عصیان وزیر ارتباطات علیه ستاره مربع‌های تلویزیون
۸۴۰۸۰۵
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
۴۷۵۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره کد‌های دستوری و ارزش افزوده گفت: در مورد شرکت‌های ارزش افزوده، که مقوله دیگری است و با مسئله رأی‌گیری جشنواره جام‌جم، ارتباط خاصی ندارد؛ باید بگویم که کد‌های دستوری یا همان ستاره مربع ها، برای خدمت به مردم هستند نه برای خالی کردن جیب مردم و برای کلاه گذاشتن سرشان!

خبرگزاری موج به نقل از آذری جهرمی نوشت: در آراء مردم در برنامه‌های صداوسیما دستکاری شده. این در حالی است که سازمان صدا و سیما در این مسئله دخل و تصرفی نداشته است؛ اتهام زدن به این و آن بدون اینکه مشخص شود که اصل موضوع چیست، شائبه‌های دیگری را به ذهن می‌آورد.

وی با تاکید بر اینکه بار‌ها خواهش کرده ایم که کسی، در مورد اینکه سیکل این دستکاری چیست، شتاب‌زده نظر ندهد؛ اظهار داشت: اجازه بدهیم بر اساس گزارشاتی که برای پلیس رفته است، پلیس نفراتی را صدا کند و توضیحاتی بخواهد، اینکه ما بخواهیم بگوییم این کار ارزش افزوده بوده و ارزش افزوده امنیت ندارد، سخنانی رسانه‌ای بوده و واقعی نیست.

وزیر ارتباطات افزود: بیشتر این سخنان مطرح شده، نزدیک به واقعیت نیست. این دوستان باید کمی صبوری کنند. به زودی گزارشات پلیس منتشر خواهد شد. چون من گزارش را برای پلیس ارسال کرده ام و از محتوایش، اطلاع کامل داشته و اشراف دارم که وضعیت چه هست و چه شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه به موضوع کد‌های دستوری و ارزش افزوده پرداخت و گفت:، اما در مورد شرکت‌های ارزش افزوده، که مقوله دیگری است و با مسئله رأی‌گیری جشنواره جام‌جم، ارتباط خاصی ندارد؛ باید بگویم که کد‌های دستوری یا همان ستاره مربع ها، برای خدمت به مردم هستند نه برای خالی کردن جیب مردم و برای کلاه گذاشتن سرشان!

آذری جهرمی تاکید کرد: اگر کسی از این کد‌ها برای کلاهبرداری استفاده می‌کند، باید با او برخورد شود؛ و باید با آن عاملی که این کار را ترویج می‌کند و خود هم از آن منتفع می‌شود، برخورد کرد.

آذری جهرمی ادامه داد: اخطار بانک مرکزی هم مقوله دیگری بود و زمانی در رابطه با این مسئله دغدغه داشت که به دلیل اینکه زیر ساخت یو اس اس دی برای انتقال اطلاعات رمز نیست و ممکن است اطلاعات مشترکان لو برود؛ که اتفاقا دغدغه به جا و درستی هم بود. اما راهکاری که بانک مرکزی برای این موضوع اتخاذ کرد، این بود که بگوید کل خدمات یو اس اس دی قطع شوند.

وزیر ارتباطات افزود: در واقع اتفاقی که در یک سال گذشته رخ داد این بود که اول از همه، دسترسی مردم به اپلیکیشن‌هایی که اطلاعات را به صورت رمزگذاری شده منتقل می‌کند، بیشتر شد. دوم اینکه در آن زمان جلسه‌ای با بانک مرکزی گذاشتیم که در آن دو تصمیم گرفته شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ما از این موضوع منتفع نبودیم و صرفا به خاطر اینکه شرایط و بستر کار را فراهم کنیم، تشریح کرد: اول اینکه، قرار شد تا الگوریتم‌هایی به کار برود که منجر به بالا رفتن امنیت شود.

تصمیم دوم که مهمترین تصمیم هم بود، این بود که بانک مرکزی کارمزد شرکت‌های USSD برای فروش شارژ را صفر کرد. این‌ها با این دو شرط به زنجیره خدمات برگشتند و امروز هم، روز به روز سهم شان کمتر شده و به سمت اپلیکیشن‌ها می‌رود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان اظهار داشت:، اما سوالی که مطرح است، این است که دیگرانی که از این حوزه انتفاع دارند، آیا حاضر می‌شوند که از انتفاعشان چشم بپوشند و اجازه دهند که این بستر‌ها برای خدمات به مردم باقی بماند و نه برای خالی کردن جیب آنها؟ اگر حاضرند، بسم‌الله.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1397/12/20
ها.ا.ا.ا؟؟!! برو اون تبلیغات دروغ و مزاحمت های رنگارنگ رو که مخصوص خالی کردن جیب مردمه رو جمع کن!! اینقدرم فلسفه پراکنی نکن داداش!!!
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/12/20
صداسیمای. میلی باملوچکهای بی غیرت پولکی احمق خاین مثل علی ضیا سوسول عقل بچه رشیدپورافتاب پرست لواسانی احمق بهترازاین نمیش
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/12/20
صدا وسیما قمار باز خونه اسلامی ماست.
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/12/20
صدا و سیما چی هست اصلا مگه غیر از gem tv شبکه جدیدی اومده ما نمیدونستیم
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1397/12/20
برادر ارجمند جناب آقای آذری بهتر نیست بجای این همه حاشیه به کارت بپردازی؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج