ظهور علائم بيماري از روي ناخن
۸۳۷
۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
۵۲۴۵۳۲
ناخن‌ها جداي از اين‌كه نشاني از زيبايي‌اند، يكي از بخش‌هاي بدن هستند كه مي‌توانند سالم بودن يا نبودن جسم را هم نشان دهند. تغيير شكل ناخن‌ها از نخستين نشانه‌هايي است كه مي‌گويد بدن شما با مشكلي روبه‌رو شده.
مجله زندگی ایده آل: ناخن‌ها جداي از اين‌كه نشاني از زيبايي‌اند، يكي از بخش‌هاي بدن هستند كه مي‌توانند سالم بودن يا نبودن جسم را هم نشان دهند. تغيير شكل ناخن‌ها از نخستين نشانه‌هايي است كه مي‌گويد بدن شما با مشكلي روبه‌رو شده. اين نشانه‌ها آن‌قدر در ناخن‌ها واضح و روشن هستند كه در بسياري از موارد خود زنان پيش از مراجعه به پزشك متوجه مي‌شوند.
 
اين نشانه‌ها را جدي بگيريد

علم پزشكي ثابت كرده است اصلي‌ترين راه براي داشتن ناخن‌هاي سالم پيروي از يك رژيم غذايي درست است و سالم زندگي‌كردن يا نكردن را مي‌توان از روي همين 20 ناخن دست و پا به آساني تشخيص داد.  ناخن‌ها نمايشگر سلامت شما هستند، اين نكته را فراموش نكنيد. در كنار تغذيه مناسب، ناخن‌ها مي‌توانند زودتر از هر عضو ديگري در بدن شما آلوده به قارچ‌ها و ميكروب‌ها شوند و برخي از اين قارچ‌ها ممكن است تنها با يك بار ابتلا براي هميشه ناخن‌هاي شما را از بين ببرند. برخي علائمي كه با مشاهده آنها روي ناخن‌هاي‌تان بايد نگران باشيد و خيلي زود به پزشك مراجعه كنيد، عبارتند از:
 
ظهور علائم بيماري از روي ناخن
 
 •  كمبود آهن يا پروتئين / كلسيم: ناخن‌ها شكننده، مقعر همراه با خال‌هاي نيمه سفيد مي‌شوند.
 •  استفاده بيش از حد از نمك: رشد غيرعادي پوست يا همان كوتيكول در اطراف ناخن
 •  عصبي بودن يا تيروئيد پركار: جدا شدن ناخن از گوشت
 •  مشكلات تنفسي: تيره شدن ناخن و مايل شدن رنگ آن به رنگ آبي يا حتي كبود
 •  مبتلا بودن به بيماري برونشيت: ناخن مايل به زرد
 •  كم خوني: رنگ پريده ناخن ها
 •  كمبود ويتامين: پوسته پوسته شدن سطح ناخن
 •  كمبود روي: رشد كم ناخن
 •  كمبود سبزيجات و روغن‌هاي گياهي در رژيم غذايي: نازك شدن قشر ناخن
 •  افراط در مصرف گوشت قرمز: ايجاد برآمدگي روي سطح ناخن
 
با ظاهر شدن هر يك از اين نشانه‌ها روي ناخن‌هاي‌تان مطمئن باشيد درست غذا نمي‌خوريد يا دچار بيماري شده‌ايد و اين يك زنگ خطر جدي است نه تنها براي ناخن‌هاي‌تان بلكه تهديدي است بر ديگر اندام‌هاي داخلي‌تان.

سلامت رژيم غذايي‌تان به وضوح بر اين قشر به ظاهر تزئيني بدن تاثير‌گذار است، هر چند كه سالم بودن خود ناخن‌ها هم به‌عنوان يك اندام كارآمد اهميت بسزايي دارد، در واقع با داشتن ناخن‌هاي سالم مطمئن مي‌شويد كه بدن سالمي هم داريد.
 
روغن‌هايي كه معجزه مي‌كنند

حفظ سلامت ناخن‌ها برخلاف تبليغات شركت‌هايي كه محصولات آرايشي و بهداشتي توليد مي‌كنند، دشوار نيست و نياز به هزينه كردن پول زيادي ندارد. بسياري از اين مشكلات را مي‌توان در كنار تصحيح رژيم غذايي با استفاده از حمام ناخن رفع كرد، يعني مي‌توانيد با قرار دادن ناخن‌هاي‌تان در يك كاسه كوچك از روغن‌هاي طبيعي اين مشكلات را برطرف‌كنيد. به ياد داشته باشيد هيچ اندام ديگري به اندازه پوست و ناخن خاصيت جذب كردن ندارد.
 
ظهور علائم بيماري از روي ناخن
 
 •  يك كاسه كوچك ترجيحا از جنس چيني تهيه كنيد، روغن‌هاي طبيعي و گياهي را بسته به مشكل ناخن‌‌هاي‌تان درون آن بريزيد و در هفته چند بار ناخن‌هاي‌تان را درون اين روغن به آرامي ماساژ بدهيد.
 •  در هواي سرد و خشك از دستكش‌ها و جوراب‌هايي از جنس كتان استفاده كنيد.
 •   تاثير خواب درست و به اندازه بر سلامت ناخن‌هاي‌تان را اصلا دست كم نگيريد.
 
بهترين تقويت‌كننده‌‌هاي طبيعي

بهترين روغن‌هايي كه مي‌توانيد براي سالم‌سازي‌ ناخن‌هاي‌تان استفاده كنيد(كه در ضمن ارزان و در دسترس هستند)عبارتند از:

روغن نارگيل: يكي از معدود منابع گياهي سرشار از اسيد لوريك همين روغن نارگيل است، در ضمن بسياري از ويتامين‌ها و زنجيره‌هاي اسيد چرب كه تنها در شير مادر يافت مي‌شود، در اين روغن وجود دارد. روغن نارگيل علاوه بر اينكه سبب درخشش و قوي شدن ناخن مي‌شود به افزايش ضريب سيستم ايمني ناخن هم كمك مي‌كند و راهي است براي مبارزه با قارچ‌هايي كه جذب ناخن مي‌شوند.
 
ظهور علائم بيماري از روي ناخن

روغن هسته زيتون: روغن هسته زيتون و حتي روغن هسته انگور به‌شدت از عناصر لازم براي يك ناخن سالم اشباع شده‌اند و خاصيت اصلي شان اين است كه بيش از روغن‌هاي ديگر جذب پوست و ناخن مي‌شوند.

روغن زيتون: به‌نظر مي‌رسد پوشاندن گهگاه پوست و ناخن با قشر نازكي از روغن زيتون پيش از حمام فايده‌اش بيشتر از خوردن روغن زيتون است. اين روغن سرشار از ويتامين است. مي‌توانيد هر بار در حمام از شيوه ماساژدادن ناخن‌هاي‌تان با اين روغن استفاده كنيد.
 
سرعت رشد ناخن‌ها فرق دارد

سرعت رشد ناخن بستگي به عوامل بسياري ازجمله سن، تغذيه، بيماري‌ها، هورمون‌ها و فصل دارد:

 • ناخن به شكل طبيعي ۳ ميلي‌متر در ماه رشد مي‌كند.
 • سرعت رشد ناخن‌هاي دست 2 تا 3 برابر بيشتر از ناخن‌هاي پاست.
 • سرعت رشد ناخن‌ها در تابستان بيشتر از زمستان است.
 • سرعت رشد ناخن‌ها در افراد راست دست در دست راست و افراد چپ دست در دست چپ بيشتر است.
 • سرعت رشد ناخن‌هاي مردان از زنان بيشتر است. (جز در زنان باردار و مسن)
 • اگر ناخن به‌طور كامل از جايش كنده شود براي دست، ۳ تا ۶ ماه طول مي‌كشد تا مجددا به‌طور كامل رشد كند و براي ناخن‌هاي پا ۱۲ تا ۱۸ ماه است.
 
نكته‌هايي كه ناخن‌هاي شما را فولادي مي‌كند

1. غذاهاي سرشار از پروتئين را در اولويت برنامه غذايي‌تان قرار بدهيد. اگر مشكل كبدي نداريد يكي از بهترين گزينه‌ها مصرف 2بار تخم مرغ در هفته است، حواس‌تان البته به كلسترول خون‌تان هم باشد.
 
2. غلات بخوريد، از آجيل و دانه‌هاي روغني هم غافل نباشيد.
 
3. مطمئن باشيد كه حداقل 50درصد رژيم غذايي‌تان شامل سبزيجات و ميوه‌هاي تازه است.
 
4. اضافه كردن غذاهايي كه از سيليكون غني شده‌اند كمك زيادي به رشد ناخن‌هاي شما مي‌كند، پياز، ماهي، كلم بروكلي و همه سبزي‌ها در اين زمينه كارساز هستند.  
 
5. مواد‌غذايي سرشار از بوتين همچون برنج قهوه‌اي و دانه‌هاي سويا تاثير معجزه آسايي در سلامت ناخن‌ها دارند.
 
ظهور علائم بيماري از روي ناخن 
 
6. از روغن‌هاي گياهي همچون زيتون و روغن هسته انگور در پخت و پز استفاده كنيد.
 
7. غذاها و محصولاتي كه ميزان ويتامين B موجود در آنها بالاست يكي ديگر از نكته‌هاي كليدي براي داشتن ناخن سالم هستند.  
 
8. حداقل يك‌بار در ماه جوشانده‌اي با تركيب يونجه، ريشه بابا آدم، زنجبيل، قاصدك و گشنيز براي خود دم كنيد.
 
9. سلامت ناخن‌ها با استفاده از عسل طبيعي هم حاصل مي‌شود. اگر دور ناخن‌هاي شما زخمي شده‌اند يا مدت زيادي لاك روي ناخن‌هاي‌تان بوده، سراغ عسل برويد. يك روش براي التيام جراحت نوك انگشتان و ناخن‌ها، خيساندن آن‌ها در عسل است. براي راحت‌تر شدن استفاده مي‌توانيد كمي عسل را گرم كنيد. بايد انگشتان را ۱۵ تا۲۰ دقيقه در عسل بخوابانيد. سعي كنيد اين درمان را هر شب قبل از خواب انجام دهيد. براي زخم‌هاي بسيار شديد، مي‌توانيد دست‌ها را به عسل آغشته كنيد و بعد دست‌هاي خود را با دستكش بپوشانيد و در نهايت بخوابيد. عسل ضد‌باكتري است و مي‌تواند باكتري روي بريدگي‌ها را بكشد و از بين ببرد. به اين ترتيب بريدگي‌ها از هرگونه آسيب محفوظ مي‌مانند. با اين حال استفاده از عسل همراه موم در رژيم غذايي هم تاثير بسزايي در سلامت ناخن‌هاي شما دارد.
 
10. اگر از سفيدي و رنگ طبيعي ناخن‌هاي‌تان راضي نيستيد چند ماه يك بار مي‌توانيد از دم نوش سوسن عنبر استفاده كنيد، نوشيدن اين دم نوش به شفاف شدن ناخن‌هاي شما كمك مي‌كند.
 
چرا زنان بايد لبنيات و تخم‌مرغ بخورند؟

بيوتين: در افرادي كه دچار سوء تغذيه نيستند كارآمدي ماده مغذي بيوتين كه بخشي ازويتامين B – كمپلكس است، براي سلامت ناخن‌ها به اثبات رسيده است. پژوهشگران مطالعه‌اي را روي افرادي كه مصرف بيوتين آن‌ها ظاهرا طبيعي بود (28 تا 42 ميكروگرم در روز) انجام دادند و متوجه شدند افرادي كه ناخن‌هاي نازك، شكننده و شكسته شده داشتند، وقتي به مقدار 5/2 ميلي‌گرم (2500 ميكروگرم) يا تقريبا70برابر مقدار متوسط نياز روزانه بيوتين مصرف مي‌كردند، ضخامت ناخن‌هاي‌شان 25 درصد افزايش مي‌يابد. دليل ضخامت ناخن هم اين است كه بيوتين به داخل ماتريكس ناخن جذب مي‌شود و در آنجا به اصلاح ناخن‌هاي شكننده كمك مي‌كند. به بيماران مبتلا به سستي ناخن مكمل‌هاي بيوتين تجويز مي‌شود. درحالي‌كه بيوتين يكي از بي‌خطرترين مواد مغذي است اما اين ميزان را فقط زيرنظر پزشك مي‌توان مصرف كرد. زرده تخم‌مرغ، آرد سويا، غلات و قارچ از جمله منابع غني بيوتين هستند. كلم برگ، عدس و شير نيز تا حدي حاوي بيوتين هستند.

كلسيم:
جداي از نوشيدن شير و استفاده از لبنيات مي‌توانيد گه‌گاه ناخن‌هاي‌تان را در يك پياله كوچك شير به‌مدت نيم ساعت قرار بدهيد، در اين روش نيازي به ماساژ نيست. به اين ترتيب به استحكام ناخن‌هاي شما افزوده مي‌شود.
 
ظهور علائم بيماري از روي ناخن

ويتامين A: اين ويتامين در كنار كراتين و سيليكون طبيعي يكي از عناصر اصلي در سلامت ناخن است. كمبود ويتامين A سبب ايجاد خشكي و شكنندگي در ناخن‌هاي شما خواهد بود و هيچ‌گاه نمي‌توانيد با ناخن‌هاي شكيل ظاهر شويد. با اين حال استفاده بيش از اندازه از اين ويتامين در برنامه غذايي هم ممكن است در مواقع نادري سبب ايجاد نرمي و قوس در ناخن شود. هويج، زردآلو، جگر و همچنين تخم‌مرغ منابع خوبي براي دريافت اين ويتامين هستند.

آهن: كمبود شديد آهن سبب قوس برداشتن ناخن رو به بالا مي‌شود و نوك ناخن‌ها وقتي كمي از روي پوست بلندتر شدند به شكل زشتي درمي‌آيند. گاهي هم ممكن است اين كمبود به شكل ايجاد حفره‌هايي ريز و به اندازه سرسوزن روي ناخن ظاهر شود. حبوبات و غلات مي‌توانند اين كاستي را جبران كنند.

منگنز: وجود كافي اين عنصر در بافت ناخن مي‌تواند به زيبايي آن كمك كند. وقتي رشد ناخن‌هاي شما به اندازه استاندارد نباشد اين يكي از اصلي‌ترين نشانه‌هاي كمبود اين ماده مغذي است كه همواره بايد از طريق رژيم غذايي به بدن برسد. اين ماده مغذي در بلغور، جو، آرد گندم كامل، فندق و نان تهيه شده از گندم كامل يافت مي‌شود.
انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1390/02/10
بسیار جالب بود خسته نباشین ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1390/02/10
بسيار مطالب جلبي بود متاسفانه من خودم حدود 20ساله باين درد مبتلا هستم حالا دستور عمل شما را براي رفع بيماري ناخنهايم اجراء ميكنم انشاالاه نتيجه بگيرم
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1390/02/12
اطلاعاتی که دراین مورد علائم بیماری ناخن بود به نظر من کامل وجامع بودخیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1391/06/02
من ناخنام برامدگی داره و سر انگشتام هم بزرگ شده وناخن ام بزرگ وخمیده است لطفا اگه نظری دارید ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1391/12/14
سلام
من علاوه بر ریزش موو نازک شدن انها رشد ناخن هام هم کم شدن
لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1392/04/27
سلام من ناخن های دستم صورتی پررنگه مشکلی ندا ره
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1392/08/06
باسلام من از هر دستم یکی از ناخنام نصفش ازپوستم جدا شده.وقتی ئم دست میزنم کمی درد میکنه لطفا مشکلمو بگین.
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1392/12/22
سلام من ناخنم ازگوشت جداشده و درد داره لطفا گمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1393/03/26
سلام من ناخنهای پام از ریشه داره کنده میشه چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1393/04/09
سلام.4تااز ناخن هاي دستم داراي مشكل شده.از كنار گوشه هاي ناخن زير ناخنهايم خالي ميشود وبه رنگ زرد ميشود كه همراه با درداست.ازلحاظ كبد وتيروييدمشكل ندارم اما كمخوني دارم وقرص اهن مصرف ميكنم.لطفا براي درمان راهنماييم كنيد.ممنون
Cyprus
21:11 - 1393/04/23
حدود 1 ماه است چند تا از ناخن های دستم چروکیده شده و سطحشان ناصاف شده است بهمراه فرو رفتگی های ریز. در اینترنت سرچ کردم شبیه علائم پسوریازیس است. منتها لکه های نقره ای رنگ پوستی ، خارش و سایر علائم آنرا ندارم. پزشک ویتامین تجویز کرد که بیفایده بود. لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1393/05/09
سلام من حدودا دو ماهه لکه قهوه ای رنگ عمودی تقریبا با قطر دو میلی متر روی انگشت سبابه دست چپم به صورت ناگهانی ظاهر شده لطفا منو راهنمایی کنید این نشان دهنده بیماری خاصیه
پاسخ ها
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
سلام منم همین مشکل و ۵ ساله دارم تورو خدا اگه چیزی هستم به منم بگید دقیقا انگشت سبابه دست چپ رنگ قهوه ایی
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1393/08/04
با سلام. یه سوال داشتم ناخن های پام خیلی ضخیم شدن و به رنگ تیره در آمودن.می خواستم ببینم چه راه حلی داره و دلیلش چیه که این طور می شه؟
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1393/10/12
بالاسلام ناخن های من به محض اینکه بلند می شوند از گوشه واز قسمتی که هنوز از خط اصلی ناخن بلندتر نشده می شکند می خواستم ببینم علتش چیست؟
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1394/01/22
آیااستفاده زیاد ازشوینده ها باعث نازک شدن ولب پریدگی ناخنها میشود؟
Netherlands
20:12 - 1394/04/02
الان مدت ده ساله که ناخن انگشت کوچک دستم از گوشت جدا شده وتا نصفه رشد میکنه ولی چسبندگی ضعیفی نسبت به گوشت داره وباکوچکترین ضربه ای جدا میشود و موجب درد شدیدی میشود از دوستان خواهشمندم اگر تجربه ای در این مورد دارند یا دکتری میشناسند معرفی کنند با تشکر
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1394/04/21
باسلام سالهاست تمام انگشتان هردو پا بصورت گوشتی رشد میکند.سه باراقدام به کشیدن کرده ولی تاثیری نداشته است.الان‌تمام‌ناخنهای پا بصورت لوله ای رشد کرده در انتهاه سرشان به هم میچسبد لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1394/06/12
سلام من 24سالمه دوروز کل ناخن های دستم درد میکنه بیشتر یه حالت کوفتکی دارم این دومین بار یبارم عید اینطور شدم که دردم شدیدتر بود .علتش چیه؟
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1394/08/09
لطفا اطلاعات بیشتری درباره ناخن بدید شکل-رنگ- حالت- مخصوصا قاعده ناخن از رنگ وناپدید شدن بدید
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1394/09/02
با سلام من حدود 2 سال هست 2تا از ناخن های دستم از جاش بلند شده و کنده شده و دیگر به همین صورت نصفه رشد می کند وفقط قسمت انتهای ان روی گوشت هست بیماری تیروءید هم ندارم لطفا کمکم کنید چندین دکتر رفتم ولی فایده نداشته
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1394/09/08
من مدتي است كورتون استنشاقي استفاده مي كنم حدود ٥ساله أيا استفاده إز كورتون باعث ناصاف شدن نأخذها ميشود يكي إز ناخنهايم انگشت كوجك دست راستم ناصاف و زخم شده
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1394/12/01
سلام وقتی که مدتی راه می روم ناخن پای چپم سیاه شده ودرد دارم لطف کرده علت را بگویید ممنون می شم
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1395/03/25
سلام.ناخن های من خطوط راه راه روش مشاهده میشه و بسیار مات هستند و شکننده؟؟؟دلیلش چیه؟سپاس فراوان
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1395/04/26
سلام حدود پنج ماهه که یکی از ناخن هام اول گوشت زیر ناخن تغییر رنگ داد از قسمت قاعده بعد تمام ناخنم به این حالت تبدیل شد الان هم کاملا جدا شده از دستم باید چه کار کنم ؟لطفا راهنماییم کنید ممنونم
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1395/06/03
ناخن های من خیلی داغونن...بعضی اوقات از درد تیر میکشن. تو رفتگی زیاد دارن. لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1395/08/14
سلام خسته نباشی من ناخنهای دستم کبودابی رنگ میشن بعددمثل سوزن میزنه ودردمیکننن راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1395/10/01
سلام وقت بخیر
چندوقته که ناخن های شصت دستم ازقسمت ریشه یکم کبود شده یعنی به رنگ صورتی پررنگ دراومده وکمی درد داره
خوشحال میشم من وراهنمایی کنید
سپاسگذارم
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1395/10/07
بسیار عالی بود من یک سوال داشتم اگه یک قرمزی مثل خون مردگی میمونه رو همه ی ناخن هات باشه نزدیک به سر ناخن ها نشانه ی چیه؟
Iran, Islamic Republic of
04:23 - 1395/10/22
سلام .نوک انگشتام زرد میشه خود به خود دلیلش چیه؟
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1395/11/21
باسلام میخواستم بپرسم چند وقتیه دستمو ریر آب میبرم بالای ناخونم سورش بدی میگیره این برق گرفتگی
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1395/12/07
سلام کی می خواد جواب این همه سوال رو بده؟
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1396/04/03
با سلام ناراحتی معده داشتم وسال ۹۰ معده ام را جراحی کردم وبعد از آن مدت ۳سال اصلا نتوانستم میوه بخورم . بعداز آن مدت ناخن هایم به صورتی گوشتی شده که نمیتوانم چیزی را بردارم چون ناخن هایم از وسط خم میشود ومیشکند .از موقعی هم که میوه وانواع ویتامینها رو استفاده کرده ام باز مشکلم رفع نشده .آزمایش وچکاب کامل داده ام ومشکلی نداشتم .لطفا من را راهنمایی کنید .که چگونه مشکلم را رفع کنم ...ممنونم
Iran, Islamic Republic of
06:19 - 1396/04/09
سلام پسرمن ۶سالشه وناخن های دس و پاش بخصوص پاش از بیخ کبود شده و درد میکنه خواستم بپرسم علت چیه
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1396/08/17
سلام خدمت پزشکان گرامی.ناخنهای من کاملا شفاف و قوی بودن و ردیف.رشد خیلی خوبی داشتن.ولی ظرف چندسال حدودا۵،۶ ساله ک خییییلی وضعیت اسفناکی پیدا کرده..باکوچکترین حرکت برمیگرده ناخن.روسطح ناخن تورفتگیهای شدییید همراه لایه لایه شدن سرناخنو ارکنار قسمت گوشتی میشکنن...هردکتری هم رفتم بی فایدست.
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/05/18
سلام
من حدود دوماه هس که ناخن دستام کامل از ته حالت شکسته رشد میکنه و میشکنه نمای بدیم داره باید چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1397/05/23
سلام ببخشید من دوسه روزه ناخن های دستم چندتاشون از قسمت پایین ناخن که به گوشت چسبیده مثل کاغذ خشک میشن و یواش یواش بلند میشن و زیرشون ناخن درمیاد انگار و ناخن رویی ننصفش مبشکنه و. زیرش ناخن درمیاد ممکنه بگید علتش چیه اگر اطلاع دارید راهنماییم کنید مچکرم
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1397/05/23
سلام ببخشید من دوسه روزه ناخن های دستم چندتاشون از قسمت پایین ناخن که به گوشت چسبیده مثل کاغذ خشک میشن و یواش یواش بلند میشن و زیرشون ناخن درمیاد انگار و ناخن رویی ننصفش مبشکنه و. زیرش ناخن درمیاد ممکنه بگید علتش چیه اگر اطلاع دارید راهنماییم کنید مچکرم
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1397/05/27
سلام؛ دو سه تا از ناخن های دست دخترم پوست انداخته، یعنی روی ناخن از جایی که رشد میکنه، پوست انداخته و زیرش هم ناخن هست. خیلی نگرانم. بنظر شما علتش چیه؟
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1397/10/30
سلام سایت خیلی خوبی دارید ممنون
خدا به همه ی کاربرایی ک تو این سایت پست گذاشتن سلامتی بده دست شماهم درد نکنه تشکر از اطلاعتی ک دادید.
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/11/11
دوماهی است که دخترمن هرچندوقت ناخنهای دست وپاش همزمان آبی رنگ می شودآزمایشات کامل هم انجام دادم وهیچ مشکلی نداشته وکم خونی جزیی داشته .دکترقلب هم بردم گفت که دریچه میترالش شله ومشکل جدی نداره ونتونست تشخیص بده که علت چیست .من موندم که چه دکتری ببرمش اگرشمامیتوانیدلطف کنیدمناراهنمایی کنید ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/01/18
سلام من وقتی سردم می شه وهم موقعی که استرس دارم زیر ناخن های دستام ابی یا کبود میشن مشکلم حاد یا نه ؟ممنون.........
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/03/10
متاسفم برای مسؤولین این سایت .....
این همه سوال و دریغ از یک جواب!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج