صدف خادم؛ دختر ایرانی در رینگ بوکس فرانسه
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۳۸۳۱۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
۱۳۰۹۸
ماجرا مربوط به صدف خادم، دختر ۲۴ ساله و بوکسور ایرانی است که قرار است به عنوان اولین زن بوکسور ایرانی در رقابت‌های رسمی بوکس روی رینگ برود؛ کجا؟ در فرانسه.

روزنامه شرق: هنوز زمان زیادی از اینکه خبر رسید فدراسیون جهانی بوکس با پوشش بوکسور‌های زن ایرانی برای حضور در رقابت‌های جهانی موافق کرده است، نمی‌گذرد که همین حالا اتفاق خوب دیگری در راه است؛ ماجرا مربوط به صدف خادم، دختر ۲۴ ساله و بوکسور ایرانی است که قرار است به عنوان اولین زن بوکسور ایرانی در رقابت‌های رسمی بوکس روی رینگ برود؛ کجا؟ در فرانسه. در واقع او به تورنمنتی در شهر رویان فرانسه دعوت شده تا روز ۲۴ فروردین اولین مسابقه رسمی‌اش را برگزار کند.

این دعوت قطعا ارتباطی با آخرین تغییراتی که فدراسیون جهانی بوکس برای زنان ایرانی در نظر گرفته است، ندارد، چون این رشته هنوز در ایران به صورت رسمی مجوز فعالیت نگرفته و بوکسور‌های زن ایرانی بیشتر در پارک‌ها یا زیرزمین خانه‌هایشان تمرینات را پیگیری می‌کنند. با این حال، سؤال اینجاست که صدف خادم چطور به تورنمنت رسمی بوکس در فرانسه دعوت شده است؟

دختر ایرانی در رینگ بوکس فرانسه

استادی به نام مهیار منشی‌پور

هرجا در بوکس حرفه‌ای ایران صحبت از یک ورزشکار باشد، باید اشاره‌ای به مهیار منشی‌پور کرد؛ حرفه‌ای‌ترین بوکسور ایران که سال‌ها برای فرانسه به میدان رفت و در دسته سبک‌وزن افتخارآفرینی کرد. مهیار منشی‌پور، اما در ایران به دلیل حمایت‌هایی که از مردم زلزله‌زده بم داشت، مشهور و شناخته‌تر شد؛ او البته بعد‌ها دوباره به رینگ بوکس برگشت و چند افتخار مهم دیگر کسب کرد. حالا ارتباط مهیار منشی‌پور با صدف خادم چیست؟ داستان به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد؛ جایی که منشی‌پور برای برگزاری یک دوره آموزشی به ایران سفر می‌کند و همان‌جا با استعدادی به نام صدف خادم روبه‌رو می‌شود.

مهیار خودش در این‌باره به «لوپاریزین» توضیح داده و می‌گوید: «اول باید درباره حضور صدف خادم در رقابت‌های پیش‌ِرو اشاره کنم و بگویم برای زنان سرزمین من، قدم بسیار بزرگ و روبه جلویی است. بشخصه از اینکه صدف قرار است در این تورنمنت شرکت کند، افتخار می‌کنم. امیدوارم دعوت او به این مسابقه، باعث گشایش در به روی دیگر زنان ایرانی باشد و فرصت جدیدی در اختیار آن‌ها بگذارد. خب، من سال ۲۰۱۷ و آخرین باری که به ایران سفر کرده بودم، صدف را کشف کردم. آنجا با چندین بوکسور جلسه تمرینی گذاشتم که بین آن‌ها پنج یا شش دختر هم بودند که صدف یکی از آن‌ها بود.

صدف خادم؛ دختر ایرانی در رینگ بوکس فرانسه

البته این را هم بگویم که بخشی از این تمرینات به‌سختی برگزار شد، چون همان‌طور که می‌دانید، زنان بوکسور برای تمرین‌کردن دشواری‌هایی دارند. خب، از آنجا که کمیته بین‌المللی المپیک هم تأکید زیادی داشته که رشته‌های این‌چنینی در هر دو بخش زن و مرد به فعالیتشان ادامه دهند، فرصتی دست داد تا به فدراسیون بوکس ایران نزدیک شوم و برای آن‌ها توضیح دهم که دعوت از صدف خادم برای حضور در تورنمنتی رسمی در فرانسه فرصتی رؤیایی است».

حالا که بحث حضور و دعوت از صدف خادم در رقابت‌های فرانسه مشخص شده است، هنوز علامت سؤال‌های زیادی مطرح می‌شود که پاسخ‌دادن به آن‌ها چندان شفاف نیست. صدف خادم اگرچه یکی از شناخته‌شده‌ترین بوکسور‌های زن ایرانی است که بیشتر به دلیل ممنوع‌بودن این رشته در ایران برای زنان، فعالیت‌هایش در شبکه مجازی دیده می‌شود، ولی مشخص نیست که آیا قرار است نماینده ایران در این تورنمنت باشد یا به صورت شخصی در رقابت‌های بوکس فرانسه به میدان خواهد رفت.

صدف تأیید می‌کند، ولی حرفی نمی‌زند

حالا که حضور صدف خادم در رقابت‌های فرانسه رسمی شده است و خبرش سروصدای زیادی در رسانه‌های فرانسوی به پا کرده، در ایران، اما در سکوت این موضوع در حال پیگیری است؛ خود صدف خادم علاقه‌ای به صحبت‌کردن در این‌باره ندارد؛ او به «شرق» می‌گوید: «اینکه قرار است در رقابت‌های فرانسه به میدان بروم را تأیید می‌کنم. بله، من در این مسابقات شرکت می‌کنم، ولی الان علاقه‌ای به مصاحبه‌کردن ندارم». خادم تمریناتش را خیلی جدی پیگیری می‌کند تا به عنوان اولین زن ایرانی که قرار است در رینگ بوکس به صورت رسمی مسابقه دهد، نماینده شایسته‌ای باشد، ولی بدون تردید، او بخش زیادی از هزینه‌ها را باید خودش بپردازد، چون از قرار معلوم، فدراسیون بوکس قرار نیست حامی او در این اتفاق مهم باشد.

سردرگمی فدراسیون

در شرایطی که دعوت‌نامه فرانسوی‌ها به دست خادم رسیده و او مصمم به حضور در این رقابت‌هاست، فدراسیون بوکس تصمیم مشخصی در این‌باره نگرفته است؛ حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس ایران، درباره صدف خادم و رقابت تاریخی پیشِ‌رویش به «شرق» می‌گوید: «خانم خادم یک روز به فدراسیون آمدند و درخواست کردند که برای حضور در رقابت‌های فرانسه که دعوت‌نامه‌اش به دستشان رسیده بود، می‌خواهند اقدام کنند، ولی من با احترام بسیار زیاد به ایشان گفتم که از طرف فدراسیون نمی‌توانیم به او مجوزی بدهیم، چون بوکس زنان ما تا به الان فقط در حد حرف راه‌اندازی شده و مجوزی برای فعالیت نداریم. چیزی که باید بگویم، این است که نمی‌دانم خانم خادم به چه شکلی قرار است بروند و در این مسابقات شرکت کنند».

صدف خادم؛ دختر ایرانی در رینگ بوکس فرانسه

در روز‌هایی که فدراسیون بوکس آب پاکی را روی دست صدف خادم ریخته و به او خبر داده است خبری از دادن مجوز به او نیست، پس باید این موضوع را قطعی دانست که خادم با حمایت مهیار منشی‌پور و به صورت شخصی در رقابت‌های بوکس فرانسه به میدان می‌رود تا اولین گام که دست بر قضا مهم‌ترین گام در تاریخ بوکس زنان ایران است را بردارد. در این میان، اما حسرت اصلی همچنان یک چیز است:‌ای کاش فدراسیون و مسئولان ذی‌ربط با حمایت‌کردن از خادم، نام خودشان را هم‌ردیف این اتفاق مهم قرار می‌دادند.

انتشار یافته: 50
در انتظار بررسی:0
نجم شریعتی/ نجم شریعتی/ نجم شریعتی/ نجم شریعتی
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/12/13
ایشون همسر اول استاد نجم الدین ، مجری ستاره برنامه جذاب سمت خدا هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
نه بابا!! خدایی؟ یا الکی گفته؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
شورش رو دراوردین دیگه یه مجری نجیب و سنگین داریم شما هی مسخره کنید. شما برو خودت رو درست کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
واقعا
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نمیدونستم!!!
جوجه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما از کجا میدونین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما انگار روانی هستیدها
زیر همه پست ها میای از این بنده خدا (نجم الدین شریعتی) حرفای بی ربط میزنی
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1397/12/13
با آرزوی شادی و موفقیت روز افزون برای بانوی ورزشکار وطنم
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/12/13
جای یک سوال باقیست، چرا ایشون هنوز تو ایرانه؟ بزن برو خواهر من.
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
فکر کردی بره فرانسه برمیگرده؟؟
شاسار
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
ورزشکاری که ورزش خطر ناک و مزخرف بوکس رو رفته بایدم از ایران بره،،،اون خیال کرده بوکس تو خارج حمایت میشه ولی کور خونده چون ورزشهای خشن هیچ جا حمایت نمیشن.
مانی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
شاسار چی میگی!؟؟اتفاقا بوکس اصلا خشن نیست و تمام جهان عاشق ورزش بوکس هستند و. فقط تو ایرانه که یکم خوب جا نیوفتاده
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1397/12/13
یکی نیست بگه بدبخت وقتی تو این مملکت دختر به دنیا اومدی دنبال ورزش و این چیزا نرو . فدراسیون و دولت فقط پولشو خرج مردا میکنه. مدالاتم به چششون نمیاد. فقط میخوان زنا هر 3 سال یه توله پس بندازن و بشورن و بسابن و دم نزنن. تو این مملکت دختر بودن یعنی ته تباهی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
آی گفتی
بدون نام
United States
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
شما كار نداشته باش اونا ازت چى ميخوان. شما كارى را كه به نظر خودت درسته انجام بده. چكار به اونا دارى؟ گور پدر اونا. ضمنا خود اونا هم متولد از زنها و تربيت شده توسط زنها هستند
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1397/12/16
فدراسیون که حالا هیچ حمایتی از این بوکسور نمیکنه اگر در مسابقات مقام بیاره آنچنان خودش رو شریک میکنه که این حس بوجود میاد که تمام کارها مثل تمرینات ومربی وهزینه های انجام گرفته اردوهای تدارکاتی واعزام وحمایت همه جانبه توسط فدراسیون انجام شده ،اینها خوب بلدند چطور در برد شریک باشند و برای باخت زیر هیچ چیزی نرن
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
فقط اينا نيستند. همه ما علاقه خاصى به نشستن سر سفره آماده داريم. غير از اينه؟
سامی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
اتفاقا تو خارج هم کسی از ورزش بوکس حمایت نمیکنه چون خیلی خشن و پراسیبه و داره از ورزشها حذف میشه
شایان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
سامی جان بوکس یک ورزش کلاسیک و پر طرفداره و این که گفتن ممنوع شده شایعه است چون ورزش با بوکس معنی میده،درضمن بوکس اصلا خشن و یا خطر آفرین نیست
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/12/27
این حرکات برای خانم ها سخیفه باید جلوی این نا هنجاری ها در این کشور اسلامی گرفته بشه واقعا ورزش برای زن ها جز معصیت نیست مقابله می کنیم
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1398/01/04
حالا چرا رفت بوکس؟؟این همه ورزش خفن مثل تکواندو و کاراته،،بوکس حیلی مسخره و پر اسیبه و صورت به فنا میره.
پاسخ ها
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
از المپیک 2024 حذف شده ولی بوکس هست وقتی اطلاعات نداری حرف نزن
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
من متاسفم برای کسی که ورزش وحشیانه و خشونت آمیز بوکس رو میره
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
قابل توجه شایان و مانی باید بگم که بوکس یک ورزش پرهیجان،حرفه ایی،پرطرفدار و باکلاسه درضمن خطراتش از بقیه ورزش ها کمتره.
شما که میگی صورت بوکسورها داغون است تو اینترنت بزن کلیچکو،گنادی کلوکلین،میودر و...اینها همه بوکسور حرفه ایی هستند و صورت هایی زیبا دارند.
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1398/01/23
بوکس ورزش پر اسیب و خطرناکیه و من بشدت با این ورزش مخالفم
پاسخ ها
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
اطلاعاتت کاملا غلطه آسیبهای ورزش فوتبال و تعداد کشته هاش و شکستگی و جراحیهاش از بوکس خیلی بیشتره حتی بسکتبال یا اسب سواری چند برابر بوکس تلفات داره اول مطالعه کن بعد نظر بده
نگین
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
از ورزشهایی مثل بوکس که همدیگرو خونی میکنن چندشم میشههههه
تبریز عشقه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
الهه خانم بوکس یک ورزش شیک و خفنه و به ظاهر خشن است ولی اگر بوکس کنی متوجه میشی که جز لذت هیچی نداره و کم خطر ترین ورزش است
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/01/25
این همه ورزش حالا چرا بوکس رفت!!؟دوست داری داغون بشی؟
پاسخ ها
ساقر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
اتفاقا بوکس یکی از بهترین ورزشهای تاریخه و اصلا به بدن اسیب نمیرسونه
شافی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
بیشتر نود درصد بوکسورها از بیماری مغزی و ارترز رنج میبرند و بوکس یک ورزش پر اسیب است
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/01/25
این همه ورزش حالا چرا بوکس رفت!!؟دوست داری داغون بشی؟
پاسخ ها
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
مگه بوکس چشه!؟خیلی هم ورزش خوب و متنوعیه
جردن باروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
بوکس کجاش خوبه!؟بوکس یک ورزش پر اسیب و مزخرف است،،،بهترین و جذاب ترین ورزش کشتی است
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/01/25
این همه ورزش حالا چرا بوکس رفت!!؟دوست داری داغون بشی؟
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/01/25
این همه ورزش حالا چرا بوکس رفت!!؟دوست داری داغون بشی؟
پاسخ ها
نوشین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
دوست داره بره بوکس مشکلیه!!!؟منم کم کم داره از بوکس خوشم میاد...
ماهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
ما که حالمون از بوکس بهم میخوره و بوکس هیچ هنری نداره و تازه خیلی پراسیبه و بنظرم بهترین ورزشهای رزمی کشتی ،کاراته و جودو هستند.
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/01/25
لیلا خانم دیگه کسی بوکس نمیره حتی تو خارج چراکه خیلی خطرناکه و اصلا طرفدار نداره،درضمن فوتبال از بوکس کم خطر تره و بوکس اصلا جوانمردی نمیشناسه.
پاسخ ها
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
شما اول تحقیق کن بعدا نظر بده،بوکس یکی از ورزشهایی است که بیشترین تعداد رزمی کاران را دارد و نظامی ها هم بوکس بلد هستند و بوکس در خارج یک ورزش بسیار پر طرفدار است
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/01/25
لیلا خانم دیگه کسی بوکس نمیره حتی تو خارج چراکه خیلی خطرناکه و اصلا طرفدار نداره،درضمن فوتبال از بوکس کم خطر تره و بوکس اصلا جوانمردی نمیشناسه.
پاسخ ها
یاور
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
چی میگی شروین!!؟فکر کنم سیگار زیاد کشیدی و خمار شدی!!؟؟بوکس یکی از ورزشهایی است که مرام پهلوانی حرف اول و آخر را میزند و بوکس یک ورزش کم آسیب است حتی کم آسیب تر از تکواندو و کاراته
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/01/27
بوکس بدرد نمیخوره و من برای این خانم بی غیرت و بی حیا متاسفم که بخاطر یک ورزش مزخرف و پر اسیب،به کشورش خیانت کرد.
پاسخ ها
شکیب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
هان چیه!زورت میاد که این خانم بوکسوره!اره!؟خب دوست داره بره تو تیم های خارجی مسابقه بده مشکلیه!؟درضمن بوکس ورزشی است که کم خطر و کم آسیب است و خیلی هوادار دارد
United Arab Emirates
16:34 - 1398/02/12
مرگ بر بوکس :-) :-) :-) :-)
پاسخ ها
میهن
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
خجالت بکش،مرگ بر بوکس دیگه چیه!!!تو میدونی بوکس چه ورزش مهم و پرابهتیه و چقدر مردم برای بوکس ارزش قاعل هستند!؟؟
یاشار
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
بوکس یک ورزش بی کلاسه و اکثر کشورها ممنوعش کردند چون خیلی خطرناک است
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1398/04/20
بوکس بهترین و هیجانی ترین ورزش دنیاست
پاسخ ها
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
اتفاقا خیلی مسخره و خطرناکه
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1398/06/30
بوکس مسخره ترین ورزش دنیاست و خیلی پراسییه و بهترین ورزش دنیا کشتی است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر