طول خدمت سربازی افرایش نمی‌یابد
۸۱۳۶۰۷
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
۵۲۹۴
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: طول خدمت سربازی افرایش پیدا نمی‌کند.

خبرگزاری تسنیم: جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: طول خدمت سربازی افرایش پیدا نمی‌کند.

 سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره جدیدترین تصمیمات و قوانین برای مشمولان نظام وظیفه خارج ازکشور اظهار کرد: تا پایان سال 97 طرح جریمه مشمولان غایب به اتمام می‌رسد، افرادی که دارای 8 سال غیبت هستند در ورود به کشور مشکلی ندارند اما برای خروج ازکشور باید وضعیت خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: فرصت کوتاهی برای این افراد باقیمانده که باید نسبت به تعیین وضعیت خدمت خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در سال 98 جریمه مشمولان غایب متوقف می‌شود، یادآور شد: در 4 سال گذشته به اندازه کافی برای داوطلبان این طرح فرصت ارائه شده، این موضوع در لایحه بودجه 98 حذف شده و این کار به درستی صورت گرفته است.

کریمی ادامه داد: افرادی که زیر 8 سال غیبت دارند و در خارج کشور هستند تا سال 1400 مجوز دارند که بتوانند به کشور وارد شود و هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد، البته باید 3 سال اقامت در آن کشور خارجی داشته باشند و حداکفر دو بار در طول سال می‌توانند به کشور وارد و خارج شوند، اما مدت توقف آنها در این دو بار مراجعه نباید از 3 ماه بیشتر باشد.

وی تصریح کرد: سایر افرادی که دارای معافیت تحصیلی هیچ محدودیتی در ورود و خروج ندارند چون با موظف نظام وظیفه از کشور خارج شده‌اند و پس از اتمام تحصیل می‌توانند وارد کشور شوند.

جانشین رئیس وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه ضرورتی برای افزایش طول خدمت وجود ندارد، گفت: برای محققانی که انجام کار تحقیقی ضرورت دارد، قانونگذار پیش‌بینی کرده که این افراد در دوره کارشناسی ارشد تحقیقاتی برای نیروی مسلح انجام داده و در ازای آن کسر خدمت دریافت کنند.

کریمی افزود: محدودیتی برای گرفتن کسر خدمت برای این افراد وجود ندارد اما اگر میزان کسری از 9 ماه بیشتر باشد موضوع باید در شورای مرکزی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح تصمیم‌گیری شود.

وی خاطرنشان کرد: نخبگان مورد تایید بنیاد ملی نخبگان نیز می‌توانند برای ساختار نیروهای مسلح تحقیقاتی انجام داده و به جای خدمت از تحقیقات استفاده کرده و فقط دوره آموزشی را سپری کنند. در طرح سرباز معلم نیز هر سال تصمیم‌گیری می‌شود که چه تعداد سرباز معلم در اختیار مناطق محروم قرار گرفته و خدمت خود را سپری کنند.

کریمی تصریح کرد: فرصتی برای افرادی که شرکت دانش‌بنیان دارند نیز تعبیه شده که این افراد و شرکتها با تأیید سازمان نخبگان نیروهای مسلح بتوانند خدمت خود را در آن شرکت سپری کنند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/10/08
مرد حسابی خرج سرباز را نمیتوانید بدهید
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/10/08
نه جان من بکنیدش ۵ سال این جوانی ما را نابود کنید بره
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
جونتون هم براشون ارزشی نداره چ برسه به جوونیت!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
چرا چرت میگی مگه زمان شاهه که جون مردم بی ارزش باشه واسه خاطر خشنودی دربار شاه تو جشنها زندانیها رو آتش میزدن میخندیدن!!
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1397/10/08
وقتی شانس نداشته باشی همینه تا نوبت ما شد حذفش کردن ،کاش یه کم حال امثال من بدبخت و درک میکردید
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1397/10/08
گرونی کم بود حالا مونده بودافزایش طول خدمت
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1397/10/08
اصلا کی دیگه میره خدمت برو عامو او با این وضعیت بیکاری
France
17:26 - 1397/10/08
نه پس بیایید بیشترش کنید ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
ای کاش خدمت سربازی برای همه یکسان بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج