر امثال هاشمی است. در این سیستم یک نفر مرد آزاده وجود ندارد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
مدیران جهادی !!!!!!!! این همه از آن حرفهاست هموطن حسن ! همه مدیران ما سروته یک کرباسند جهادی و غیر جهادی نداره .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
با همین حرفها : مدیران انقلابی، ارزشی ، جهادی و ... چهل سال مردم رو مشغول نگهداشتند تا نفهمند که ایران ویرانه شده
United Arab Emirates
10:46 - 1397/10/02
شرم بر این مردم فراموشکار
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
ولا مردمان فراموش کار نیستن تو این چهل سال اگر سازندگی داشتیم چرا پراید بشود ماشین اول چرا اینقدر مشکل اب برق گاز مسکن داریم بااین همه منابع وزمین شعار بسه تو معیشتمون موندیم
بدون نام
United Kingdom
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
حق باشماست هموطن! ما فراموشکار هستیم !
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/10/02
وقتی از مرده بت میسازین همین میشه دیگه
یک عده هم تخریب میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
اتفاقا رفسنجانی رو اصلاح طلبا خرابش کردن
قدیما فحش و تهمت دزدی و .. بهش میزدن، تو انتخابات مجلس که رای آورد اونقدر جو خراب کردن که انصراف داد، ولی از سال 88 ریختن دور و برش تا خودشونو نجات بدن!
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/10/02
زنده بادهاشمی مرگ برمفلسا ازپالا گرفته تاپایین
پاسخ ها
سهیل
Germany
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
زنده باد دکتر احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1397/10/02
فقط کافیه یاد وزارت اطلاعاتش بیوفتی تا بدونی چرا ترسناکه
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1397/10/02
چه تیتری را برای این گزارش انتخاب کردید؟!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1397/10/02
هاشمی درکنارزحماتی که برای انقلاب کشیداشتباهاتی هم داشت که یکی حمایت ازحسن روحانی بود ولی با این حال زحماتش راهم نبایدنادیده گرفت که گفته معروف امام نماینگرزحمات اوبرای انقلاب است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
احساساتی عزیزان برخورد نکنید
خوب است مروری به تاریخ چهل ساله ایران داشته باشید،از سال۵۷اگر عمیق در آن نگرش داشته باشید یک پژوهشگر ومحقق به دنیایی از اتفاقات باور نکردنی دست خواهد یافت!!!!
آنچه گذشت تا که به اینجا رسیدیم حاصل تفکرات خاصی بود،آینده برای شما بسیار مطلب دارد،فقط یک جمله کوتاه از مرده و زنده بت نسازید! اندیشه وتفکر بالاترین باز گو کننده حقایق است!!
تاریخ را مطالعه نمایید ،تا به خدمت و خیانت برسید.
همیشه فردا روشن است.
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/10/02
مهمتر از شخص سیاسی مثل هاشمی نداریم البته تصمیماتش با زندگی خیلی بازی کرد
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/10/02
بهترین تصمیم رو ۸۸ گرفت وقتی دید مردم اذیت و سرکوب شدن
پاسخ ها
مححمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
جدی میگی؟ کجات سرکوب شد؟
بدون نام
United Kingdom
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
محمد ! اگر سرت رو از زیر برف بیاری بیرون خواهی دید ! سال 88 مردم را سلاخی کردند !
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1397/10/02
دل خوشی از هیچ کس نیست اما اگر هاشمی نبود خیلی از همین مسئولین مستاجر و پراید سوار بودن مثل مردم
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1397/10/02
هاشمی خیلی رو آدم کرد بعد براش شاخ شدند
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1397/10/02
اگر هاشمی نبود انقلاب دوام نمی آورد الانم ایران اوضاع خوبی نداره با اقتصاد فلج تهدید و تحریم خطر جنگ
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1397/10/02
بیست سال پیش افراد واپسگرای تند رو هاشمی و خانواده اش رو فحش میدادن برام عجیب بود فکر کردم دارند منو امتحان میکنند اما تخریب و توهین خیلی وقته شروع شده بود اواخر به اوج رسید
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1397/10/02
در ضمن همون سالی که واژه سردار سازندگی را روی این آقا گذاشتن کی بودن،
بله سپاه پاسداران بود.
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1397/10/02
در ضمن همون سالی که واژه سردار سازندگی را روی این آقا گذاشتن کی بودن،
بله سپاه پاسداران بود.
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1397/10/02
خیلی اسرار ش شنیدنی و دیدنی بود اگر میگفت از این چهل سال خیلی چیزای محرمانه میدونست حتما بچه هاش و همسرش میدونند
جالبه چون سرنوشت ما رو رقم زد اون تصمیمات بهترین سالهای جوونیمون هدر رفت با تصمیمات سلیقه ای و شخصی که می تونست اتفاق نیفته
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1397/10/02
همیشه سوال بود چرا تندرو ها اصولگرا ها اولش خوب بودند بعد زاویه پیدا کردند بعد از مرگش کامل سکوت کردن دیگه تخریبش نمی کنند اصلا حرفی نیست دیگه اتوبان نیایش هم زدن به اسمش هاشمی نبود اونام نبودند
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/10/02
اگر بود رهبر بعدی میشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
عزیز جان شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه زنده و پاینده باد رهبر جاودان کشور آریایی ما ایران
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1397/10/02
مردی که همه اطرافیانش رو پولدار کرد خیلی ناگفته های محرمانه در سینه داشت اگر لب باز میکرد همه چیز تغییر میکرد
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/10/02
خیلی خوشم نمیاد ازشون جوونیمون نابود شد اما موسوی کروبی هاشمی چند لحظه ای وجدان درد گرفتند پرده خیلی چیزا رو کنار زدن که مردم ببینند و آگاه بشند و تاثیر زیادی هم گذاشتند . این حرکتشون منطقی به موقع و خوب بود تاریخ معاصر سه تا ایران داریم ایران زمان پهلوی ایران زمان قبل انتخابات ۸۸ و ایران بعد ۸۸ اون عده ای هم ناراحت شدن مهم نیست مردم با آغوش باز استقبال کردند تا حدی گذشته ایندافراد رو به فراموشی سپردند چون در مقطع خودش کار مهمی بود
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/10/02
تاریخ ایران رو نسل نو مینویسن با یادداشت و دوربین موبایلشون همه چی گذراست میمیریم این خاک که میمونه و تاریخ که قراره نسل به نسل بگرده الان با تکنولوژی بدی و خوبی عملکرد چند لایه داره ثبت و ضبط میشه
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/10/02
چرا از همسنگران هاشمی عمری باهاش رفاقت کردن ولی اخر عمری که نمتوانست کاری کند بهش خیانت وجنایت کردن
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1397/10/02
ترسناک چون خیلی رو قراره با خودش همراه کنه برای آخرت این دنیای مادی ارزش نداره حتما تو خواب خیلی رفته حرفا زده
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1397/10/02
چرا الان برادر آقای هاشمی ادعا می کند که آقایی هاشمی به فکر رفاه مردم بوده است در حالیکه جناب هاشمی رفسنجانی رانت خواری را در ایران با خصوصی سازی برای اطرافیانش آغاز کرد.و چه پولها که به یغما رفت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
امام حسین ( ع). فرمودند ااگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و ناآگاهانه وکورکورانه بخاطر دیگران خود را به مخاطره نیندازید وتنها باشنیده های بی مدرک قضاوت نکنیدوبفکر عاقبت خود باشید.
بدون نام
United Kingdom
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
چه قضاوتی هموطن! شرایط کنونی ما محصول دیوار کجی است که امثال هاشمی بنایش را گذاشتند !
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1397/10/02
خدا رحمت کند داریوش فروهر را !
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
روحش شاد.انسانهای نادان تاب تحمل مردان آزاده ای مثل فروهر را نداشتند .
سینا سنجری
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
بزرگ منش.. وطن دوست وبلندطبع....یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1397/10/02
یادآن ابرمردتاریخ درذهن ها همیشه تاابدباقی خواهدماند.
حیف شد. زودرفتند
یادش گرامی بادوبه روحش صلوات میفرستیم
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/10/02
اگراین نظام چهل سالگی خویش رامیبیند بدون شک رفسنجانی نقش محوری دراین تداوم داشته ...سناریو خاتمی وبعدروحانی نظام را ازگردنه های خطرناکی ردکرد.........پس نظام والبته نه لزوما کشورومردم بیشترازهرکسی مدیون اوست ....ضریب هوشی اوحداقل سی واحدازمتوسط ........ بالاتربود!
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1397/10/03
اقای هاشمی یکی از ستونهای انقلاب بود و در مجموع ادم بدی نبود و همیشه دلش میخواست ایرانی ها تو دنیا عزت داشته باشند ام متاسفانه بچه هاش با ابروو حیثیتش بازی کردند و عده زیادی انثال احمدی نژاد و دارو دسته اش خیانت کردند و ی مشت ادم دهن بین ایتالله را منزوی کردند و خیانتهای خودشون را با بردن ابروی ایشون و تهمت زدن در اصل لاپیشونی کردند به هر حال ایشون دستش از دنیا کوتاهه و اگه ما مسلمان هستیم درست نیست به مرده تهمت و افترا بزنیم روحش شاد باشه
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1397/10/03
کلا طرفدار سرمایه داری شخصی بود هاشمی خصوصی سازی که باعث شدی شرکتها در دل ادارات دولتی رشد کنند وثروتمند بشن بد بحال کارمندان شرکتی که احمدی نزاد تونست 50 درصدشو حذف کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج