انتشار رمان جنجالی خانم نویسنده لغو شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۲۷۷۴۰
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
۵۵۳۰
نسخه اولیه اولین رمان امیلی وِن ژائو، "وارث خون" با انتقاد به خاطر توصیف برده‌داری روبه‌رو شد، که نویسنده به این خاطر عذرخواهی کرد و کتابش را از چاپ بیرون کشید.

ایبنا: نویسنده ادبیات نوجوانان که در حال حرکت به سمت موفقیت بود، انتشار اولین رمان خود را که گمان می‌رفت با استقبال خوبی مواجه شود، به خاطر سیل انتقادات آنلاین از سوی خوانندگان مبنی بر توصیف او از نژادپرستی و برده‌داری، متوقف کرد.

انتشار رمان جنجالی خانم نویسنده لغو شد

به نقل از گاردین، "وارث خون" امیلی وِن ژائو، ژانویه‌ی گذشته به مبلغ بالای شش-رقمی به ناشر فروخته شد. یک بازگویی شگفت‌انگیز از داستان آناستازیا که در آن یک پرنسس، رازی مخوف را پنهان می‌کند و آدم شیادی که پرنسس مجبور است به او اعتماد کند تا نامش را از فهرست مظنونان به قتل پدرش پاک کند. قرار بود این رمان در ماه ژوئن منتشر شود.

اما در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد ژائو گفت بازخورد‌های منفی از سوی جامعه نوجوانان باعث شد که او از ناشرش بخواهد که کتاب را در این زمان منتشر نکند.

پس از بررسی‌های مثبت اولیه، ماه گذشته سیل ناگهانی انتقادها از "وارث خون" آغاز شد، با نقدهایی که در گودریدز و توییتر منتشر شد و خوانندگان آن را به عنوان یک کتاب ضد-سیاه‌پوستان و حاوی تعصبات آشکار توصیف کردند. علی‌الخصوص توصیفی که از برده‌داری و مرگ کاراکتر سیاه داستان شده بود.

در مقایسه با دیگر اختلاف‌نظرهای انتشاراتی که خشم خوانندگان را در پی داشتند، نظیر رمان نوجوانان کِیرا دریک "قاره" که به خاطر راوی "ناجی سفیدپوست" به باد انتقاد گرفته شد و کتاب تصویری "کیک تولد برای جورج واشینگتن" که به خاطر نگاه مثبت به برده‌داری مورد سوال قرار گرفت و دیگر منتشر نشد، انتقادها از رمان ژائو نسبتا محدود بود، شاید به این دلیل که نویسنده سریعا با لغو انتشار کتابش به این انتقادها پاسخ داد.

ژائو در ۳۰ ژانویه نوشت: "هرگز قصد نداشتم که به هیچ خواننده‌ای از این جامعه ارزشمند صدمه بزنم، به ویژه آنهایی که برایشان به دنبال نوشتن بودم. نمی‌خواهم توضیح بدهم، از خودم دفاع کنم یا کسی از من دفاع کند. این یک عذرخواهی است." و اضافه کرد: "از کسانی که درباره بازنمایی، رموز و مضمون کتابم سوالاتی مطرح کردند سپاس‌گزارم."

ژائو که در پکن بزرگ شده و در ۱۸ سالگی از چین به امریکا مهاجرت کرده می‌گوید این کتاب را بر اساس دیدگاه فرهنگیِ آنی‌اش نوشته و داستان‌های برده‌داری در رمانش نقد ویژه‌ای به اپیدمی کارگرهای اجیرشده و قاچاق انسان در بسیاری از صنایع در سراسر آسیا، ازجمله کشور خودش دارد.

او نوشت: "روایت تاریخ برده‌داری در ایالات متحده چیزی نیست که من بتوانم، بخواهم یا قصد داشته باشم درباره‌اش بنویسم، اما متوجه بودم که فقط در زمینه فرهنگی خودم نمی‌نویسم."

ژائو پیش از این در وبسایت خود گفته بود که قصد دارد داستانی با کاراکترهای متنوع بنویسد که برای بسیاری از کودکان فرهنگ-سومی که مثل خودش در کشوری غیر از کشور مادری‌شان رشد یافته‌اند محبوب خواهد بود. او سال گذشته نوشت: "من داستان تخیلی می‌نویسم، اما داستان‌هایم الهام‌گرفته از مضامینی است که امروز در دنیای واقعی می‌بینم. به عنوان یک خارجی در امریکای ترامپ با برچسب‌های ناخوشایندی مواجه شدم و به عنوان یک غیرشهروند احساس کردم که صدایم به هیچ جایی نمی‌رسد. که به همین دلیل است که خشم، سرخوردگی و نیاز به فعالیتم را به قدرتمندترین سلاحی که داشتم یعنی "کلمات" هدایت کردم."

در حالی که بسیاری او را به خاطر لغو انتشار کتابش تحسین کردند، بقیه از این تصمیم ناراضی بودند. ناشر او، رندوم هاوس، به نیویورک تایمز گفت: "ما به تصمیم امیلی احترام می‌گذاریم و منتظریم که ارتباط خود را با او ادامه دهیم."

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی