روحانی، گران‌تر شدن بلیت هواپیما را متوقف کرد
۸۲۶۰۰۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۵
۳۱۱۹
معاون رئیس جمهور به بخشی از مهمترین موضوعات سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایران پرداخت و جزئیات گرانی بلیط هواپیما و همچنین به چگونگی تحقق سفر ارزان در کشور پرداخت.

مشرق نوشت: معاون رئیس جمهور به بخشی از مهمترین موضوعات سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایران پرداخت و جزئیات گرانی بلیط هواپیما و همچنین به چگونگی تحقق سفر ارزان در کشور پرداخت.

علی اصغر مونسان در نشست خبری با حضور تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های مختلف در استودیوی شبکه رادیویی گفت و گو در برنامه‌ای با عنوان «منشور تلاش» برگزار شد، اظهار کرد: این درحالی است که کشور عزیزمان به مدت ۸ سال در دوران دفاع مقدس به سر می‌برد، با این حال شاهد رشد ورود گردشگران خارجی و نیز رشد و تقویت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: «مجموع درآمد گردشگری کشور از یک میلیارد دلار در قبل از انقلاب به ۸ میلیارد دلار رسیده است.»

مونسان در پاسخ به سوالی در خصوص سهم هر سه حوزه سازمان در تولید ناخالص ملی نیز گفت: «این سازمان در تولید ناخالص ملی نقش بسیار بسیار مهمی دارد، اما با توجه به این که یک موضوع فرابخشی است تعیین این سهم مقداری مشکل است و این به دلیل عدم برخورداری از حساب‌های اقماری است و برای همین در حال حاضر کمیته‌ای را در این خصوص تشکیل داده ایم تا سهم سازمان در تولید ناخالص ملی مشخص شود.

به طور حتم در صورت مشخص شدن این سهم، نقش و جایگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیش از پیش مشخص خواهد شد.»

وی افزود: خوشبختانه با حمایت‌های دولت محترم و شخص آقای رئیس جمهور اعتبارات سازمان افزایش یافته است که البته با این حال بازهم نسبت به سایر دستگاه‌ها در رتبه پایین‌تری قرار داریم. با این حال پشت اعتبارات متوقف نشدیم و اقدامات خود را ادامه می‌دهیم به گونه‌ای که در ۹ ماهه امسال از عدد جذب بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی عبور کردیم.

ضمن این که رونق گردشگری باعث تحرک در سایر حوزه‌ها می‌شود. با تثبیت حساب‌های اقماری به طور حتم بیش از این شاهد اثرگذاری رونق صنعت گردشگری خواهیم بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: «در حال حاضر توجه جدی به زیرساخت‌های گردشگری شده است. ۴۰۰ پروژه در یک سال و نیم گذشته در حوزه گردشگری افتتاح شده است، بیش از ۱۹۰۰ پروژه در حال حاضر در دست اجرا داریم که در این میان ۵۰۰ پروژه هتلی با ستاره‌های گوناگون در حال اجرا است، خوشبختانه دولت محترم از این سرمایه گذاری ها حمایت می‌کند و این سیگنالی است که به ما می‌گوید، گردشگری رونق مناسبی دارد.»

ضرورت مقابله با پروژه ایران هراسی

وی در ادامه افزود: «به نظر می‌رسد بزرگترین موضوعی که باید در آن خصوص کار کنیم موضوع تبلیغات و تلاش برای جذب گردشگران بیشتر است، یکی از موضوعاتی که با آن روبه رو هستیم، سیاه نمایی‌هایی است که علیه ایران انجام می‌شود که به همین منظور پروژه ایران هراسی را دنبال می‌کنیم. اجلاسی که با حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار شد بسیار اهمیت داشت.

ضمن این که در نمایشگاه فیتور اسپانیا که هفته پیش برگزار شد، غرفه بسیار خوبی را برگزار کردیم. پادشاه و ملکه اسپانیا از میان ۸۸۰ غرفه موجود در غرفه ایران حاضر شدند که اتفاق بسیار حائز اهمیتی است و بازتاب بسیار خوبی در رسانه‌ها داشت و در همین نمایشگاه تفاهم نامه همکاری با سازمان جهانی گردشگری نیز امضا کردیم.»

مونسان افزود: «خوشبختانه شاهد رشد گردشگری در کشور هستیم، ایران را چند سایت جهانی به عنوان مقصد امن گردشگری معرفی کرده اند و مقابله خوبی با پروژه ایران هراسی داشتیم، گردشگران منطقه‌ای ما رشد بسیار خوبی داشته اند و در حوزه گردشگران اروپایی نیز در ماه‌های گذشته شاهد رشد ورود این گردشگران هستیم.»

سفر ارزان را در دستور کار داریم

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص گرانی بلیط هواپیما و موضوع ارزان سازی سفر نیز گفت: «با حمایت‌هایی که رئیس جمهور داشتند، موضوع افزایش بلیط هواپیما را متوقف کردیم چرا که قرار بود بیش از این افزایش یابد اما جلوی این کار با دستور رئیس جمهوری گرفته شد.

درباره سفرهای ارزان نیز سفرهای ارزان مولفه‌هایی دارد که یکی بلیط است و دیگری اقامت؛ که در حوزه اقامت هتل‌ها تنها بخشی هستند که افزایش قیمت نداشته اند، ضمن این که موضوعات دیگری را نیز برای ارزان سازی سفر مانند ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی دنبال می‌کنیم. برای ارزان سازی سفر باید از مؤلفه‌های ارزان قیمت استفاده کنیم. بسته سفر ارزان داریم که به طور حتم این بسته با استفاده از مؤلفه‌های ارزان امکانپذیر است.»

مونسان این درحالی است که کشور عزیزمان به مدت ۸ سال در دوران دفاع مقدس به سر می‌برد، با این حال شاهد رشد ورود گردشگران خارجی و نیز رشد و تقویت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری هستیم.»

وی افزود: «قبل از انقلاب تنها ۲۶۳ هتل و ۲۸ هتل آپارتمان داشتیم که در حال حاضر و با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد فعالیت ۱۲۰۰ هتل در کشور هستیم، ۱۵۸ هتل چهار و پنج ستاره در کشور داریم که بر اساس هدفگذاریها تا پایان دولت دوازدهم این تعداد باید به عدد ۲۸۰ هتل برسد.»

مونسان ادامه داد: ضمن اینکه در حوزه ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی، هدفگذاری ما احداث ۲۰۰۰ واحد بومگردی است که خوشبختانه در حال حاضر به عدد ۱۴۰۰ در این خصوص دست یافتیم و امید داریم تا پایان دولت دوازدهم ۶۰۰ واحد بومگردی دیگر نیز افتتاح کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1397/11/10
حتما باید بگیم روحانی مچکریم
Iran, Islamic Republic of
01:36 - 1397/11/10
دولت اصلاخطلبان یا اصلاح قیمتها
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1397/11/10
با اینکار تایید کردن که همه گرونیا زیر سر خودشونه و با ی دستور میشه همه‌چیز و درست کرد..ولی نمیخوان که بشه! خدا لعنتتون کنه
Iran, Islamic Republic of
03:38 - 1397/11/10
روحانی چیزی رو گرون نکنه کسی ازش ارزان کردن نمیخواد
Iran, Islamic Republic of
04:51 - 1397/11/10
ایران رو کردید یک زندان برای مردم با حقوقهای کم دلار ویورو گرون ویزا گرفتن برای مردم عذاب شده از بس توهین میکنن سفارتخانه ها و پول میگیرن رشوه زیر میزی دیگه مسافرت رفتن حتی تو ایران هم یه رویا شده چقدر تو ای سالها عقب موندیم از دنیا از شادی از خنده و تفریح مرده های متحرک شدیم فقط زنده ایم
United Arab Emirates
06:42 - 1397/11/10
لطفا دروغ نفرمایید. روحانی و کابینه اش عامل اصلی گرانی هستند.انشااله آه این مردم مظلوم روحانی و کابینه اش را بگیرد و مثل مردم شرمنده خانوادشون شوند.
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1397/11/10
چرا هواپیما چرا جلوی گرانی کالای مصرفی را نمی گیره چون خودشان و خانواده شان همیشه با هواپیما سفر میکند کاش قیمت هواپیما صدبرابر بشه چون مردم عادی که سوارنمیشه سرمایه دار هستند
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1397/11/10
همه چیز دستوری شده
قیمت دلار و قیمت هواپیما
اما تا کی؟
قطعا بعد از ۲۲بهمن همه بدبختی ها دوباره وبا شدت بیشتری بر سر مردم آوار خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1397/11/10
بلیط هواپیما به درد امثال من نمیخوره ، .. مسکن و خودرو رو قمتشو بیار پایین بلکه بریم سر خونه و زندگی
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1397/11/10
کی به حرف تو اهمیت میده بعد میخواهی دنیا به حرف شما اهمیت بدن
Canada
12:27 - 1397/11/10
اولا اگه لیاقت داشت باید ارزون میکرد، ثانیا اگه میتونست جلوی گرونیشو بگیره چرا زودتر نگرفت، لابد جا نداشته گرونتر بشه پریده وسط میگه من نزاشتم، مسخره!
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1397/11/11
نه اینکه مردم عادی هر روز سوار هواپیما میشوند. به همان خاطر دستور داده گران نشود واقعا اگه عرضه کاری رو دارن دستور بدن ماشینهایی رو که پیش فروش کرده اند تحوبل دهند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج