میناوند: اعتراض دارید؟ ورزشگاه را پر کنید!
۸۳۱۲۴۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
۶۳۵۴ 
مهرداد میناوند پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می گوید پیروزی های سه سال اخیر تیم پرسپولیس به مذاق خیلی ها خوش نیامده و نمی خواهند پرسپولیس بازهم قهرمان شود.

ورزش سه: تیم پرسپولیس پس از شکست مقابل فولاد این بار برابر تیم استان خوزستان یعنی استقلال قرار خواهد گرفت. پیش و پس از بازی با فولاد صحبت های زیادی مطرح شد و به طور مثال سیدجلال حسینی گفت که به خاطر مردمی بودن پرسپولیس، قصد نابودی آن را دارند. همین اتفاقات باعث شدند تا به سراغ مهرداد میناوند برویم و گفتگویی مفصل را با او ترتیب بدهیم.

* سوال آخر را همین اول بپرسیم؛ سیدجلال می‌گوید پرسپولیس مردمی است و می‌خواهند نابود شود، نظر شما چیست؟

مطمئنا تایید می‌کنم، تقریبا سه سال است پرسپولیس دارد برای طرفدارانش فوق العاده کار می‌کند، بچه ها تمام توانشان را گذاشته‌اند و طرفداران آمده اند و تشویق کرده‌اند اما به نظر من این به مذاق خیلی ها خوش نیامده و بزرگترین دلیلش هم این است که بالاخره مربی‌هایی هستند که سه سال پشت سر هم قهرمان شده‌اند و نمیخواهند این اتفاق برای پرسپولیس بیفتد چون خیلی از این‌ها زیر سوال می‌روند به دلیل اینکه یک آدمی مثل برانکو بیاید و این رکورد را بشکند، این بازیکنان باشند.

یک جاهایی حرف حق حرف حق است و آدم می‌تواند قبول کند ولی یک حایی رفتارها و پشت پرده‌هایی وجود دارد که از یک جای دیگر برای لیگ‌مان تصمیم‌گیری می‌شود و متاسفانه یک هجمه ای درست کرده‌اند از آدمی که می‌رود اونور آب، آقای تقوی که اصلا من شوکه شدم که این حرف را زد و معلوم بود از جایی خط می‌گیرد تا بازیکنان استقلال بعد از یک بازی و امیر قلعه نویی و خیلی از آدم‌هایی که تا یک زمانی روبروی همدیگر بودند و حاضر نبودند حتی در یک تیم همدیگر را تحمل کنند اما الان به یک جایی رسیده که همه دست به دست هم داده‌اند که دارند یک اتفاقاتی را رقم می‌زنند که باعث تعجب است.

* اما حداقل مقابل فولاد، خود هواداران پرسپولیس هم موافقند که تیمشان در نیمه اول خوب بازی نکرد.

مطمئنا من با حرف شما خیلی موافقم ولی من یک فوتبالیستم، شما یک روزنامه نگار هستید و مردم یک مردمی‌اند که فوتبال را همیشه از پشت تلویزیون یا در ورزشگاه نگاه کرده‌اند ولی مهرداد میناوند یک فوتبالیست است و این روزها را تجربه کرده.

این اتفاق شاید دو سه بار عینا در ایران، خارج از ایران نه، ولی در ایران برای من افتاده و هر دو سه مورد هم نتیجه اش باخت بوده چون وقتی با روحیه شما بازی می‌کنند، صبح بازی به بیرانوند زنگ می‌زنند و می‌گویند بازی ممکن است انجام نشود و این همه شلوغ کاری و وقتی از نزدیک می‌بینند آقا فیوز را بزنید فلان کنید و بازیکنان وقتی این اعمال را میبینند. بعد شما میگویید باید VAR بیاید، دو کمکی که پشت دروازه می‌ایستند همین کار را دارند انجام میدهند ولی متاسفانه شما چیزهایی می‌شنوی که مثلا بیراوند گفته پنالتی نبوده و گفته کمک گفته و می‌رود از کمک می‌پرسد و کمک می‌گوید اصلا از من سوال نکرده.

این‌ها همه چیزهای دوگانه است و متاسفانه در فوتبال ایران هست و من نمیدانم چرا بعضی از آدم‌ها تلاش می‌کنند بگویند تبانی اصلا وجود ندارد، شرط‌بندی وجود ندارد، مربی خریدن وجود ندارد، بازیکنن خریدن وجود ندارد، وجود داد و خیلی سال هم هست وجود دارد و هیچ موقع هم نمیتوانی این را پاک کنی.

* بله این ها شاید باشد، اما آیا همیشه بر علیه پرسپولیس است؟ چون الان تراکتوری ها می گویند در بازی نساجی پنالتی برایشان گرفته نشده و ذوب آهنی ها هم همین را می گویند، هواداران استقلال هم معترض هستند.

با اعتقاد نمیتوانی دهنت را باز کنی و حرف بزنی. شما برنامه برنامه نود را بعنوان بهترین برنامه ورزشی این ممکلت قبول دارید یا نه؟ این برنامه نشان داد پرسپولیس جزو آن تیم‌هایی بود که ضرر کرده. یک جایی اشتباهی این اتفاق میفتد، داور هستند و داور هم قشر مظلومی است، این را واقعا می‌گویم با تمام این اتفاقات که افتاده ولی اینکه یک جایی میبینی واقعا دارد دسیسه می‌شود و برنامه‌ریزی می‌شود خود بیننده و شنونده هم نمی‌تواند باور کند و این اتفاق هم افتاده.

این که همه تیم ها بگویند ما ضرر کرده ایم که نمی‌شود. تیم تراکتور هم یک جاهایی ضرر کرده و یک جاهایی هم استفاده کرده ولی اینکه شما علنا بیایی و هنوز پرچم تیم رقیب را که بازی‌های فینال آسیا گذشته و امسال هم در لیگ شما دارید می‌بینید انجام میدهند و به ورزشگاه می‌آورند.

*البته این ها جزو بحث ما نیستند؛ شما دیداری هم با آقای عرب داشتید. درباره آن توضیح می‌دهید؟

من پنج شش بار ایشان را دیدم و وقتی که با او صحبت کردم اولین و آخرین حرفم این بود و تاکید هم کدم که خیلی‌ها حاضرند که افشین پیروانی به تیم برنگردد، حتی مربی های تیم‌های رقیب ما که میدانند یک آدمی که کاربلد است،

حاشیه را کامل میشناسد و نمی‌گذارند که این اتفاق بیفتدو شما بیا و این چک بزرگ را الان انجام بده و این کار را بکن بعنوان یک مدیر یک آدمی مثل افشین پیروانی نمیتواند بیرون باشد و حتی از من خواستند که نزدیک تر بشوند و من هر چهار پنج باری که آقای عرب را دیدم حتی در باشگاه هم نخواستم ببینیم چون من خیلی دوست دارم تا آخرش هم همینطور طرفدار بمانم.

من به آقای عرب گفتم شما نیم فصل دوم آدم هایی که در زمین تلاش می‌کنند که دارند تلاششان را میکنند، آقای برانکو کارش را انجام می‌دهد، شما نصف کارت بیرون زمین است، شما جنگ بیرون از خانه است و شما نمیتوانی باید این را به نحو احسن داشته باشی و همین اتفاقات دارد میفتد. واقعا همه با پرسپولیس لج میکنند و همه یک جوری و یک شکل دیگر نگاه می‌کنند.

* شاید اتحادی علیه پرسپولیس تشکیل شده باشد، اما راجع به همان تصمیمات ارکان فوتبالی صحبت کنیم؛ چطور می توان گفت این ها همیشه تنها بر علیه پرسپولیس یا استقلال یا تراکتور هستند؟

من میگویم شما مدیر تیم را به هر دلیلی عوض کردی. آقای تاج مطمئنا باید برود. اگر قانون قانون است باید یک سری آدم‌ها هم بروند. من می‌گویم به هر دلیلی منشا را نمی‌خواستند، این کوتاهی باشگاه بوده و نباید می‌گذاشتند تیم رقیب هم برود. این اتفاق افتاده چون یک سری آدم‌های کاربلد نبودند جز آقای عرب، چون آقای عرب که یک تنه نمی‌تواند یک تنه همه کارها را انجام بدهد و یک سری آدم‌ها هستند که باید یک سری کارها را انجام بدهند.

* ولی هواداران انتظار دارند وقتی ادعایی مطرح می شود، شفاف سازی بیشتری انجام شود و اسم طرف را هم بگویید.

آقای خمارلو؛ آقای خمارلو نمی‌تواند در باشگاه، من دشمنی با ایشان ندارم حتی آدمی داشت چیزهایی دیگر میگفت و من زنگ زدم و او را آرام کردم من اصلا کاری حرف می‌زنم. سوای بحث شخصیتی و بیرون زمین، ایشان خیلی آدم محترم و خوبی هستند و به بهشت می‌روند اما من میگویم نمیشود باشگاه را سه نفر بگردانند. یکی از دلایل بزرگ این است که چرا الان هیات مدیره استقلال معرفی شده و دو بازی رفته؟

* مگر می‌شود مدیر رسانه ای تیم در انتقال منشا نقش داشته باشد؟ یعنی در باشگاه پرسپولیس این گونه است؟

بله؛ من بیهوده حرف نمی‌زنم. این ها میتوانستد که این کار را انجام بدهند، می‌توانستند نگویند کجا برود ولی رضایت‌نامه هم طوری باشد که به چهار تیم نرود. فیفا هم این را تایید میکند. من این سوال‌ها را قبل از اینکه منشا به استقلال برود پرسیده بودم. من دوستان خیلی بزرگی در این زمینه دارم که مدیر برنامه هستند و قوانین را می‌شناسند. ما می‌توانستیم این کار را بکنیم و نکردیم. این یک سهل‌انگاری بزرگ است.

* هواداران پرسپولیس می گویند پیشکسوتان به جز میناوند و چند نفر دیگر اغلب سکوت می کنند در این مواقع؛ چرا؟

من نه خودم را آدم بزرگی میبینم. من پرسپولیس را دوست دارم و صد بار دیگر هم می‌گویم من اگر بچه ام را بگذارند یک طرف پرسپولیس را یک طرف بگویند کدام را بیشتر دوست داری باید فکر کنم. گر چهارتا آدم من را میشناسند بخاطر پرسپولیس است و من کلی دوستان خوب پیدا کردم هرکس خودش تصمیم می‌گیرد حرف بزند.

آدم‌های بزرگی در این تیم بودند و من بعنوان کسی که از همه کوچکترم نمیتوانم بگویم فلان آدم چرا سکوت می‌کند، حتما آن ها هم پیش خودشان حس میکنند ولی من از تریبون خودم از اینستاگرام خودم از حق خودم میتوانم حرف بزنم و دلم میسوزد، چون واقعا با بردن پرسپولیس لذت میبرم و با باختش واقعا ناراحت می‌شوم.

* آیا شما به عنوان یک پیشکسوت و به قول خودتان هوادارِ پرسپولیس، موافق واگذاری تیم به شرکت پیشکسوتان کهن هستید؟

در این مورد اصلا دوست ندارم اظهار نظر کنم و اگر اجازه بدهید اطلاعاتم را بیشتر کنم و آن موقع درموردش صحبت کنم. اجازه بدهید این سوال را جواب ندم و اطلاعات را بیشتر کنم و بعد جواب بدهم.

* هواداران تیم هایی مثل تراکتور، سپاهان، ذوب آهن و... می گویند بودجه سرخابی ها از بیت المال است، در این باره هم خیلی اعتراض داشته اند.

اولا که یک جایی باید تمام بشود ولی این دولت است که دارد از پرسپولیس و استقلال استفاده میکند نه پرسپولیس و استقلال از دولت. چندسال است مردم را سرکار می‌گذارید و می‌گویید میخواهیم خصوصی کنیم؟ اگر این تیم‌ها برایتان استفاده ندارد چرا واگذارش نمیکنید، صددرصد شما استفاده میکنید که واگذار نمی‌کنید.

*هواداران پرسپولیس بیانیه داده اند که فردا به وزارت ورزش و سازمان لیگ اعتراض می کنند؛ شما موافق آن هستید؟

اعتراض کردن یک شکل دارد و آن هم این است که شما بازی با استقلال خوزستان بیایی و استادیوم را پر کنی. به نظر من این بهترین اعتراضی است که می‌شود انجام داد. در سیستم‌های این شکلی هم یک سزی آدم‌ها سواستفاده‌گر هستند.

من یک نوع اعتراض میدانم و آن هم این است که هواداران محکم تر از قبل به استادیوم آزادی بیایند و استادیوم را پر کنند و من به آقای عرب هم گفتم واقعا هم باشگاه باید شرایطی را فراهم کند که تماشاچی ها به راحتی به استادیوم بیایند. این دومین بازی خانگی است که آقای عرب هستند، آقای عرب باید تلاششان را بکنند، این یک کار خیلی بزرگی است و اگر آقای عرب بتوانند با راهکارهایی که انجام میدهند کاری کنند که جمعیت بیشتر به استادیوم بیاید، این به نظر من خیلی کار بزرگی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 54
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1397/11/24
خدایی حیف نیست این همه بازیکن بی حاشیه داره پرسپولیس ،مگه قحطی اومده اینو انقد بولد میکنین
پاسخ ها
لنگی یعنی هوچیگر
United Arab Emirates
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
به حال رسانه ایکه این قاطی خربزه ها دونسته باید گریست ، بابا یه بار پنجلی رو بگیرین بیارین ، رهبری فرد اونکه خربزه . ازین دست آدما زیاد دارین چرا همش خاله میناوند میارین؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1397/11/24
کلا جوسازی برای تیم حکومتی و بیت المال خور باز ابعاد دیگه ایی به خودش گرفته
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1397/11/24
لیاقت بعضی تیم ها همین پیشکسوت ها شونه خاک تو سر تیمتون کنن که گنده شون تویی تو ابرو ابروهاتو بردار تو رو چه به فوتبال
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1397/11/24
از بانو مینا نپرسید قیمت رژ لب ریمل و قلم چشم هم رفته بالا؟
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/11/24
بانو مینا احتمالا به علت بالارفتن قیمت ارز چند روزیست که نتوانسته رژ لب ریمل و قلم چشم تهیه کند
تاجیها برسونید به مینا خانوم
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/11/24
با سلام این اقا کار زندگی نداره اصلا چکاره هستش هر روز مصاحبه هر روز حاشیه میخواد بگه من پرسپولیس ام
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/11/24
منظور سیدبلال ازمردمی بودن همون عوامه، همون عوامی که سالهاست مایه بدبختی و رنج عذاب قشر فرهیخته و بادانش این مملکتن، اتفاقا حکومت همیشه پشتیبان عوام بیسواد و جاهله همین فرمون برید جلو آقا بلال
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1397/11/24
این ولو گشنه میخاد بین هوادار ووزارت تفرقه بندازه
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1397/11/24
خدایا بابا توچرا هی بدتر خودتو از چشم میندازی ......بابا برو برا شوهرت اشوه بازی کن زشته .....خدایا این بانو رو خودت شفا بده
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1397/11/24
کاش اینم تدارکات تیمی میشددست ازسر پرسپولیس برمیداشت
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1397/11/24
باعث همه حواشی تیم تووپیروانی هستین میخاهین برانکو رانابودکنی کورخوندی مینا
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1397/11/24
توراخدادست ازسرتیم بردار بذارپرسپولیس کارشو کنه نیازی به حمایت تونیست
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/11/24
حتما میخاهی مثل درخشان تیم رانابودکنی وبشی مربی
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1397/11/24
مینا خانم شما خیلی کوچکتر از آن هستی که در مورد تراکتور آدربیایجان حرف بزنی گورتونو گم کنین هنوز هم دارین نون آذربایجان رو میخورین بی هویتهای وطنفروش و بیت المال خور
United Arab Emirates
18:38 - 1397/11/24
این منگول بازم نظر داد. بانو. لطفا خفه
نه کیسه نه شله زرد نه تر ترو فقط سرورتون پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1397/11/24
تا کیسه مافیایی باشد. تا سوراختور لابی گر باشد
تا شله زرد بیرون زمین زد و خورد میکند
ما طرفداران ارتش سرخ جلوی هیچی گرهاتون رو میگیریم لعنت به همتون
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/11/24
دوکلمه ازمادر عروس مینا خانوم هم میدونه که سه سال داوریها به نفع لونگ بوده وهمین الان بخاطرداور توجام حذفی هستند ومطمئنند که داوریها و تصمیمات مهندسی بوده وچون یک بازی داوربنفعشون نبوده(البته بجز صحنه گا فولاد)شوکه شدن..مقابل مدعیان یعنی سپاهان تراکتور وهمچنین ماشین سازی وسایپا باداور شکست نخوردن این جماعت دیگه زیادی پر رو ودریده شدن.
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1397/11/24
این میـناخانم رو دستشو یه گوشه بند کنید، گناه داره
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/11/24
بخدا این آدم این قدر بی شعور وبی شخصیته که اصلا دوست ندارم قیافه شو ببینم چه رسد به مصاحبه اش من نمیدونم وقتی خود پرسپولیسی ها هم از این آدم بدشون میاد چرا چپ وراست همه با این مصاحبه میکنن؟ دقیقا جریان مدیران ومسولان تو مملکت ما هم مثل شماست دقیقا بر خلاف میل مردم کار میکنن بخدا همه پرسپولیسی ها آدم های تحصیل کرده با ادب ومتشخص هستن غیر از آین ویکی دوتا دیگه چرا با اونا مصاحبه نمیکنین حداقعل خود پرسپولیس ها لذت ببرن تو این مملکت هر کس بی شخصیت تر باشه بیشتر بهش بها میدن بعد هم میخوان مثل کشورهای عربی مدرن شه کشور تا زمانی که با مردم لج بازی میکنید باید هم بگیم اخی چقدر خوب بود ما هم مثل فطر وامارات بودیم خاک بر سرتون
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/11/24
راستی برا چی از تیم ملی بیرونت کرون
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/11/24
دو کلام از مادر عروس بشنوید!؟
رو هم‌خوب چیزی است که بعضی هاندارند!وکمیته ان ضباطی هم با ایشون وگلرهای تیم حکومتی وشجاع کاری نداره!؟
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/11/24
جان مادرت خفه شو.گلابی
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1397/11/24
سر دسته ی خوارج بازم حرف زد.
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1397/11/24
آخه مشنگ رانتی تو کجای فوتبالی فقط برای طرفدارها نوشابه باز میکنی تا با حرفات طرفدار باشن آخه حقیر تر از تو کسی هست اگه تقوی اونور آبه سالم زندگی کرده وکینه نه مثل تو کل زندگیت....
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/11/24
خاله مینا تو چکار ه ای که حرف میزنی ...
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1397/11/24
خاله میناوند چی می گی؟؟؟؟؟
Germany
20:10 - 1397/11/24
ادم قحطه رفتید سراغ این
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1397/11/24
بابا ای علاف صبح تا شب داره مصاحبه میکنه
اون بچه بدبخت این علاف و بگو که باباش چرکپولیسو ازش بیشتر دوست داره !!!

واقعا مگه داریم پدر باشی و این جوری باشه احساست !!!!
علاف برو فکر کار باش که با کشیدن لنگ نون در نمیاد
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1397/11/24
توروخدا ساکت باش اخه تو چگاره هستی
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1397/11/24
چرا با این ادم مصاحبه میکنید؟؟ادمی که تعصب کورش کرده تا حدی که جون بچه اش رو با پرسپولیس مقابل میگیره ارزش صحبت و بحث نداره....اینا کورن ...همه تیم ها دارن تو لیگ از داوری ضربه میخورن ولی هیچ تیمی اندازه پرسپولیس گنده اش نکرده...چون طبق معمول پشتشون گرمه
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1397/11/24
یعنی تو باشگاه لنگ پیشکسوت موجه تری از بانو مینا نیست
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1397/11/24
نمیدونم واقعا بلد نیست حرف بزنه یا بد تایپ میکنن.
من که قاطی کردم
جمله شو تموم نمیکنه!!!! فعل و فاعل هاش معلوم نیست.
تا چندم خوندی خاله؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1397/11/24
خدایی حیف اسم فوتبالیست را روی این میناوند لجن وحاشیه ساز بزارید
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1397/11/24
مینا جون پسرای محل منتظرتن
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1397/11/24
تو یکی مزخرف نگو خاله مینا
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1397/11/24
این بچه کوگولی دم دزآورده
Netherlands
22:19 - 1397/11/24
کشور من جایی هستش ک یه بی شخصیت زیر ابرو بردار کلی سمت داره و راحت چرت و پرت میگه
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/11/24
آقای میناوند چه رزومه مربی گری یا رسانه ای داشته همیشه اظهار نظر غیر کارشناس سانه پر حاشیه میکند و همیشه دوست دارد فقط زبانی ادعای پرسپولیس بودند بکند اما هيچوقت پای عمل باشد غیب می شود،
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1397/11/24
مینا خانم بیکاره، ظرف شستن هم نداره!!
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1397/11/24
مثل اینکه تو این قحط الرجال دنبال زنان میروید
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/11/25
حرف حق تلخه
میبینم که اتیشتون زده
دمت گرم مهرداد
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/11/25
چقدر کونش سوخته از منشأ حالا این سوزش توردربی بیشتر میشه مینا جون
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1397/11/25
آقا جان مادرتون اینم شد کارشناس؟همه راس میگن قرمزا اینهمه اسطوره خوب دارن این پخمه چیه میارین بزرگش میکنید.راه جذب تماشاچی این نیست
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1397/11/25
تیم کیسه و طرفداراتش هر موقع کم میارند شروع میکنند به اراجیف گفتن بد بختهای ۶ تاییخور تا چقدر خفت وخواری مدام جفتک پرانی میکنید فکر میکنم حقتوننه که با این ادبیات بر ای شما بنویسند
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/11/25
بانو تو چرا اون موقع كه تو لنگ حقير بودي كاري نمي كردي حالا واسه 4 تا بچه دهه نودي شدي اسطوله؟كم درفشاني كن بانو جان و اندكي به فكر كار هاي منزل باش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج