چطور دعوای بین کودکان را کنترل کنیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۴۱۷۳۱
۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
۹۴۶۹
دعوای بین کودکان یک اتفاق مرسوم است چرا که این احساس در هر انسانی تجربه می‌شود. اغلب کودکان دعوا کردن را از سن دو سالگی شروع کرده و آن را تا بلوغ ادامه می‌دهند.

برترین ها - ترجمه از صدف حقیقت: دعوای بین کودکان یک اتفاق مرسوم است چرا که این احساس در هر انسانی تجربه می‌شود. اغلب کودکان دعوا کردن را از سن دو سالگی شروع کرده و آن را تا بلوغ ادامه می‌دهند.

آن‌ها دعوا می‌کنند تا با توجه به موقعیت احساسی که در آن قرار گرفته اند، با کودکان هم سن و سال یا بزرگتر از خود مقابله کنند. شاید دعوا کردن به دلیل فعال بودن غریزه بقا هم اتفاق بیفتد. یکی دیگر از دلایل دعوا کردن کودکان با همبازی‌های کوچکتر از خود این است که بر آن‌ها تسلط داشته باشند یا خواسته و اراده خود را به آن‌ها تحمیل کنند. نقش والدین در رابطه با دعوای کودکان اساسی و مهم است. کودکان در برابر مشکلات نکات مختلفی مانند احترام و یکدلی با دیگران، دانستن حد و مرز و مهمتر از همه کنترل کردن خود را می‌آموزند. در ادامه مطلب متوجه می‌شوید که چگونه می‌تواندعوای کودکان را کنترل کرد.

چطور دعوای بین کودکان را کنترل کنیم؟

زمانی که کودکان در سن پایین با هم دعوا می‌کنند، ممکن است یکدیگر را گاز بگیرند، مو‌های هم را بکشند، یکدیگر را هل بدهند، به هم توهین کنند یا به دیگری مشت بزنند. با بالا رفتن سن، می‌توانند به صورت فیزیکی به دیگران حمله کرده و یا قلدری کنند. نوجوانان حتی ممکن است خشن‌تر وارد عمل شوند. در حین بلوغ، نوجوانان تمایل دارند از مرز‌ها فراتر بروند و محدودیت‌های خود را بشکنند. بهترین اقدامی که می‌توان برای مقابله با دعوای کودکان انجام داد، این است که به او بیاموزید چگونه می‌تواندبه بهترین شکل با درگیری کنار بیاید.

۱- قدرت کلمات را به او نشان دهید

شما باید قدرت کلمات در برابر خشونت رابه فرزند خود بیاموزید. کودکان باید بدانند بهتر است ابتدا با فردی که دچار اختلاف نظر شده اند، صحبت کنند. آن‌ها باید تلاش کنند به جای متوسل شدن به خشونت، برای حل کردن مشکلات، منطقی باشند. روشن است که اگر می‌خواهید به فرزند خود یاد بدهید که خشونت جواب درستی نیست، خودتان هم نباید با او با خشونت رفتار کنید؛ بنابراین نباید کودک خود را با خشونت و تهاجم تنبیه کنید.

۲- برای فرزند خود نمونه باشید

چطور دعوای بین کودکان را کنترل کنیم؟

همه انسان‌ها زمانی که بسیار آزرده می‌شوند، به مقابله کردن با دیگران روی می‌آورند. نکته مهمی که در این میان پیش می‌آید این است که چگونه خود را کنترل کرده و آزردگی و رنجش‌ها را مدیریت کنید. کودکان انعکاسی از فضایی هستند که در آن بزرگ شده اند. پس واکنش آن‌ها بستگی به آموزش احساساتی دارد که شما به آن‌ها تزریق کرده اید.

اگر شما یک پدر و مادر عصبانی هستید که به دیگران حمله یا به آن‌ها توهین می‌کند، ناسزا می‌گوید یا وسیله‌ای را به سمت دیوار پرتاب می‌کند، پس نمی‌توانید از فرزند خود بخواهید که رفتار متفاوتی داشته باشد. خود شما به عنوان یک فرد نمونه بیشتر از نصیحت و پیشنهاداتی که به فرزند خود می‌دهید، بر او تاثیر می‌گذارید.

۳- به جای مبارزه با کودکان، خرد و آرامش را ترویج کنید

همانطور که گفته شد، کودکان کنترل احساسات خود را درون خانه یاد می‌گیرند. شما باید به فرزند خود بیاموزید که در زمان روبرو شدن با موقعیتی که می‌تواند درگیری یا ناراحتی به وجود بیاورد، عاقلانه عمل کند. به کودک خود یادآوری کنید که نباید به صورت غریزی و غیر منطقی با دیگران برخورد کرد. به او آموزش دهید که احساسات خود را شناسایی کرده و بداند خصوصا در شرایط وخیم، چگونه می‌توان برای احساسات حد و مرز تعیین کرد.

۴- به کودکان یادآوری کنید که دنیا همیشه بر وفق مراد نیست

کودکان باید یاد بگیرند که همیشه حق با آن‌ها نیست و دنیا همیشه بر وفق مرادشان نخواهد بود. والدین موظفند فرزندان خود را متوجه کنند که آن‌ها بخشی از اجتماع و بشریت هستند، علایق و خواسته‌های متفاوتی با یکدیگر دارند و هر فردی به نوبه خود لایق احترام است.

کودکان باید بدانند هر حرفی که می‌زنند یا هر کاری که انجام می‌دهند، همیشه اولویت و خواسته دیگران نیست و نباید به خاطر خواسته خود برای دیگران دردسر ایجاد کنند یا باعث تحریک آن‌ها بشوند. احترامی که کودک برای افراد دیگر قائل می‌شود، باعث می‌شوددر رابطه با درگیری و رفتار تهاجمی با دیگریتجدید نظر کند.

۵- به آن‌ها بیاموزید که عواقب را ارزیابی کنند

بسیار مهم است که به فرزند خود بیاموزید تا عواقب رفتار خشونت آمیز مانند طرد شدن، ناراحت کردن دیگران، تهمت، ناسزا و ... را ببیند. فرقی نمی‌کند سن فرزندتان چقدر است، اجازه دهید آسیبی که به او به وجود می‌آید را بشناسد. با در این صورتبه تدریج یاد می‌گیرد که بهترین روش برای مقابله با شرایط دعوا و درگیری چیست.

چطور دعوای بین کودکان را کنترل کنیم؟

۶- به کودکان بیاموزید روابط اهمیت دارند

شاید تصور کنید که این صحبت به یک کلیشه تبدیل شده، ولی رابطه بین والدین و کودک بسیار تاثیرگذار است و به کودک شما این امکان را میدهد که مفاهیم بسیاری را درمورد حل درگیری و کشمکش درک کند. با فرزند خود صحبت کنید، به حرف‌های او گوش دهید و سوالات مهمی در مورد زندگی روزمره از او بپرسید. با این روند او را بهتر می‌شناسید و می‌توانید با روش بهتری راهنمایی اش کنید تا به خوبی با درگیری روبرو شود.

نقش والدین راهنمایی فرزندان است

این حقیقت را بدانید: شما تنها کسی هستید که باید فرمان برداری و حد و مرز‌های احترام گذاشتن را به کودک خود تحمیل کنید. اگر لازم است کودک خود را تنبیه کنید، این کار را با قاطعیت انجام دهید، ولی به هیچ وجه خشن و با تهاجم رفتار نکنید. اگر فرزند شما همیشه برای دیگران دردسر ایجاد می‌کند یا باعث ناراحتی آن‌ها می‌شود، ذهنیت خود را تغییر ندهید و تسلیم نشوید. اگر در برابر خشونت انعطاف داشته باشید، فرزندتان در حالی رشد می‌کند که باور دارد باید همیشه به خشونت متوسل شد.

کودکان و افراد کم سن و سال رفتار‌های فیزیکی مخصوص به خود را دارند. دعوا و کشمکش بین کودکان و خواهر و برادر‌ها یک مسئله رایج و عادی است. وظیفه شما به عنوان پدر و مادراین است که مناسبترین راه برای مقابله با مشکلات را بر اساس سن او، نشانش دهید. به غریزه خود اعتماد کنید و به فرزند خود بیاموزید که چگونه احساساتش را مدیریت کند. در این صورت با بزرگ شدن به فردی دوست داشتنی، عاقل، منطقی و شاد تبدیل می‌شود.

منبع: steptohealth

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر