زیرساخت‌ها برای استانی شدن انتخابات مجلس فراهم نشده
۸۲۱۱۸۴
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
۱۵۴۴۸
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با بیان اینکه زیرساخت‌های برای استانی شدن انتخابات مجلس فراهم نشده است، گفت:‌ نهادهای مسئول باید پاسخگوی دغدغه‌های مردم باشند تا نمایندگان بتواند با فراغت از پیگیری اینگونه مسائل بحث قانون‌گذاری و مسائل ملی را به نحو بهتری دنبال کنند.

خبرگزاری فارس: سعید باستانی نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ضمن اعلام مخالفت خود با استانی شدن انتخابات گفت: استانی شدن انتخابات نیازمند فراهم شدن زیرساخت‌ها و الزاماتی است که از این جهت این الزامات و زیرساخت‌ها فراهم نشده با آن مخالف هستم.

وی افزود: در شرایطی انتخابات مجلس استانی شود که احزاب و گروه‌های اجتماعی باید بسیار تقویت شده باشند و از سوی دیگر برنامه‌های کشور به لحاظ شرایط برنامه‌ریزی و اجرا دارای یک انسجام قوی باشد و نیازمندی نمایندگان از پیگیری مسائل کوچک شهرستانی مرتفع شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانی باید انتخابات استانی باشد که نمایندگان دغدغه عملیات کاری و اجرایی در حوزه شهرستان را نداشته باشند.

باستانی خاطرنشان کرد: خلا دیگری که در رابطه با استانی شدن انتخابات وجود دارد موضوع آماده‌سازی ساختار خود مجلس است که لازمه این کار این است که ما دو مجلس داشته باشیم که این دو مجلسی در کشورهای مختلف با عناوین گوناگونی مطرح است و مجلس قانون‌گذاری باید از مجلس نمایندگان جدا شود و امور تقنینی در یک مجلس و مسائل عمومی در مجلس دیگر مطرح و پیگیری شود.

وی افزود: دغدغه‌های مردم را باید کسانی که وظیفه دارند پیگیری و رفع کنند هر نهادی اعم از قضایی، اجرایی و... وظیفه‌ای دارد. امروز اگر هر نهادی کم کار کند مردم به نماینده‌شان مراجعه می‌کنند پاسخگو نبودن و عدم اقناع مردم را باید نمایندگان پاسخ دهند و لذا باید این مشکل ابتدا رفع شود و بعد به سراغ استانی شدن انتخابات برویم.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: کسب ۱۰ درصد رأی از حوزه انتخابیه برای نمایندگان سخت نیست و نماینده سعی می‌کند بیشتر ملی و استانی فکر کند این خوب است مشروط بر اینکه دغدغه مردم شهرستان توسط نهادهای مربوطه رفع شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/10/27
نماینده ای که با پونزده هزار رای داره میره مجلس چهار سال عشق و صفا میکنه صد سال هم به این طرح رای نمیده
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1397/10/27
استانی شدن انتخابات اصلا خوب نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج