صادرات ۲۲۰ تن پنیر به آمریکا
۸۱۴۲۰۱
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
۶۸۰۷ 
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: براساس آمار هشت ماهه گمرک ۲۲۰ هزار تن پنیر با ارزش بالغ بر ۴۸۵ میلیون دلار به آمریکا صادر شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: رضا باکری دبیر انجمن‌ صنایع لبنی درباره اینکه آیا امکان افزایش مجدد نرخ لبنیات در بازار وجود دارد، اظهار کرد: تا زمانیکه که شرایط مطابق با وضع فعلی در حال پیشروی باشد، قیمت های مصوب فعلی تغییری نخواهد داشت .

بدیهی است که تغییرات مجدد در قیمت های رسمی ارز، تغییر نرخ ارز در بودجه ۹۸، قوانین و مقررات گمرکی و افزایش خدمات دولتی همچون انرژی و حقوق کارگری اثر خود را بر قیمت تمام شده می گذارد و به ناچار مجددا قیمت ها باید تغییر یابد و در غیر این صورت دامداران و کارخانه های لبنی مکلفند نرخ های فعلی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت محصولات لبنی تاثیری در کاهش سرانه مصرف لبنیات نداشته است، افزود: با توجه به افزایش قیمت سایر محصولات پروتئینی از جمله حبوبات، مرغ، گوشت، ماهی و...در سبد خانوار، مصرف محصولات لبنی نه تنها کاهشی نداشته بلکه بخشی از مصرف گوشت، مرغ و ماهی به دلیل گرانی از سفره خانوار کاهش یافته و جای آن را لبنیات گرفته است.

باکری با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کاهش مصرف لبنیات در سبد خانوار مشهود نیست، بیان کرد: افزایش قیمت سایر محصولات پروتئینی موجب شده تا بسیاری از افراد به سمت مصرف لبنیات گرایش پیدا کنند.

دبیر انجمن صنایع لبنی از کاهش روند صادرات لبنیات خبر داد و گفت: براساس آمار هشت ماهه گمرک، صادرات لبنیات ۱۳ درصد کاهش یافته است و بعید است که در ماه های پیش رو جهشی در صادرات اتفاق‌ بیفتد.

وی با اشاره به اینکه شیر خام کافی برای تامین کالای صادراتی وجود ندارد، اظهار کرد: در شرایط کنونی، اولویت مصرف برای تمامی شرکت های لبنی تامین بازار داخلی است، مگر اینکه وزارت جهاد کشاورزی با واردات شیر خشک موافقت کند تا کارخانه های لبنی بتوانند با تامین مواد اولیه از منابع خارجی به امر صادرات بپردازند.

باکری درباره اینکه آیا اعمال تحریم های جدید تاثیری بر صادرات محصولات لبنی داشته است، بیان کرد: اگرچه تحریم ها در حوزه مواد غذایی به صورت مستقیم تاثیری ندارند، اما رفتار کشورهای همسایه تغییر می کند. به عنوان‌مثال دولت عراق به لحاظ سیاست عمومی تحریم آمریکا نسبت به ورود کالای ایرانی به کشورش عکس العمل از خود نشان داده است که این امر تا حدی زیادی منجر به جلوگیری از صادرات ماست و‌ دوغ شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه علی رغم شرایط تحریم صادرات پنیر به آمریکا ادامه دارد، افزود: در حجم فعالیت صادرات پنیر به آمریکا تنها یکی از شرکت های لبنی توفیق داشتند که در شرایط فعلی با وجود اعمال تحریم های جدید، همچنان صادرات پنیر به آمریکا ادامه دارد.

به گفته وی، براساس آمار هشت ماهه گمرک ۲۲۰ هزارتن پنیر با ارزش بالغ بر ۴۸۵ میلیون دلار به آمریکا صادر شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/10/09
چی شداینجاآمریکادوست وبرادرشد؟؟؟اره ماباپول آمریکامشکل نداریم
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1397/10/10
فرزندشهیدباکری ارومیه ای
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/10/10
از این طرف میگید مرگ برامریکا از آن طرف پنیر صادر میکنید،،،، یعنی چی؟ مردم را بازی میدهید. امریکا ما را تحریم کرده انوقت پنیر صادر میکنید
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1397/10/10
بخاطر این که صادر میکنید. پنیر دوهزارتومنی شده شیش هزارتمن. اونو از این پنیر ارزونا
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/10/10
صادرات به آمریکا ؟ً پس چطوره که یادشون رفته از همه طرف فتوا صادر کنن ؟ ملت رو خر گیر اوردن با این دعوای زرگریشون ...
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/10/10
احمقا با صادرات هرچیزی رو گرونتر کردن به مردم خودتون رحم نمی کنین فقط بفکر درآوردن دلارن. میگه مردم با گرون شدن مواد پروتئینی به لبنیات رو آوردن. آره مجبوریم و همشون میدونن چی میکشیم ولی فقط بفکر خودشون هستن
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1397/10/10
ببخشید من الان درست نگرفتم قضیه رو...
الان بگیم مرگ بر آمریکا یا نگین؟!؟
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1397/10/10
قیمت پنیر اینجا بیش از دوبرابر شده بعد به امریکا صادر میشه بعد هم مرگ بر امریکا سر میدیم باید گفت مرگ برکسیکه اجازه صادرات را داده
United Arab Emirates
08:11 - 1397/10/10
مرگ بر آمریکا. مرگ بر پنیر
مرگ بر جاهای دیگه
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/10/10
القسم الحضرت العباس یا الدم الخروس
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1397/10/10
اونایی که نظر میدید فایده ای نداره چون هیچ مسؤولی نمیخونه فقط برترینها میخونه منم تازه فهمیدم پس الکی نظر ندید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج