با کسی که دروغ می‌گوید چگونه برخورد کنیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۴۳۱۷۴
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
۴۶۱۳۹
آدم‌ها به دلایل گوناگونی دروغ می‌گویند و مطمئنا شما هم با خیلی از این آدم‌ها برخورد کرده‌اید. در این مطلب به شما می‌گوییم اگر یکی از کسانی که با او ارتباط نزدیکی دارید یک دروغگوست چگونه باید با او رفتار کنید.

برترین‌ها: آدم‌ها به دلایل گوناگونی دروغ می‌گویند و مطمئنا شما هم با خیلی از این آدم‌ها برخورد کرده‌اید. در این مطلب به شما می‌گوییم اگر یکی از کسانی که با او ارتباط نزدیکی دارید یک دروغگوست چگونه باید با او رفتار کنید.

وقتی با یک آدم دروغگو برخورد می‌کنید که شاید سالی یک بار هم او را نبینید می‌توانید به راحتی از او بگذرید یا اصلا او را ندیده بگیرید، اما اگر یکی از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده‌تان دروغگو باشد چه برخوردی باید با او بکنید؟

با کسی که دروغ می‌گوید چگونه برخورد کنیم؟

بعد از شنیدن اولین دروغ فرد مقابل‌تان، شاید چیز‌های زیادی به ذهن‌تان خطور کند: آیا باید با او مقابله کنید یا دروغش را نشنیده بگیرید؟ با کسی که دوستش دارید و به شما دروغ می‌گوید چه باید بکنید؟ آیا اصلا می‌توانید به او اعتماد کنید؟

این جور موقعیت‌ها واقعا سخت و دشوارند، زیرا شما بین محبت و علاقه‌ای که دارید و کار درستی که عقل‌تان می‌گوید باید انجام دهید گرفتار شده‌اید. اما راه‌هایی برای برخورد درست در چنین شرایطی وجود دارد.

اولین قدم این است که بفهمید چرا دروغ می‌گوید

شاید تازه متوجه دروغ طرف مقابل‌تان شده باشید و به نظر برسد یک مشکل جدی در میان است که بیقرارتان می‌کند. فهمیدن علت دروغگویی خیلی مهم‌تر از خود دروغ است. اگر علت دروغ را بفهمید متوجه می‌شوید خود دروغ تا چه اندازه جدی یا مضر است. همه‌ی دروغ‌ها مثل هم نیستند؛ بعضی جدی و قابل تامل و بعضی نیز قابل چشم پوشی و کم اهمیت‌اند.

بعضی از افراد دروغ می‌گویند تا از اختلاف و درگیری جلوگیری کنند، یا اینکه احساس ناامنی می‌کنند و یا می‌خواهند خودشان را جلوی دیگران خوب جلوه بدهند. این موقعیت‌ها چندان دردسر ساز نیستند، اما اگر پای اعتیاد و خشونت و مسائل مالی در میان باشد یا دروغ منجر به آسیب جدی شود، موقعیت کاملا فرق می‌کند.

از کلمه‌ی «دروغگو» استفاده نکنید

مقابله با یک دروغگو به ندرت منجر به یک تغییر مثبت می‌شود. حتی اگر شما تمام شواهد را در اختیار داشته باشید و او نیز این را بداند، باز هم باعث نمی‌شود دست از دروغ گفتن بردارد. یا حتی بدتر؛ او را هوشیارتر می‌کنید و باعث می‌شوید نسبت به شما بی‌اعتماد شود! یعنی این فقط شما نیستید که فریب خورده‌اید، بلکه آدم دروغگو نیز احساس می‌کند در تله‌ی شما افتاده است. دروغگو خطاب کردن و سوال پیچ کردن فرد دروغگو تنها او را تشویق می‌کند که شیوه‌ی دروغگویی‌اش را تغییر دهد تا دیگر دستش رو نشود. پس بهتر است به طور کل از اختلاف و درگیری اجتناب کنید تا دروغ‌های بزرگ‌تری نشنوید!

اطمینان و صمیمیت

با کسی که دروغ می‌گوید چگونه برخورد کنیم؟

اگر یک دوست یا عضوی از خانواده به شما دروغ می‌گوید نمی‌توانید او را دور بیندازید! یعنی نمی‌توانید رابطه‌ی خود را با او قطع کنید، بلکه وظیفه‌ی شماست که موقعیت را تغییر دهید. شما باید احساسات مثبت او را تقویت کنید و تعاملات صمیمانه‌تری با او داشته باشید تا رابطه‌تان بهتر شود، شاید از این طریق او احساس کند کمتر لازم است دروغ بگوید. کلمات شما باید با این هدف انتخاب شوند که اهمیت اطمینان و صداقت را در تمام موقعیت‌ها به او یادآوری کنند. به هر حال حتی یک دروغگو هم هرگز دوست ندارد دروغ بشنود!

آماده باشید تا غافلگیر نشوید

اگر با کسی زندگی کنید که به شما دروغ می‌گوید، تدریجا اعتماد خود را از دست خواهید داد. با احساس ناامنی که می‌کنید هرگز نمی‌دانید چه اتفاقی قرار است بیفتد و این چیزی است که به آن سرگشتگی می‌گوییم. بدون تردید همیشه امید دارید و منتظرید او تغییر کند، اما زندگی به همه‌ی ما یک واقعیت تلخ را یاد داده است، اینکه «آدم‌ها هرگز تغییر نمی‌کنند». پس بهتر است به جای امیدوار بودن به چیزی که می‌دانید روی نخواهد داد، نگاه واقع بینانه‌تری داشته باشید و همیشه آماده‌ی بدترین سناریو‌ها باشید.

یادتان باشد که دروغگو‌ها آدم‌های خودخواه و غیرمسئولی هستند که توانایی عجیبی برای به درد سر انداختن شما دارند. بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که مراقب خودتان باشید و هر انتظاری از کسی که به شما دروغ می‌گوید داشته باشید.

یا موقعیت خود را تعیین کنید و یا تصمیمی بگیرید

اگر کسی که دوستش دارید به شما دروغ می‌گوید بهتر است به او اجازه ندهید زندگی‌تان را کنترل کند یا برای شما تصمیم بگیرد. دروغ‌ها او باید زنگ بیدار باشی برای شما باشد که دیگر به او تکیه نکنید و کنترل زندگی‌تان را دست خودتان بگیرید. وقتی متوجه این الگوی رفتاری اشتباه در طرف مقابل‌تان شدید دو راه دارید: قربانی‌اش شوید یا اینکه مسئولیت رابطه‌ای را به عهده بگیرید که در آن شما تحت تاثیر آدم دروغگو نباشید. با نگرش مثبت هر اتفاق خوبی می‌تواند بیفتد، صبر کنید و عاقل و هوشیار باشید!

مثلا اگر شما پدر یا مادری هستید که فرزندتان دروغ می‌گوید لازم نیست از فرزندتان کناره گیری کنید و نباید هم این کار را بکنید. اما می‌توانید محدوده‌هایی مشخص کنید، به او وابسته نباشید و به او مسئولیت‌های مهم ندهید.

با کسی که دروغ می‌گوید چگونه برخورد کنیم؟

کمی فاصله گرفتن به این معنی نیست که علاقه‌ای درمیان نیست

کمی فاصله گرفتن از کسی که به شما دروغ می‌گوید معنی‌اش این نیست که دوستش ندارید، بلکه باید تا جایی که می‌توانید از او حمایت کنید. پس از ایجاد کمی فاصله نترسید.

در نهایت اگر دروغ‌هایی که می‌شنوید تاثیر بسیار بدی بر زندگی‌تان می‌گذارد پس شاید لازم باشد فکر دیگری بکنید. داشتن دوست یا همسری که مدام دروغ می‌گوید می‌تواند خطرناک و فرسوده کننده باشد.

منبع: steptohealth

هدی بانکی
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/01/11
وقتی الگوی اخلاق بخواد از غرب بیاد و نویسنده غرب زده بیاد این مطلبو بزنه، هیچ انتظاری از جامعه نمیشه داشت، اهل بیت بهترین الگوی اخلاق هستند که نویسنده غربزده حاضر نشده نحوه برخورد با دروغ رو از سیره اهل بیت دربیاره و منتشر کنه، جاهلیت موج میزنه تو غربزدگیتون
پاسخ ها
رضوان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
احسنت.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
خدا هر دوی شما رو شفا بده
خالتی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خدایا شفا
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
خداوند و اهل بیت هر دو شما را نجات دهت از جهلی که گرفتار ان شدید به قطعیت شما با این طرز فکر هزار چهارصد سال پیش نشال جاهل بودن را دارین نه نویسنده این متن.
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1398/01/11
به نظر من به قاتل امید هست که اصلاح بشه ولی به دروغگو نه. یه بار دروغو که همه تو زندگیشون گفتن ولی بعضیا دیگه میشه جز شخصیتشون. یعنی مدرک دروغگوییشو میکنی تو چشمشااا باز میشه یه مشت دروغ دیگه تحویل میده که بگه دروغ نگفته
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/01/11
باید بزنیم لهش کنیم.این روش ها به درد نمی خوره .تا له نشه کافی نیس
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1398/01/14
بزنینـ سرویسش کنید:|
خدافیظ*-*
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1398/02/05
وقتتان را صرف افراد دروغگو نکنید نه ازدواج نه معامله نه شراکت نه هم نشینی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1398/10/21
اگه مسؤولین دروغ بگن چکار کنیم ؟
پاسخ ها
خالتی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
لایک
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1398/10/21
بیاریمش اینجا یه پست و مقام مهم کشور و بذیم بهش
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/10/21
ما ایرانیا باید بیشتر از اینا سرمون بیاد انتخاب غلط این چیزارو داره.
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/10/21
وقتی خدا عقل میداد ما ایرانیا کجا بودیم؟
United States
17:52 - 1398/10/21
جالبه حتی قسمت سبک زندگی هم با سیاست قاطی شده
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/10/22
من خیلی دروغ میگم اکثرا بی دلیل انگار معتاد شدم به این کار
ولی اگر خودم بفهمم کسی بهم دروغ گفته هیچ وقت نمیخشمش یه ثانیه هم تحملش نمیکنم چه ادمایی که خودم هزارتا دروغ بهشون گفته بودم ولی بخاطر یه دروغ کوچیک اینقد سرزنششون کردم که اصلا خودشون از خجالت رفتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
برو روانشانس دروغ نگفتن رو بهش تمرین کن چون مطمئن اینجوری هیچکس تحملت نمی کنه
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/10/22
من که هیچ وقت از دروغگو خطاب کردن یه آدم دروغگو پشیمون نشدم. ارتباطمم باهاش قطع می کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من‌که‌دیگرخسته‌شدم‌ازبس‌نصیحت‌‌کردم‌ولی‌بدترشد‌‌‌‌دیگران‌‌‌هم‌‌‌‌‌‌‌‌مرا‌احمق‌‌‌‌‌‌تصور‌میکنند
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/10/28
سلام به نظرمن ادم های که دروغ میگن اخریک روزلومیرن ادماهای دروغ گومیشه ازحرف زدنش وچشماش فهمیدبنظرمن بااین جورادمانبایدادم دوست بود
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1398/11/02
به نظرمن چنددسته ازآدمها هستن که باید از زندگیمون یابرای همیشه بیرون بندازیمشون یا خودمون برای همیشه اززندگی اونابریم بیرون..
1-دروغگوها.2-خیانت کارها.3-مردم آزارها...
هرسه دسته جزیک دسته هستن:منافقین(دودمودوروها )
خودمن تو زندگیم همیشه اینکارو کردم همه اینارو محترمانه گذاشتم ورفتم....چون ارزش موندن وجنگیدنو ندارن...وهرجا که برن باهمه همین رفتارارو میکنن وبه آدم وبه همه ضربه میزنن ولی درنهایت ضربه مهلک خودشون میخورن....به خصوص مردم آزارها وکسی که با کس دیگه ای برعلیه یک شخص سوم توطئه میکنه وبرای منافع شخصی خودش از دیگران سواستفاده میکنه...وفکرمیکنه که با مکروفریب ودورویی وشربه پا کردن میتونه به مقاصد کثیفش برسه.چاره فقط اینه این جورآدمارو از خودت برونی یا خودت بری.دشمن "دشمنه"دوست نمیشه!!دروغگو خیانت کارمردم آزار دشمنه!..خبرنداره چاه مکن بهر کسی اول خودت دوم کسی....چاه کن همیشه ته چاهه...
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/11/03
آدمای دروغگو به نوع خودشون یک نوع مردم آزارند...دروغ یک نوع خیانته....ودروغگو خیانتکار تنهاراهش اینه که ترکش کنید...چون بازم ادامه میده...کلا بایدمردم آزارو برای همیشه تردکرد....
Luxembourg
21:15 - 1399/02/04
هرکه بد ما بخلق گویدما چهره زاو نمخراشیم
ما خوبی او بخلق گویم که هردو دوروغ گفته باشیم
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1399/05/28
وقتی صاحب کار شما ی دروغه کاملا احمقانه ب شما میگه شما میتونی بمیری ک چرا نمیفهمی علتش چیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2