جیب‌بران زائران خارجی دستگیر شدند
۸۳۷۶۴۲
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
۱۳۰۰۹
سرپرست کلانتری ۲۰۵ صحن مطهر امام خمینی (ره) از دستگیری سه زن و یک مرد که اقدام به جیب بری از زائرین عراقی، هندی و بحرینی کرده بودند، خبرداد.

خبرگزاری ایسنا: محمد علی رنجبر در توضیح این خبر، گفت: درپی اعلام وقوع چند فقره سرقت از زائرین عراقی، هندی و بحرینی، به کلانتری، تیمی از ماموران تحقیقات پلیسی را در این خصوص آغاز کردند.

سرپرست کلانتری ۲۰۵ صحن مطهر امام خمینی (ره) در جزئیات این خبر گفت: مالباختگان در اظهاراتشان اعلام داشتند که چند زن و یک مرد به آنان نزدیک و به بهانه اینکه شما از کشور عراق آمده اند و نذری ما را به حرم امام حسین ( ع) بندازید، ضمن ابراز ارادت اموال شخصی‌مان که شامل وجه نقد دینار و دلار و گوشی همراه بوده، ربوده‌اند.

وی افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارقان سه زن و یک مرد هستند و در اطراف پارکینگ حرم مطهر تردد دارند و با دیدن اتوبوس زائرین خارجی به آنان نزدیک می شوند و پس از سرقت اموال شخصی زائران به سرعت متواری می شوند.

رنجبر اضافه کرد: در گشت‌های انتظامی هدفمند، ماموران متهمان را در حالی که در حال گفت و گو با زائرین عراقی بودند مشاهده و طرح دستگیری متهمان اجرا و ماموران موفق شدند در یک عملیات ضربتی هر ۴ سارق جیب‌بر را دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

وی افزود: در بازرسی بدنی از متهم تعدادی دلار و دینار و گوشی همراه روسری و چادر و ... کشف شد که متهمان در خصوص این البسه اعتراف کردند که پس از سرقت با تغییر پوشش از محل سرقت دور می شدند.

کلانتر صحن مطهر امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه یکی از زائرن عراقی که ۲۰ دقیقه از دستگیری متهمان به کلانتری مراجعه و اعلام سرقت کرده بود، چهره متهمان را مورد شناسایی قرار داد، افزود: با شناسایی چهره متهمان و کشف گوشی همراه مال باخته در اموال کشف شده از متهمان، سارقان چاره‌ای جز به جیب بری از زائرین کشورهای خارجی نداشتند و اعتراف کردند که در طول یک ماه اخیر مرتکب شش فقره سرقت از زائران شده‌اند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج