مصرف انرژی در ایران ۳ برابر میانگین جهانی
۸۳۹۷۳۵
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
۳۴۵۵
مدیر ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بخش ساختمان گفت: حدود ۴۰۰ ساختمان خصوصی و عمومی به عنوان ساختمان‌های پایلوت برای کاهش ۲۵ درصدی مصرف انرژی در نظر گرفته شده‌اند.

خبرگزاری مهر: مدیر ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بخش ساختمان در نخستین کارگاه بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان مدارس گفت: ایران سومین کشور دارنده ذخایر نفت و دومین کشور دارنده گاز طبیعی است. هزینه‌های انرژی در کشور در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است و شاید به همین دلیل، فرهنگ صرفه‌جویی انرژی در ساختمان‌ها با الگوی جهانی فاصله بسیار دارد.

فاصله‌ای که برای حفظ محیط زیست، کاهش آلودگی هوا و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است. پروژه بین‌المللی «بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بخش ساختمان» با همکاری سازمان ملل متحد (UN) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آگوست سال ۲۰۱۶ آغاز شده است و به مدت چهار سال ادامه دارد.

نسیم شکاری افزود: به تناسب جمعیت، از ۶۵ میلیارد متر مکعب گاز مصرفی بخش ساختمان کشور ۱۰ میلیارد از آن تنها در تهران مصرف می‌شود که این میزان در مقایسه با مصارف شهری در شهرهای پرجمعیت کشورهای توسعه یافته بسیار بیشتر است.

وی توضیح داد: برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای که یکی از اهداف مورد توجه سازمان ملل و اروپا است این پروژه در سه بخش مرتبط به یکدیگر فعالیت می‌کند. بخش نخست با نگاهی قوانین، مقررات و سیاست‌گذاری‌های کلان در حوزه انرژی در کشور، گپ‌های موجود را بررسی و آن‌ها را به سیاست‌گذاران پیشنهاد می‌دهد. در این بخش تلاش می‌شود با ایجاد بستر مناسب قانونی و حقوقی، بازاری برای صنایع کاهنده مصرف انرژی در بخش ساختمان شکل گیرد.

نسیم شکاری ادامه داد: مصرف انرژی در بخش خانگی در ایران بین ۲ تا ۳ برابر استاندارد جهانی است در همین راستا در بخش دوم حدود ۴۰۰ ساختمان خصوصی و عمومی به عنوان ساختمان‌های پایلوت انتخاب شده و استانداردهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در آنها اجرا می‌شود. بنا است مصرف انرژی در ساختمان‌های پایلوت تا ۲۵ درصد کاهش یابد که از نظر ما میزان قابل دسترسی است.

مدیر ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بخش ساختمان ادامه داد: اگرچه تکنولوژی و تجهیزات به روز می‌تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند اما مهم‌ترین عامل تغییر در الگوی مصرف، انسان‌ها و ساکنان ساختمان‌ها هستند بنابراین؛ بخش سوم که به نظر ما مهم‌ترین هدف پروژه ما است، به دنبال فرهنگ‌سازی و آموزش به ساکنان در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها است. در این بخش علاوه بر سیاست‌گذاران و ارگان‌های دولتی، زنان خانه‌دار و شاغل، مدیران ساختمان‌ها و مدیران تأسیسات از گروه‌های هدف برای افزایش آگاهی و دانش در حوزه کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها هستند.

نسیم شکاری در پایان گفت: هدف کیفی این پروژه، تحول بازار انرژی و محیط زیست کشور است که بتوان در بخش انرژی و ساختمان، کسب و کارهای قابل اتکا راه‌اندازی کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1397/12/17
چون تمام ساختمان های موجوددر ایران سنتی است باید هم چهار برابر اروپا انرژی مصرف بشه .وای به روزی اون تمام بشه
پاسخ ها
AAAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ایران را با جهان مقایسه نکن که خنده داره خخخخخخخخ
اخه ایران چی داره که با جهان مقایسه میکنی
نه مدیریت
نه پشتکار
نه در دولت آدم دلسوز
بروید جلو فقط بوق بزنید.
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1397/12/17
مصرف فقر چند برابر جهانه خخخخ
بس کنید از این اراجیف نوشتن
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1397/12/17
بله با این امکاناتی که هستش ...با این تجهیزات گرونی که تو بازار هستو این حقوقه نا چیز مشخصه که بایدم این باشه ...همیشه این انتظار هست که مردم رعایت کنن ..وقتی مثل ماشن که سم تولید میکنه به جای اینکه بیان ماشین به روز و با کیفیت بالا و اینکه تولید گاز کمتر و الودگی کمتر تولید کنن میان میگن بنزینو گرون کنیم قاچاق سوخت کمتر بشه گرون کنیم کمتر استفاده کنن تا الودگی کمتر شه میان میگن باید فرهنگ سازی بشه ....جالب اینجاس که اگه بحث فرهنگم باشه بازم به سیستم ضعیف اموزش پرورش تو تعلیمو تربیت ربط داره که هیچ تلاشی انجام نداده ... و اینکه دولت فقطو فقط دانشگاه ازاد بدون کیفیت اضافه کرده تا فقط میانگین تحصیلو زیاد کرده باشه ...چون هرکی درس خونده راحته راحته ۹۰ درصد بیکارن و باید آشنا باشی تا سر کار بری ...
Netherlands
08:59 - 1397/12/17
به خودت زحمت نده ، کار شاخص نمی خواد انجام بدی ، سمینار نزار ، تیم کارشناسی تشکیل نده ، .....فقط بگو به کسانی که فرهنگ الگوی مصرف رو رعایت کنند و از فناوریهای جدید استفاده کنند ، رتبه بندی شده (تخفیفاتی داده) و از انها تقدیر می شود . تکرار در سایر امور ، ظرف ۱۰ سال قطب اقتصادی منطقه میشویم .
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1397/12/17
این یعنی پیش درآمد برای گران شدن آنها وبه گفته کارشناس پایش بی پول شدن دولت(حقوق های نجومی اختلاس ها آقازاده ها داداش هاحاتم بخشی به سایرکشورهاو....)ودست کردن جیب ملت!!!!؟؟؟
چرانمی گویند حقوق سایرکشورهاچندبرابرماست تورم ماصدبرابر دیگران است بی لیاقتی مسئولان زیر صفر
خدا ریشه این دولت بی تدبیر رابکنه الهی وکابینه بدتر ازخودش
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1397/12/17
چه خبره عمو چطوری حساب کردی
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/12/17
باز چه خبره چی ها را میخواین از این گرونتر کنید هااااان؟
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1397/12/17
درآمد هر ایرانی یک دهم میانگین جهانی اونو میگی اینم بگو
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1397/12/17
زیرساخت ها خرابه گفتین لامپ کم مصرف گفتیم چشم البت ما تو وعده های غذای خود صبحانه و نهار و شام برق هم میخوریم خدا لعنت بکنه چرا دروغ میگین مگر میشه ما سه برابر برق بیشتر مصرف کنیم دروغی بگید خدا خوشش بیاد
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/12/17
برترینها لطفاًشماچاپ نکنیدبازتابستان شدوخواب آفزایش برق بخدامردم دیگه بریده اندجناب اردکانیان نوبخت دوّم هرموقع سرکله توی صداوسیمایااینکه مصاحبه کردیدبرای افزایش برق وآب خواب دیدیدخدابخیرکند
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/12/17
نکنه راکتور اراک سه برابر راکتورهای جهانی برق میده اینجوری حساب کردین ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1397/12/17
هیچ کار ایرانی از روی اصول نیست ...فقط اسراف ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
حدود۲۰ملیون افغانی تومملکت وبودجه ومنابع اب وبرق گاز نان وبنزین حمل ونقل بهداشت تحصیل....شغل ...‌‌همه اینهامگه دولت سوبسیدویارانه میده بهش ازپول نفت وگازمعدن...‌‌مالیات میده چرااین افاغنه خارجی بایدمثل یه ایرانی استفاده وسواستفادکنن ومگه اینقدرایرانی توافغانستان هست ویاراهشون میدن که ماراه دادیم واینقدرزیادن وزیرکارگفته اگه اینهابرن مشکل بیکاری حل میش ورشدافغانها۸درصدوایرانیا۱درصدواین فاجعس چرابایدبودجه بالا۲۰۰سال مملکت هزینه افغانهابش باگفته خودمسولین ...وقتی۱پرس غذابالا۲۰۰۰لیترمصرف ابش ببنیدافغانهادرروزچندملیون لیتراب مصرف میکنن وبرق وگاز...‌ازماست برماست به خاطرهمین مسایل که بالا۳۰کشوراروپایی ۱ملیون اوارسوریه ای مثل افغانهاروقبول نکردن گفتن به ضررمردم وکشور
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
هی دم از سه چهار برابر شدن مصرف انرژی نزنید زیر ساخت ها را درست کنید همه چیز درست می شود .
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/12/17
بخاطر بی پولی هست.وگرنه کی دوست داره سوار پراید با مصرف بالا باشه.خب پول داشته باشه ماشین مدل بالا میخره
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1397/12/17
دزدی درایران بی نهایت برابر سایر کشورها است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج